Şimdi Ara

Xperia Arc S'de Çatlak İddiası (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
1
Favori
13.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim de 1,5 ay bitti, gümüş renk Arc S kullanıyorum, çatlama yok, yurt içi garantim de yok benim
  • telefonu alalı 2,5 ay oldu ark s beyaz kasa.daha önce bu çatlak haberlerini okumuştum nadir olan bir durumdur sanmıştım.dün bende aynı bölgede kılcal bir çatlağın oluştuğunu farkettim.

Ark`da yapılan hata Ark s dede tekrarlanıyor bu yetmez gibi servise verilen telefonlarada aynı hatalı üretilen kasalardan takılıyor.sony ne hale gelmiş pes doğrusu
  • ben teknosadan aldım sigorta yaptırdım
  • iphone 3gs 3g olayı gibi oldu buda
  • http://imageshack.us/photo/my-images/14/sam0980h.jpg/[simage][/simage]
    buda benim çatlak arc s
  • aynısı bende de oldu yapacak birşey yok yollayacağız ve değiştirecekler ayrıca ben 4.0.4 istemiyorum dedim garantiye verirken :D aslında bootloaderi açın arconium cwm mod tyükleyin de yollayın diyecektim :D
  • bende de Arc S var.. aynı yerde bende de çatlak var.. göndersem garanti kapsamında kasayı değiştirip gönderirler mi? bi de sağ üst köşede metalik renkli kısımda ezik oluştu.. bunları garanti kapsamında düzeltirler mi?
  • 2 gün önce aldım arc s biliyodum çatlak oluştuğunu ama bile bile aldım hayırlı bakalım bizimki ne zaman çatlayacak
    birde benimki distrübtör garantili değil.
  • benim telimdede çatlak var ama ole rahatsızlık hissi hiç vermıyo neden se :D değiştiresimmi var teli ne :D
  • valalaha bendede var çatlaklık ama hiç uğraşamam şimdi servise ver strese gir telefonsuz kal yani telefon çalışıyor aman varsın öyle olsun nediyim birdahamı sony mi almak asla.....
  • peki çatlak büyüyor mu zamanla kapağı değiştirmezsek
  • Eski telefonum ARC idi.Çatlama problemi ile karşılaşmadım.
  • Yaklaşık 4 ay önce aldığım xperia Arc S telefonumda kasada çatlak oluştu. Aldığım telefon ithalat yoluyla alınmıştı. Ben internetten aksaray iletişimden faturalı olarak yaklaşık 1250 tl bedelle almıştım. Oluşan sorun nedeniyle sony xpreia çağrı merkezini aradım bana ankara teleservice kargo ile telefonumu göndermem söylendi. Gönderdim servis bana türkiyede telefonumun garantisi olmadığını garanti dışı onarım yapılabileceğini ücretinin 50 tl olduğunu söyledi. Tekrar sony çağrı merkezini aradım, avrupa birliği ülkelerinden alınan telefonlarda bire bir değişiklik yapılabildiğini ancak onarım yapılamadığı bilgisini aldım. Sonuç: ARC serisinde sıkça bahsedilen üretim kaynaklı sensör altında çatlama problemi ARC S serisinde de devam etmektedir ve Sony ericson firması malasef ürettiği cihazın arkasında durmamaktadır. Biz tüketiciye düşen bu olay karşısında tüm gücümüzle bağırıp başkalarının canının yanmaması için çaba göstermek olacaktır.

• Bu çatlak olayını bile bile beyaz arc s siparişi verdim sony gerçekten kötü bir iş yapmış ama inşallah en kısa zamanda bir çözümünü bulur. bir de telefonu düşürmemeye dikkat etmek lazım belli ki kasanın tasarımında hata var geriliyor ve zayıf olan noktadan da atıyor mecbur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drvolkan7

Yaklaşık 4 ay önce aldığım xperia Arc S telefonumda kasada çatlak oluştu. Aldığım telefon ithalat yoluyla alınmıştı. Ben internetten aksaray iletişimden faturalı olarak yaklaşık 1250 tl bedelle almıştım. Oluşan sorun nedeniyle sony xpreia çağrı merkezini aradım bana ankara teleservice kargo ile telefonumu göndermem söylendi. Gönderdim servis bana türkiyede telefonumun garantisi olmadığını garanti dışı onarım yapılabileceğini ücretinin 50 tl olduğunu söyledi. Tekrar sony çağrı merkezini aradım, avrupa birliği ülkelerinden alınan telefonlarda bire bir değişiklik yapılabildiğini ancak onarım yapılamadığı bilgisini aldım. Sonuç: ARC serisinde sıkça bahsedilen üretim kaynaklı sensör altında çatlama problemi ARC S serisinde de devam etmektedir ve Sony ericson firması malasef ürettiği cihazın arkasında durmamaktadır. Biz tüketiciye düşen bu olay karşısında tüm gücümüzle bağırıp başkalarının canının yanmaması için çaba göstermek olacaktır.

50tl mi? Biride sitede 150 alıyor servis demiş, bende gittim 45liraya komple kasa aldım e-baydan kendim değiştiririm diye...

• benimde 6 aylık beyaz arc s im çatladı,aynı yerden sensörün üzerinden,teleservis yada asya telekoma gönderecem Ankaraya....
  • sony çağrı merkezini aradım yurtiçi kargo ile ücretsiz ankara teleservise gönderebileceğimi göylediler,arc ve arc s lerde bu problemin olduğunu serviste giderildiğini söyledi.
  • telefonumun mekanik parçası değiştirldi,güncel yazılım yüklendi diyo,

merak ettiğim konu muhtemelen 2.3.4 yüklediler,acaba 2.3.4 de kullanıpta teli çatlayan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetdemirbay

telefonumun mekanik parçası değiştirldi,güncel yazılım yüklendi diyo,

merak ettiğim konu muhtemelen 2.3.4 yüklediler,acaba 2.3.4 de kullanıpta teli çatlayan varmı?

Daha az ısındığı için 2.3.4 yüklüyorlar. Ben uzun süre 2.3.4 sürümünü kullanmıştım yine de çatlamıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anladım,eyvallah dostum,bende 6 ay kullandıktan sonra çatladı,4.0.3 kullanıyordum uzun süredir,manuel olarak 4.0.4 e yükselttim global romdan,2 gün sonra çatladı ne hikmetse:)) demekki zamanı gelmiş,bide akşam şarja takıp sabah çıkartıyordum,acaba onun etkiside vamı diye düşündümde,çatlama olayıda tam şarja taktığım akşamın sabahında olmuştu..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.