Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7950 ertelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
4.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD Radeon HD 7950 ertelendi

Standart soğutucusu ile 1260MHz'e hız aşırtılan, sıvı azotun kullanıldığı bir çalışmada ise 1700MHz GPU ve 8000MHz bellek saat hızlarına çıkartılan Radeon HD 7970 modelini 9 Ocak'ta kullanıma sunmaya hazırlanan AMD, Radeon HD 7950 modelini erteledi.

Normal şartlar altında Radeon HD 7970 modeliyle birlikte 9 Ocak'ta kullanıma sunulması beklenen kartın, üç haftalık bir öteleme ile Şubat ayının başına kaydırıldığı rapor edildi. 28nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Tahiti Pro grafik yongasının güç verdiği Radeon HD 7950, 384-Bit bellek veri yolu desteği, 1792 paralel işlem birimi ve 112 doku ünitesi ile geliyor.

1,5GB ve 3GB olmak üzere iki farklı bellek kapasitesiyle sunulması beklenen Radeon HD 7950'nin tasarım özellikleri açısından AMD, iş ortaklarını serbest bırakmış durumda. Özel tasarımlı çok sayıda modelin piyasaya gireceği HD 7950'nin fiyatı ise muhtemelen 399$ seviyesinden başlayacak.

• Bu ne hız sayfayı yenilerken yeni haber geldi :)ayrıca bir hafta kala mı 3 hafta ertelemek akıllarına gelmiş
  • Daha cok ara urun satmak icin heralde :D
  • 50 serisinin özelliklerini biraz daha kırpmayı unutmuşlar :))
  • Ayak yapma AMD
  • Kartlar çıktığında sorunlu olmasın da, 3 hafta çok problem değil.
  • Piyasanın kaymağını almadan 7950'yi biraz zor görürsünüz diyor aslında.. 7970'i ciddi olarak iteleyeceğim ondan sonra 7950'i çıkarıcam.. zaten 7950 varken niye 7970 alıyim demek yok artık... demiş ve kullanıcı dostu imajını çizebilecek bir hareket daha yapıvermiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 2 Ocak 2012; 13:29:19 >
  • 5 ve 6 serisi ellerinde çok kaldı sanırım onları eritmek için böyle yapıyorlar sanırım ? valla ne yalan söliğim hem ucuza sattığı için hemde nvidia karşısında güçlü olsun diye okadar destek verdiğimiz bir firmanın piyasayı ele geçirdikden sonra bizlere olan borcunu böyle nankörlükle ödediği için bende bundan sonra NVİDİA kullanıcam adamlar bi driver çıkarıyorlar bütün oyunlarda %10 20 performans artışı oluyor en başta açılan fark giderilmiş oluyor bence bu tepkimizi gösterelim nvidia alalım ;)
  • Aklı sıra 7950 alacakları 7970 e yönlendirecek elma şekeri ile çocuk kandırıyor AMD.

Ben 7950 alacağım olsa da almazdım. AMD ye yüz verdikçe mokunu çıkarmaya başladı
  • testler gelmediğine göre olabilir
  • Amd 7950 ve 7850'yi biraz daha kırpmayı unutmuştu, 1408X Shader ile geleceği bildirilen HD7850 için 1280X shadere düşürüp bununla yetinmeyip 199$ fiyat etiketini 1GB için 219$ 2GB için 249$ Yapıp utanmadan arlanmadan HD7890 diye model ekleyen amd at koşturduğu ve nvidia hep geç kaldığı için yeni nesilin ilk dönemlerinde malesef rakip olamıyor. Fiyatlar çok tuzlu ve amd kırpa kırpa kakalıyor. Ama olsun fiyat/performans diyorum ben yinede.
  • Maketmiydi yoksa ?
  • Tekerini patlatmak için çivi arıyorlardır kesin kesin.Kazasız belasız bir haber duyamıycazmı şu AMD den.? Hep Maraz hep MARAZ
  • Üretim sıkıntısı olmasıda olasılık dahilinde.İlk olarak aklıma 7970 gibi modeli çokça satarım sonra 7950 yi çıkarırım onuda çokça satarım gibi bi strateji gelmedi değil.Sonuç olarak 7950 nin gtx580 çok yakın bi kart olcağını bildiğimiz için erteleme olması taktik gereği diye düşünüyorum.7970 in çok yüksek overclock kapasitesini milletin gözüne günlerdir soktular malum amd çok miktarda 7970 satmayı planlıyor kanımca.
  • Ya siz AMD nin yeni seri ve güçlü kartlarını bedavaya satacağını mı sanıyorsunuz anlamıyorum.Adam babasının hayrına çalışmıyor.Şu anda vatanbilgisayarda en uvuz GTX 580in indirimli fiyatı 500$+KDV adam yeni teknoloji kartını tabiki daha pahalı satacak.
    Saygılar
  • Neyi satmamasından bahsediyorsunuz siz? AMD son kullanıcıya direkt mi satıyor sanki? 7970 siparişi veren bir üretici 7950 siparişi vermeyecekmiydi sanki ürün çıkmasaydı? Dünya çapında dağıtıcılara (üreticilere) milyonlarca adet gidecek bir üründen çıkmaması gelir kaybımıdır, karmıdır? ne acayip yorum yapıyorsunuz. konunun altında biri kuyuya taş atıyor diğerleride düşünmeden peşinden yuvarlanıyor? Sanki perakende mağazasında gelen müşterilere ürün dayatıcak AMD ne acayipsiniz!!
  • geç olsun,
    güç olmasın ! :)
  • 1000TLsi Olan Varmı :) Bu Ekran Kartını Almak Lazım :)
  • bana 6870 yetiyor zaten ayda yılda bir oyun oynarım,bıktım kazık fiyatlı yeni vgalardan,işlemcilerden...
  • O kadar cok yeni donanim haberi var ki insan su ankilerinin yuzune bakamiyor. Biktim yav 3 ay durunda para biriktirip bisey alalim..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.