Şimdi Ara

7 kişilik otomobillerin vergisi + yakıtı vs... Öneri?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
32.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 7 kişilik araçlardan (touran, zafira...vb.) düşünüyorum. Bunların vergisi yıllık mı ve ne kadar civarı? yakıtı falan nasıldır? Hangisini tavsiye edersiniz? Bütçe 35-40 bin civarı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vergi olağan şekilde, motor hacmine göre alınıyor. Internet vergi dairesinden motor hacmine göre yıllık vergisini sorgulatabilirsiniz. Ayrıca çok kişilik otomobil yerine minibüs (Hyundai Starex, H1, Renault Traffic, Mercedes Vito...) almak daha iyi bir seçim olabilir. En azından araç büyük ve rahat olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 1 Ocak 2012; 21:39:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Vergi olağan şekilde, motor hacmine göre alınıyor. Internet vergi dairesinden motor hacmine göre yıllık vergisini sorgulatabilirsiniz. Ayrıca çok kişilik otomobil yerine minibüs (Hyundai Starex, H1, Renault Traffic, Mercedes Vito...) almak daha iyi bir seçim olabilir. En azından araç büyük ve rahat olur.

teşekkür ederim yorum için... Alternatif olarak ben de city van düşünüyorum fakat onların da muayene yıllık oluyor bir de aynı konforu bulabilir miyiz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

Arkadaşlar 7 kişilik araçlardan (touran, zafira...vb.) düşünüyorum. Bunların vergisi yıllık mı ve ne kadar civarı? yakıtı falan nasıldır? Hangisini tavsiye edersiniz? Bütçe 35-40 bin civarı...

Merhaba bende Toyota Verso 1.6 benzinli var vergisi yanlış hatırlamıyosam 690 küsür birşey.40 bine toyota versonun 2009*2011 arası Elegant paketini alabilrisiniz. Yakıtı ortalaöma 6.5 civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat1000

quote:

Arkadaşlar 7 kişilik araçlardan (touran, zafira...vb.) düşünüyorum. Bunların vergisi yıllık mı ve ne kadar civarı? yakıtı falan nasıldır? Hangisini tavsiye edersiniz? Bütçe 35-40 bin civarı...

Merhaba bende Toyota Verso 1.6 benzinli var vergisi yanlış hatırlamıyosam 690 küsür birşey.40 bine toyota versonun 2009*2011 arası Elegant paketini alabilrisiniz. Yakıtı ortalaöma 6.5 civarı

merhabalar :) peki memnun musunuz araçtan? bi de tüp takılsa nasıl olur koltukların kullanımı falan?

• quote:

quote:

quote:

merhabalar :) peki memnun musunuz araçtan? bi de tüp takılsa nasıl olur koltukların kullanımı falan?

Evet,gayet memnunuz lpg yi tasvif etmem ama siz bilirsiziniz.

• ben olsam caravelle bakardım.
  • quote:

quote:

verso benzinli yakıt ortalama 6.5 ?????
    BENZİN??
    benim dizelde o değer değil ya nasıl oluyor ki bu?
    dizeli yok diye verso tercih etmedim ben meğer benzinlisi dizelden iyiymiş!

• Verso ya da C-max bakabilirsin.Versonun dizeli yok lpg ile düşünebilirsin C-max benzinli ve dizel her 2 alternatifide var.
  • quote:

quote:

katalog bilgisinde bile karma 6,8 çıkıyor sen buna en az 1 litre ekle (benzinli) bol bol çevre yolu yaparsan ki neredeyse şçdışı oluyor o zaman belkiiii 6,5 ortalama yaparsın ama ş.içi bol olacak diyorsan katalog 8,6 lt diyor sen buna 1-1,5 lt ekle
    2000 motor dizeli var maaşallah o da birçok benzinli gibi ş.içi katalog 7,1 diyor yani 8 sen ona
    bilemiyorum hangi sürüş tekniğiyle bu değerler ortaya çıkmış.
    Dizel 1.6 olmalı alınacak bu sınıf bir araba
    Soğuk motor kısa mesafe çok dur kalk bile 7 lt oluyor 1.6 dizel motorlarda ş.içi ortalama
    Yanlış anlaşılmak istemem verso çok sevdiğim bir model toyota çok takdir ettiğim bir marka ancak benzin - dizel farkı bu kadar kısa değil hem yakıtta hem fiyatta.
    Ben c-max yada grand c-max 1.6 dizel öneririm veya scenic
    16.dizeli olmadıkça versoyu belli bir kesim dışında alan olacağını sanmıyorum (belli kesim=yakıtı çok dert etmeyen)

• quote:

quote:

Vergi olağan şekilde, motor hacmine göre alınıyor. Internet vergi dairesinden motor hacmine göre yıllık vergisini sorgulatabilirsiniz. Ayrıca çok kişilik otomobil yerine minibüs (Hyundai Starex, H1, Renault Traffic, Mercedes Vito...) almak daha iyi bir seçim olabilir. En azından araç büyük ve rahat olur.

teşekkür ederim yorum için... Alternatif olarak ben de city van düşünüyorum fakat onların da muayene yıllık oluyor bir de aynı konforu bulabilir miyiz acaba?

Özellikle diz mesafesi fazla olacağından ve araç yüksek olduğundan daha rahat olacaktır ama motor hacmi büyük olduğundan biraz fazla yakar. Fazla yol yapmıyorsanız hesaplıdır, çünkü vergisi daha düşük olabiliyor. İstediğiniz ekonomi ise vergi, yakıt, bakım ve sigorta masraflarına göre maliyet hesabı yapmalısınız.

• quote:

quote:

quote:

Özellikle diz mesafesi fazla olacağından ve araç yüksek olduğundan daha rahat olacaktır ama motor hacmi büyük olduğundan biraz fazla yakar. Fazla yol yapmıyorsanız hesaplıdır, çünkü vergisi daha düşük olabiliyor. İstediğiniz ekonomi ise vergi, yakıt, bakım ve sigorta masraflarına göre maliyet hesabı yapmalısınız.

evet benim için ekonomi önemli fakat çok km yapan birisi değilim. transporterlerin vergisi, muayenesi vs. düşük olanı hangi modeli yani 5+1 mi yoksa koltuk sayısı daha fazla olanlar mı?

• c-max yada c4 picasso
  • Hususi, yani minibüs (M1) olanların vergisi daha düşük ancak sigortası biraz daha pahalı olabiliyor. Özellikle kazasızlık indiriminiz varsa, araç sınıfı değiştiğinden o hakkı kaybediyorsunuz ama ciddi bir artış sayılmaz.
    Minibüs Hyundai H1 öneririm, çift kapıdır ve oldukça rahattır. Ayrıca H1'in önceki kasası olan Starex de iyi bir seçim olabilir. Uzun şase, SVX CRDi motorlu bir Starex hem iyi kaçar, hem de az yakar. Bu araçların 100 km/deki ortalama yakıt tüketimi 10 litredir ki 1.6 benzinli otomobil kadar tüketir ama dizel ucuz olduğundan biraz daha uygun olur tabi. Renault Traffic, Mercedes Vito seçenekler arasında olabilir ancak onların motor hacmi biraz ufak olduğundan çekişi düşük, tüketimi fazla olabilir.

H1 çift kapı olduğundan daha kullanışlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 3 Ocak 2012; 13:53:48 >

• quote:

Hususi, yani minibüs (M1) olanların vergisi daha düşük ancak sigortası biraz daha pahalı olabiliyor. Özellikle kazasızlık indiriminiz varsa, araç sınıfı değiştiğinden o hakkı kaybediyorsunuz ama ciddi bir artış sayılmaz.
    Minibüs Hyundai H1 öneririm, çift kapıdır ve oldukça rahattır. Ayrıca H1'in önceki kasası olan Starex de iyi bir seçim olabilir. Uzun şase, SVX CRDi motorlu bir Starex hem iyi kaçar, hem de az yakar. Bu araçların 100 km/deki ortalama yakıt tüketimi 10 litredir ki 1.6 benzinli otomobil kadar tüketir ama dizel ucuz olduğundan biraz daha uygun olur tabi. Renault Traffic, Mercedes Vito seçenekler arasında olabilir ancak onların motor hacmi biraz ufak olduğundan çekişi düşük, tüketimi fazla olabilir.

açıkçası şu anki aracım transit 100v kombi 2001 model, bundan önceki de transitti. 15 senedir transit kullanmaktan gına geldi :) şöyle sessiz konforlu geniş bi aile arabası olsun istiyorum. Starex de fena gibi gözükmüyor fakat 2. eli pek tutulmuyor mu şöyle bi netten göz attım da 20 bin lira bile zor yapıyo gibi yani kalitesinden falan şüphelendim açıkçası...
    Bir de succe var o nasıl acaba?

• quote:

quote:

Hususi, yani minibüs (M1) olanların vergisi daha düşük ancak sigortası biraz daha pahalı olabiliyor. Özellikle kazasızlık indiriminiz varsa, araç sınıfı değiştiğinden o hakkı kaybediyorsunuz ama ciddi bir artış sayılmaz.

açıkçası şu anki aracım transit 100v kombi 2001 model, bundan önceki de transitti. 15 senedir transit kullanmaktan gına geldi :) şöyle sessiz konforlu geniş bi aile arabası olsun istiyorum. Starex de fena gibi gözükmüyor fakat 2. eli pek tutulmuyor mu şöyle bi netten göz attım da 20 bin lira bile zor yapıyo gibi yani kalitesinden falan şüphelendim açıkçası...
    Bir de succe var o nasıl acaba?

Hocam emin ol Hyundai minibüsler Transit'ten de, Transporter'dan da iyi ve ekonomik. Bir kere Transit gibi çok yakmıyor ki VVV de çok yakar; Transporter gibi bakımı masraflı ve çok da arıza çıkartan araç değil. Forumdaki kullanıcı adı Ersin-C idi sanırım; o arkadaşta hem CRDi motorlu Starex, hem de Transporter var. Tarafsız bir yorum yapacaktır.

Starex'in fiyatlarının düşük olmasının nedeni VVV'ciler gibi fanatiklerin ve kulaktan dolma bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanların kötülemelerinden kaynaklanıyor. Starex çok yakar diyorlar ama 1.9 motorlu Transporter çok daha fazla yakıyor (Starex 2500cc). Ucuz alacaksınız, ucuz satacaksınız. İkinci el alacağınız için bir zararınız olmayacak ve ikinci el satışı yavaş da değil. Piyasada çok Starex var.

SVX model Starex'lerde çift klima standartır ki bu başka hiçbir küçük minibüste yok. Ayrıca alüminyum alaşım çelik jant, gri tamponlarla daha güzel duruyor. Amortisörleri de diğer modellere oranla daha yumuşaktır. Starex'teki donanımın yarısı Transpoter veya başka minibüste yok. Bizim Starex'in kısa şase, TCi motorlu, 8+1; geçen sene 13.000 TL gibi bir fiyata almıştık. Klimalı, ABS'li, çift hava yastıklı, camlar elektrikli, TCi motor olmasına rağmen şehir içi 100km/10lt gibi bir tüketime sahip ama ben Ankara'nın ana yollarında cirit atıyoru. :) H1 ise Starex'in yeni modeli. Galiba Hyundai TR'de sıfır satışı yok şu an ama ikinci elde temiz bir tane bulmanız mümkün. H1 kullanmadığım için hakkında yorum yapamayacağım ancak kötülemelerden dolayı fiyat konusunda da Starex'le aynı kaderi paylaşıyor. Fiyatı sıfır alıp satanı üzüyor, ikinci al alanı sevindiriyor.

Succe gibi Çin malı araçlara yaklaşmayın, Hyundai'ın ikinci el fiyatları ve kalitesi yeterince cezbedici. Starex'le ilgili daha fazla sorunu olursa seve seve cevaplarım. Daha fazlası için Hyundai forumlarına da yazabilirsiniz. hyundaiclubtr.com benim de üye olduğum bir sitedir, diğerlerine göre daha hareketlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 3 Ocak 2012; 18:12:53 >

• Hyundai Renault ford bırak al bi Verso rahatla şu an kapının önünde baka baka duruyorum
  • Verso tipsiz ve küçük bir araba. Büyük araca alışan için alması da, kullanması da zor olur.

• quote:

Verso tipsiz ve küçük bir araba. Büyük araca alışan için alması da, kullanması da zor olur.

Hiç güleceğim yoktu be kardesim sende varda mı biliyorsun 7.koltukları açsan bile kocaman bagaj kalıo ne biliosun allah aşkına yaww
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.