Şimdi Ara

HD2 ANDROID NAND CWM Kurulumu (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.711
Cevap
6
Favori
85.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Murat ÖZDAĞ

quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

quote:

Arkadaşlar 2.2.1 sürümünü kurdum sorunsuz çalışmakta.Recoveryden romun yedeğini alayım dedim fakat recoveryde takııyor bootloaderden açarken.Acaba USB flasherden tekrardan recovery150 programını kursam telefonun açılmamasına neden olurmu?

hocam neden hep eski romları kuruyorsun :)

Baştan deneyerek gidiyorum dostum.Şimdihttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1333106 vehttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1603494 deneyeceğim kullandınmı acaba? Bu arada alıntıdaki sorumun cevabını biliyormusun Recoveryi tekrar kursak Usb Flashdan sistem gidermi acaba?

hocam sense 3.5 romu kurdum 6 ay önce aslan gibi çalışıyor cihaz başka rom kurmaya gerek görmedim hiç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar 2.2.1 sürümünü kurdum sorunsuz çalışmakta.Recoveryden romun yedeğini alayım dedim fakat recoveryde takııyor bootloaderden açarken.Acaba USB flasherden tekrardan recovery150 programını kursam telefonun açılmamasına neden olurmu?

hocam neden hep eski romları kuruyorsun :)

Baştan deneyerek gidiyorum dostum.Şimdihttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1333106 vehttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1603494 deneyeceğim kullandınmı acaba? Bu arada alıntıdaki sorumun cevabını biliyormusun Recoveryi tekrar kursak Usb Flashdan sistem gidermi acaba?

hocam sense 3.5 romu kurdum 6 ay önce aslan gibi çalışıyor cihaz başka rom kurmaya gerek görmedim hiç

O romun bi linkini alabilirmiyim? :)
  • Sorunsuz çalışan en azından Sense 3.6 olan bir ICS önerebilir misiniz?
    Standart bir rom olması yeterli, gereksiz özelliklere ihtiyacım yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftd

quote:

Orijinalden alıntı: crackher

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crackher

eksikm,i yüklendi acaba telin zil sesini değiştiremiyorum 1 tane gözüküyor kendi yüklediğim mp3 leride ayarlayamadım

es file ile yapabilirsin markette var(dosya yöneticisi) programı açınca mp3 dosyasını bul ve üstünde basılı tut ordan zil sesi olarak ayarlayabilirsin

eksik yüklenme olmamıştır dimi çünkü 2 dk bile sürmedi yüklenmesi romun öyle bişey olsa açılmazdı heralde kusura bakma yeni aldım teli ilk defa yükleme yaptım acemilik işte

cm7 romu çok sadedir. O yüzden kısa sürüyor yüklenmesi. Marketten yandex shell arayüzü yüklersen çok hoş görünümlü olur, üstelik türkiye için ücretsiz :)

evet yükledim dostum sağolasın gayet güzel ve hızlı oldu tavsiye ederim herkese :)
  • selamlar herkese

şu ara hd2 romlar(cm9 4.0.4) üzerinde donanımsal hızlandırma çalışmaya başladı malum.

önceki romlarda cm7,energy vs. bu hızlandırma tamamiyle devre dışımıydı neydi durum?
  • Arkadaşlar normalde bu Paket veri Transferini açınca yani mobil şebekeyi açınca normalde H simgesiyle birlikte 3G simgeside ç.ıkması gerekmiyormu yoksa sadece 3G Kapsama alanı olan bölgelerdemi aktif oluyor?
  • quote:

Arkadaşlar normalde bu Paket veri Transferini açınca yani mobil şebekeyi açınca normalde H simgesiyle birlikte 3G simgeside ç.ıkması gerekmiyormu yoksa sadece 3G Kapsama alanı olan bölgelerdemi aktif oluyor?

H simgesi HSPA teknolojisidir ve telefonun 3G'den hızlı baglandıgını gösterir
  • quote:

quote:

Arkadaşlar normalde bu Paket veri Transferini açınca yani mobil şebekeyi açınca normalde H simgesiyle birlikte 3G simgeside ç.ıkması gerekmiyormu yoksa sadece 3G Kapsama alanı olan bölgelerdemi aktif oluyor?

Hmm teşekkürler hiç grmedim şimdiye kadarda 3G Simgesi ondan dikkatimi çekti.Bu arada şuan en güncel CM romu hangisi 1.sayfadakimi xda ya baktım birden çok var acaba kullanan varsa çünkü onlarda batarya vs daha stabil sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

Hmm teşekkürler hiç grmedim şimdiye kadarda 3G Simgesi ondan dikkatimi çekti.Bu arada şuan en güncel CM romu hangisi 1.sayfadakimi xda ya baktım birden çok var acaba kullanan varsa çünkü onlarda batarya vs daha stabil sanırım.

cm7lite romu en hızlı ve şu an için adamın son romu, 1 sayfada link
  • quote:

quote:

quote:

quote:

cm7lite romu en hızlı ve şu an için adamın son romu, 1 sayfada link

Teşekkürler.. @ftw

Edit:Max frekans.. demişsin ocye girmiyormu bu yani daha fazla güç vermek gerekiyor.Peki bu durumda batarya daha az gitmezmi? Yada bu işlemi yapmasak sistem yavaşmı çalışır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat ÖZDAĞ -- 13 Mayıs 2012; 13:15:56 >
  • kullanırken pil daha fazla gider, ama stanby modunda az harcar, cm7 romda OC yapmasan da olur, rom çok hızlı zaten, sadece arayüz için yandex shelli marketten indir ve kur
  • Öncelikle merhabalar,

Yazdıklarınızı zaman zaman takip ediyorum. Ve yazışmaların devam ettiği bu konu başlığı ile bir önceki konu başlığındaki bilgilerden öğrendiklerimle ben de orjinalinde windows mobile 6.5 hd2'ime android rom yükledim. İki-üç aydır da sorunsuz kullanıyordum gayet memnun şekilde. Ancak dün akşam üstü telefonda önce bazı programlarda tepki vermemeye başladı. Daha önce de bir iki kez yapmıştı. Ben de öncekilerde işe yaradığı için bataryayı çıkarıp telefonu tekrar başlattım.

MAGLDR ekranı geliyor load sonrasında (nexus rom kullananlar bilir açılış sırasında nexus'un "x" işareti iki yandan gelir ve ortada birleşir) x işareti birleşmiyordu. Ekrandaki görüntünün sürekli aynı şekilde başlayıp bitemediğini görünce ben de bataryayı çıkarıp takarak tekrar başlatmayı denedim. 3-4 kez yaptıktan sonra bu kez MAGLDR ekranında load'u tamamlayamadı ve 1EFATAL ERROR yazısı kırmızı şekilde ortaya çıktı ve sonraki aşamaya geçmedi. Yine forumdan okuduklarımla sorunu çözmeye çalıştım.

TASK29 ile temizledim daha sonra tekrar rom kurdum ama fayda etmedi aynı hata yine geliyor. Bu arada dikkatimi şu çekti. TASK29 işlemi sonrasında 2.15.50.14 radio yüklediğimde normalde HTC logosu olan beyaz ekranın alt köşesinde herhangi bir yazı çıkmadı. Normalde olması gerekmiyor muydu?

Forumda biraz baktım "agnaday3" nickli arkadaş da aynı sorunu (1EFATAL ERROR ) yaşamış ancak sonrasında durumu nasıl çözdüğünden bahsetmemiş ya da ben göremedim.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim telefonu dünden beri kullanamıyorum. Şehir dışındayım ve kimseyle irtibatım kalmadı.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gosh -- 13 Mayıs 2012; 15:23:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gosh

Öncelikle merhabalar,

Yazdıklarınızı zaman zaman takip ediyorum. Ve yazışmaların devam ettiği bu konu başlığı ile bir önceki konu başlığındaki bilgilerden öğrendiklerimle ben de orjinalinde windows mobile 6.5 hd2'ime android rom yükledim. İki-üç aydır da sorunsuz kullanıyordum gayet memnun şekilde. Ancak dün akşam üstü telefonda önce bazı programlarda tepki vermemeye başladı. Daha önce de bir iki kez yapmıştı. Ben de öncekilerde işe yaradığı için bataryayı çıkarıp telefonu tekrar başlattım.

MAGLDR ekranı geliyor load sonrasında (nexus rom kullananlar bilir açılış sırasında nexus'un "x" işareti iki yandan gelir ve ortada birleşir) x işareti birleşmiyordu. Ekrandaki görüntünün sürekli aynı şekilde başlayıp bitemediğini görünce ben de bataryayı çıkarıp takarak tekrar başlatmayı denedim. 3-4 kez yaptıktan sonra bu kez MAGLDR ekranında load'u tamamlayamadı ve 1EFATAL ERROR yazısı kırmızı şekilde ortaya çıktı ve sonraki aşamaya geçmedi. Yine forumdan okuduklarımla sorunu çözmeye çalıştım.

TASK29 ile temizledim daha sonra tekrar rom kurdum ama fayda etmedi aynı hata yine geliyor. Bu arada dikkatimi şu çekti. TASK29 işlemi sonrasında 2.15.50.14 radio yüklediğimde normalde HTC logosu olan beyaz ekranın alt köşesinde herhangi bir yazı çıkmadı. Normalde olması gerekmiyor muydu?

Forumda biraz baktım "agnaday3" nickli arkadaş da aynı sorunu (1EFATAL ERROR ) yaşamış ancak sonrasında durumu nasıl çözdüğünden bahsetmemiş ya da ben göremedim.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim telefonu dünden beri kullanamıyorum. Şehir dışındayım ve kimseyle irtibatım kalmadı.

Teşekkürler...

başka bir magdrl dosyasiyla denemeni öneririm bende aynı sorunu yaşamıştım
  • arkadaşlar,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434860

bu romu kurarken flash.cfg dosyasından ayarları değişmeniz gerekiyor. en az 165mb system ve en az 2mb cache partition kullanın yazıyor. ben 1. sayfada anlatılan ayarları (5-150-5) kullandığım için kurulum sonrası telefon açılırken gelen animasyonda takıldı kaldı.

flash cfg ayarlarını değiştirince düzeldi..

kullandığım ayarlar:
    misc ya 1M
    recovery rrecov|ro|nospr filesize recovery-raw.img
    boot yboot|ro 5M
    system ya 200M
    cache ya 5M
    userdata ya|asize|hr allsize

romu test ediyorum şuanlık çok hoşuma gitti bakalım bir süre test edeyim yorumları yazarım :)
  • Ben de aynı romu kullanıyorum

kullandığım ayarlar:
    misc ya 1M
    boot yboot|ro 5M
    system ya 165M
    cache ya 2M

olarak yaptım hiç bir sorun olmadan kuruldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majorümsü Minör

arkadaşlar,

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434860

bu romu kurarken flash.cfg dosyasından ayarları değişmeniz gerekiyor. en az 165mb system ve en az 2mb cache partition kullanın yazıyor. ben 1. sayfada anlatılan ayarları (5-150-5) kullandığım için kurulum sonrası telefon açılırken gelen animasyonda takıldı kaldı.

kullandığım ayarlar:
    misc ya 1M
    boot yboot|ro 5M
    system ya 200M
    cache ya 5M

romu test ediyorum şuanlık çok hoşuma gitti bakalım bir süre test edeyim yorumları yazarım :)

Sistem stabiliteliği nasıl pil durumu felan? Ayrıca telefonda kullanılabilir hafıza ne kadar kalıyor?SD ext3 bölümleme yaptınmı?
  • arkadaslar rom da anlayamadigim bi sebepden ötürü gelen tüm aramalar gizli numaraymis gibi geliyor bu problem hakkinda bilgisi olan var mi acaba?
  • [16 MAY 2012][MAGLDR/cLK]TyphooN CyanogenMod 7.2 RC2 v3.8.3[2.3.7][A2SD+][tytung r14]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

bu rom birinci sayfadaki typhoon romun yeni versiyonu mu? ona göre kuracağım. birinci sayfadaki bende kurulu olanda versiyon 3.8.1 yazıyor bu 3.8.3
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofvural1

[16 MAY 2012][MAGLDR/cLK]TyphooN CyanogenMod 7.2 RC2 v3.8.3[2.3.7][A2SD+][tytung r14]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

bu rom birinci sayfadaki typhoon romun yeni versiyonu mu? ona göre kuracağım. birinci sayfadaki bende kurulu olanda versiyon 3.8.1 yazıyor bu 3.8.3

evet en son bu 16 may
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ofvural1

[16 MAY 2012][MAGLDR/cLK]TyphooN CyanogenMod 7.2 RC2 v3.8.3[2.3.7][A2SD+][tytung r14]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

evet en son bu 16 may

Hocam bir soru daha recovery 5-150-5 mi olucak yine tesekkurler yardimin icin
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.