Şimdi Ara

HD2 ANDROID NAND CWM Kurulumu (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.711
Cevap
6
Favori
85.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Cyagenmod kullanayım diyordum , denedim bugün ve gayet başarılı buldum, alışkanlık herhalde bu adamlara güvenmem. Ice creame ne yalan söyleyeyim pek güvenemiyorum halen, nihayetinde halen deneme sürümünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seffa

quote:

Orijinalden alıntı: Donnie.Brasco

quote:

@Donnie.Brasco

Hocam acaba ndt rom da telefon kilitliyken cebinizde müzik uygulaması vs açılıyor mu ? ben de ekran şifresi olmasına ragmen açılıyor

hocam ben öyle bi sorun ile karşılaşmadım. bir çok defa telefon cebimde iken çaldı ama herhangi bi şekilde telefon açılmadı. yada tuş kilid açılıp program falan çalışmadı. belki sizin kullanımdan kaynaklanıyordur.
    Yadan aklıma geldi, tema düzenleden farklı bir tuş kilidi ekranı seç öyle dene istersen.

bir sürü denedm.şifre koydum en sonunda sadece müzik açılıyor durup dururken.

arkadaşlar bir yardım edin ikinci el bi hd2 aldım ama 3 4 tane rom yükledim şebeke hep sorunlu günde 5 10 kere komple gidiyor snra mobil ağdan ağ operatörlerine geliyorum hatları buluyor aveayı seçiyorum iki tikten sonra seçiyor ag geliyor ama bu sorun hep tekrarlıyor eger yazılımsalsa bi çaresine bakarız ama yapılmıycak bişey ise elden çıkartmayı düşünüyorum dogru duzgun telefonla konuşamıyorum bi yardım ederseniz çok sevinirim bekliyorum teşekkürler

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kml_sri -- 26 Şubat 2012; 15:58:50 >
  • yok agalar forum ölmüş oysaki galaxy tab konusunda bildiklerimi herkele paylaşmışım
  • E:Can't open/cache/recovery/log
    E:Can't open/cache/recovery/log
    E:Can't open/cache/recovery/last_log
    E:Can't open/cache/recovery/...

recovery de boyle hata aldığımı soylemistim sizlerde v48 den dolay demiştiniz şimdi v47 kuracağım recovery yi değiştirmeme gerek varmı bu hatayı verdiği için yoksa kurayım mı sıkıntı olmaz mı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: kml_sri

quote:

quote:

quote:

@Donnie.Brasco

Hocam acaba ndt rom da telefon kilitliyken cebinizde müzik uygulaması vs açılıyor mu ? ben de ekran şifresi olmasına ragmen açılıyor

hocam ben öyle bi sorun ile karşılaşmadım. bir çok defa telefon cebimde iken çaldı ama herhangi bi şekilde telefon açılmadı. yada tuş kilid açılıp program falan çalışmadı. belki sizin kullanımdan kaynaklanıyordur.
    Yadan aklıma geldi, tema düzenleden farklı bir tuş kilidi ekranı seç öyle dene istersen.

arkadaşlar bir yardım edin ikinci el bi hd2 aldım ama 3 4 tane rom yükledim şebeke hep sorunlu günde 5 10 kere komple gidiyor snra mobil ağdan ağ operatörlerine geliyorum hatları buluyor aveayı seçiyorum iki tikten sonra seçiyor ag geliyor ama bu sorun hep tekrarlıyor eger yazılımsalsa bi çaresine bakarız ama yapılmıycak bişey ise elden çıkartmayı düşünüyorum dogru duzgun telefonla konuşamıyorum bi yardım ederseniz çok sevinirim bekliyorum teşekkürler

Şimdi bunu anlamanın iki yolu var. Öncelikle windows mobile a geri dönerek şebeke sorununu tekrar gözlemliyor musunuz ona bir bakmak lazım. İkinci olarak da avea dan başka bir operatör deneme şansınız varsa onu deneyin. Sonuca göre yazılımsal veya donanımsal bir problem vardır diyebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: alperdia

recovery de boyle hata aldığımı soylemistim sizlerde v48 den dolay demiştiniz şimdi v47 kuracağım recovery yi değiştirmeme gerek varmı bu hatayı verdiği için yoksa kurayım mı sıkıntı olmaz mı ??

Bir sayfa önce verdiğim recovery ile daha güncel recovery.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kml_sri

quote:

quote:

quote:

@Donnie.Brasco

Bu forumun öldüğü falan yok arkadaşım.. herkese yardımcı oluyoruz ama takdir edersin ki 24 saat sürekli online olamıyoruz.. şimdi soruna gelelim..
    1. Hangi romları denedin
    2. Romu kurarken rom dosyaları sağlam mı
    3. Arkadaşım dediği gibi wmobile kur öyle deneme yap..
    4. Telefonu aldığın kişi şebeke sorununun bahsetti mi
    5. Bu durumların ötesinde sorun devam ediyor ise donanımsal bir sorun olabilir.

Özellikle hangi romları kullandığıni belirten lütfen.

• quote:

quote:

yani yenilememe gerek var mı?? güncelliği hiç önemli değil oluyorsa ustune yapcam yaparken çektiğim sıkıntı yeter bana :)

• @Donnie.Brasco sen yetkili bi abiye benziyorsun :P Bu aralar biraz gergin gördüm seni relax ol hayat kısa diyip konuyu kapatmak istiyorum. Ben ndt miui romu senin daha önce dediğin şebeke sorunu olmaması yüzünden düşünür hale geldim fakat söylemek ve sormak istediğim birşey var. henüz android yüklemedim telefona ve okuduğum bazı romlarda bulunan gelen giden seste kısıklık,gitmeme veya cızırtı konusu. çok titizim ses konusunda, sesle ilgili bir sıkıntı varmı bu romda. Ve anladığım kadarıyla bu romu uzun süredir kullanıyorsun pekçok romu deneyen birisi olarak diğer romlardan farkı ne ki bu romu bukadar kullandın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan245

@Donnie.Brasco sen yetkili bi abiye benziyorsun :P Bu aralar biraz gergin gördüm seni relax ol hayat kısa diyip konuyu kapatmak istiyorum. Ben ndt miui romu senin daha önce dediğin şebeke sorunu olmaması yüzünden düşünür hale geldim fakat söylemek ve sormak istediğim birşey var. henüz android yüklemedim telefona ve okuduğum bazı romlarda bulunan gelen giden seste kısıklık,gitmeme veya cızırtı konusu. çok titizim ses konusunda, sesle ilgili bir sıkıntı varmı bu romda. Ve anladığım kadarıyla bu romu uzun süredir kullanıyorsun pekçok romu deneyen birisi olarak diğer romlardan farkı ne ki bu romu bukadar kullandın :D

Birkaç sayfa önce detaylı bir açıklama yaptım oradan okuyabilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

yani yenilememe gerek var mı?? güncelliği hiç önemli değil oluyorsa ustune yapcam yaparken çektiğim sıkıntı yeter bana :)

Güncel tutmakta fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Güncel tutmakta fayda var.

peki recovery yi güncellerken yapılması gereken bir şey var mı sd kartını cıkartmak yada önce romu silmek gibi ?

• ilk nasıl recovery kurduysan aynı
  • "ben v47 kullanıyorum yaklaşık 3 haftadır. İzlenimlerim;

1. ben bu kadar kişiselleştirilebilen bir rom görmedim. Birkaç farklı temanın isterseniz ekran kilidi şeklini, isterseniz mesajlaşma tipini ve temada bulunan bütün özelliklerini kombin edip kullanabiliyorsunuz.
    2. şebeke problemi yaşamadım.
    3. şarj konusunda oldukça tasarruflu. bekleme modunda veya çok az kullandığımda ( günde en az 30dk konuşma ve sürekli mesajlaşma ile) max 3gün gitti. bu benim için inanılmaz idi. gerekli kalibrasyonu yapın kendinizce. en önemlisi bende 3g kapalıdır.
    4. görselliğe dikkat eden arkadaşlar için, görsellik bence oldukça başarılı. inanın görselliğe çok önem veririm ve bu romu ilk kurduğum anda ifadem "oha" demek oldu. kilit ekranı ve menü de kullandığım (kişisel ) absract resimler ile ve bir kaç menü simgesi değişikliği ile ( romun içerisinde dahili olarak birkaç seçenek geliyor ki zaten temalar özelleştirilebiliyor kendi içerisinde ) harika bir görüntü aldı. durup durup tele bakasım geliyor. telefon ile uğraşmak artık zevk veriyor.
    5. hız konusu tabiki harika. sense romların hantallıklarından uzak ve stabil.
    6. düşünün ki ben v47 kullanıyorum. v48 çıkalı 1 hafta olacak neredeyse güncelleme ihtiyacı duymuyorum, çünkü oldukça fazla memnunum...
    7. Romun 2 türü bulunuyor. stable ve developer. v48 olan developer ve haftada bir güncellenir yada daha uzun bilemiyorum. stable versiyonu sabit sorunsuz diye geçiyor.
    belirtmek isterim ki v47 ile yada v48 ile zaten hiç bir sorun yaşamazsınız. kendimden örnek tele romu kurduktan sonra bu kadar süre geçmesine rağmen stabilite sorunu yaşamıyorum.

Bunlar benim şahsi fikrimdir. deneyip denememek size kalmış..
    saygılar herkese kolay gelsin.
    Donnie.Brasco"

bu mesajınızı okudum, bundan başka detaylı mesajınızı göremedim miui ile alakalı. Görüşme anındaki ses ile alakalı siz dahil yorum yazan yok ne yazık ki.

• Bu romda( ndt miui v48 ) sense romlarda yaşadığım düşük ses sorunu ile karşılaşmadım aramalarda duyulan zil sesi başarılı..
    Konuşurken alınan sesler de bir sıkıntı yok temiz ve cızırtı yok. Zil sesi yada konuşurken aldığınız seslerden şikayetiniz olursa sesi yükseltmek ve berraklaştırmak için verdiğim bir program var onu kullanabilirsiniz..
    Başka sorunuz olursa sorun lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donnie.Brasco -- 26 Şubat 2012; 22:16:19 >
  • İşimteki konumum sebebiyle karşıya sıkntısız gitmesi çok önemli oyüzden çok takıldım bu konuya. Birde cyagenmod kullandınızmı, kullandıysanız ikisi arasındaki tecrübe ettiğiniz farkları kısadan anlatırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan245

İşimteki konumum sebebiyle karşıya sıkntısız gitmesi çok önemli oyüzden çok takıldım bu konuya. Birde cyagenmod kullandınızmı, kullandıysanız ikisi arasındaki tecrübe ettiğiniz farkları kısadan anlatırsanız sevinirim.

Çok kısa bir süre kullandım oldukça sade bir görüntüsü var performansı kullandığım sürede ıyı ama uzun süre kullanan bir arkadaşın yorumu daha tatminkar olacaktır..
  • Arkadaşlar bir süredir miui kullanıyorum Dorimanx kernel ile. CM7 çok basit görünümlüdür hız olarak da miui ile hemen hemen aynıdır.
    Miui'nin belki en önemli özelliği çok fazla kişiselleştirilebilmesidir hatta sense'ye benzer arayüzü bile var. Miui ver. 48 ile Antutu sonucumu görebilirsiniz. Bu romun geliştiricisinin yeni kızı olmuş bu sebepten bir süre yeni güncelleme gelemeyecekmiş yazıyor xda'da :)

HD2 ANDROID NAND CWM Kurulumu

HD2 ANDROID NAND CWM Kurulumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ftd -- 27 Şubat 2012; 1:05:26 >

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.