DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
******FİLME ALT YAZI EKLEME******
33
Cevap
1
Favori
194.557
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Diziler >> ******FİLME ALT YAZI EKLEME******
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      2006 Mesaj
      28 Ocak 2006 00:09:01
      BEYLER BENDE ALTYAZI VAR AMA NASIL EKLİCEMİ BİLMİYORUM YARDIM EDERMİSİNİZ

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
      2005 TOYOTA COROLLA TERRA SPECİAL 1.6 110 HP
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Ocak 2006 00:19:27
      Arkadaşım movie maker la yapabilirsin jenerik ekleden ama başka seçenek bilmiyorum walla pek uğraşmam Windows Movie Maker hem kullanımı kolay hemde güzel videolar yapabiliyosun

• Yüzbaşı
      792 Mesaj
      28 Ocak 2006 15:31:36
      media playes classic kullanıyorum ben, ondan da ekleyebilirsin

"rybczynski was here"
    • Yarbay
      2006 Mesaj
      28 Ocak 2006 18:53:36
      media playes classic programmı

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
      28 Ocak 2006 19:35:51
      Wayyy media player classic kullanıyorm ama böle bi özelliği olduğunu duymamıştım doğrusu

• Yüzbaşı
      259 Mesaj
      28 Ocak 2006 23:48:03
      Vobsub altyazı gösterme aracı işini görür..Yapacağın işlem basit bu programı kuruyorsun..Sonrasında altyazıyı Filmin olduğu klasöre koyup, altyazı dosyasının ismini Filmin
      ismiyle aynı yapıyorsun..Filmi media player ile açarsan altyazı otomatik olarak media playere entegre bir şekilde çıkacaktır..saatin orada (task bar) yeşil bir ikon (vobsub) sayesinde altyazı çıkar oraya tıklayarak altyazının konumunu rengini vs. değiştirebilirsin...

Vobsub 2.23 Download Linki
      http://www.free-codecs....oad_soft.php?d=746&s=392

Ayrıca Media Player Classic programını öneririm basit ama kullanışlı bir program,Media Player Classic+Vobsub şu an benim kullandıklarım altyazı filme uyuyorsa film adı ile altyazının adını aynı yapmam yeterli filmi her açtığımda altyazı hazır açılıyor...

Media Player Classic 6.4.8.7 Download Linki
      http://www.free-codecs....oad_soft.php?d=183&s=134

• Binbaşı
      1032 Mesaj
      29 Ocak 2006 00:50:00
      http://www.free-codecs...._Codec_Pack_download.htm
      buradan kazaa lite yükleyeceksin sonra filmle altyazının ismini aynı yapmalısın altyazının uzantısı .sub veya .srt olacak ve tabiki filmle altyazı aynı klasorde olacak sonrada keyifle izliceksin bu kadar basit.. baktın olmuyo bu iş için kurulmuş siteler var www.divxforever.com gibi oradan bu işin detaylarını öğrenebilirsin..

EDIT:programlarla uğraşamam dersen sadece bsplayer yukleyerek bu programla izleyebilirsin başka bir şeye gerek duymadan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bomert -- 29 Ocak 2006 0:53:12 >

macbook pro 15" 16 gb ram i7 2.2 ghz 2011 // logitech z2300 // logitech G9 laser // 23" inca FullHD LCD monitör // 52" samsung FullHD LCD TV // iphone 5 16gb beyaz // iphone 4 32gb siyah // nikon d3100 (nikkor 50mm f1.8) // yamaha dtxtreme 3 special // vodafone smart tab 10 // sony ps3 slim 320 gb
    • Yarbay
      3166 Mesaj
      29 Ocak 2006 01:58:42
      alt yazı nerden bulunur onu söyleyecek olan var mı?

Encinaar
    • Binbaşı
      1032 Mesaj
      29 Ocak 2006 02:00:49
      www.divxforever.com
      www.divxplanet.net
      üyelik gerekmez.. buralarda türkçe altyazısı yoksa bir filmin, hiçbiryerde yoktur zaten netteki çoğu filmin altyazısı (dvdrip olmayanlar) bu sitelerde çevriliyor..

macbook pro 15" 16 gb ram i7 2.2 ghz 2011 // logitech z2300 // logitech G9 laser // 23" inca FullHD LCD monitör // 52" samsung FullHD LCD TV // iphone 5 16gb beyaz // iphone 4 32gb siyah // nikon d3100 (nikkor 50mm f1.8) // yamaha dtxtreme 3 special // vodafone smart tab 10 // sony ps3 slim 320 gb
    • Yarbay
      2006 Mesaj
      29 Ocak 2006 10:54:00
      saolun arkadaşlar bir kere daha sormuştum ama demek yanlış yere sormuşum

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
    • Teğmen
      244 Mesaj
      04 Şubat 2008 21:56:41
      tskler

• Er
      1 Mesaj
      02 Temmuz 2008 12:08:16
      ya arkadaşlar bendeki alt yazının zamanı filmle uyumlu deil media player klasik kullanıyom bunu düzletmenin bi yolu varmı acaba?

• Yarbay
      4479 Mesaj
      02 Temmuz 2008 14:29:51

quote:

Orjinalden alıntı: tr_tiger

ya arkadaşlar bendeki alt yazının zamanı filmle uyumlu deil media player klasik kullanıyom bunu düzletmenin bi yolu varmı acaba?

evet bende de bazı fılımlerde aynı sorun oluyor ya adam konusmadan alt yazı cıkıyor ya da konustuktan sonra alt yazı cıkıyor

bunu düzeltmenin bi şekli varmı arakadaşlar ?

03 Temmuz 2008 13:34:46
      1 - bs player'i kur
      2 - video ve alt yazı aynı klasörde olsun
      3 - video ismi 'a' ise , alt yazı ismi de 'a.srt' (uzantısına göre. sub ise sub) olsun.

Sonra da izle. Bak, acımadı...

Edit

Bazı durumlarda görüntü alamama gibi problemler olabiliyor. K Lite Mega Codec diye bir hayvani arkadaş var, her derde deva...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brutalite -- 3 Temmuz 2008; 13:35:43 >

kobol ' un hırçın çocuğu 'adama'
    • Yüzbaşı
      381 Mesaj
      03 Temmuz 2008 13:52:56

quote:

Orjinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

Alıntıları Göster

evet bende de bazı fılımlerde aynı sorun oluyor ya adam konusmadan alt yazı cıkıyor ya da konustuktan sonra alt yazı cıkıyor

bunu düzeltmenin bi şekli varmı arakadaşlar ?

Subtitle workshop programıyla bu senkron sorununu halledebilirsiniz, kullanımı da basittir zaten

neye sahip olduğunu bilmeyen ne kaybettiğini anlayamaz.
    • Yarbay
      10218 Mesaj
      04 Temmuz 2008 22:23:18
      filme alt yazi yapiştirmak istiyorsan eger : Divx pocket encoder
      sadece alt yaziyla birlikte bagımsız istiyorsan : Project IGI

ikiside basit programdir.

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB
      05 Temmuz 2008 14:44:56
      arkadaşlar tam oalrak konyu anlayamadım bende bişey sormak istiyorum neten fim indirdim altyazıyıda ayrı indirdim nasıl izleyebilirim filmi?

• Yarbay
      6448 Mesaj
      12 Temmuz 2008 13:30:45
      arkadaşlar benim de altyazı ile ilgili bir sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim.ilk başta bleach diye bir anime var onun yeni sezonuyla birlikte bölümlerin codecleri değişmiş.bs player kullanıyorum ben fakat bs player hata veriyor.o yüzden de k-lite codec pack 4.0 ikurdum. fakat dosyayı açtığımda donmalar yaşıyorum.ayrıca programla birlikte yüklenen media player classic i denedim .altyazı olmadığında hiçbir sorun yok fakat altyazı eklediğimde gene donma olşuyor. bunun nedeni nedir acaba?

''Umuyorum ki beni hatırlarsınız. Eniştenizi yakından tanıdığım gibi kız kardeşinizi de iyi tanırdım ve en az sizin kadar ben de onların yasını tutmaktayım. Ancak söylenildiği gibi ölmüş değilim, tıpkı sizin yiğeniniz gibi. Hayatta kalmasını sağlamak için onu gizlemiştik lakin gizlenme dönemimiz sona erdi. Ejder, hakkı olan taht ve babası ile annesinin intikamı için Westeros'a geri döndü. Kardeşinizin hatrına yüzümüzü size döndük. Bizi yalnız bırakmayın..''
      Sör Uzun Duncan ile Egg'in Westeros'taki maceralarını okumak istiyorsan TIKLA.
      12 Temmuz 2008 15:01:25
      total video converter la da halledebilirsin

''Herkes bir gün Michael Jordan olmak istiyor, bense her gün Michael Jordan olmak zorundayım.''
      6 kez nba şampiyonluğu(chicago bulls), olimpiyat altın madalyası(2 kez), nba normal sezon mvp(1987-88, 1990-91, 1991-92, 1995-96, 1997-98), nba finalleri mvp(1990-91, 1991-92, 1992-93, 1995-96, 1996-97, 1997-98), nba yılın en iyi savunma oyuncusu(1987-88), nba yılın çaylağı ödülü(1984-85), nba all-star smaç şampiyonu(1987, 1988), 14 kere all-star, kariyer sayı ortalaması(normal sezonda 30.1, play-off'larda 33.4), 10 sezon nba'de sayı kralı olma, bir play-off maçında 63 sayı atma başarısı...
    • Yarbay
      3557 Mesaj
      12 Temmuz 2008 18:27:32
      Altyazılı film izleme ve filme altyazyı gömme konularını görsel olarak bir kaç gün içinde açacağım.

16 Temmuz 2008 09:35:37

quote:

Orjinalden alıntı: Kısa Winston

arkadaşlar tam oalrak konyu anlayamadım bende bişey sormak istiyorum neten fim indirdim altyazıyıda ayrı indirdim nasıl izleyebilirim filmi?

Film izlemek kolaydır. Senin söylemek istediğin, alt yazıyı filme nasıl montelerim gibi bir şey olsa gerek ?

K Lite Mega Codec denen yüzyıl harikası bir dost canlısı var. Bunun birlikte, ''Bs Player'' adlı programı da bilgisayarınızda bulundurursanız, ne alt yazı probleminiz olur, ne de görüntü alamama gibi türlü problemler.

kobol ' un hırçın çocuğu 'adama'
    • Yarbay
      3557 Mesaj
      16 Temmuz 2008 14:35:49
      Açacağım demiştim.. Aaçtım ama buraya eklemeyi unutmuşum.
      Detaylı Anlatım

• Onbaşı
      33 Mesaj
      22 Ağustos 2008 06:17:42
      detaylı anlatımı nereye açtınız..

• Yarbay
      3075 Mesaj
      27 Ağustos 2008 18:16:20

quote:

Orjinalden alıntı: pronto

detaylı anlatımı nereye açtınız..

http://forum.donanimhaber.com/m_24743716/tm.htm

• Onbaşı
      15 Mesaj
      21 Nisan 2011 14:53:19

http://fulldivxm.com/hi...k-roshan-imdb-6-5-a.html

Üstteki linkteki filmin 14 partını indirdim

Arkadaşlar bu filmin 14 partını indirdim ve birleştirdim ama alt yazıyı bir türlü beceremedim nasıl ekleyecegim

Altyazı için verdiginiz linkten 3 adet dosya indirdim indirdigim dosyaların isimlerini altta yazıyorum

Not Önemli : bu yazıyı ekledikten sonra dvd cd sine yazdıracagım cd ye yazdırdıgımda altyazıda görünsün istiyorum

1. kaho.tr.srt
      2. Kaho.Naa.Pyaar.Hai.(2000).CD1. SRT
      3. Kaho.Naa.Pyaar.Hai.(2000).CD2. SRT

• Yarbay
      5032 Mesaj
      21 Nisan 2011 17:25:07
      Konu hort olmuş ama neyse.
      Alt yazı ile filmin ismini aynı yapın.
      Örneğin:

29 Kasım 2011 20:44:34
      Konuyu hortlatmak için geçerli bir neden!!!!

Media player'i çalıştırına aşağıdaki gibi bir hata veriyor. Görüntü dosyası altyazılı bir avi dosyası. Altyazıyı tekrar indirdim, yine aynı hatayı verdi. Bilgisi olan varsa nedenini ve çözümünü paylaşabilir mi?

• Er
      8 Mesaj
      01 Aralık 2011 22:16:37
      ben kendi altyazımı kedim oluşturmak istiyorum. nasıl yapabilirim???

• IOS Beta Tester
      4265 Mesaj
      01 Aralık 2011 22:24:29
      quote:

Orijinalden alıntı: Gestalt

Konuyu hortlatmak için geçerli bir neden!!!!

Media player'i çalıştırına aşağıdaki gibi bir hata veriyor. Görüntü dosyası altyazılı bir avi dosyası. Altyazıyı tekrar indirdim, yine aynı hatayı verdi. Bilgisi olan varsa nedenini ve çözümünü paylaşabilir mi?

Alt yazıyı not defteri ile aç Ctrl + G ye bas Satır Numarasına 1405 yaz, o satırdaki cümlede ' işaretinde bir sorun var onu kaldırarak çözebilirsin veya o satırı komple silebilirsin.

04 Aralık 2011 13:56:10

quote:

Orijinalden alıntı: Katates Pızartması

Alıntıları Göster

Alt yazıyı not defteri ile aç Ctrl + G ye bas Satır Numarasına 1405 yaz, o satırdaki cümlede ' işaretinde bir sorun var onu kaldırarak çözebilirsin veya o satırı komple silebilirsin.

Sağol hocam, aynen dediğin gibi yaptım ve sorun halloldu. ilgin ve cevabın için tekrar teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1136 Mesaj
      04 Aralık 2011 14:17:15
      alt yazıyla filmin adını aynı yap ve ikiside aynı klasörde olsun altyazının srt uzantlı olduğuna dikkat et daha sonra filmi gom playerden başlat bu kadar

Evren ve aptallığın sınırı yoktur. Ancak ilkinden emin değilim.
      Albert Einstein
      04 Aralık 2011 22:25:31

quote:

Orijinalden alıntı: T.C. Vatandaşı

alt yazıyla filmin adını aynı yap ve ikiside aynı klasörde olsun altyazının srt uzantlı olduğuna dikkat et daha sonra filmi gom playerden başlat bu kadar

Dediklerini zaten yapmıştım. Asıl sorun hata mesajıydı ve onuda hallettim. İlgin için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2208 Mesaj
      20 Aralık 2011 18:06:55
      Filmi convert etmeden yani uzantısını değiştirmeden nasıl altyazı ekleyebilirim filme ? Uydu alıcıda izleyeceğim için eklemek istiyorum bs player ya da gom playera falan sürüklemek değil derdim.

• Teğmen
      194 Mesaj
      23 Mayıs 2012 21:51:41
      deniyorum inşallah olur

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Diziler >> ******FİLME ALT YAZI EKLEME******
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.