- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DAEWOO (General Motor) NASIL BİR ARABADIR
Bu konudaki kullanıcılar:
 
98
Cevap
4
Favori
61841
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


 
15 Mesaj
29 Aralık 2011; 10:51:54 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba arkadaşlar.
Nette Daewoo ile ilgili yeterince başlık olmadığını ve çok dağınık başlıklar olduğunu gördüğüm için bu konuyu açtım.
Bu konu başlığında aşağıdaki başlıklara birlikte cevap arayalım.
-Daewoo nasıl bir arabadır?
-Daewoo nerde üretilmektedir?
-Daewoo'nun yedek parça sıkıntısı var mıdır?
-Daewoo araçların kronik arızaları var mıdır?
-Daewoo kullananlar memnun mu? Tavsiye eder misiniz?
-Daewoo'nun ikinci eli nasıldır?
-Daewoo'nun hangi model araçları vardır? Hangileri daha fazla tutulmaktadır. Sedan/Hb 1,4-1,5-1,6-1,8-2,0-2,5
-Daewoo araçlara hangi marka lpg uygundur?
Başlıkları birlikte daha da çoğaltabiliriz?
_____________________________ 
15 Mesaj
29 Aralık 2011; 11:14:42 

Öncelikle 2002 Daewoo Nubira 1,6 sx kullanıcısı olarak Daewoo markası hakkında bildiğim bazı bilgileri paylaşmak istiyorum.
Daewoo bir Güney Kore markasıdır. Aynı Hundai gibi. Ancak Daewoo ekonomik krize girince otomobil bölümünü 1999 yılında Opel, Hummer , Pontiac , Chevrolet , Cadillac , Saab gibi otomobil markalarının sahibi olan General Motor tarafından satın alınmıştır. General Motor zaten 1999 yılına kadar motor desteği sağladığı Daewoo'yu satın alarak GM Daewoo şirketini kurmuştur. Bu tarihten sonra kendi teknolojisini kullanarak Daewoo markasıyla araç üretmeye başlamıştır. Ancak Türkiye gibi bazı ülkelerde Daewoo markasının bilinirliği az olduğu için 2004 yılından itibaren bu ülkelerde Daewoo markasıyla değil de Chevrolet Markası araç satmaya başlamıştır. Halen Güney Kore'de Daewoo Otomobil fabrikasında üretilen araçlar Türkiye'de Chevrolet olarak satılırken, aynı araç Rusya, Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgısiztan, Slovakya, Çin ve Güney Kore vb ülkelerde Daewoo markasıyla satılmaktadır. Örneğin Chevrolet Lacetti , Rusya'da Daewoo Nubira olarak satılmaktadır. Ya da Daewoo Lanos , Mısır'da Chevrolet Lanos olarak satılmaktadır.
BKZ: http://www.chevroletegy...s/cars/lanos/index.html
Daewoo araçlarda çoğunlukla 1,5 - 1,6 - 2,0 olmak üzere diğer motor seçenekleri de dahil General Motor'un ürettiği e-tec ve dohc motorlar kullanılmıştır.

Bkz: http://www.autoevolutio...evrolet/nubira-lacetti/

Bkz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Daewoo_Lacetti

_____________________________ 
15 Mesaj
29 Aralık 2011; 11:36:08 

Daewoo ile ilgili haber linkleri ve wikipedia'nın Daewoo ile ilgili konu başlıklarını da paylaşmak istedim.

DAEWOO’YU alarak efsane Chevrolet markalı yeni otomobil modelleri üretmeye başlayan General Motors (GM), Türkiye’de mahkemelik oluyor. Chevrolet’yi mahkemeye taşıyacak olan ise Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olan Sanko Holding. Şöyle ki; Sanko Holding, Daewoo ile 2001 yılında distribütörlük anlaşması yaptı. Buna göre, Daewoo’nun Türkiye’deki satış hakkı 15 yıllığına Sanko’ya geçti. Ancak zora düşen Daewoo’nun otomobil bölümünü kısa bir süre sonra GM satın aldı. GM ardından da Daewoo araçların üretimini sona erdirdi.

SATIŞLAR TEHLİKEDE

GÜNEY Kore’deki fabrikada ise Daewoo yerine Chevrolet markalı otomobiller üretilmeye başlandı. Birçok Daewoo modeline Chevrolet logosu konuldu. İşte bundan sonra olanlar oldu. Çünkü Sanko, Daewoo’nun Türkiye distribütörüydü ve Daewoo markalı araçlar artık üretilmeyecekti. Böylece Sanko’nun Daewoo için Türkiye’de yaptığı milyonlarca dolarlık tanıtım da boşa gitmiş oldu. Bu durum Sanko’yu harekete geçirdi. Sanko Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, ‘Hukuka gideceğiz, haklarımızı alacağız. Türkiye’de Chevrolet sattırmayız’ dedi.

ZARAR 10-15 MİLYON $

‘DAEWOO’NUN sadece amblemini değiştirdiler. Aynı araba ama adı Chevrolet’ diyen Abdulkadir Konukoğlu, ‘Üstelik daha pahalıya satıyorlar’ diye konuştu. GM ile görüştüklerini ancak ‘Sizin muhatabınız Daewoo’ cevabını aldıklarını söyleyen Konukoğlu, ‘Ama ortada Daewoo diye bir otomobil firması yok ki. Hakkımız neyse alırız. Bu dünyada olmazsa, öbür dünyada alırız’ dedi. Daewoo için bu zamana kadar birçok yatırım yaptıklarını belirten Konukoğlu, ‘Bu işten 10-15 milyon dolar zararımız var. Elimizde çok fazla yedek parça var, bunları almaları lazım’ diye konuştu.

http://mobil.stargazete...-oluyor-haber-14315.htm

Diğer linkler:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Daewoo

http://tr.wikipedia.org/wiki/GM_Daewoo

http://tr.wikipedia.org...l_Motors_markalar%C4%B1
_____________________________ 
17 Mesaj
12 Ocak 2012; 11:58:36 

Daewoo çok kaliteli bir arabadır. Güney Kore'de üretilir aynen Hundai ve Kia gibi . Ancak bu iki marka kendi geliştirdikleri teknolojiyi kullanırken Daewoo Amerikan teknolojisini kullanan bir araçtır. Ancak şu an Daewoo markalı araç üretilmemektedir. Kamyon ve iş makinaları hariç. Çünkü Amerikan General Motor (GM) teknoloji ve motor desteği verdiği Daewoo'nun Otomobil bölümünü 1999 yılında satın almıştır. Daewoo araçlarda genelde General Motor'un Opel markasında kullandığı motorlar bulunmaktadır. (Dohc, e-tec,D-tec). Bu motorlar en sorunsuz motorlar arasındadır.
Daewoo otomobil fabrikasında üretilen araçlar 2004 yılından itibaren Türkiye'de Chevrolet adıyla satılmaya başlamıştır. Zaten bu araçların kaputunu açtığınızda GM Daewoo ibaresini görürsünüz.
Daewoo marka olarak Türkiye'de yeterince bilinmeyen bir markadır. Bu yüzden 2.eli düşüktür. Aynı sınıf ve donanımdaki bir Daewoo'yu bu yüzden çok daha ucuza alabilirsiniz. Kullananlar bilir fiyatına göre bu araçların konfor ve kalitesine diyecek yoktur. Kolay kolay arıza yapmayan araçlardır. Yedek parçası ise küçük illerde parçasını bulmakta zorlanabilirsiniz. Ancak çoğu parça chevrolet ve opel parçaları ile uyumludur. Büyük illerde ise sorun olmaz. Yada telefonla veya internetten irtibata geçilerek parçalar temin edilebilmektedir. Şu an internette sadece daewoo yedek parça satan siteler mevcuttur.
_____________________________ 
17 Mesaj
12 Ocak 2012; 15:58:09 

Bu arada Daewoo'nun Türkiye'de en çok bilinen modelleri Espero, Nexia , Nubira ve Leganza 'dır. Bu modellerden Espero ve Nexia GM şirketi alınca üretimden kalkmıştır. Ancak Nubira ve Leganza Modelleri üretilmeye devam etmiştir. Bu modeller içinde en çok tutulanı ise Daewoo Nubira 'dır. 1997-2003 yılları arasında üretilmiştir. 2004 yılında Chevrolet Lacetti adıyla üretilmeye başlamıştır ve halen üretilmektedir. Leganza en donanımlı versiyonlarındandır.
_____________________________ 
17 Mesaj
12 Ocak 2012; 16:03:42 

Daewoo Lanos'u unuttuk galiba. Lanos modeli Nexia üretimden kalkınca onun yerine üretilmeye başlamıştır. Halen Chevrolet Kalos adıyla üretilmektedir. Yukarıda bahsedildiği gibi halen Mısır gibi ülkelerde ise Chevrolet Lanos adıyla satılmaktadır.

Sahi Daewoo'nun başka modelleri var mı? Daewoo arabalar konusunda tecrübesi olan var mı? Sizce bu araçlar alınır mı?
_____________________________ 
26 Mesaj
19 Ocak 2012; 11:13:50 

Bende sıkı bi kore araçları takipçisiyim, Eskiden Hyundai elantram vardı şimdi Daewoo espero aracım var, 1997 model bi araç ve sanki amerikan aracı, acaip komforlu ve yollar benim dercesine bir sürüş zevki var. Süper rahat ve sessiz bi araç. Diğer daewoo modellerinide inceledim hatta bazı japon ve avrupa markalarıyla kıyasladım motorlarının ve diğer özelliklerinin hepsini, çok kaliteli ve çokda fiyatının uygun olduğunu gördüm. Örneğin ben 8000 Tl ile ne alabilirim diye bikaç aracı kıyasladım,
Toyota corolla 1994 model 1.3 xei 10.000 TL ve sadece ön farlar elektrikli başkada bi haltı yok.
Honda civic 1.4 EX 1994 model sadece ön farlar elektrikli başkada bi haltı yok.
Seat tolledo, 1992 model Ön camlar elektrikli bide kliması var 9.500 TL
bu tarz araçların hemen hepsi eski model ve donanım performans açısından çok düşükler.
Gittim Daewoo esperoya baktım 1997 model 4 cam ve aynalar elektrikli, aynaları ısıtmalı kliması var. Motoru 2.0 cc ve general motorun ürettiği kaliteli bir motor. Ayrıca kullanımı komforu ve iç genişliği gayet güzel zaten D segmentinde bir araç. Üstelik 8 bin TL yani ben o fiyata 94 model tempra sxak sattım başımın belası kıçı kırık bi araçtı. Düşününce bu corolla civic veya ford escort, opel corsa gibi araçlara para bayılmak çok mantıksız geldi bana.
Rahmetli Barış Mançodada var bitane Daewoo Espero, onunda bu arabayı almama etkisi olmuştur
_____________________________ 
17 Mesaj
20 Ocak 2012; 16:01:59 

Ben Daewoo Nubira kullanıyorum. Arabamdan memnunum. Konforu iyi kesinlikle tavsiye ederim. Plastik aksamı 3 günde yarılıp çatlamaz. İçerde gıcır gıcır ses olmaz. Motoru yukarda açıklandı General Motor, uzun yolda sürüşü çok güzel, klima , abs, airbag, 4 cam otomatik, elektrikli aynalar, ısıtmalı aynalar, koltuklar ayarlanabilir, geniş iç mekan ve daha bir sürü ayrıntı üstelik D sınıfı bir araç 2000 üstü 10000-12000 arası satılıyor. Geçen gün internette gördüm Broadway'a 11500 yazmış. Bizim insanımız bir garip. Tutuluyor diye konfor adına sadece ön camları otomatik olan B sınıfı Broadway'a o kadar para veriyor. Ne güvenlik ne konfor var. Ne için tutuyorsun parçası kolay bulunuyor diye. Zaman değişti. Şimdi herşey internette var. İnternet bilgisayar kullanmayı bilen istediği parçayı temin eder.
Bazı tutulmayan modeller var. Zamanında Türkiye'de az reklamı yapılmış yani. Bu araçlar şu an çok uygun fiyatlara satılıyor. Araştıran cesur kimseler bu araçları alıyor. Sonra da iyiki insanlar bu araçları tutulmayan diye sınıflandırmış da biz az paraya bu arabalara binebiliyoruz diye dua ediyor.

_____________________________ 
26 Mesaj
24 Ocak 2012; 11:11:23 

kesinlikle haklısın kardeş. Bende aynı kanıdayım.
_____________________________770 Mesaj
31 Ocak 2012; 11:53:20 

Ben de 98 model 2000 motor otomatik vitesli Daewoo Nubira almayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir otomobildir?
_____________________________

İmzanız kural içidir! ||Uymamanız gerekmeyen imza kurallarını okumamak için tıklamayınız.


 
2 Mesaj
22 Mart 2012; 22:24:47 

espero dolu fıatına gorede oldukca ıyıaractır.parcaları ıst aksarayda mevcut.zaten yuruyenı vectradır.konforu ucuza saglarsınız.ıkıncı elıde fena degıl.85 km sehırıcı 25tl gaz yakmakta otm vıtes. şanzımanları povver wınterdır.nubırada aynı segmenttır.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Nisan 2012; 12:09:59 

Nubira,Evanda,lacetti,rezoo...tavsiye edilir, motorlari lpg uyumludur


 
2 Mesaj
19 Haziran 2012; 19:10:09 

DAWEOO NEXİA NASIL ARABA 96 MODEL OTOMAATİK ALINIRMI?
_____________________________ 
2 Mesaj
19 Haziran 2012; 19:13:33 

daewoo nexia alınırmı servis ve parçası varmı otomatik vites???
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Haziran 2012; 23:58:36 

quote:

Orijinalden alıntı: asimavili

daewoo nexia alınırmı servis ve parçası varmı otomatik vites???

son sahibi olursun, 16 yasinda olan bir aractan söz ediyoruz..arac genel olarak Opel kadett e serisin aynisidir, tamiri
kolay ve opel parcalari uyar. ama otomatik sanzuman basini agirtabilir 
4 Mesaj
22 Ağustos 2012; 1:25:03 

Bu konunun açılması iyi olmuş tesadüfen farkettim, verilmiş olan bilgiler gayet doğru bilgilerdi DAEWOO nun ucuz ve sağlam araçlar olması opelle uyumlu olması daewoo adıyla TÜRKİYE ye girişinin bittiği ve SANKOnun daewoo dan geri çekilmesi doğrudur... 1998 yılından beri KAYSERİ de daewoo nun servisliğini ve yedek parça satışını yaparız tabi bir döneme kadar bu servislik yetkili servisti ancak girişi kalmayınca yetkililik kalmadı, SANKO distrübütörlüğü bırakınca elinde bu araçların yedek parçası kalmıştı 4 TIR dolusu kadar bir parça, bu parçalar AK HAS OTOMOTİV olarak bizim himayemizde ve ülkenin 4 bir yanındaki DEĞERLİ DAEWOO SAHİPLERİNE hizmet vermekteyiz
irtibat tel:(352) 3312146/ 0542 237 31 65 e mail:www.akhasotomotiv.com daewoo marka araçlar hakkında bilgi almak ya da parça siparişi vermek için arayabilirsiniz...
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
4 Mesaj
8 Eylül 2012; 18:18:56 

valla kardeşim bende nexia almayı düşünüyordum ama Allah tan yazılanları okudum.bi arabanın üretimi durmuşsa o araç alınmaz.şimdi olmasa ilerde sıkıntı olur.Parça sıkıntısı başlar o başlayınca satış da zorlaşır.bedavaya gider.örnek :ben 80 model opel kadett aldım parça sıkıntısı parçayı arama bulma tamir ettirememe satılamama gibi sıkıntılar vardı çok çektim hurda fiyatına gitti.oto tamircileri sizden kaçacak yer arıyor.onun için maceraya gerek yok.illaki yaşamak gerekmiyor.hadi 3 sene felen bineceksen al.ama daha çok bineceksen satamazsan çok binersin yedek parçasını bulamazsın ,bu bi gerçek.kim nederse desin.ben opelin parçasını bulamıyorsam bununki muamma.tavsiey isterseniz tavsiye daha da cevap yazmam.ben vazgeçtim almaktan. çok güzel görünüyor nexia ama modifiye yede gider yapmış biri güzel olmuş ama ilersi yok...
_____________________________ 
17 Mesaj
9 Ekim 2012; 16:28:18 

Valla yukarda arkadaş parça sıkıntısından bahsetmiş, ancak 1980 Model arabayla örnek vermiş. O modeldeki araçlar hurdaya ayrıldıkları için parça bulamaması normal. Opel Vectra üretimden kalktığı halde parça sıkıntısı var mı? Yok tabiiki. Ya da Tofaş serisi üretimden kalktı, böyle bir marka yok. Ancak Türkiye'de ve Türkiye'nin bu arabayı ihraç ettiği Mısır vb. ülkelerde bunun parçasını çok rahat bulabilirsin. Çünkü yan sanayileri var. Daewoo her ne kadar Türkiye'de yeterince tanınmasa da üretim yeri olan Güney Kore'de ve Asya'da tanınan bir marka. Buralarda halen parçaları üretiliyor. Yan sanayisi var. Türkiye'ye de zaten aynen Kia, Hundai, Toyota gibi markalarda olduğu gibi bu ülkelerden ithal geliyor parçaları. Benim Daewoo Nubira aracıma ihtiyacım olupta bulamadığım bir parça henüz olmadı. İnşallah bundan sonra da olmaz. Bu fiyatlarda makul bir araba.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Ekim 2012; 16:14:21 

Arkadaşlar Daewoo Nubira nasıldır sizce? Alınabilir mi ? Kastamonu gibi bir yerde sıkıntı çıkartır mı ? Yedek parça sıkıntısı vs.


 
169 Mesaj
16 Kasım 2012; 17:27:40 

2 sene önce cebimde sadece 5000 tl varken gittim ve 4500 tl bi daewoo racer aldım ve halen kullanıyorum.Aracın hiç bir özelliği yok elektrikli cam vs. Ancak yakıtı çok uygun parça sorunu yok tamirinide kendim yaptığım için hiç sorun yaşamadım. Bugüne kadar akis başları,rot ve rot başarları,fren diskleri ve ön arka balatalar,benzin otomatiği,alt üst debriyaj merkezi, buji kabloları hepsini değiştirdim ve her parçasını rahatlıkla buldum.hem opel hemde daewoo cu ya gidip hangi parça ucuzsa onu tercih edebiliyorsunuz.satmayı denemedim ama çok ümitli değilim.Eğer aracı sadece kullanma için alacaksanız hiç düşünmeden alabilirsiniz...
_____________________________ 
26 Mesaj
24 Kasım 2012; 15:07:09 

Bendede 1997 espero var parça sıkıntısını hiç yaşamadım, internette var aksaraydada var parçaları, örneğin gaz kelebek seviye sensörünü değiştirdim koreden geldi orjinal General Motorun parçası hemde burdaki fiyattan daha ucuza, şimdi arabamı satıyorum fakat parça sıkıntısı olduğuna asla inanmıyorum.
_____________________________156 Mesaj
10 Aralık 2012; 23:21:20 

bendede 97 model nexia var geçenlerde arkadan 50nc kamyonet çarptı sol stop ve bagaj kapağı değişmesi gerekti ankaraya telefonu açtım yarısı gün parçaları elimdeydi ayrıca yakıtındanda gidişindende çok memnunum uygun fiyata alınabilecek güzel araçlardan birisi bence ama türkiyede anlayanı bulmak zor...
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1507 Mesaj
12 Aralık 2012; 11:22:22 

Daewoo nubira 2.0 motor lpg ile ş.içi ş.dışı güncel ne kadar yakıyor.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


Mesajlarıma alıntı yapanlar saygı ve ahlak kurallarına dikkat etsinler !..
Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.
İyiliğe iyilik her kişinin kârı, kötülüğe iyilik er kişinin kârı.


554 Mesaj
12 Aralık 2012; 14:12:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ancora

Daewoo nubira 2.0 motor lpg ile ş.içi ş.dışı güncel ne kadar yakıyor.

Bizde leganza modeli var 2.0 16v 133 beygir , BRC tup var ve otomatik vites
Yakit tuketimi: sehir ici: 27-30krs, sehir disi: 20krs yakiyor

Nubira modelide 120 beygir bildigim kadariyla, eger otomatikse bu degerlere yakin yakar.
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________1507 Mesaj
12 Aralık 2012; 16:09:52 

quote:

Orijinalden alıntı: neo2004


Bizde leganza modeli var 2.0 16v 133 beygir , BRC tup var ve otomatik vites
Yakit tuketimi: sehir ici: 27-30krs, sehir disi: 20krs yakiyor

Nubira modelide 120 beygir bildigim kadariyla, eger otomatikse bu degerlere yakin yakar.

Evet otomatik vites bir araç.

98 model 10.000 tl sizce fiyatı nasıl?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


Mesajlarıma alıntı yapanlar saygı ve ahlak kurallarına dikkat etsinler !..
Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.
İyiliğe iyilik her kişinin kârı, kötülüğe iyilik er kişinin kârı.


554 Mesaj
13 Aralık 2012; 11:47:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ancora


Evet otomatik vites bir araç.

98 model 10.000 tl sizce fiyatı nasıl?

Fiyat normal , ne pahali ne ucuz birde sahibindende 2002 leganza vardi 10.000 e, onada bir bakin derim
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1507 Mesaj
14 Aralık 2012; 13:43:38 

quote:

Orijinalden alıntı: neo2004


Fiyat normal , ne pahali ne ucuz birde sahibindende 2002 leganza vardi 10.000 e, onada bir bakin derim

Teşekkürler. Baktım 2002 leganza satılmış galiba bulamadım.
Sizce leganza nubira dan dahamı üstün?
Şu yerli ve piyasa araçlarındaki fiyatları gördükçe daha bir ısınıyorum bu araçlara.
Zaten ben Suzukiciyim birde kore otomobili deneyeyim diyorum bakalım hayırlısı.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


Mesajlarıma alıntı yapanlar saygı ve ahlak kurallarına dikkat etsinler !..
Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.
İyiliğe iyilik her kişinin kârı, kötülüğe iyilik er kişinin kârı.


554 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:45:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ancora


Teşekkürler. Baktım 2002 leganza satılmış galiba bulamadım.
Sizce leganza nubira dan dahamı üstün?
Şu yerli ve piyasa araçlarındaki fiyatları gördükçe daha bir ısınıyorum bu araçlara.
Zaten ben Suzukiciyim birde kore otomobili deneyeyim diyorum bakalım hayırlısı.

Leganza modeli daewoo modelinin en ust modeli( amiral gemisi diyelim)
Araci babam kullaniyor, valla 97 den beri daewoo var bizde espero, nubira, leganza hepsini kullandik .Nubirada guzel bir arac ama leganza daha iyi tabi rahatlik fln olarak.
Kronik sorunlarinida yazayim daewoo nun :
1) Otomatik cam modulu cok adi , cok cabuk bozuluyor yada bozulmasa bile kisin zor acip kapaniyor camlar
2)Amortisor tabla fisekleride oyle , cok cabuk degistirmek gerekiyor (neyseki ucuz fiyati 30 lira fln ) degistirmesseniz alt takim ses yapiyor, araca bir zarari yok ama sinir bozuyor

Otomatik vites bizdeki arac , vites buyuturken vuruntu yapiyor gaza az bastiginiz zaman( bu sadece bizim araca ozgu bir arizami bilmiyorum belkide selenoidleri arizalidir)

Genel olarak babam aractan cok memnun(ucuz oldugundan galiba ) , ancak bana sorarsaniz cok kaliteli bir arac diil (youtube dan kaza testini bir izleyin derim ) ancak kullanmasi zevkli vede fiyati uygun (ancak cok kolay satilmiyor ha diyince)birde volvo s70 lerede bir bakin derim , bir sure kullanmistim s70 t5 modelini ve leganzadan cok daha bir arac diyebilirim.Rahatlik ve sessizlik olarak daha ustun leganzadan, hiz dersenizde zaten volvolarin yanina pek arac yanasamiyor 15 16 civarina bulunabiliyor.

Son olarak parcasi bulunuyor ama zor bulunuyor, gecen sene kaza yapti babam ve 1 ay parca bekledik koreden ve kaskoda zararin hepsini karsilamadi bilinmeyen bir arac oldugu icin aklinizda bulunsun bunlar
_____________________________244 Mesaj
22 Aralık 2012; 22:28:13 

hey gidim hey , bizde 96 nexia vardı ...

350.000 de motor yaptırdık ve bi 20 bin km kullandık sonrada sattık . Evet arabanın üretimi durmuş , şirketi batmış vs .. Belki ilk arabamdı ama çok büyük zevk alarak kullanmıştım ...

Özellikle 150 ile giderken içine ses almaması , virajlardaki stabilliği , içeriden açılan benzin ve bagaj kapağı vs

Çoğu parçaları opel le aynıdır , torpido göğüs kısmı opel kadett ile aynıdır ... Parçası kolay bulunur vs..
_____________________________1574 Mesaj
23 Aralık 2012; 1:48:47 

quote:

Orijinalden alıntı: neo2004


Bizde leganza modeli var 2.0 16v 133 beygir , BRC tup var ve otomatik vites
Yakit tuketimi: sehir ici: 27-30krs, sehir disi: 20krs yakiyor

Nubira modelide 120 beygir bildigim kadariyla, eger otomatikse bu degerlere yakin yakar.

2.0 otomatik araç , şehiriçi 27 kuruş tüketim. Yok artık daha neler.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


554 Mesaj
23 Aralık 2012; 5:07:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici


2.0 otomatik araç , şehiriçi 27 kuruş tüketim. Yok artık daha neler.

Az mi cok mu lpg de durum boyle valla bazen 30 krs ta oluyor
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1574 Mesaj
24 Aralık 2012; 1:03:40 

quote:

Orijinalden alıntı: neo2004


Az mi cok mu lpg de durum boyle valla bazen 30 krs ta oluyor

Az hocam. 2.0 otomatik vites 90 küsürlü yılların üretimi bir aracın benim gözümde imkanı yok o kadar az yakması 40-45 kr yakar.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


 
390 Mesaj
6 Ocak 2013; 12:10:41 

Leganza Daewoo nun en üst modeli değil. En lüks ve pahalı modeli Super Saloon dur. Ben de 2001 Daewoo Nubira 1.6 SX sahibiyim tam 5 yıldır kullanıyorum. Çok memnunun. Leganza da bakmıştım ama 2.0 olduğu için vazgeçmiştim. Aldıktan sonra Atiker LPG taktırdım ve sorunsuz biniyorum. Bir sefer kaza yaptım ve Anadolu Sigorta tarafından tüm hasarım anında karşılandı. Bu yıl da arka camı değiştirdim kaskodan ve cam 1 saat içinde temin edildi. Hiç parça beklemedim. Bostancı Sanayide Ensar Oto var Ali Usta, yılların Daewoo usta tavsiye ederim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
11 Mesaj
30 Ocak 2013; 18:31:15 

arkadaşlar meraba ben aranıza yeni geldim fakat benimde sorunum 1 aydır araba bakıyorum artık bıktım araba aramaktan ne alcamıda bılmıyorum marka takıntım yok 12 e kadar param var hertürlü arabaya baktım son zamanlarda daewoo nibura var mahalemızde kafama takıldı yorumlar iyi denılıyor fakat burası kuçuk yer oldu için parça sorunu yaşarım dıye korkuyorum 99 model 1.6 sx 149000 de mavi renkde LPG var FUL+FUL kilometrede 1.85 kuruş yakıyormuş isterseniz ilan nosunu verebılırım.111505107 bana bu araba hakında yorumunuzu söylerseniz çok sevinirim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
17 Mesaj
8 Şubat 2013; 9:11:19 

Arkadaşlar Daewoo Nubira 2002 Model aracım var. Geçenlerde park halinde iken benim araca çarpmışlar. Sigortadan arabayı yaptırdık. Boya falan 6 günde aracı teslim aldım. Ekspertiz falan geç geldi. Araba şimde eskisinden iyi oldu. Hazır yağını sanayiye girmişken yağını da değiştireyim dedim. Her zaman 10/40 yağ kullanıyordum. Parçacı bu sefer 15/40 yağ tavsiye etti. Acaba daewoo nubira larda 10/40 mı, yoksa 15/40 mı kullanıyorsunuz?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
390 Mesaj
10 Şubat 2013; 2:43:50 

quote:

Orijinalden alıntı: lanai

arkadaşlar meraba ben aranıza yeni geldim fakat benimde sorunum 1 aydır araba bakıyorum artık bıktım araba aramaktan ne alcamıda bılmıyorum marka takıntım yok 12 e kadar param var hertürlü arabaya baktım son zamanlarda daewoo nibura var mahalemızde kafama takıldı yorumlar iyi denılıyor fakat burası kuçuk yer oldu için parça sorunu yaşarım dıye korkuyorum 99 model 1.6 sx 149000 de mavi renkde LPG var FUL+FUL kilometrede 1.85 kuruş yakıyormuş isterseniz ilan nosunu verebılırım.111505107 bana bu araba hakında yorumunuzu söylerseniz çok sevinirim.

Benim aracım 2001 model bunun yeni kasası. Km 142000 de. Deri koltuk ve sunroof yok. Klima, ABS, 4 cam otomatik ve LPG var. Herşeyi çalışıyor. İstanbuldaysan gelip görebilirsin. 12000 liraya sorunsuz bir araç sahibi olursun. Şuanda satılık ilanı koymadım, eşim illa otomatik istiyor. Yeni otomatik araç alınca ilan koyacağım ama ilgilenirsen PM atabilirsin. Fotoğraflarını gönderebilirim.
_____________________________ 
390 Mesaj
10 Şubat 2013; 2:45:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Denetimci

Arkadaşlar Daewoo Nubira 2002 Model aracım var. Geçenlerde park halinde iken benim araca çarpmışlar. Sigortadan arabayı yaptırdık. Boya falan 6 günde aracı teslim aldım. Ekspertiz falan geç geldi. Araba şimde eskisinden iyi oldu. Hazır yağını sanayiye girmişken yağını da değiştireyim dedim. Her zaman 10/40 yağ kullanıyordum. Parçacı bu sefer 15/40 yağ tavsiye etti. Acaba daewoo nubira larda 10/40 mı, yoksa 15/40 mı kullanıyorsunuz?

Ben hep 10/40 koyuyorum. Zaten bu linkte de tavsiye edilen o.

http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9041330&contentId=7074757
_____________________________ 
11 Mesaj
12 Şubat 2013; 16:32:09 

merabalar fotoğraf koyarsan
sevınırım
_____________________________ 
26 Mesaj
16 Şubat 2013; 9:14:10 

quote:

Orijinalden alıntı: enorton

Leganza Daewoo nun en üst modeli değil. En lüks ve pahalı modeli Super Saloon dur. Ben de 2001 Daewoo Nubira 1.6 SX sahibiyim tam 5 yıldır kullanıyorum. Çok memnunun. Leganza da bakmıştım ama 2.0 olduğu için vazgeçmiştim. Aldıktan sonra Atiker LPG taktırdım ve sorunsuz biniyorum. Bir sefer kaza yaptım ve Anadolu Sigorta tarafından tüm hasarım anında karşılandı. Bu yıl da arka camı değiştirdim kaskodan ve cam 1 saat içinde temin edildi. Hiç parça beklemedim. Bostancı Sanayide Ensar Oto var Ali Usta, yılların Daewoo usta tavsiye ederim.

Kardeş Super saloon tarih oldu Leganza onun yerine üretilmeye başladı, Birde Ensar oto Ali ustayı pek tasvp etmiyorum 200 TL dediği gaz kelebek seviye sensörünü 85 Tl ye alıp 30 TL ye taktırdım aracıma, Ensar oto montajına 100 TL istiyordu, şimdi o Sensörü ben bile söküp takıyorum, Ustalığı çok iyi olsada fiyat politikası çok uçuk.

http://www.sahibinden.c...urumda-104894506/detay/ bu arada buda benim aracım şimdi bende satıyorum fakat tamamen maddi sıkıntılardan dolayı satmak zorundayım yoksa çok güzel bi araç.
_____________________________ 
17 Mesaj
22 Şubat 2013; 14:36:07 

MAGNATEC' in sayfasından sorgulattım 10/40 tavsiye edilen , onun için ben de yağı değiştirttim. 10/40 koydurdum arkadaşlar.

Magnatec 10W-40 A3/B4

Marka
DAEWOO

Model
Nubira/Orion 1.6i

Motor
P

Yıl
1997-2003

Yeni arama
Yazdır

Uygulama Tavsiye Kapasite (litre)
Motor (P) Magnatec 10W-40 A3/B4 (a, b) 3.8
Mekanik şanzıman EP 80W 1.8
Otomatik transfer Transmax Dex III Multivehicle 11.5
Diferansiyel Vites Kutusundan
Soğutucu (50%) Antifreeze 7.0
Fren ve debriyaj yağı 1.tercih Response DOT 4
2.tercih Response DOT 3
Gresörlükler SPHEEROL EPL 2
Servo direksiyon 1.tercih Transmax Dex III Multivehicle
2.tercih ATF Dex II Multivehichle
Yağ / Kapasite Notları
a. Alternatif tavsiyeler: >-30°C, 5W-50; >-20°C, 10W-40/10W-50; >-15°C, 15W-40/15W-50; >-10°C, 20W-40/20W-50
b. Alternatif tavsiyeler, Improved Lubricity oils: >-30°C, 5W-30/5W-40/5W-50; >-20°C, 10W-30/10W-40
_____________________________ 
1 Mesaj
24 Şubat 2013; 21:37:29 

SELAM ARKADAŞLAR BANA YARDIMÇI OLURSANIZ SEVİNİRİM DEAWOO NUBİRA ARACIM VAR ARACIMIN GAZ KELEBEYİ ARZA YAPMIŞTI 7 AY ÖNCE AKHAS OTOMATİVDEN ALDIM SIFIR AMA ŞİMDİ YİNE ARZA YAPTI ESKİ POROPLEMLER YİNE BAŞLADI ARADIM AK HAS OTOMATİFİ DURUMU İZA ETTİM VARSA PARASINI VERECEYİM BANA DÜZGÜN GAZ KELEBEYİ GÖNDERİN YOK DEDİLER ARACIM 1998 MDL 2000 MOTUR 16 VLF BU PARÇAYI NERDEN TEMİN EDEBİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
_____________________________ 
15 Mesaj
19 Mart 2013; 14:17:30 

Daewoo yedek parça satan firmalardan bazılarının telefonlarını aşağıya yazıyorum.Her numara bir firmaya aittir. Kargo ile 1 günde yedek parçayı gönderiyorlar. Firma isimlerini yazmıyorum. Reklam olabilir.

Ankara
03123943927
03122781543
05337421506

İstanbul
02125303193
02126321004

Bunlar benim sürekli kullandığım firmalardır. Bunlar dışında da daewoo yedek parça satan bir çok yer vardır.
_____________________________ 
15 Mesaj
19 Mart 2013; 14:22:28 

Arkadaşlar Daewoo Nubira sahibi biri olarak Daewoo'nun 3 aracının en güvenilir 50 otomobil listesinde yer alması beni gururlandırdı.

Daewoo Leganza
http://foto-galeri.bugu...61307-galerisi.aspx?p=3

Daewoo Nubira
http://foto-galeri.bugu...61307-galerisi.aspx?p=8

Daewoo Matiz
http://foto-galeri.bugu...1307-galerisi.aspx?p=23

_____________________________ 
8 Mesaj
8 Nisan 2013; 15:47:37 

aracınızın sıkıntısı nedir bogaz kelebegi arıza yapmaz üzerindeki parcalar yapar bogaz kelebegi temizlenir o kadar ayrıntılı anlatırsanız yardımcı olurum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
8 Mesaj
8 Nisan 2013; 15:50:30 

aracınızın sıkıntısı nedir bogaz kelebegi arıza yapmaz üzerindeki parcalar yapar bogaz kelebegi temizlenir o kadar ayrıntılı anlatırsanız yardımcı olurum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


758 Mesaj
17 Haziran 2013; 13:59:34 

http://www.firmasec.com/firma/tmtmr-oto-yasinler/
http://www.uclerotomoti...tegori=1&altkategori=36

Buralarla bir görüş istersen. Ben de 1 buçuk ay önce 1999 model bir Leganza aldım. Almadan önce araç ve yedek parça temini için kendileriyle görüştüm. Sağolsunlar çok yardımcı oldular. Mekanik ve motor aksamını rahatlıkla temin edeceklerini sadece kaporta aksamında belki biraz bekleme durumu olabileceğini söylemişlerdi. @celik273
_____________________________

SEVDAMIZ SARI-LACİVERT


 
17 Mesaj
1 Ekim 2013; 16:11:52 

Bence araç alırken öncelikle yedek parça satan yerlere ve tamircilere bir sormak lazım. Ancak gidip tofaştan başka araba görmemiş tamircilere sormayın. Onlar için en iyi araba Tofaş'tır . (Sık bozulup önlerine geldiği için iyi bilirler) Ancak önlerine gelmeyen arabayı fazla bilmezler.(Sağlam sorunsuz arabalar).
_____________________________ 
390 Mesaj
12 Ekim 2013; 2:53:24 

2008 Ocak ayında aldığım 2001 Daewoo Nubira 1,6 SX aracımı 2013 Martta sattım. Kullandığım süre boyunca ne yedek parça sıkıntısı çektim, ne de başka sorun... Fiyatının çok üstünde bir arabaydı. O paraya o konforda araba bulmak imkansız. Alan kişi de inşallah yıllarca sorunsuz biner... Ben alırken alma, elinde kalır, parça bulamazsın, satamazsın, piyasası yok vs neler duydum ama 5 seneden fazla sorunsuz bindim, satarken de kolayca sattım.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enorton -- 12 Ekim 2013; 2:53:38 >
_____________________________987 Mesaj
28 Ekim 2013; 14:01:18 

Selam konu zaten hortlamış bende bir soru sorayım elimde daewoo nubira 1,6 2001 model araç var parça sıkıntısı çekiyorum parçaları nerden bulabilirim şuan mesela sol arka iç kapı kolu kırıldı onu bile bulamıyoruz varmı parçacı ?
_____________________________

Apple Sahibi Olmayan, Apple Sever Kişilik... fixed: 23.09.2013 İphone 5 - 32gb ;)


386 Mesaj
9 Kasım 2013; 14:46:07