Şimdi Ara

Heider CF1 profesyonel fener (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
12
Favori
97.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cipura33

Merhabalar

birkaç gündür araştıma yapıyordum yorum yazan herkese teşekkürler çok faydası oldu.

Dün Fenix tğrkiye distribütorünü aradım meğersem Bağdat Caddesindeki Pasifik Outdoor'muş, hemen gittim.
    PD35 modelini inceledim, pil ile birlikte 200 TL ye indirdi fiyatı nakit.

Ancak dx deki fiyatları düşününce içim rahat etmedi almadım.
    Akşam araştırmalarım sonucunda dx den toplamda 95 TL ye aşağıdaki ürünleri sipariş ettim;

- UltraFire TH-T60 HA-II XM-LT6 Fener
    - TrustFire Protected 18650 3.7V True 2400mAh Pil
    - OEM 2*18650 Lithium Battery Charger (110V~240V AC) Şarj

TH-T60 çok fazla satmış ben de youtube yorumlarını falan görünce şaşırdım açıkçası.
    Bakalım umarım çakma çıkmazlar.
    Geldiğinde buraya fotoları ve belki bir video yu ekleyeceğim.

Kolay gelsin

bekliyorum

• Fenix fenerlerde 18659 4900mah 3.7v piller kullanıla bilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZATOICHI

Fenix fenerlerde 18659 4900mah 3.7v piller kullanıla bilirmi

onlar sahte. 2000 lik pili 4000-5000 diye satıyorlar. Sıradan piller 2200, biraz iyi olanlar 2600, pahalı olanlar da 3100, 3400 gibi kapasiteye sahip.
  • O zaman dracell 2450 philips in 2700 pillerle kullanmaya devam

• Arkadaşlar fenix LD 15 ve fenix E15 arasında kaldım fenix E15 high 140 lüm 3v CR123A lityum pille çalışıyor ve piller 5 tl

ld 15 high 117 lüm 2500 mah pille çalışıyor
    Ld 15 103 tl
    E15 82 tl

Sizce hangisi mantıklı arkadaşlar

• Arkadaslar sizce ozelliklerine ve fiyatina gore nasil,
    Led Lenser İ7 50tl

• cipura33 C kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar Selam,

3 Ocak tarihinde sipariş verdiğim bu ürünler az önce elime ulaştı.
    14 gün ve 10 iş gününde ürünler elime ulaşmış oldu.

Kalite beklediğimden oldukça iyi hem dx i hem de bu fener, şarj ve pil kombinasyonunu öneririm.

Ayrıca paketin üzerindeki beyannamede ürünler 45 dolar olmasına rağmen 5 dolar yazıyor.
    Yani altında bir değer belirtmişler, telefon tablet gibi 100 dolar üzeri ürünlerde gümrüğe taklımaması için bir avantaj olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cipura33

Arkadaşlar Selam,

3 Ocak tarihinde sipariş verdiğim bu ürünler az önce elime ulaştı.
    14 gün ve 10 iş gününde ürünler elime ulaşmış oldu.

Kalite beklediğimden oldukça iyi hem dx i hem de bu fener, şarj ve pil kombinasyonunu öneririm.

Ayrıca paketin üzerindeki beyannamede ürünler 45 dolar olmasına rağmen 5 dolar yazıyor.
    Yani altında bir değer belirtmişler, telefon tablet gibi 100 dolar üzeri ürünlerde gümrüğe taklımaması için bir avantaj olabilir.

bahsettikleri kadr iyimi??
  • Arkadaşlar şemasını bulmam mümkün müdür?

• dealın yolladığı eşyaları bekleye bekleye ömür geçer çok ucuz olabilir ama haftalar sürüyor gelmesi ptt ye veriyor
  • Arkadaşlar tecrübelerinize ihtiyacım var. Bende bu fenerlerden yurtdısından almak istiyorum fakat arastırırken takıldığım birkaç nokta var. önce öğrendiğim konu kullanılan ledler kalitesine göre q5, t6 ve u2 diye geçiyor. u2 en kaliteli ve video izleyip karşılaştırıldığında gözle görülür bir fark var. 18650 pil veya dengi bir pil ile çalışan bir fener almak istiyorum. Lümeni çok yüksek fenerler var gerçekten deli dehşet ışıtıyo fakat fiyatları gerçekten tuzlu 100 liradan başlıyo ve gidiyo şimdilik onlar beni aşar. Fakat 15-20 dolarlık u2led 18650 pilli fenerler benim için ideal şimdi sizlere sorularımı yazayım.

1. Bu fenerlerdeki ledi görsel olarak biribirinden nasıl ayırt edebiliriz. Bir farklı varmıdır ledinin (T6 ve U2 led için)
    2. Lümen değeri yüksek fenerlerde öndeki hareketli mercekli odaklama ayarı yok bunun nedeni nedir? (tek ledli olmayan 4000lümen ve üzerindeki ferlerde. Aklıma tek fikir led sayısının fazla oldugundan odaklama sorunu olur mercekte diye geldi)
    3. Pil ve led tipi hariç nelere dikkat etmeliyiz alırken.
    4. Ebayde arastırırken dikkatimi çeken U2 lede sahip fenerlerde harekeli odaklama sistemi yok sabit bir reflektör var içinde. Sadece birkaç hareketli odaklaması olan fenere rast geldim oda başlıkta u2 led acıklamasında t6 led falan yazıyo kandırmacamı diye şüphelendim. Tek ledli fenerlerde mercekli optik odak ayarının olması hem feneri daha iyi (uzağa) ışıtmasını hemde odak ayarını genişletere yakın çevreye daha büyük alanı aydınlatmasını sağlamazmı? yani özetle mercekli odak ayarının olması feneri dahada verimli kullanmamızı sağlamazmı? Neden u2 ledli olanlarda mercekli odak ayarı konulmamış? sabit reflektör konulmasının sebebi nedir? (Bu sorumada cevap olarak t6 ya göre dahada pahalı olan (tahminimce) u2 ledin maliyetini mercekli odak sistemini iptal ederek fenerin maliyetini düşürmek geliyor aklıma??) Sabit reflektörlümü yoksa hareketli odaklaması olan fenermi daha kullanışlı?
    Özellikle 4 soruma cevap istiyorum :) en çok kafama takılan soru bu
    5. Ebay delax veya aliexpres den bildiğiniz kullandığınız yada tavsiye edebileceğiniz feener linkleri istiyorum sizlerden çok çeşit ve marka var insanın kafaası karışıyo.

istediğim özellikler en başta u2 led olaması (genelde daha çok u2 ler tek mod yani parlak olarak sabit yanma fonksiyonuna sahip fenerler var.) yüksek düşük yanması flas vs modunun olması. 18650 veya dengi 3.7V pille çalışması. Hareketli odak ayarının olması (bu özellik 4 soruma verdiğiniz cevaba göre iptal edebilirim.)

Hepinize şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

• Sağlam aydınlatması kuvvetli 100 TL civari hangi marka model bir fener önerirsiniz. Nereden alabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman_calis

Arkadaşlar tecrübelerinize ihtiyacım var. Bende bu fenerlerden yurtdısından almak istiyorum fakat arastırırken takıldığım birkaç nokta var. önce öğrendiğim konu kullanılan ledler kalitesine göre q5, t6 ve u2 diye geçiyor. u2 en kaliteli ve video izleyip karşılaştırıldığında gözle görülür bir fark var. 18650 pil veya dengi bir pil ile çalışan bir fener almak istiyorum. Lümeni çok yüksek fenerler var gerçekten deli dehşet ışıtıyo fakat fiyatları gerçekten tuzlu 100 liradan başlıyo ve gidiyo şimdilik onlar beni aşar. Fakat 15-20 dolarlık u2led 18650 pilli fenerler benim için ideal şimdi sizlere sorularımı yazayım.

1. Bu fenerlerdeki ledi görsel olarak biribirinden nasıl ayırt edebiliriz. Bir farklı varmıdır ledinin (T6 ve U2 led için)
    2. Lümen değeri yüksek fenerlerde öndeki hareketli mercekli odaklama ayarı yok bunun nedeni nedir? (tek ledli olmayan 4000lümen ve üzerindeki ferlerde. Aklıma tek fikir led sayısının fazla oldugundan odaklama sorunu olur mercekte diye geldi)
    3. Pil ve led tipi hariç nelere dikkat etmeliyiz alırken.
    4. Ebayde arastırırken dikkatimi çeken U2 lede sahip fenerlerde harekeli odaklama sistemi yok sabit bir reflektör var içinde. Sadece birkaç hareketli odaklaması olan fenere rast geldim oda başlıkta u2 led acıklamasında t6 led falan yazıyo kandırmacamı diye şüphelendim. Tek ledli fenerlerde mercekli optik odak ayarının olması hem feneri daha iyi (uzağa) ışıtmasını hemde odak ayarını genişletere yakın çevreye daha büyük alanı aydınlatmasını sağlamazmı? yani özetle mercekli odak ayarının olması feneri dahada verimli kullanmamızı sağlamazmı? Neden u2 ledli olanlarda mercekli odak ayarı konulmamış? sabit reflektör konulmasının sebebi nedir? (Bu sorumada cevap olarak t6 ya göre dahada pahalı olan (tahminimce) u2 ledin maliyetini mercekli odak sistemini iptal ederek fenerin maliyetini düşürmek geliyor aklıma??) Sabit reflektörlümü yoksa hareketli odaklaması olan fenermi daha kullanışlı?
    Özellikle 4 soruma cevap istiyorum :) en çok kafama takılan soru bu
    5. Ebay delax veya aliexpres den bildiğiniz kullandığınız yada tavsiye edebileceğiniz feener linkleri istiyorum sizlerden çok çeşit ve marka var insanın kafaası karışıyo.

istediğim özellikler en başta u2 led olaması (genelde daha çok u2 ler tek mod yani parlak olarak sabit yanma fonksiyonuna sahip fenerler var.) yüksek düşük yanması flas vs modunun olması. 18650 veya dengi 3.7V pille çalışması. Hareketli odak ayarının olması (bu özellik 4 soruma verdiğiniz cevaba göre iptal edebilirim.)

Hepinize şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

kaliteli ledler Q3 Q4 Q5 T6 U2 diye gider t6 led ile u2 led ler aynı yapı ve aynı güce sahipler , bu ledlerden daha iyisi sst50 , sst80 ,ve en iyisi en pahalısı sst90 led dir , aynı lede sahip fenerlerde farklı lumen ve fiyat değerlerine rastlayabilirsiniz , bu fenerin kasa yapısı malzeme kalitesi ve ışık için en önemli unsurlardan biri olan reflektör yapısı na göre farklılıklar olmaktadır. Herkesin farklı ihityaçları olabilir uzak mesafe derken ne kadar uzak ? mesela zoom omayan mercek odaklamasız fenerlerde 150 metre - 300 metre gibi değerler yazmaktadır , günümüzde özellikler şehir ortamında bu değerleri göremezsiniz , bu değerler tamamen karanlık ortamda ölçülmüştür. Çok uzağı görüpte ne yapacaksınız ? benim tavsiyem zoom suz fener almanız , led ise t6 veya u2 ledli olandan almanız , bende sst50 ledli fener de var link de de gördüğün gibi 61 dolar fiyatı var fakat verdiği ışık t6 lede sahip 18 usd lik 1000 lumenlik bir fener ile aynıdır , peki nerden bu fiyat farkı ? 1: diğeri 3000mah lik bir pil ile 1,5 saat yanıyorsa bu 2,5 -3 saat yanıyor , 2: diğer fener 20 dk sonra ısınıyorsa bu fener ısınmıyor ,
    http://www.dx.com/p/aurora-sh-42-ha-iii-luminus-sst-50-5-mode-1000-lumen-memory-led-flashlight-1-18650-33616#.U1zme1V_t0Y

ledleri nasıl farkedersin u2 led ile t6 ledi ayırmanız çok güç çünkü ikisine de yakından baktığınızda 6 bölüm vardır kuvvet olarak ta aynıdır bundan emin olabilirsiniz...

tavsiyeye gelince

http://www.aliexpress.com/item/UltraFire-1800-Lumen-High-Power-Zoomable-CREE-XML-T6-LED-Flashlight-Torch-7-Mode-Flash-Light/1344377430.html

bu fenerden babama almıştım daha sonra zonguldak tan ( dağlık bölge ) herkes istedi... çok uzak tamamen karanlık ortamda 800-900 metreye kadar ışığı ulaştırır.
    ama ne alırsan al yanına 2 adet daha pil al....

haa bu arada zoom lu fenerler sabit reflektörlü fenerler gibi kısa mesafede daha etkili değiller , sabit olanlar daha kullanışlıdır , ama dağ başında kullanacaksanız orası başka tabi,

http://www.dx.com/p/ultrafire-ab-t60-xm-lt6-5-mode-1200-lumen-white-led-flashlight-with-strap-black-1-x-16340-100171#.U11bpVV_t0Y

bu fenerin boyutu küçük fakat ışığı muhteşem dir , fakat pil ömrü çok kısadır 30-35 dk sürekli yanmada biter yanında 3-4 adet yedek pil taşıman gerekebilir ( 16340 pil )

daha küçük fener istersen 14500 pilli fenerlere bakman lazım ama onlarında pil ömürleri fazla değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonyali61 -- 27 Nisan 2014; 22:36:27 >

• cevap için çok teşekkürler dostum. Bir arkadaşımda fener istedi benden bir tane sabit reflektör bir tanede zoomlu u2 lede sahip fener alıcam her ikisinide test edip performanlarını burda isteyen arakadaşlarla paylaşırım.
  • Şu fenerler nasıl sizce ? Türkiyeden hemen alabileceğim başka hangi marka model fener tavsiye edersiniz. 50 -150 tl civarı bir fener bakıyorum

UltraFire E17 CREE XM-L T6 2000Lumens Fener (#110535059)
    2 ADET ULTRA FİRE PİL VE ŞARJ CİHAZI HEDİYE
    fiyat:60tl

Malzeme: Alüminyum Alaşımlı

Gövde Rengi: Siyah

Başlığı Renk: Altın

Verici Tipi: Cree XM-L T6

Parlaklık: 2000 Lümen

Güç: 8W

Ampul Miktar: 1

Işık Renk: Beyaz

LED ömrü: 100.000 saat

Aydınlatma Mesafesi: 500M

Clicky: Tip Anahtarı

Süre: 2-4 saat

Özel Özellikler: bakıştan

Lens: Konveks Lens

Kuyruk-cap: Yer değiştirme

Giriş Voltajı :3.6-4 .2 V

1 x 18650 veya 3 x AAA

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UltraFire CREE XM-L T6 2000 Lumen El Feneri (#110684845)
    Dünyada en çok satılan ve tutulan süper model

Fiyatı:30 TL

UltraFire E17 CREE XM-L T6 2000Lumens High Power Torch bakıştan LED el feneri

1.Brand Adı: Ultrafire

2.Model Adı: E17

3.Quantity: 1 ADET

4.LED Verici: Cree XM-L T6

5.Mode: 5-Mode (yüksek - orta - düşük - sos - Strobe)

6.Lamp Ömrü: 100,000 Saat

7.Color: siyah

8.Emitted Renk: Beyaz Işık

9.Switch: Kuyruk Cap Clicky / Clickie

10.Lens: Konveks Lens

11.Case Malzeme: Dayanıklı uçaklarda kullanılan alüminyumdan

12.Battery: 1 x 18650/3 x AAA (dahil değildir)

13.Dimensions: 167/145mm (L) x 38mm (HD) x 32mm (TD)

14.Net Ağırlık (g): 142

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAPTAIN@

Şu fenerler nasıl sizce ? Türkiyeden hemen alabileceğim başka hangi marka model fener tavsiye edersiniz. 50 -150 tl civarı bir fener bakıyorum

UltraFire E17 CREE XM-L T6 2000Lumens Fener (#110535059)
    2 ADET ULTRA FİRE PİL VE ŞARJ CİHAZI HEDİYE
    fiyat:60tl

Malzeme: Alüminyum Alaşımlı

Gövde Rengi: Siyah

Başlığı Renk: Altın

Verici Tipi: Cree XM-L T6

Parlaklık: 2000 Lümen

Güç: 8W

Ampul Miktar: 1

Işık Renk: Beyaz

LED ömrü: 100.000 saat

Aydınlatma Mesafesi: 500M

Clicky: Tip Anahtarı

Süre: 2-4 saat

Özel Özellikler: bakıştan

Lens: Konveks Lens

Kuyruk-cap: Yer değiştirme

Giriş Voltajı :3.6-4 .2 V

1 x 18650 veya 3 x AAA

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UltraFire CREE XM-L T6 2000 Lumen El Feneri (#110684845)
    Dünyada en çok satılan ve tutulan süper model

Fiyatı:30 TL

UltraFire E17 CREE XM-L T6 2000Lumens High Power Torch bakıştan LED el feneri

1.Brand Adı: Ultrafire

2.Model Adı: E17

3.Quantity: 1 ADET

4.LED Verici: Cree XM-L T6

5.Mode: 5-Mode (yüksek - orta - düşük - sos - Strobe)

6.Lamp Ömrü: 100,000 Saat

7.Color: siyah

8.Emitted Renk: Beyaz Işık

9.Switch: Kuyruk Cap Clicky / Clickie

10.Lens: Konveks Lens

11.Case Malzeme: Dayanıklı uçaklarda kullanılan alüminyumdan

12.Battery: 1 x 18650/3 x AAA (dahil değildir)

13.Dimensions: 167/145mm (L) x 38mm (HD) x 32mm (TD)

14.Net Ağırlık (g): 142

bu fenerlerin ikisi de aynı fener , birinin yanında şarj cihazı ve pil var , fener zoom lu fenerdir ve kullanışlı kuvvetli ışığı vardır , tavsiyeme gelince ; yanında pil ve şarj cihazı olanı almanız , 3 adet ince pille de çalışan bu fenere AAA pil dayanmaz ama yanında 1 adet de 18650 pil yedek taşırsanız sizi yarı yolda bırakmaz...

• tonyali61 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkur ederim. Aşşağıdaki şarj cihazı var bende 18650 pili bu aşşağıdaki şarj cihazı ile şarj edebilirmiyim. Yoksa bu piller için sarj cihazı ayrı mı?
    Birde bu satıcı 2 adet 18650 pil veriyor. Bu cihaz 2 pille çalışırmı? 3 pil giriş yuvası gözüküyor. 1 pil daha mı almam lazım.

AA KALEM
    AAA İNCE KALEM PİLLERİ
    VE 9 VOLT KUMANDA PİLLERİNİ ŞARJ EDEBİLİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @CAPTAIN@ -- 2 Mayıs 2014; 0:08:59 >

• Arkadaşalar Ultrafire C8 modelini almaya karar verdim fakat birkaç sorum olacak. Şimdi bu modellerin ucuzdan pahalıya dogru sıralarsak Q5, T6, U2 ve U3 ledli olanları var. Ledlerin hepsi farklı akımlarla çalışmakta. En fazla olanı u3 led. Şimdi bu ledinde 1 mod 5 mod 3mod seçenekleri var. Kafama takılan soru mod ayarını yapan arka taraftaki açma kapama tuşunun oldugu bölme. Bu bölmede mod ayarı yapıyor. Şimdi ledin surucü devresi ön taraftaki reflektörlü kısımdamı bulunuyor yoksa arkada butonun olduğu yerdemi? yada bu butonun olduğu yer sadece sürücü devreye enerji sağlayan açıp kapayan yada farklı pwm sinyalleri uygulayarak parklaklıgı ayarlayan ayrı bir kısımmı? mesela tek mod u2 yada u3 ledli modelden alsak (u2 ve u3 akımları farklı) tek mod yananan u3 fenerin buton kımını söksek (komple parça olarak içini sökerek değil) aynı modelin t6 ledli olanının 5 modlunun arka buton kısmını öbürüne taksak tek mod olan u3 fener 5 mod yanarmı acaba? kabaca sorum bu arkaaşlar. Eğer arka taraftaki butonlu kısım sadece aç kapa yada çekilen led akımı fark etmeksizin parlaklık için anahtarlama yapıyosa ve ledin sürücü devresi ayrı ise dediğim olayın olması gerekir diye düşünüyorum. Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

• quote:

Cevap için teşekkur ederim. Aşşağıdaki şarj cihazı var bende 18650 pili bu aşşağıdaki şarj cihazı ile şarj edebilirmiyim. Yoksa bu piller için sarj cihazı ayrı mı?
    Birde bu satıcı 2 adet 18650 pil veriyor. Bu cihaz 2 pille çalışırmı? 3 pil giriş yuvası gözüküyor. 1 pil daha mı almam lazım.

AA KALEM
    AAA İNCE KALEM PİLLERİ

Arkadsaşım bu şarj cihazı nicd ve nimh piller içindir fakat bizim almak istediğimiz fenerlerdeki piller daha farklıdır. Li ion pillerden bunları bu alet ile dolduramazsın. Şarj aletleri farklıdır. Ayrıca bu piller normal pillerden boyut olarakda daha büyüktür.

• quote:

AA KALEM
    AAA İNCE KALEM PİLLERİ

satıcı 1 adet yedek pil veriyor 18650 pil sizin bildiğiniz pillerden farklı ve biraz da büyük , feneriniz aynı zamanda 3 adet ince kalem pil ile de çalışmakta o gördüğünüz pil yuvası onun için ve satıcı aynı zamanda yanında şarj cihazını da veriyor , ama öle kaliteli bir şey değil tanıdıklarımdan 3 senedir kullananda var 1 ayda bozulanda var, o şarj cihazı da bu pilleri şaj etmez...
    18650 pil ile kalem pil

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.