Şimdi Ara

Assetto Corsa (2014) [ANA KONU] (391. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.488
Cevap
75
Favori
315.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • direksiyon ayarlarıyla ilgili şöyle bir şey keşfettim galiba deneyen oldumu bilmem; ayarlardan gain 100 yapıp yarış başında araç ffb sini 50 yapmakla , ayarlardan 50 yapıp araç ffb sini 100 yapmak arasında belirgin bir his farkı var. şahsen ilk şekil daha hoşuma gitti, direksiyon daha yumuşak ama daha da tepkili oluyor sanırım. sürat arttıkça merkezde sıkılaşma hissi çok daha net oluyor . ikinci şekil yapınca daha dolgun bir his veriyor ama daha künt. diğer ayarlarım min force 13 , kerb ve yol efektlerim tamamen kapalı. direksiyonum modifiye g27 ve logitech profiler ffb ayarım 107 .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEVENT TR -- 12 Eylül 2016; 1:31:36 >
  • isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    Genelde çoğu stok araçta ayar yapmaya yer verilmez. Yol arabası olduğu için. Gt klasmanında ki araçlar, ince ayarlara kadar yer verilmekte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Driving force gt direksiyonu eni sonunda aldım. Sizden ricam, ayar paylaşımı olacak. Gerçeğe en yakın ayarı istiyorum. Bayadır uğraşıyorum bir türlü istediğim gibi yapamadım. Virajda aracın arkası kaymaya başladığı an tutamıyorum fren gaz falan yapıyorum. Ama nafile, spin atıyor. Birde neyin ne ise yaradığı söylerseniz temel bir bilgiyede ihtiyacım var. Direksiyonda yeniyim :)

• _M-U-E_ kullanıcısına yanıt
    Direksiyonun hayırlı olsun , bende DFGT kullanıyorum Direksiyon ayarları aslında biraz senin zevkine ve sürüş stiline bağlı ama ben kendi ayarlarımı paylaşıyorum umarım faydası olur.

Oyun içi ayarlar

Gain : %0
    Filter : % 5
    Minimum Force : % 0
    Kerb Effect : %100
    Road Effect : % 80
    Slip Effect : % 0

Gamma : % 0
    Filter : % 0
    Speed Sensitivity : % 0
    Brake Gamma : 1.50

Logitech Profiler

Assetto Corsa (2014) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdemYalçın -- 15 Eylül 2016; 2:43:54 >

• ErdemYalçın kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Denicem.

• Hayırlı olsun :)
  • Rustoocas kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim abi. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _M-U-E_ -- 12 Eylül 2016; 23:15:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _M-U-E_

Driving force gt direksiyonu eni sonunda aldım. Sizden ricam, ayar paylaşımı olacak. Gerçeğe en yakın ayarı istiyorum. Bayadır uğraşıyorum bir türlü istediğim gibi yapamadım. Virajda aracın arkası kaymaya başladığı an tutamıyorum fren gaz falan yapıyorum. Ama nafile, spin atıyor. Birde neyin ne ise yaradığı söylerseniz temel bir bilgiyede ihtiyacım var. Direksiyonda yeniyim :)

Hocam Hayırlı olsun keyifli yanlamalar
  • ErdemYalçın kullanıcısına yanıt
    Hocam direksiyonu düz konuma getiriyorum. Ama oyunda, hafif sağda duruyor. Sağa dönük. Nasıl düzelte bilirim. Sonradan oldu.
  • Teşekkür ederim hocam. :) Yanlama sıfır. :D Daha alışamadık. :) Şuan daha ayarlar ile cebelleşiyorum. Mazda yarışlarına kadar hallederim umarım.
  • quote:

Teşekkür ederim hocam. :) Yanlama sıfır. :D Daha alışamadık. :) Şuan daha ayarlar ile cebelleşiyorum. Mazda yarışlarına kadar hallederim umarım.

Burdaki arkadaşların yardımıyla sorunu çözersiniz büyük ihtimal yarışlarda başarılar
  • Teşekkür ederim. Şuan o sorunu çözdüm. Silip kurdum logiyi. Tekrar ayarladım. Oyunda ki ayarlara karışmadım.(Titreşimi kısacam feci geri bildirimi var) Controller bölümünden start configuration tekrar yaptım(ki büyük ihtimal buradan kaynaklı) düzgün bir şekilde. Sonra oyuna girdim. Rahat hissettigim araca özel ffb yüzdesini ayarladım. Şuan sıkıntı yok. Alışma süreci umarım kısa sürer :D

Şuan ayarları yaptım, bir drift deniyeyim dedim. Olur olur ama direksiyon yıpranır. Zaten pek yapamıyorum şuan. Zaten spin atmasını önlesem yeter aracın.
    2.35i aldım, o da yarış arabası ama onda da vites ayarı yok
  • quote:

Teşekkür ederim. Şuan o sorunu çözdüm. Silip kurdum logiyi. Tekrar ayarladım. Oyunda ki ayarlara karışmadım.(Titreşimi kısacam feci geri bildirimi var) Controller bölümünden start configuration tekrar yaptım(ki büyük ihtimal buradan kaynaklı) düzgün bir şekilde. Sonra oyuna girdim. Rahat hissettigim araca özel ffb yüzdesini ayarladım. Şuan sıkıntı yok. Alışma süreci umarım kısa sürer :D

Şuan ayarları yaptım, bir drift deniyeyim dedim. Olur olur ama direksiyon yıpranır. Zaten pek yapamıyorum şuan. Zaten spin atmasını önlesem yeter aracın.

Alışma sürecinden sonra yavaş yavaş çözersiniz drift olayını

En çok o araçta olmasını istiyorum. 6 vitesin deviri çok ölü. Ayar lazım ama ayarlanmıyor maalesef. Bilmiyorum :D
    Araba düzlüklerde ölüyor resmen, kunos bu işi yanlış yapmış
    Gerçekte nasıl acaba. Araştırmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbc32amg

quote:

Teşekkür ederim. Şuan o sorunu çözdüm. Silip kurdum logiyi. Tekrar ayarladım. Oyunda ki ayarlara karışmadım.(Titreşimi kısacam feci geri bildirimi var) Controller bölümünden start configuration tekrar yaptım(ki büyük ihtimal buradan kaynaklı) düzgün bir şekilde. Sonra oyuna girdim. Rahat hissettigim araca özel ffb yüzdesini ayarladım. Şuan sıkıntı yok. Alışma süreci umarım kısa sürer :D

Gtr ile rıng'de ilk deneyim. :)

olacak olacak yavaş yavaş alışacaksın :) biraz daha cesur sür ama :) hele bir gel tur atalım :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbc32amg

quote:

Gtr ile rıng'de ilk deneyim. :)

güzel olmuş dediğim gibi oynadıkça pro luk artıyor

• 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.