Şimdi Ara

Benzinli Renault broadway neden su eksiltiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
6.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 94 model ve artık nerdeyse 180.000 km de ve araba 3-4-5- günde bir su ilave yapıyoruz neden eksiltiyo ne kadara gelir fiyatı

• Conta eskimiş motora su veriyor olabilir. Ben Opel vectra'da conta yaktım. üst kapağı söktüler ortadaki iki pistonun üzeri nikelaj kaplı gibiydi, suyu pistonların üzerine akıtınca kurum fln kalmamış Bu olaydan önce su eksiltme yoktu, tamir edildikten sonra bizim araçta da su eksiltme başladı. Masrafı olacağını düşündüğüm için şimdilik böyle kullanıyoruz, yoksa üst kapak sökülecek gerekirse taşlanacak conta değişecek fln kafadan 300-400 isterler diye düşünüyorum...
  • Radyatörden veya hortumlardan kaçırabilir. Paspasın altına da bakmayı ihmal etmeyiniz. Benim ve babamın arabasında en çok hortum yıpranmasından kaçak olur. Bir keresinde de bakır radyatörün boğazını çırak koparmayı başardığı için lehim attırmıştık.
  • radyatör değişince sorun çözüldü saolun
  • Arkadaşlar Şuan emanet bir Renault 9 GTE kullanıyorum. Hararet sorunu var kontağı açtığımda hararet göstergesi bir miktar kalkık durumda fakat motora marş verip çalıştırdıktan sonra hararet göstergesi sıfırı gösteriyor. bu işlemi ardışık bir iki defa uyguladım. aynı şekilde devam ediyor.

NOT: konuyu hortlatdığımın farkındayım ekstra konu açmayayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza_007 -- 23 Ekim 2013; 13:07:20 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.