Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cihanair

Ne yazsam bilemedim gercekten dun buyuk bir hevese heycana kapildim acaba nasil olmus diye

Bugun tam hayal kirikligi yasadim sadece fiyati makul geldi bana oda 50.000 tl para verip tup takmak mantikli gelmedi bana

İscilik zaten cok kotu on kolsol berbat otesi arka diz mesefasi cok az

Kisacasi ben begenmedim

kendi arabanda çokmu iyi 70 lik jettayıda gördük

sen mantıklı olanı yaptın zaten ikinci el jettaya 70 vererek bu firmalar senin gibi at gözlüğü takmış birine altından araçda yapsalar yaranamazlar zaten

• Bence güzel. Denildiği gibi, tartışmalar uzar da gider, sonra da efsane kasa olur

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

• ön tasarım çok hoş arkaya eklenen stoplar orayı biraz kurtarmış. Birde spoiler eklenince güzel olur. İç tasrım bi naviye bakar o kadar kötü sayılmaz . Zaten göreceksiniz bu şekilde deli gibi satacak sonra fiyatlar birden 3 - 4 bin artacak mezarcı tayfasa 50bine aldığı araca 55 bin yazacak .

Örnek kia spo 49 binle girdi
    jetta 39 binle girdi ilk zamlarla 2ç elde 5 bin fazlaya yazılıdı. Bu araç 1 yıl bu fiyat politikasını izlemezse ben alamam zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h!j@cker

quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

şunun neresi estetik.
    albea mı yoksa sembol mu?

yazık etmişler arabaya

milletin deli gibi salladığı bi moka benzemetiği geely nin ön konsolundan ne farkı var sorması ayıp bunun honda civicte en ayar oldugum olay bu on konsol dizaynı bukadar mı bastan sagma yapılabilir eski kasa da da böleydi ondan oncekinde de bu on konsol bana hiçbir sey vermez su hali ile

Ön konsol bence de çok kötü olmuş..

Ayrıca aracın önü filan da olmamış gibi. Sanki honda city havası katmışlar. Düşük segment arabası gibi. EDIT : ÜSTTEKİ BEYAZ RESİMLİ ARACI GÖRDÜKTEN SONRA FİKRİM DEĞİŞTİ ÖN TARAFI OLMUŞ TAMAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 25 Aralık 2011; 17:19:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ssd23062306

quote:

Ne yazsam bilemedim gercekten dun buyuk bir hevese heycana kapildim acaba nasil olmus diye

Bugun tam hayal kirikligi yasadim sadece fiyati makul geldi bana oda 50.000 tl para verip tup takmak mantikli gelmedi bana

Kisacasi ben begenmedim

sen mantıklı olanı yaptın zaten ikinci el jettaya 70 vererek bu firmalar senin gibi at gözlüğü takmış birine altından araçda yapsalar yaranamazlar zaten

Ben jettanin kalitesiyle civici mukayese bile etmem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @haluk23

Elinize sağlık yararlı bi konu olmuş
  • quote:

Kisacasi ben begenmedim

Ben de ne yazsam bilemedim.

Yine sana yakisan yalan yanlis tespitler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Kisacasi ben begenmedim

Ben de ne yazsam bilemedim.

Yine sana yakisan yalan yanlis tespitler.

Gozlerimle gordum

Yeni civici hersey ortada bence kesinlikle kotu olmus yakit tuketiminden tutun kullanilan malzemeye kadar

Bu arada ne yalanim olmusta gene her zamanki gibi yalan yanlis diyorsun bu benim gorusum sen cok begenmis olabilirsin ben acikcasi hayal kirikligi yasadim sadece fiyati suanki araclara gore makul geldi onun disinda elle tutulur gozle gorulur bir aman aman arac goremedim
    Birde brc lpg takinca anlasmali yerde garanti bozulmuyor onun disinda bir fark yok

Kisaca kotu olmus

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer
    Ozur dilerim.fluence Previlaj donanımda bixenon standarttır. Hakkını yemeyelim :-)

"Fluence"da bi-xenon yok. O da Civic gibi sadece xenonlu...
  • Bu araca mukemmel olmus diyen yok. İstesenzde istemesenizde bu arac jettaya gecen seferkinden daha disli bi rakip lpg + otomatik secenegiyle ve fiyatiyla disarisi farkli burasi farkli. Dunku showroomda insanlari gozlemledim. Ben bile temkinli yanasip iyi olmus bile diyemiyorken agzinin sulari akan bircok insan gordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Bu araca mukemmel olmus diyen yok. İstesenzde istemesenizde bu arac jettaya gecen seferkinden daha disli bi rakip lpg + otomatik secenegiyle ve fiyatiyla disarisi farkli burasi farkli. Dunku showroomda insanlari gozlemledim. Ben bile temkinli yanasip iyi olmus bile diyemiyorken agzinin sulari akan bircok insan gordum.

Bence yaniliyorsun anill jettaya siki rakip olmasi cok zor su haliyle civicin

• 47 bin liraya nasil ucuz diyosunuz anlamadim. C sinifi benzinli araca bu parayi vermek ne kadar mantikli. Burasi Turkiye once ekonomiyi dusunecen.
  • quote:

quote:

quote:

Kisacasi ben begenmedim

70.000TL'lik Jetta ile Civic'i kıyaslamayın.

Civic elegance manuel'in dengi, Jetta 1.2tsi Highline.

Onun da sıfırı 51.000TL. Üstelik Meksika'dan gelmesi dolayısıyla alınan fazla vergiye(Jetta vergisi) rağmen.

1.6tdi+dsg farkı için 20.000TL verilip verilmemesi ayrı bir tartışma konusu. Mesela ben vermem.

Elma ile armutu kıyaslamayın...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

Bu araca mukemmel olmus diyen yok. İstesenzde istemesenizde bu arac jettaya gecen seferkinden daha disli bi rakip lpg + otomatik secenegiyle ve fiyatiyla disarisi farkli burasi farkli. Dunku showroomda insanlari gozlemledim. Ben bile temkinli yanasip iyi olmus bile diyemiyorken agzinin sulari akan bircok insan gordum.

Bence yaniliyorsun anill jettaya siki rakip olmasi cok zor su haliyle civicin

Ne haliyle zor cihan ? Jettada benzinli otomatik secenegi varmi? İnsanlar 70 bine c sinif dizele verip ekonomi yapmaz. Sen araci sevdigin icin o kadar para verdin ekonomiyle alakasi yok senin durumunun.
  • quote:

Kisacasi ben begenmedim

Jettanın ruyasında goremıyecegı donanımı jetta alıcısının ruyasında goremıyecegı fıyata satıyor adamlar ISCILIK KOTUYMUS neresınden ses gelıyordu neresının bırlesme yerınde sıkıntı vardı basınc testınemı tabı tuttun on konsol berbatmıs jettadan ortadakı ekranı cıkar duduk gıbı gogus var aracta hadı ekranı taktırdın bu sferde ortada sadece ekran baska bır nanesı yok Sıze tavsıyem sırf sızın aracını jetta dıye gerıde kaln butun arabaları sılıp atmaya calısmayın 5 yasında babası yenı araba almıs onu mahallenın cocuklarına hava atmaya calısan cocuk gıbı oluyorsunuz

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=48203731&p=1#48203731

Mart 2011 satis rakamlari ve ozamana kadarki satislar. Civic jettayi neredeyse 2 ye katlamis. Keske simdiye kadarki rakamlari bulabilsek. Ama su haliyle bile civicin jettaya karsi en buyuk rakip oldugu belli
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

quote:

quote:

Kisacasi ben begenmedim

70.000TL'lik Jetta ile Civic'i kıyaslamayın.

Civic elegance manuel'in dengi, Jetta 1.2tsi Highline.

Onun da sıfırı 51.000TL. Üstelik Meksika'dan gelmesi dolayısıyla alınan fazla vergiye(Jetta vergisi) rağmen.

1.6tdi+dsg farkı için 20.000TL verilip verilmemesi ayrı bir tartışma konusu. Mesela ben vermem.

Elma ile armutu kıyaslamayın...

Cruze al o zaman :) Civic'e fazladan 10 bin tl verme :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

quote:

Orijinalden alıntı: onuro06

Konudaki tüm mesajları okudum. haluk23 emeklerinden dolayı takdiri hak ediyor. Teşekkürler.

Sizce otomatik dizel dynamic fluence 2011 satılıp civic lpg elegance otomatik alınır mı?

Dün gidip ben de arabaya baktım, aracın dışını ben beğendim. özellikle önü - farları vs çok şık olmuş. Yandan görüntüsü de gayet iyi.
    İçerisi ise vasatın tamamiyle altında. Bence kullanılan sert plastik fluence te kullanılan malzemeden kötü. Uzun yolda aracın ön konsolunda tıkırtı sesleri duyacaklardır. Malzemenin yanı sıra bana göre orta konsolun dizaynı da hoş değil. Artık sürücüye dönmüş, köşeli orta konsoldan ziyade bütünlük sağlayan ve herkese hitap eden orto konsollar kullanılıyor. (bkz yeni passat, jetta)
    Şu anki aracımda çok alışmış olduğum anahtarsız giriş-çıkış + start/stop bu arabada yok, 2 sustalı anahtarla hava atıyolar. Bagaj arkadan açılmıyor, bundan önceki aracım toyotada da böyleydi. çok önemli değil fakat dikiz aynası kararması yok. Yan aynalarda araç uyarı sistemi yok (benim arabada da yok, mazda 3 de çok hoşuma gitmişti). Arka hava kanalları yok(bence önemli). sürücü hariç tek tuşla açılan camlar yok. Gördüğüm kadarıyla arka camlarda güneşlik yok. Çift bölggeli otomatik klima yok. Buna rağmen donanımı beğenenlere de şaşıyorum. beğenmediğim reno megane da anahtarsız olayına galiba 3 sene önce başlamıştı.

Ayrıca civicin arkası daha dar, bagajı daha küçük.

Donanımdaki artılar ise, koltuk ısıtması, benim arabada olmaya zenon far, geri görüş kamerası başka da bişey bulamadım ben...

Motor kısmına girmiyorum bile, şu anki edc 1.5 dizel ile ortalamam 5.9 lt. Hızlanması torku vs civcivin benzinli otomatiğinden daha iyi. Şuana kadar motor konusunda renodan inanılmaz memnunum. Arabamda beğenmediğim ön önemli nokta yol tutuşu zayıf, araç güven vermiyor.

Sonuç olarak, civici inceledikten sonra kendi aracımı civic ile değiştirmeyi düşünmüyorum. Eksileri artılarından fazla...

Yorumlarınızı bekliyorum.

Sizin yazınızı hayretler içinde okudum. 2011 EDC Dizel Fluance'niz var. Satıp neden civic alacaksınız. Siz eğer Fluance'nin yol tutuştan şikayetçiyseniz Honda civic'i denemeden böyle bir şey yapmayın. Yoksa Ermeni yasasına felan mı taktınız kafayı.

Aracı görmeden önce fluenci satıp almayı düşünüyordum, yeni kasa olması, garantiden lpg olması vs. cazip hale getiriyordu fakat açıkçası arabayı gördükten sonra yol tutuşu süper ötesi de olsa bu arabayla değiştirmem.

bence civic çok düz bir araba, motorundan iç - dış dizaynına, malzeme kalitesinden donanımına kadar ancak sıradan diyebilirim. gözüme çarpan belirgin hiçbir özelliği yok. birazcık ön tasarımı hoş o da yetmez.

Fiyat konusunda ise üst donanıma sahip c sınıf araçlar normal vites için fiyatlar şu şekilde:

JETTA 1.2 TSI 105 PS Highline 51.400,00
    Corolla 1.6 Elegant 49,900
    Yeni Astra HB 1.4 140 HP Cosmo 55.371
    Yeni Astra HB 1.6 115 HP Cosmo 52997
    Fluence Privilège 1.6 110 bg 50350
    Yeni citroen C4 1.6Vti 120 bg comfort bva 46520
    Yeni 308 Active - 1.6 VTI 120 hp - 5 ileri man. 46.560
    Yeni Focus Titanium 1.6i 125PS 4K 52.290 TL
    Octavia Elegance 1.4 TSI 122 HP 52.800
    ELANTRA 1.6 CVVT MODE PLUS 47.250 TL

Fiyatlara baktığımda civic için 47000 yaklaşık fiyat düşünüldüğünde, 3-5 bin fark ile yukarıdaki listedeki tüm arabalar alınabilir. Eskimiş bazı yüzlerde (örneğin astra) aradaki fark daha da düşecektir.

• Tüp takılacaksa,uygun fiyata full donanım ise civic, benzine devam,kaliteden malzemeden ödün vermem ise jetta.

Malzeme kalitesinde almanları geçmek için alman olmaları gerekir. Her araçlarında bir bayanın çakmağı ittiriş gücüne kadar ayar yapar Vw.
  • Civic yıllardır ülkemizde sağlam pazarı olan bir araç.

Yakıt olayı bence abartılıyor. Honda'nın benzinli motorları genelde rakiplerinden hem daha güçlü, hem daha hızlı devirlenen, hem de çok daha sorunsuz makineler.

Bu sayede yollarda yüzlerce Civic var.

Bu kasa da Hondacılar tarafından alınacaktır. Forum kendi arasında çok tartışma yapsada halkımız kendi bildiğinden genelde şaşmaz.

Yol sesi gibi konuları çoğu kimse dert bile etmiyor. Önemli olan aracın sorun çıkarmaması.

Etrafınıza bakın, özellikle sanayi sitelerine. Honda Servisi çok azdır.

2006 yılında çıkan Sedan ilk başta beğenilmese de bana göre önceki kasadan çok daha iyiydi. Bu da öyle olur.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.