Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hulk09

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Jetta 1.4 200 tork beyler, mazda rx-8 159 tork

Jetta tokatlar

mazda ne alaka benim süperzeka kamil kardeşim.hondanın kendi modelleri yetmedi şimdi bi başka japondan mı yardım ? :D :D
    ne demişler az paran varsa japon çok paran varsa alman arabasına binersin.

Tamam sen galipsin jetta süper bir araç. VW 1 numara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 26 Aralık 2011; 2:26:16 >

• hadi herşeyi geçtim.neden bu mükemmel ötesi makina kia gibi bi markanın modeliyle aynı fiyatlarda :D
    yoksa honda siz değerli müşterilerini çok sevdiği içinmi? :D :D
    hiç boşuna çenenizi yormayın jetta,corolla,focus,astra, gibi rakipleri varken kimse bu kasaya bu paraları vermez.
    ahada buraya yazıyorum.
    bu kasa türkiyede TUTULMAZ..
  • quote:

hondayı vw ile kıyaslayan arkadaşlara kahkahalarla gülüyorum.
    hondayla vw arasındaki fiyat farkını görebilmek için çokta inceleme yapmaya gerek yok.
    arabanın beyni kalbi motordur. ve honda bir motor üretme özürlüdür.
    gelin bi karşılaştırma yapalım.

HONDA CIVIC
    Motor hacmi: 1598cc benzinli
    Maks. güç : 140 ps
    Maks. tork : 152 nm

VW JETTA
    Motor Hacmi:1197cc benzinli
    Mak. güç : 105 ps
    Maks. tork : 175 nm

(Jetta diğer motor seçeeği)
    Motor hacmi: 1390 cc benzinli
    Maks. güç : 122 ps
    Maks. tork : 200 nm

burdan şu sonuç çıkıyor. honda 1.6 motorla sadece 152 nm tork üretebilirken vw 1.2 motorla tsi motorla bile 175 nm tork üretebiliyor. diğer 1.4 motorunu saymıyorum bile :) o değilde benim 2004 model 1.4 fabia bile 132 tork üretiyo :: ee nede olsa skoda vw'in kardeşi;)
    yani diyeceğim şu ki herkes hondanın ucuzluğundan bahsetmiş.iyide nekadar ekmek o kadar köfte.bizim türk milleti kullanmasa bile elektronik şeylerde bol özelliği sever.bikaç yerine kamera koy bikaç süslü püslü tuşlar koy istediğin fiyata satarsın.motoru ikinci planda kalır bizim ülke insanına göre.önce özellikleri gelir.sağda solda eşine dostuna anlatacaktır benim arabada 3 kamera var yok efendim bluetooth var yok efendim hansfree var v.s v.s
    dedim ya vw ile fiyat farkı olması normal çünkü vw ile yarışamayacak kalitede bi motor.
    ayrıca hondanın sadece 1 tane motor seçeneği olması ona özürlü demem için haklı bi sebep olsa gerek.
    hatta ayrıyeten okadar para verip sıfır araba al git hemen lpg bayisine tüp taktır :D bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? hani nerde bu kaliteli motor üreten (!) firmanın dizel motoru? :D a pardon motor özürlüydü unutmuşum

1.si Turbo motor ile Atmosferik motoru bilmiyorsanız burda ne işiniz var?
    2.si Skoda VW'nin kardeşi değil malıdır!
    3.sü Yurt dışında birçok araç fabrika çıkışı LPG'li üretilmektedir.
    4.sü VW daha geçen sene 1.6 dizel motoru piyasa sürmüştür.
    5.si Bu dizel motor rakiplerinden yıllar sonra geliştirilmiş olmasına rağmen daha düşük güç üreten, Renault gibi rakiplerinin artık terk ettiği güç düzeyinde bir motordur.
    6.si Honda'nın 2012'de getireceği 1.6 dizel motor çok daha performanslı bir motor olacaktır. 120hp 300nm
    7.si Motor özürlüsü Honda uçak motoru bile üretmektedir.
    8.si Tek motor seçeneği sunmak ve dizel seçenek koymamak motor özürlülük ise dizel motorunu Renault'tan alan Nissan GTR'a koyduğu motora rağmen motor özürlünün önde gidenidir.
    9.su O kamerayı başka bir marka koysa araca ne fiyat çekerdi düşünmek istemiyorum. Veya opsiyon olarak sunsa bazılarının bir tane 'Şahin' fiyatına sunacağına eminim.
    10.su Bizim ülkemizdeki insan için sorunsuzluk ve ekonomiklik önce gelir. Sorun açmaması masraf çıkarmaması önce gelir. Honda'nın yıllardır kısıtlı motor seçeneğine rağmen bu kadar satmasının nedeni budur.
    11.si Bu motor özürlü marka çevreyi o kadar düşünmektedir ki Hidrojenle çalışıp sadece gaz olarak ''su buharı'' çıkaran bir motora sahiptir!

12.si ve sonuncusu Honda ile VW'yi kıyaslayan arkadaşlara kahkahalarla gülerken karşınızda ayna vardı galiba!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozcanpht -- 26 Aralık 2011; 2:31:40 >

• Lan iyki skodanın sahibi VW, kraldan çok kralcılık derler ya, şu an canlı örneği, sahibinin markasını tabi övecek arkadaş
  • Trollu beslemeyin arkadaslar.
  • quote:

Lan iyki skodanın sahibi VW, kraldan çok kralcılık derler ya, şu an canlı örneği, sahibinin markasını tabi övecek arkadaş

ben 7 yıldır vw 1 aydır skoda kullanıyorum benim kamil kardeşim :)
    ben en başından beri motor gücünden özellikle çekişinden bahsederken siz mahalle çocukları gibi tokatlar,kapışır,geçer v.s gibi ucuz sokak terimleri.
    hondacıların bukadar komik olduğunu bilmiyodum.öğrendiğim iyi oldu.
    malzeme güzelmiş burda
  • quote:

quote:

Lan iyki skodanın sahibi VW, kraldan çok kralcılık derler ya, şu an canlı örneği, sahibinin markasını tabi övecek arkadaş

ben en başından beri motor gücünden özellikle çekişinden bahsederken siz mahalle çocukları gibi tokatlar,kapışır,geçer v.s gibi ucuz sokak terimleri.
    malzeme güzelmiş burda

Evet çok pis hondacıyımdır, şu an altımdaki araç 3.20d, ondan öncede volvo s60r vardı

• bakın arkadaşlar şaka bi yana ben en başından beri şunu anlatmaya çalışıyorum
    hondanın araçları evet güzel ama dış görünüme verdiği önemi motora vermiyor.özellikle bizim ülkemize gönderdiği araçlarda.
    sen yeni kasa diye yeni araba önümüze sürüyosun sonrada dalga geçer gibi aynı motoru ve hemen hemen aynı kokpiti kullanıyosun.benim eleştirdiğim nokta bu.
  • tork cok onemli.
  • Hakkaten harika bir otomobil, zaten Honda gerçek bir otomobil ustası, kullanımı ve konforu harika
  • Bende dün aracı cevizlibağda inceledim,zaten bir anda gözüme takıldı şansa girdim içeri :)

Bence araç önden de arkadanda çok yakışıklı olmuş.Özellikle önden tasarımı daha güzel olmuş.İç tasarımı içinde aynı şeyleri söyleyebilirim.Dizel motoru geldiğinde benim içinde 1. sırayı alacak araç bu olacak sanırım.
  • quote:

quote:

malzeme güzelmiş burda

Selam cahil arkadasım uyumadan once foruma gırdım ve bırde ne goreyım kahvehane genclerınden bırısı cıkagelmıs yıne bebegim 1.2 tsı motor varya hanı 105 hp olan ılerı teknolojı onu ıstersen cıvıcle kapıstır yetmez ondan sonra 1.4 tsı ıle kapıstır 122 hp lıkle 1000m ondan sonra tartısalım ılkokulda sayıları ogretmısler oylecene bırakmıslar sanırım senı bır koseye

Burdakı yazıları cok fazla okuma beynın kısa devre yapabılır

Bır ınsan kendıne hakaret ettırmek ıcın nıye bu kadar zorlar onuda anlamıyorum

Not:1.4 tsı 180 hp kullanıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m3hm3tozc4n

quote:

hondayla vw arasındaki fiyat farkını görebilmek için çokta inceleme yapmaya gerek yok.

HONDA CIVIC

VW JETTA

burdan şu sonuç çıkıyor. honda 1.6 motorla sadece 152 nm tork üretebilirken vw 1.2 motorla tsi motorla bile 175 nm tork üretebiliyor. diğer 1.4 motorunu saymıyorum bile :) o değilde benim 2004 model 1.4 fabia bile 132 tork üretiyo :: ee nede olsa skoda vw'in kardeşi;)
    yani diyeceğim şu ki herkes hondanın ucuzluğundan bahsetmiş.iyide nekadar ekmek o kadar köfte.bizim türk milleti kullanmasa bile elektronik şeylerde bol özelliği sever.bikaç yerine kamera koy bikaç süslü püslü tuşlar koy istediğin fiyata satarsın.motoru ikinci planda kalır bizim ülke insanına göre.önce özellikleri gelir.sağda solda eşine dostuna anlatacaktır benim arabada 3 kamera var yok efendim bluetooth var yok efendim hansfree var v.s v.s
    dedim ya vw ile fiyat farkı olması normal çünkü vw ile yarışamayacak kalitede bi motor.
    ayrıca hondanın sadece 1 tane motor seçeneği olması ona özürlü demem için haklı bi sebep olsa gerek.
    hatta ayrıyeten okadar para verip sıfır araba al git hemen lpg bayisine tüp taktır :D bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? hani nerde bu kaliteli motor üreten (!) firmanın dizel motoru? :D a pardon motor özürlüydü unutmuşum

1.si Turbo motor ile Atmosferik motoru bilmiyorsanız burda ne işiniz var?
    2.si Skoda VW'nin kardeşi değil malıdır!
    3.sü Yurt dışında birçok araç fabrika çıkışı LPG'li üretilmektedir.
    4.sü VW daha geçen sene 1.6 dizel motoru piyasa sürmüştür.
    5.si Bu dizel motor rakiplerinden yıllar sonra geliştirilmiş olmasına rağmen daha düşük güç üreten, Renault gibi rakiplerinin artık terk ettiği güç düzeyinde bir motordur.
    6.si Honda'nın 2012'de getireceği 1.6 dizel motor çok daha performanslı bir motor olacaktır. 120hp 300nm
    7.si Motor özürlüsü Honda uçak motoru bile üretmektedir.
    8.si Tek motor seçeneği sunmak ve dizel seçenek koymamak motor özürlülük ise dizel motorunu Renault'tan alan Nissan GTR'a koyduğu motora rağmen motor özürlünün önde gidenidir.
    9.su O kamerayı başka bir marka koysa araca ne fiyat çekerdi düşünmek istemiyorum. Veya opsiyon olarak sunsa bazılarının bir tane 'Şahin' fiyatına sunacağına eminim.
    10.su Bizim ülkemizdeki insan için sorunsuzluk ve ekonomiklik önce gelir. Sorun açmaması masraf çıkarmaması önce gelir. Honda'nın yıllardır kısıtlı motor seçeneğine rağmen bu kadar satmasının nedeni budur.
    11.si Bu motor özürlü marka çevreyi o kadar düşünmektedir ki Hidrojenle çalışıp sadece gaz olarak ''su buharı'' çıkaran bir motora sahiptir!

12.si ve sonuncusu Honda ile VW'yi kıyaslayan arkadaşlara kahkahalarla gülerken karşınızda ayna vardı galiba!

sen harbiden kamilsin lan.olm ürettiği uçak motorundan mı bahsediyoruz konumuz uçakmlı lan şakamısın olm sen.biz para verip aldığımız,alacağımız,alabileceğimiz otomobillerin kaput diye tabir ettiğimiz sac parçasının altından çıkan düzenekten bahsediyoruz.lan vayra sıkışınca konuyu nerelere çekiyosunuz yuhh bee yuhh

Offf...

Torkla beygirin karıştırıldığı 4687489486789847... mesaj.

Sizin fizik bilginiz var mı? İş-güç-enerji konusununda her hangi bir bilgi kırıntısına sahip misiniz? Beygirin, torka bağlı bir fonksiyon olduğunu biliyor musunuz?

Eğitim seviyeniz nedir? Mesajlarınızdan "ilkokul-terk" olduğunuz anlaşılıyor.

Not: Bunları sordum. Ama cevaplarını zaten biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 26 Aralık 2011; 7:41:35 >

• quote:

HONDA CIVIC

VW JETTA

biri şu adama atmosferik-turbo farkını anlatsın

• hulk09 nickli arkadaş sanırım ciklet-terk..
    çocukken cikletlerin içinden araba kartları çıkardı.. kartlarda beygir gücü, son sürat vs bilgiler olurdu..
    daha turbo motor, atmosferik motor nedir ondan bihaber bu cahile söz anlatmak için kendinizi üzmeyin..

edit: dün de Bora'ya gidip bir daha baktım.. koltuklar çok kalitesiz. iES koltukları gibi.. 1-2 yıl içinde deforme olmaya çok meyilli.. kumaşları ince..
    ama gördükçe insanın gözü arabaya alışıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 26 Aralık 2011; 8:21:58 >
  • şu vw ciler yine kirletti konuyu ya defolun gidin cettanızın alın gidin egonuzu başka yerlerde tatmin edin burası yeni civic konusu

adamlar uğraşmış foto çekmiş yeni ciivic hakkında bilgi veriyo siz hala yok cetta öle yok böle ağzımı bozacam şimdi
  • Aynı şekilde tartışma devam ederse konu kilitlenecek,tartışmaya katılanlara işlem uygulanacaktır,bilgilerinize...
  • kokpit yine çok parçalı (cok ses yapacak potansiyeli var) ve oldukça karmaşık, bagaj içi kaplamalar (stepne üstü halı dahil) alabildigine ince ve kalitesiz geldi bana, ve gerçekten kötü kokuyor. Direksiyonu begendim, göstergeler de artı hanede. Kapı alt plastikler kaliteden uzak. Arkada diz mesafesi sorunsuz ama baş mesafesi bence yetersiz. Cam kumanda bölgesinin yumuşak bir malzemeyle kaplanması güzel, ama soyulmaya karşı dayanımı soru işareti, birçok araçta benzer maddelerde soyulmayla karşılaşıldı. ama aracın donanımına oranla sunulan fiyat cok rekabetci sayılabılır. Yine düz arka zemin ve bagımsız arka suspensıyon kullanılmıs, bunlardan gerı donulmemesı de olumlu.
  • yeni civic'in amerikada makyaj göreceğine dair bir haber var..

http://www.worldcarfans.com/111122139189/honda-civic-set-for-early-facelift-in-2012
  • elegance ve premium arasında 2.000 tl. fark var. donanım olarak;
    1- sanroof
    2- ısıtmalı koltuklar
    3- mercekli xenon

eski kasadada 2.000 fark vardı. ancak donanım farkı olarak sadece sanroof vardı bildiğim kadarıyla. yani bu lansman fiyatlarında elegance donanım seviyesi çok cazip fiyat olarak. sonrasında, bence fiyatı artıracaklar ve elegance premium farkıda artacak.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.