DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Windows gezgini çalışmayı durdurdu...
3
Cevap
0
Favori
1.025
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Windows gezgini çalışmayı durdurdu...
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      199 Mesaj
      20 Aralık 2011 22:17:26
      arkadaşlar bu mesajla sık sık karşılaşıyorum. bazen bilgisayarı yeni açtığımda direk masaüstü gelir gelmez bu mesaj çıkıyor. bazen klasörleri açtığımda çıkıyor. örneğin masaüstündeki müzik adlı klasörü açtığımda bu mesajla nerdeyse hep karşılaşıyorum. sadece o klasör değil başka klasörlerde de çıkıyor bu uyarı. bunun nedeni ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Yüzbaşı
      265 Mesaj
      20 Aralık 2011 22:21:34
      Windows 7 için geçerdlidir.

Son günlerde oldukça fazla kişinin karşılaştığı bu problemin çözümünü bir Microsoft yetkilisinin ağzından öğrendim ve uyguladım. Denetim Masası, Ağ ve Paylaşım Merkezi gibi başlıca Windows Vista bileşenlerini açtığımızda birkaç saniyelik takılma oluyor ve “Windows Gezgini Çalışmayı Durdurdu” hatası ile karşılaşıyorduk. Uzun süre internette çözüm aradım, bulamadım. Tam ümidi kesmişken Microsoft Türkiye yardımıma koştu.

Eğer sizin de Denetim Masası ve diğer Windows bileşenleriniz bu tarz bir hata veriyorsa yapmanız gereken şudur:
      1.C:\Windows\System32 klasörüne geçiniz.

2.Dosyaların bulunduğu üst kısımda Ad,Değiştirme Tarihi,Tür ve Boyut sıralama seçeneklerinden türü seçin ve Denetim Masası Öğesi olarak sıralanmış olan cpl uzantısına sahip dosyaları görün.
      3.Buradaki dosyaların çoğu Windows kurulumunda geliyor. Windows ile birlikte gelmeyenleri silerek sorunu aşacağız. Windows ile birlikte gelenlerin sıralı listesi: 1.appwiz.cpl
      2.bthprops.cpl
      3.collab.cpl
      4.desk.cpl
      5.Firewall.cpl
      6.hdwwiz.cpl
      7.inetcpl.cpl
      8.infocardcpl.cpl
      9.intl.cpl
      10.irprops.cpl
      11.joy.cpl
      12.main.cpl
      13.mmsys.cpl
      14.ncpa.cpl
      15.powercfg.cpl
      16.sysdm.cpl
      17.TabletPC.cpl
      18.telephon.cpl
      19.timedate.cpl
      20.wscui.cpl

Gördüğünüz gibi çözüm basit. Şimdi Denetim Masası veya Ağ ve Paylaşım Merkezine girerek çalıştığını doğrulayabilirsiniz.Alıntıdır.

Intel Core i7 930 2.80 Ghz ,Gigabyte X58A - UD3R,Gskill F3-12800CL8T-6GBRM Ripjaws DDR3 1600 Mhz( 3 x 2 GB), Sapphire HD 5770 Vapor - X, Segate 1 TB 7200.12, Cooler Master Silent Pro 850 W, LG DVD - RW ,21,5" Samsung BX2231
    • Teğmen
      199 Mesaj
      20 Aralık 2011 22:27:05
      ETDUI.cpl
      igfxcpl.cpl
      RTSnMg64.cpl
      yazdıklarınızın tamamı var ayriyetten bu 3 dosya daha var bunlarıda silersem bi sorun çıkar mı?

Trustedinstaller izni gerekiyor diye bir uyarı çıktı bu nedir acaba? dosya silmemi engelliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 20 Aralık 2011; 22:39:17 >

• Teğmen
      199 Mesaj
      25 Aralık 2011 12:49:49
      arkadaşlar hiç bi klasörü açamıyorum. ne bilgisayarım ne belgelerim, çöp kutusunu bile açtığımda direk bu uyarı geliyor hatta masaüstünde sağ tıklayıp yenile dediğimde bile bu hatayı veriyor artık sıktı gerçekten napıcamı bilmiyorum yardım edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 25 Aralık 2011; 12:52:36 >

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Windows gezgini çalışmayı durdurdu...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.