Şimdi Ara

CONTAYI YAKTIM MI ACABA? ACİL YARDIM LÜTFEN!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
10.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • arkadaşlar benim vectranın çarşamba günü uzun zamandan beri su eksiltmeye sebep olan radyatör su deposunu değiştirdim,bugün akşam hanımla biraz dolaşmaya çıktık,panoraya gittik geldiğimizde arabanın sağında hanım yerde su var dedi,tabi hemen kaputu açtım bir baktım suyun hepsi boşalmış,

neyse hemen kipaya gittim,su aldım birde yeşil renkli antifiriz buldum 1 lt onu aldım arabaya geldim,iyi kötü sanayi yolları görmüş ve araba manyağı biri olarak suyu nerden kaçırdığına baktım ve kalorifer hortumunun yerinden çıktığını gördüm,

uygun alet olmadığından elimle mümkün olduğunca yerine oturtup takmaya çalıştım,sonra antifirizi ve suyu tamamladım,panoranın 1.kat otoparkından 2.kat otoparka indiğimde uyarı ışığı yandı neyse hemen durdum ,motor devirdaim yapınca depodaki suyu çekmiş depoda su kalmamış hemen tamamladım,

otoparktan çıktım ev yakın olduğundan (yıldız 4.cadde) eve kadar diye gözüm yedi(yaklaşık 4-5 km) fakat tam yolun yarısına geldi yine radyötör ışığı yandı bilenler bilir oran lojmanlarının orada

bu sefer motor ısındığı için kapağı açamadım açmaya çalıştığımda hava yaptığından ve sıcaktan su birden depoya doldu ve köpürdü,neyse dedim allahtan hava soğuk ve turan güneşten yokuş aşşağı gideceğim için radyatör ışığı yanık vaziyette gözümü kararttım 2 km yol gelip aracımı garaja çektim,

fakat garaja gelip kaputu açtığımda sanki bir plastik yanığı gibi bir koku geldi ve canım sıkıldı.

gelirken dikkat ettim hararet 90 ı geçmedi yani hararet yapmadı ve yaklaşık 4 -5 km arabayı mümkün olduğunca komperesyonda kullandım ayrıca dış hava sıcaklığı 4 derece idi,

şimdi bu koku neden olabilir?
    silindirlere veya üst kapak contasına bir zarar vermiş olabilirmiyim?
    daha doğrusu arabaya bir zarar vermişmiyimdir?

çok canım sıkıldı daha 3 gün önce 50bin km bakımından çıktı işe bak,pazartesi gidip çankaya opelden ahmet ustayla iyi kapışıcaz....

şimdiden fikirleriniz için teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenxoca -- 18 Aralık 2011; 0:17:01 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.