Şimdi Ara

BOYUMUZU UZATMANIN YOLLARI?? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
4
Favori
197.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 14 yaşındayım 184'üm ama biraz zayıfım 58 kg civarı ne yapmalıyım??
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugy1994

14 yaşındayım 184'üm ama biraz zayıfım 58 kg civarı ne yapmalıyım??

ekmek ye
  • 13 yaşındayım boyum 168 kilom 55 bide 40 cm civarı sıçrıyorum. daha ne kadar uzayabilirim?
  • arkdşlar bnm yaş=14 boy=1,46 ydı 4 aydır her gece 1 bardak süt içe içe boy 1.55 oldu halada bastı gidio tabi bi gece yatıp 1.55 sabah kalktım 1.75 gibi bi durum olmaz tabi 2 şer 3er gidioz bide ben her yaz mutlaka 5-6 cm boy atıom bide baskete yazıldım yazılcam program yoğun
  • benim yaş 13,4ay=14 yaş Boy:1,65 kilo 51 sıçramam 30-40 cm falan başka ne yapabilirim boy için, air alert de yapmaya başlaycam
  • beyler boy uzaması ilk sayfada bi arkadaşımızın dediği gibi genetiktir bunun için tabiki çaba gösterin ama çok fazla uzatamazsınız spor yaparak yüzerek be önemlisi dengeli beslenerek boyunuzu bir 5-10 cm en fazla uzatabilirsiniz ben size diyim babanız 170se boyunuz yırtınsanız 180 yani genetik ve dengeli beslenmede biter iş
  • lan sırık olup
    ne yapcaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seytan41 -- 3 Temmuz 2008; 23:36:55 >
  • benim boy 1.88 kile 79 normal bi insanın vucut gelişimi 21 yasına kadar suruo boy uzamasdında en buyuk faktor genetik 2.faktor beslenme baklıyat turleri ile beslenmenizi tavsiye ederim makarna vb k vitamini 3.faktor ise kendiniz yaratacaksınız barfiks cok onemli sıcramak boy uzatmaz yada basketbol oynamak barfix drilli verim size 5tane cek 10 sn asılı kal 4 tane cek 10 sn asılı kal 3 tane 10 2 10sn 1 15 sn cok faydalı deneyin 1 ay farkı görün ayrıca vucudun birden gelistigi zamanlar var bunları annenize babanıza sorun abiniz ablanız varsa onlara da bakın takipe edin sizinkide aynı olacaktır ayrıca göğüs kılları varsa alın 21 yasınıza kadar yuzunuze jilet vurmayın bir insanın sakalı cıktıktan sonra kolay kolay uzamaz 1-2cm en fazla ve kesinlikle bazı basketçiler daha cok agırlıkla vucut gelisimi için calısıolar bunlar boy uzamasında asırı eksi bi faktor uzamasının durmasını bırak kısaltıo ayrıca kilolular için soluorum kesinlikle periz girisiminde bulunmayın bu solediklerimin hepsi 21yas altı için

• ya bu sene ortaokulu bitirdim yani 8.sınıfı boy 1,55 yayardım edin tek tek atıom yaz tatilinde ama uzamam lazım daha sakal fln yok uzama dvm eder büyümix yesem iş yararmı
  • Beyler benim de yaşım 16 sayılır, boyum 1,75-76 felan. Artık dert etmemeye başladım. Dayılarım 1,86, 1,83 felan, uzayacağım varsa uzarım diyorum. Yüzmeyle de pek ilgilenmiyorum fırsatım olursa denerim. Yani genetik olur bu işler, öyle geninde yoksa bu hormon, sen de çok fazla etki edemezsin. Yani şunu unutmayın, 'Micheal Jordan lisede kısa diye basketbol takımına alınmadı' ama şimdi bir efsane, bir idol, en iyi dediğimiz basketbolcu. Akışına bırakın, uzamıyorsanız da dert etmemeye çalışın.

Herşey boy değil, ama burda takımlara girmek için boy lazım orası ayrı bir olay. Takımları da görüyoruz, %80'i hormonlu ayılardan ibaret. Siz oyununuzu oynayın, kendinizi geliştirin, mükemmeli isteyin, herzaman yardımcı bulursunuz kendinize.
  • Yaş 14
    Boy 1.81
    KG 64
  • boy uzaması büyük oranda hatta %100 e yakın oranla genetiktir... yani kıl almayla sakal çıkmasıyla hiç alakası yoktur. ayrıca agırlık çalışmak dogru yapıldıgı sürece boy uzamasını engellemez,dogru yapılan her sporun vücuda faydası olur zararı olmaz,ancak boy uzamasına yüzme gibi sporlarla yardım edebilirsin bide beslenme ve uyku düzeni çok önemlidir...ama dedigim gibi;büyük ölçüde genetiktir.
  • o zaman usta sana soruyorum halterciler bu agırlık işini en profesyonelce en saglık sekilde yapıyolar bunu itiraz etcegini sanmıorum butun hatercilerin boyu 1.60 altında (genellikle) tesadüfmüdür ayrıca butun sporcular kasgelisimi ve boy uzaması için vucut kıllarının hepsini alırlar ayrıca uyku düzeni vs ona bende katılıorum
  • Arkadaşlar 91 liyim boyum 1.71, Birkaç cm uzamasını çok istiyorum ama olmuyor. Ayrıca sakallarım da çıktı hemde iki sene önceden acaba bundan sonra 2 cm falan uzar mı bir de şu uzamax ve benzeri ilaçları kullanıp ta yararını gören var mı bana yararı olur mu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kobe81

o zaman usta sana soruyorum halterciler bu agırlık işini en profesyonelce en saglık sekilde yapıyolar bunu itiraz etcegini sanmıorum butun hatercilerin boyu 1.60 altında (genellikle) tesadüfmüdür ayrıca butun sporcular kasgelisimi ve boy uzaması için vucut kıllarının hepsini alırlar ayrıca uyku düzeni vs ona bende katılıorum

arkadaş niye bilimsel araştırmalar yerine ısrarla söylentilere inanıyosun,bana o ''bütün'' haltercileri saysana bi,iki tane kısa görmüşsün hepsi kısa diyosun
    boy uzamasını engelleyecek olsa bile bile bu spora başlar mı kimse. senin o kıl alıyo dediğin sporcular da göz önündeki sporcular ve genellikle nba deki sporcular bir sürü anlaşmaları var onların,alıyorlar ki işte herkes görsün alsın diye,kullanıyorlar ki tüy dökücü kremleri herkes kullansın diye para dönüyo herşeyde ya da vücutçular alıyo ki daha iyi gözüksün diye... ayrıca ekliyim ben 8.sınıftan beri traş oluyorum agırlık da çalışıyorum şu an 11.ci sınıfa geçicem ve boyum 1.88 bu arada babam doktor benim ben sagdan soldan duyup yapmıyorum hiç bişeyi soruyorum ögreniyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: kobe81

o zaman usta sana soruyorum halterciler bu agırlık işini en profesyonelce en saglık sekilde yapıyolar bunu itiraz etcegini sanmıorum butun hatercilerin boyu 1.60 altında (genellikle) tesadüfmüdür ayrıca butun sporcular kasgelisimi ve boy uzaması için vucut kıllarının hepsini alırlar ayrıca uyku düzeni vs ona bende katılıorum

bu arada Lebron James in göğüs kıllarını hiç görmedin galiba...
  • Eğer öyle bi yöntem varsa hemen yazalım lütfen.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: seytan41

lan sırık olup
    ne yapcaksınız

Corey Brewer taklidi yapacağız.
  • arkadşlar benim yaşım 17 (olmaz olaydı) boyumsaa okadar kısa oldugumdan dolayıı ölçmeye bile utanıyorum ortalama 1.59-1.62 falandır yaşıtım arkadaşların hepsi benden uzun kimi 1,80 kimi 1,75 aralarında çocuk gibi kalıyorum valaa .kızların hepsinide bunlar kapıyo boy kısalıgı gerçekten çok kötü bişey yaklaşık 2 yılldır taktım bu boyaa kafayıı yicem vallaa
    inşalla uzar amaa bana göre zorr yinede hayat devam ediyorrr ( haa bu arada yakışıklı ve komik biriyim amaa kısa olunca bi işe yaramıyoo anasını satiimm )
  • Boy uzamasında uyku saatlerininde büyük önemi vardır vücut gece 9 ile 2 arasında büyüme hormonu salgılar tabi uyku halindeyken
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.