Şimdi Ara

KYK BURS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
9.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Tahsis bursu kazanmışım. Fakat yapacağım şeyler neler, emin değilim.

Öncelikle notere gidip taahüt senedini tasdik etmem gerekiyormuş. bu senet nedir? noter kendisi mi çıkartacak ben mi götüreceğim, nereden ulaşabilirim, kısaca notere giderken ne olmalı yanımda?

noterden sonra ne yapacağım? senedi kyk müdürlüğüne vermem gerekiyormuş? bu müdürlükler nerelerdedir? üsküdar-kadiköy civarında var mı? varsa neresinde?

bu müdürlüğe de verdikten sonra kart çıkacakmış? kartı nasıl alacağım? ne zaman alacağım? bankaya gidip yapmam gereken işlemler var mı, varsa neler?

bursa zam olacak dedikodusu var? burs ne kadar? ne kadar olacak? yazın da ödeniyor mu? ben hazırlık okuyorum, beş yıl mı sürecek? ve okul başladığından beri yatmamış olan burslar toplu halde yatacak deniliyor, doğru mu?

• Senedi noter çıkartacak. Burs kazananlar 1 TL'lik sembolik bir senede imza atıyor.

Notere giderken 46 TL para ve nüfus cüzdanından başka bir şey götürmene gerek yok. Herhangi bir notere gidiyorsun. KYK'dan burs çıktığını söylüyorsun. Veznedeki görevli de sana senedi çıkartıyor. İmzalıyorsun. Birkaç onay işleminden sonra, işlem bedeli olan 46 TL'yi ödeyip, çıkıyorsun. Daha sonra, bu imzalı ve onaylı senedi herhangi bir KYK müdürlüğüne ya da KYK yurdunun öğrenci işlerine verebilirsin.

• Bundan sonra senin yapman gereken özel bir işlem yok. Tek yapman gereken şey, 6 Ocak'ı, yani ilk paranın yatırıldığı günü beklemek.

Banka hesabının açılması ve bankamatik kartının çıkarılması için yapman gereken bir şey yok. KYK bunları senin adına yapıyor. Sen sadece sonuç sayfasında belirtilen Ziraat Bankası şubesine gideceksin.

• Bankamatik kartıyla ilgili açıklamayı yukarıda söyledim. Bu kartlar şubatta gelir. Bunu da yine belirtilen Ziraat Bankası şubesine gidip, alabilirsin. Bundan sonra da herhangi bir Ziraat Bankası ATM'sinden bursunu çekebilirsin.

• Burs ve Öğrenim Kredisi, 2011'de 240 TL'ydi. Buna her yıl biraz zam gelir. 2012'de de 281 TL olacakmış.

• Burs ve Öğrenim Kredisi, kesilme şartlarını sağlamadığın müddetçe yaz-kış ödenir.

• Hazırlık sınıfı okuyorsan ve lisans eğitimi 4 yıllık olan bir bölümdeysen; evet, dediğin gibi, 5 yıllık. Kesilme şartlarını sağlamadığın müddetçe, 5 yıl alırsın.

• Maalesef toplu ödeme diye bir şey yok. Ocak ayında sadece ocak ayının ücretini alacaksın.

• @:AlacaKaranlık:

cevap için çok teşekkürler dostum.benim de bir sorum olacak bu işlemleri hangi tarihler arasında yapabiliyoruz.kyknın sitesinde bir şey bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrijinalAdam

@:AlacaKaranlık:

cevap için çok teşekkürler dostum.benim de bir sorum olacak bu işlemleri hangi tarihler arasında yapabiliyoruz.kyknın sitesinde bir şey bulamadım.

Bulamadın mı?

www.kyk.gov.tr > Ana Sayfa > Sağdaki "Duyurular" bölümü >www.kyk.gov.tr/kyk/html/Haber/KrediBursSonuc.pdf

Normalde ocakta almaya başlamak için, son gün 30 Aralık'tır.

Ama 31 Ocak'a kadar erteleyebilir, ilk parayı şubatta alabilirsiniz.

• çok teşekkürler, gerçekten alacakaranlık. maaşallah, kyk müdürü senin kadar bilmiyordur bu işleri, helal olsun.

son sorum da kart şubatta çıkıyor parayı 6 sında alıyoruz. kart çıkana kadar parayı böyle şubeden kartsız bir şekilde mi alacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K/// -- 17 Aralık 2011; 20:14:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K///

çok teşekkürler, gerçekten alacakaranlık. maaşallah, kyk müdürü senin kadar bilmiyordur bu işleri, helal olsun.

son sorum da kart şubatta çıkıyor parayı 6 sında alıyoruz. kart çıkana kadar parayı böyle şubeden kartsız bir şekilde mi alacağız?

"Çıkana kadar" diyorsun da, sadece ocakta kartsız (içeriden, vezneden) alacaksın. :) Bir aksilik olmazsa, şubatta kartlar şubeye geliyor.

Kartsız (içeriden, vezneden) alırken de nüfus cüzdanı fotokopisi istiyorlar.
  • tekrar teşekkürler alacakaranlık.eminim birçok insan bu konudan bilgi edinecek.
  • çok teşekkürler alacakaranlık, pek anlamıyorum banka işlerinden, ondan sordum.
  • @:AlacaKaranlık:

Benimde merak ettiğim her şeyi cevaplamışsın ben de teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

• Senedi noter çıkartacak. Burs kazananlar 1 TL'lik sembolik bir senede imza atıyor.

Notere giderken 46 TL para ve nüfus cüzdanından başka bir şey götürmene gerek yok. Herhangi bir notere gidiyorsun. KYK'dan burs çıktığını söylüyorsun. Veznedeki görevli de sana senedi çıkartıyor. İmzalıyorsun. Birkaç onay işleminden sonra, işlem bedeli olan 46 TL'yi ödeyip, çıkıyorsun. Daha sonra, bu imzalı ve onaylı senedi herhangi bir KYK müdürlüğüne ya da KYK yurdunun öğrenci işlerine verebilirsin.

• Bundan sonra senin yapman gereken özel bir işlem yok. Tek yapman gereken şey, 6 Ocak'ı, yani ilk paranın yatırıldığı günü beklemek.

Banka hesabının açılması ve bankamatik kartının çıkarılması için yapman gereken bir şey yok. KYK bunları senin adına yapıyor. Sen sadece sonuç sayfasında belirtilen Ziraat Bankası şubesine gideceksin.

• Bankamatik kartıyla ilgili açıklamayı yukarıda söyledim. Bu kartlar şubatta gelir. Bunu da yine belirtilen Ziraat Bankası şubesine gidip, alabilirsin. Bundan sonra da herhangi bir Ziraat Bankası ATM'sinden bursunu çekebilirsin.

• Burs ve Öğrenim Kredisi, 2011'de 240 TL'ydi. Buna her yıl biraz zam gelir. 2012'de de 281 TL olacakmış.

• Burs ve Öğrenim Kredisi, kesilme şartlarını sağlamadığın müddetçe yaz-kış ödenir.

• Hazırlık sınıfı okuyorsan ve lisans eğitimi 4 yıllık olan bir bölümdeysen; evet, dediğin gibi, 5 yıllık. Kesilme şartlarını sağlamadığın müddetçe, 5 yıl alırsın.

• Maalesef toplu ödeme diye bir şey yok. Ocak ayında sadece ocak ayının ücretini alacaksın.

• hocam peki başka bir ziraat şubesine nakil ettiremez miyiz kartı falan? O tarihte memlekette olacağımdan alamam nasıl iş bu :S

• quote:

Orijinalden alıntı: turkempires

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

• hocam peki başka bir ziraat şubesine nakil ettiremez miyiz kartı falan? O tarihte memlekette olacağımdan alamam nasıl iş bu :S

ilk burs veya kredinizi üniversitenizin bulunduğu ziraat bankasından almak zorundasın(nereden alacağınız sonuç belgenizde yazıyor) kartıda aynı şekilde kart yaklaşık olarak ocak sonu-şubat başı gelir ve artık kredini veya bursunu istediğin atmden çekebilirsin

• @alacakaranlık ya bide bu zayıf falan kaç oldumu kesiliyo ben meslek lise mezunuyum biraz bazo konular beni aşıyor zaten temel yok 3 diyorlar 3 zayıfdan sonra burs katkı kredisine dönüşüyormus nasıl oluyo bilgilendirirsen sevinrim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marjinals99

@alacakaranlık ya bide bu zayıf falan kaç oldumu kesiliyo ben meslek lise mezunuyum biraz bazo konular beni aşıyor zaten temel yok 3 diyorlar 3 zayıfdan sonra burs katkı kredisine dönüşüyormus nasıl oluyo bilgilendirirsen sevinrim

Bunu ben de maalesef tam olarak bilmiyorum. Burs alan birileri umarım yanıtlar.
  • arkadaşlar noterden aldıgım senedi kaybettim tekrar cıkarttırmam gerekmiş bunun için ücret vercekmiyim tekrardan?
  • Arkadaslar ben bu yil hazirlik okumaktayim sene yeokula hic gitmesem yani devamsizliktan kalsam bursum ne zaman kesilir
  • merhaba benim bir sorum olacak burs icin sinava girmek gerekiyor mu ben bu sene tercih yapacagim ne yapmam gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.