Şimdi Ara

KYK BURS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
9.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Tahsis bursu kazanmışım. Fakat yapacağım şeyler neler, emin değilim.

Öncelikle notere gidip taahüt senedini tasdik etmem gerekiyormuş. bu senet nedir? noter kendisi mi çıkartacak ben mi götüreceğim, nereden ulaşabilirim, kısaca notere giderken ne olmalı yanımda?

noterden sonra ne yapacağım? senedi kyk müdürlüğüne vermem gerekiyormuş? bu müdürlükler nerelerdedir? üsküdar-kadiköy civarında var mı? varsa neresinde?

bu müdürlüğe de verdikten sonra kart çıkacakmış? kartı nasıl alacağım? ne zaman alacağım? bankaya gidip yapmam gereken işlemler var mı, varsa neler?

bursa zam olacak dedikodusu var? burs ne kadar? ne kadar olacak? yazın da ödeniyor mu? ben hazırlık okuyorum, beş yıl mı sürecek? ve okul başladığından beri yatmamış olan burslar toplu halde yatacak deniliyor, doğru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: OrijinalAdam

@:AlacaKaranlık:

cevap için çok teşekkürler dostum.benim de bir sorum olacak bu işlemleri hangi tarihler arasında yapabiliyoruz.kyknın sitesinde bir şey bulamadım.

Bulamadın mı?

www.kyk.gov.tr > Ana Sayfa > Sağdaki "Duyurular" bölümü >www.kyk.gov.tr/kyk/html/Haber/KrediBursSonuc.pdf

Normalde ocakta almaya başlamak için, son gün 30 Aralık'tır.

Ama 31 Ocak'a kadar erteleyebilir, ilk parayı şubatta alabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.