Şimdi Ara

AMD GPU'lar ve Fusion için WinZip 16.5'de donanımsal hızlandırma desteği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
0
Favori
8.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Radeon HD 7900 serisinde kullanılan Tahiti kod adlı grafik işlem ünitesi, yeni grafik mimarisinin GPGPU yani genel amaçlı GPU kullanımına yönelik güncellemeleri sayesinde 3D grafik performansının yanı sıra uygulama hızlandırma konusunda da iddialı olacak.

Yeni nesil ekran kartlarıyla uygulama hızlandırma teknolojilerine daha önce hiç olmadığı kadar ciddi bir yatırım yaptığı söylenen AMD, sızdırılan yeni dökümanlara göre Corel ile işbirliği çerçevesinde Radeon HD 7900 serisi ekran kartlarıyla birlikte WinZip 16.5'i duyuracak.

Dünyanın en popüler sıkıştırma uygulamalarından biri olan ve 90'lı yıllardan bu yana aralıksız geliştirilen WinZip uygulamasının şu anki en güncel sürümü 16.0. AMD'nin dökümanlarına giren 16.5 sürümü, Radeon HD 7900 serisi ekran kartları ve Fusion işlemcilere destek içeriyor.

Yeni sürümünde WinZip motoru, OpenCL ile donanımsal GPU hızlandırma teknolojisinden

faydalanabiliyor. GPU hızlandırmayı yeteneğini sıkıştırma/çözümleme ve AES şifreleme için de kullanan uygulama, Fusion işlemcilerde hızlı bellek erişimi gibi güncellemelere de sahip.

AMD'nin yeni yaklaşımı, modern uygulamaları işlemci, işlemciye entegre grafik birimi ve ayrık ekran kartının oluşturduğu platformda daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde çalıştırmayı temel alırken şirketin GPGPU odaklı yatırımlarını daha da arttırması bekleniyor.

• sanırım yeni yönetici değişimi amd e yaramış..
  • sonunda beyninlerini kullanmaya başladılar tebrikler
  • AMD Nvidia'ın önüne uzun süredir fark yaratacak bir yenilik koyamıyordu ve şuanda görüyorum ki Nvidia ile rekabetini kızıştırmak adına AR-GE faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor ve yavaş, yavaş da sonuç veriyor gibi. Ancak nvdian'ın gtx580 gibi üst düzey nodellerini amd'ye karşı tek geçerim :) amp yine fiyat politikası ile satışlarını artıracak gibi..
  • Özellikle fusion performansını görünce ağzım açık kaldı. A450 ile dirt 2 oynadım ya :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Wanted

sanırım yeni yönetici değişimi amd e yaramış..

Hocam bir yöneticiyle bunlar olur mu diye bir soru geliyor aklıma ama en azından çizgi filmle ninjalı reklam yapma güruhunu şirketin üstünden atmaları iyi oldu o neydi öyle yahu uzay teknolojisini gözü yumuk yumuk karakterlerle tanıtıyorlardı hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Özellikle fusion performansını görünce ağzım açık kaldı. A450 ile dirt 2 oynadım ya :D

low da bf3 oynuyan var amd nın e350 killer Întel atom
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2kol3bacak

quote:

Orijinalden alıntı: The Wanted

sanırım yeni yönetici değişimi amd e yaramış..

Hocam bir yöneticiyle bunlar olur mu diye bir soru geliyor aklıma ama en azından çizgi filmle ninjalı reklam yapma güruhunu şirketin üstünden atmaları iyi oldu o neydi öyle yahu uzay teknolojisini gözü yumuk yumuk karakterlerle tanıtıyorlardı hala

aynen sorma valla ki pazarlama yöneticisininde değişmesi beni umutlandırdı umarım daha aktif rol oynarlar reklam ve pazarlamada .
  • WinZip..? Enteresan...
  • Winrar olsaydı keşke
  • rar zip gibi sıkıştırma formatlarına zaten gpu donanımsal hızlandırma vardı ; hatta şifre kırmadada.
    ben accent rar gpu recovery programında zaten 4650 kartımla bundan yararlanıyorum ;
    millet core i7 li makinada 6990 kullanırken gpu hızlandırmasız rar şifresi kırmak için günlerce aylarca uğraşırken ; ben p4 3ghz ht makinada 4650 agp ile o işi saat dakika mertebesinde yapabiliyorum.
    ama tabiki accent programının korsanını kullanmak etik olmadığı için artık kullanmıyorum. belki ilerde sitesinden orjinalini almayı düşünüyorum ;

http://golubev.com/rargpu.htm

buyrun ana sayfası ; rar zip office vs gpu ile şifre kırma ;

http://golubev.com/index.htm

buyrun yeni sitesi ;

http://www.passwordrecoverytools.com/rar-password.asp

programın özelliklerine bakın ; 40 kat hızlı diyor ; yani i7 işlemciye 40 kata kadar geçirebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbocat1 -- 17 Aralık 2011; 15:00:24 >
  • 7zip, WinRar gibi çoğunlukla kullanılan programlar yerine WinZip tercihi enteresan olmuş. Eğer onlara da uyarlanabilecekse yepyeni bir yol açtılar ama WinZip'te sıkışıp kalacaklarsa kimsenin WinZip'e geri döneceğini sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoNtReaL -- 17 Aralık 2011; 15:01:28 >
  • üst mesajım güncellenmiştir.
  • Winzip en son Windows98'de kullanmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

Winrar olsaydı keşke

Aynen, winzip saçma olmuş, yıllar oldu kullanmayalı.
  • Beyler isimlere takılmayın. Ben AMD nin böyle bir destek vermesini şaşkınlıkla karşılıyorum. Eğer uygulama sayısı artarsa nvidia mecburen bu tür atakalr yapmak zorunda kalacak. Böylece bilgisayarlarımızın en pahalı parçası gerçekten işe yarayacak.
  • herkez winrar kullanıyor
  • İnşallah devam gelir, artı performan Adobe ürünleri,3dMax filan olursa ciddi ses getirir, gerçi çoğunda GPU'yu kendileri kullanıyor, CPU yükü decode'larda gerekli sanırım.
  • Yeni nesil bulldozerde ipc(gömülü onboard gpu) olacaktı bu gerçekleşecek mi?Eğer bulldozerlerde ipc olursa z68 gibi onboardı kullanmaya yönelik kartlar çıkacak mı acaba?Yoksa sadece trinity gibi fusion işlemcilerde mi entegre gpunun gücünden faydalanabileceğiz?
  • Winzip sitesine baktım. 15 sürümü mevcut. Haberde 16.5'ten bahsedilmiş. Daha 16 ortalarda yok.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.