Şimdi Ara

yoğuşmalı kombi tavsiyesi..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
23.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 130 metrekare tek katlı daire için tasarruflu yoğuşmalı kombi tavsiye edermisiniz.?
    DEMİRDÖKÜM P24 nitromix, 24.7 kw.
    ECA confeo premix S CP24 , 24 KW.
    BOSCH ZWB24 Condense , 25.6 kw.
    .................
    fiyatı 2000 lirayı aşmayan tekliflerinize ihtiyacım var.

• Premiks teknolojiye sahip olması, servis ağının genişliği gibi DD nitromiksle ortak özelliklerine ek olarak oda sıcaklığına göre modülasyon özelliği (3 tam modülasyon yapar), uzun yıllara dayalı kullanıcı memnuniyeti gibi artılarla ECA confeo premiks öne çıkar.
    Bosch düşünüyorsanız düz yoğuşmalı Condense 2000 yerine, premiks yoğuşmalı classic condens (22Kw ısıtma gücündedir) daha isabetli olur. Bosch kombiler sessizliği ile bilinir.
    Bir diğer önerebileceğim ürün Ariston genus premium veya class premium olabilir.
    Bölgenizdeki servis durumu ve kalitesini de dikkate alarak karar verin...
  • teşekkürler. eca ön plan da galiba.
    demirdöküm hakkındaki görüşleriniz?
    bosch un tam olarak model ismi ?
  • Sizin için modülasyonlu oda termostatı ile kullanım ön planda değilse ve daha önemlisi yaklaşık 1,5 yıllık kullanım geçmişi yeterliyse, evet DD Nitromix de tercih edilebilir. Sarfiyatı ECA Confeo Premiks'ten çok farklı değildir. DD Nitromix'in minimum kapasitesi daha düşük olduğundan tesisat ve kullanım suyu sıcaklıklarına göre daha geniş aralıkta modülasyon yapar.(Alev boyunu daha fazla küçültebilir) Ama oda termostatında set edilen sıcaklığa yaklaşırken ekstradan modülasyon yapmaz, ECA Confeo Premiks ise yapar.
    Bosch Classic Condense (22Kw) premiks yoğuşmalı kombiyi kastetmiştim:http://www.bosch.com.tr/content/language1/html/5305.htm
  • ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
    SON OLARAK
    7 YILA kadar EK GARANTİ YApilABİLİYORMU?
    YILLIK BAKIM ÜCRETLERİ VS NEKADAR OLUYOR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 22 Aralık 2011; 9:14:58 >
  • Bosch Classic Condense - ZWB 28-3 C (B1 RDC 2841 H) güneş enerjisi ile uyumluymuş.
    Diğerleride uyumlumudur?
  • Hayır, ürünler hakkında firma dökümanlarında güneş ısı sistemleriyle uyumlu olduğuna dair bilgi yok. Uyumlu olsalardı bu bilgiye de yer verirlerdi...
  • sonbaharda ve ilk baharda yakıt bedavaya gelir. güneş enerjimizden faydalanalım.
    ECA düşünüyordum fakat güneş enerjisi olayı tek seçenek olarak BOSCH kalıyor...
  • Arkadaşlar,

Evim 130 metrekare dubleks ve 3+1.

Peteklerin toplam uzunluğu 7,5 metre.

Yoğuşmalı bir kombi almayı düşünüyorum ancak aşağıdaki iki model-marka arasında kararsız kaldım.

1.ürün :http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-e.c.a.-confeo-premix-cp-24-hm-kombi-fiyati,146148.html

2.ürün :http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-arcelik-dgk-y-20-db-kombi-fiyati,586640.html

ECA mı almalıyım. Yoksa ARÇELİK mi?

Arçelik alırsam 450 TL para cebimde kalıyor gibi. Ayrıca gelecek yıl bakımı da ücretsiz.

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • DD Nitromix veya Ariston Clas Premium bu fiyat (1500 TL) düzeyinde F/P oranı en iyi kombilerdir. Her ikiside son teknoloji olan premiks yoğuşmalı cihazlardır.
    Arçelik'ten beyaz eşya alınır...
  • arçelikten beyaz eşya da alınmaz.
    çamaşır ve 6 prog.bulaşık makinelerini bizzat tecrübe ettim.
  • 110mt2 evıme bahsettıgınız eca kombıyı alıcam kısmmetse bu tarıh ıtıbarıyle daha ustun ozellıkte ve gazdan tasarruf eden bır kombı varsa tavsıye alabılırmıyım ..tesekkurler..
  • baymak luna5 avant yoğuşmali kombi hakinda bilgisi olan ve öneren varmi yada daha ekonomik sağlayan kombi hangisi8 metre petek için
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzayli53

baymak luna5 avant yoğuşmali kombi hakinda bilgisi olan ve öneren varmi yada daha ekonomik sağlayan kombi hangisi8 metre petek için

baymak luna 5 piyasaya yılbaşından önce baymak luna3 avant'ın yerine çıktı.condens yoğuşmalı yani yarım yoğuşmalıdır.
    aynı fiyat diliminde tam yoğuşmalı "PREMİX" baymak falke condense öneririm.
    modülasyon aralığı çok geniş:%19,5 - %100 ve 50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi sadece 4.7kw tüketim yapıyor ayrıca sessiz çalışan çok verimli bir kombidir
    baymak falke condense kesinlikle öneririm 1500lira civarındadır
  • Viesmann almayın ne alırsanız alın
    Emektar (20 yıllık) Baymak kombimizi işi bitmeden atmak gafletinde bulunduk. Hayatımın son 4 yılı viessman F4 arızasıyla uğraşmakla geçti. Bu güne kadar 1000 TL harcadım. Kış günlerinde üşümememe yanarsınız. Verdiğim paralara mı yanarsınız. Bilmiyorum. Salakça sebeplerde dinliyorum. En son doğal gaz kaliteli değil dediler. Avrupada olsaymışız bu sorunu yaşamazmışız. Ulan devlet doğalgaza su mu katıyor. Bu evimde 1 sene daha yaşayacağım sonra hayırlısıyla kendi evime geçiyorum onun için fazla uğraşmıyorum. Siz siz olun VIESMANN markasından uzak durun. Sinir krizi geçiriyor insan.
  • sazrak S kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

Bu markayı 90 lı yıllarda kullanmıştık. Bir kez bile arızalanmamıştı,

Bahsettiğiniz model hangisi ?

Belki bu modele has bir durumdur.

Kendini kanıtlamış bir marka, ama her markanın iyi veya kötü modeli olabiliyor .

Sorun sadece gazdan olmayabilirmiş, su basıncını da kontrol etmek gerekliymiş:
    Gaz ve su basıncını kontrol edip, Bu Durum devam ediyorsa Cihaza Birkaç Kez Reset Atmalısınız, durum devam ederse o zaman servis bakmalıymış.

https://kombitamircisi.com.tr/vitopend-100-f4-uyarisi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 20 Mart 2017; 7:12:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.