Şimdi Ara

Asus K53U-SX171D kullanıcı incelemesi. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
0
Favori
34.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel B serisi işlemciler AMD'ye göre az farkla hızlı görünsede AMD daha yetenekli bir işlemci. CPU-GPU birlikteliğine bakacak olursak, AMD-Radeon , Intel-HD Graphics'ten daha uyumlu, bu sebeten hız farkı ortadan kalkıyor (zaten ufak bir fark, bence müşteri tavlamak için). Bunda AMD Vision Engine kendini belli ediyor. AMD'nin pil süresi daha iyi. K53 6 hücreli pil ile geliyor, X54 4 hücreli. Bana sorarsanız X serisi ile K serisi arasında belirgin kozmetik farklarda var. K serisi malzeme işçiliği daha kaliteli duruyor. Tabii karar sizin.
  • yardım ettiğin için saol,benim de gönlüm k53te ama windowsun 3.9 vermesi kafamı kurcalıyor,müzik dinlerken chromeda 8+sekme açınca pcnin kasmasını istemiyorum :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: gagatron

yardım ettiğin için saol,benim de gönlüm k53te ama windowsun 3.9 vermesi kafamı kurcalıyor,müzik dinlerken chromeda 8+sekme açınca pcnin kasmasını istemiyorum :S

Ram'i 8GB yaptığında hiçbir kasma hissetmiyorsun.
  • quote:

yardım ettiğin için saol,benim de gönlüm k53te ama windowsun 3.9 vermesi kafamı kurcalıyor,müzik dinlerken chromeda 8+sekme açınca pcnin kasmasını istemiyorum :S

hahaha.. dediğin işlemlerin daha fazlasını 2.8 puanlı celeronda yapıyor (2.8 aero performansıydı.. işlemci 3.4 tü).. yani bunlar birşey değil bu pc için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

üzerindedki w7 işletim sistemi 32 bit. işlemci de 32 olması lâzım.

böyle bir şey yok ! , 64 bit İŞLEMCİLER 2005 den beri var.

XP driver biraz uğraş ile çözülür , ancak RAM takviyesi ( ddr3 1066 mhz HYNİX olsun ) win 7 64 bit kurulup en az 2 yıl kullanılabilir. HDMI - NUMLOCK a sahip bir ürün. bir çok muhasebeci - ofis için SÜPER bir ürün :))
  • quote:

ben de almayı düşünüyorum,işlemci konusunda biraz daha bilgi verirmisiniz,intel b800,b960 gibi işlemcili modellerle aynı fiyata satılıyor.E-450 ile bu işlemcileri kıyaslarmısınız?Laptopu internette gezinmek,film izlemek gibi günlük kullanım için istiyorum.

RAM takviyesi ile işinizi görecek bir ürün, ALACAĞINIZ FİYAT da önemli

UFAK BİR TEST SİTESİ LİNK =http://compare-processors.com/intel-hd-graphics-vs-radeon-hd-6320/1656/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 29 Nisan 2012; 0:38:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: beyantt

Bu konuda incelemesi yapılan asus notebook aldım, geçendun compaq almıştım, bunuda kardeşime aldım, geçekten cok hosuma gıttı yok yok, memnun oldun acıkcası bu urunu almakla. Office ve internet içi yeterde artar bile, sadece win 7 ultimate kurudm hafiften bir kasma sozkonusu ama onuda normal karsılamak gerekır. 720 Tl ye aldım ve alacak olan varsa hiç düşünmesinler, bu fiyata çok iyi bir makina diyebilirim, şiddetle tavsiye ederim. Konuyu başlatan ve yorum yapan arkadaşlarada teşekkur ederım, bu yorumlar olmasaydı bu makınayı alamayacaktım, sebep oldunuz. Sağlıcakla..

baya bir PAHALI almışsınız :((

ayrıca belirtmek isterim bu üründe BLUETOOTH da var

•  Asus K53U-SX171D kullanıcı incelemesi.

İntel b960 ile e450 arasında kararsız kaldım. benchmark sitesine baktığımda arada çok büyük fark gözüküyor. ama kullananlar bunu pek doğru bulmuyor sanırım. siz ne dersiniz? hangisini önerirsiniz?

asus x54c-sx047d
    Asus K53U-SX171D

alternatif olarak biraz bu fiyatın üzerine çıkarsam şöyle bir seçenekte mevcut.
    DELL INS.5050 35F23B i3-2350

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DusSoSa -- 29 Nisan 2012; 11:31:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DusSoSa

Asus K53U-SX171D kullanıcı incelemesi.

İntel b960 ile e450 arasında kararsız kaldım. benchmark sitesine baktığımda arada çok büyük fark gözüküyor. ama kullananlar bunu pek doğru bulmuyor sanırım. siz ne dersiniz? hangisini önerirsiniz?

asus x54c-sx047d
    Asus K53U-SX171D

dell in i3 lü pc sini bir köşeye bırakacak olursak asuslar içinde benim tercihim k53u olurdu... çünkü günümüzde olmasada 1-2 yıl içinde gpu yani eekran kartlı hızlandırmaya sahip internet ortamı html5 yaygınlaşacak... k53 te apu var ve intelin gma3000mhd sine göre %70 daha hızlı ve daha iyi... 700tl ye böyle bir laptop şahane.. işlemci gücü olaraksa pentium daha iyi ama video düzenleme ya da oyun için bu 2 pc de işine yaramaz.. film izleme ve internet için 10 numaralar.. netbookun büyük ve daha hızlı hali denebilir bu pc ler için... ama diyorsan gta4 gibi kasan oyunlarıda oynamaka isterim diye o zaman i3 pc ye yöneleceksin... bana tam olarak ne için kullanacağını yazarsan sana ona göre bir pc seçeriz ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

quote:

asus x54c-sx047d
    Asus K53U-SX171D

dell in i3 lü pc sini bir köşeye bırakacak olursak asuslar içinde benim tercihim k53u olurdu... çünkü günümüzde olmasada 1-2 yıl içinde gpu yani eekran kartlı hızlandırmaya sahip internet ortamı html5 yaygınlaşacak... k53 te apu var ve intelin gma3000mhd sine göre %70 daha hızlı ve daha iyi... 700tl ye böyle bir laptop şahane.. işlemci gücü olaraksa pentium daha iyi ama video düzenleme ya da oyun için bu 2 pc de işine yaramaz.. film izleme ve internet için 10 numaralar.. netbookun büyük ve daha hızlı hali denebilir bu pc ler için... ama diyorsan gta4 gibi kasan oyunlarıda oynamaka isterim diye o zaman i3 pc ye yöneleceksin... bana tam olarak ne için kullanacağını yazarsan sana ona göre bir pc seçeriz ...

Öncelikle ilgin için teşekkür ederim.
    Amacım internet, film, office vede torrent kullanmak. Bunların dışında herhangi bir grafik programı ve oyun için düşünmüyorum. Html5 konusunda hiç bir bilgim yok. Aslında ilk baktığım mini itx bir kasaydı. Ama türkiyede bulamadığım için aynı sistemin e-450 işlemciliye yöneldim. Bundada bir tek laptop olanı bulabildim. (Asus k53u-sx171d) Asus u araştırıkende b960 kafamı kurcaladı.
    Aşağıdaki linkteki sistemi türkiyede bulabilsem ilk tercihim o olurdu. Usb 3.0 + esata + ir receiver da cabası.

http://www.zotac.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images-SRW.tpl&product_id=416&category_id=118&option=com_virtuemart&Itemid=100170&lang=tr

• @ dussosa

Zotac bu konuda çok iyi hatta geforce 9300 ekran kartli bir modelide vardi 2011 başinda.

tabiki zotac avantajli ancak bu ürün kasasi , optik sürücüsü derken masraf artacaktir.

ben asus u arkadaşimdan ucuza aldim , LİNUX kurulum araştiriyorum. Ati konusunda sanirim sorunlar olsa da 64 bit ve performans + çoklu işlemde avantaj sağlayacağım.
    da
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

quote:

asus x54c-sx047d
    Asus K53U-SX171D

Öncelikle ilgin için teşekkür ederim.
    Amacım internet, film, office vede torrent kullanmak. Bunların dışında herhangi bir grafik programı ve oyun için düşünmüyorum. Html5 konusunda hiç bir bilgim yok. Aslında ilk baktığım mini itx bir kasaydı. Ama türkiyede bulamadığım için aynı sistemin e-450 işlemciliye yöneldim. Bundada bir tek laptop olanı bulabildim. (Asus k53u-sx171d) Asus u araştırıkende b960 kafamı kurcaladı.
    Aşağıdaki linkteki sistemi türkiyede bulabilsem ilk tercihim o olurdu. Usb 3.0 + esata + ir receiver da cabası.

http://www.zotac.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images-SRW.tpl&product_id=416&category_id=118&option=com_virtuemart&Itemid=100170&lang=tr

esata ve usb 3 için yapılabilecek birşey yok.. belki pcmcia girişi varsa usb3 kartlardan takılabilir ama var mı bu girişten bilmiyorum.. onun dışında diğer dediklerin için k53u gerçekten mükemmel...
    zotac bildiğim kadarıyla nvidiadan çipleri alıp ekrankartı üreten bir şirketti.. pc çıkardığını bilmiyordum sayende öğrenmiş oldum :) gerçekten o da güzel bir aletmiş.. ama Türkiye de desteği yoksa biraz yaş.. neticede elektronik ürün servise gitmesini gerektirebilecek şeyler olabilir.. yurtdışından alırsan ve uluslararası garantisi de yoksa kötü olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 29 Nisan 2012; 17:27:39 >

• çok beğendiğim kaliteli bi seri
  • sx139d ben kullanıyorum
  • an itibari le aranızdayım. ama hiç birşeyine bakamadım daha. çalışma gereken şeyler var çünkü.
    acer +amd kullanıyordum, baya tedirgindim alırken ama satıcının verdigi bir özgüven oldu. birde makina hafif estetik filanya. hoşuma
    gitti açıkcası.
    ancak havtaya pts eksigini gedigini yükleyip aranıza dönerim.
    not;
    acer den biliyorum, eger işletim sistemini değiştirirseniz ilerde çok ugraşırsınız. bence değiştirmeyin.
  • arkadaşlar bu gün bende asus K53U marka laptop aldım
    İlk başta görünüşü dizaynı gayet güzel ama çalıştırdıktan sonra hepsi gözümde eriyip gitti
    AMD Brazos Dual Core E450 1.65 GHZ
    2 GB
    320 GB HARD DİSK görüp bildiğim özellikleri
    Şimdi anlamadığım için bir kaç sorum olucak ve bu ürünü media marktan aldığım için koşulsuz 14 gün içinde iade edebilme fırsatım var.
    Kutudan çıkardığımda driver cd çıkmadı ?
    2. 320hard disk diyor ama 272 C-D toplamı
    ve ben öğrenciyim fiyatı uygun diye göya 799 tl aldım sonradan internetten biraz araştırma sonucu 700 fiyatlara bile var.
    bi kaç program yüklediğimde saçma sapan kasmalar ve donmalar olmaya başladı
    yüklediğim programlar utorrent winrar winamp gom player vlc player k-codec gammon empire
    bunlar açık olunca çok kasma yapıyor mesela 1080 p hd film izlerken gom ve vlc kasma takılmaa oluyor
    facebook oyunlarda yavaşlama çok oluyor ve şu saatte kadar web camını çalıştıramadım heralde eksik driverler var
    8 gb ram takılınca hiç kasılma olmuyor diyolar acaba bu kesinmi hiç donma-kasma-takılma olmadığı
    ve 8 gb ram fiyatları acaba ne kadar eğer çoksa üstüne ekliyip daha iyi laptop alsam dahamı iyi olur
    XP yükleerseniz dahada iyi olur dediler son 10 günüm kaldı iade için lütfen yardımlarınızı esirgemiyin saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: tyler61

arkadaşlar bu gün bende asus K53U marka laptop aldım
    İlk başta görünüşü dizaynı gayet güzel ama çalıştırdıktan sonra hepsi gözümde eriyip gitti
    AMD Brazos Dual Core E450 1.65 GHZ
    2 GB
    320 GB HARD DİSK görüp bildiğim özellikleri
    Şimdi anlamadığım için bir kaç sorum olucak ve bu ürünü media marktan aldığım için koşulsuz 14 gün içinde iade edebilme fırsatım var.
    Kutudan çıkardığımda driver cd çıkmadı ?
    2. 320hard disk diyor ama 272 C-D toplamı
    ve ben öğrenciyim fiyatı uygun diye göya 799 tl aldım sonradan internetten biraz araştırma sonucu 700 fiyatlara bile var.
    bi kaç program yüklediğimde saçma sapan kasmalar ve donmalar olmaya başladı
    yüklediğim programlar utorrent winrar winamp gom player vlc player k-codec gammon empire
    bunlar açık olunca çok kasma yapıyor mesela 1080 p hd film izlerken gom ve vlc kasma takılmaa oluyor
    facebook oyunlarda yavaşlama çok oluyor ve şu saatte kadar web camını çalıştıramadım heralde eksik driverler var
    8 gb ram takılınca hiç kasılma olmuyor diyolar acaba bu kesinmi hiç donma-kasma-takılma olmadığı
    ve 8 gb ram fiyatları acaba ne kadar eğer çoksa üstüne ekliyip daha iyi laptop alsam dahamı iyi olur
    XP yükleerseniz dahada iyi olur dediler son 10 günüm kaldı iade için lütfen yardımlarınızı esirgemiyin saygılar...

1 : CD çıkmaz , zaten içinde RECOVERY kısmı var ( HDD 3 bölüm ve 14/15gb recovery ) YANİ 1 tıkla win 7 format atıyorsunuz :)) ayrıca İNTERNET in varsa hemen GÜNCELLENİYOR makine kendini. hatta İLK açılışta kendisi HDD ye YEDEK image / dvd image yaratmak istermisin uyarmakta. ben 2 sinide yaptım :))

2: win 7 32 / 64 bit driver ları ATİ sitesinde mevcut - ASUS dan bahsediyoruz ve YIL 2012 :))

3: içinde 2 gb lık TEK PARÇA hynix 1066 mhz DDR3 RAM var, 2 gb lık ram 30TL ( 1333 mhz ddr3 de oluyormuş yanına )

4 : MULTİMEDİ için LİNUX SÜRÜM kurup kullanabilirsiniz.

5: HDD için artık bir şey demiyorum :)) 320 gb lık HDD çok normal ( recovery de var ayrılmış ) hesaplama hatanız var + üretici firma aldatmacası.

bu 1 yılda kaç hafta var denince 4x12 = 48 hafta demek gibi ama 52 hafta var :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 6 Mayıs 2012; 22:40:34 >

• ben sıkıntım laptopun ağır olması 8 gb ram takıldıktan sonra hızlancaksa sorun yok dedikleriniz doğrudur ama işte bilgisayardan anlamayınca ne yapcağını nereye bascağını bilmiyorsun sağolun yinede :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyler61

ben sıkıntım laptopun ağır olması 8 gb ram takıldıktan sonra hızlancaksa sorun yok dedikleriniz doğrudur ama işte bilgisayardan anlamayınca ne yapcağını nereye bascağını bilmiyorsun sağolun yinede :)

ben saturn den 599 TL den alan bir arkadaşımdan aldım , bana çok daha ucuza geldi 4 aylık makine - full ve 48 saat çalışmış ürün. bu nedenle F/P ürünü benim için,

e450 mimari olarak güzel - HD 6320 DX11 destekli ve makine HDMI çıkışlı + + bluetooth + num lock var :))
  • Evet bu gün asus k53u laptopu geri iyade ettim media markkka.
    e-5 üzerinde vatan computer den acer aspire5750 g aldık paraya kıyıp
    gerçi kampanya fln var dediler 1.190 aldık ne kadar düştü indi çıktı bilmiyorum.
    ama özellikleri gayet iyi yani bana yeter artar bile.
    intel core inside core İ5
    nvıda geforce gt 630M
    1 GB paylaşımsız ekran kartı
    320 gb hard disk
    2.5 ghz with turbo 3.1 işlemci
    15.6 hd led lcd ekran
    4 gb ddr 3 ram
    hdmı web cam
    ve windows 7 home olması gerçekten çok iyi artık ekran görüntüsü için program indirmeye gerek kalmadı vatana millete hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.