Şimdi Ara

### HUAWEI IDEOS X5 | (02.03.2012) B528 2.3.5 ROM & Atmel Fix | & S.S.S ### (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.197
Cevap
24
Favori
312.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: F4RR3LL

EVET ARKADASLAR İLK KERNELİMİZ HAYIRLI OLSUN.SADECE 2.3.5 İCİN.
    Installation Instructions Unplug any usb connection and turn the phone com Whilst holding both the volume + and volume - keys power button to turn the device on. Let go when you purple screen. Attach the usb cable to your computer and wait unti mass storage devices are detected and mounted. Lo has just one directory called 'image' in it. Navigate in directory and you'll see boot.img etc. (optional) Rename boot.img to boot_backup.img copy the new boot.img to image, unmount the mass device (safely remove in windows) and then pull the turn the phone off. Power on

Max 1.8Ghz overclock add smartass2 governor add BFQ IO add TUN/CIFS/SWAP/ZRAM add EXT4 fs

http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=816440&d=1323875591

Merhabalar öcelikle kernel hayırlı olsun..Ama verdiğiniz link ile indirmek istedim açılan sayfada dosyaya ulaşılamıyor yazdı aratıp konuyu buldum ekte kernel-u8800-OC.zip dosyası vardı onu indirdim ama içinde meta inf dosyaları falan var nasıl kurcam bunu??Sizin elinizdeki sadece boot.img ise bi siteye upload edebilirmisiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bring to front

quote:

Orijinalden alıntı: dikerow

quote:

Her tarafini orttugune emin misin?

Sorma hocam sıkıntı da ordan kaynaklanıyor.Honor a ics çıktığını duyunca bilinçaltıma işlemiş.

Hele bir 2.3 cikarmayi becersinler de sonra dusunurler ics yi.

Arkadaşlar, 2.3.5 nin 2. betası yüklü ve sesim karşıya boğuk gitmeye başladı, betadan önce bu sorun yoktu, yardımcı olabilecek olan var mı acaba bu konuda?
  • Selamlar ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus_emre1991

quote:

EVET ARKADASLAR İLK KERNELİMİZ HAYIRLI OLSUN.SADECE 2.3.5 İCİN.
    Installation Instructions Unplug any usb connection and turn the phone com Whilst holding both the volume + and volume - keys power button to turn the device on. Let go when you purple screen. Attach the usb cable to your computer and wait unti mass storage devices are detected and mounted. Lo has just one directory called 'image' in it. Navigate in directory and you'll see boot.img etc. (optional) Rename boot.img to boot_backup.img copy the new boot.img to image, unmount the mass device (safely remove in windows) and then pull the turn the phone off. Power on

Max 1.8Ghz overclock add smartass2 governor add BFQ IO add TUN/CIFS/SWAP/ZRAM add EXT4 fs

http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=816440&d=1323875591

Merhabalar öcelikle kernel hayırlı olsun..Ama verdiğiniz link ile indirmek istedim açılan sayfada dosyaya ulaşılamıyor yazdı aratıp konuyu buldum ekte kernel-u8800-OC.zip dosyası vardı onu indirdim ama içinde meta inf dosyaları falan var nasıl kurcam bunu??Sizin elinizdeki sadece boot.img ise bi siteye upload edebilirmisiniz..

sorun yasayanlar olunca cwm ile yuklemeye dönmüs.cwm ile rom yukler gibi yukle wipe fln yapma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Palakadir

Selamlar ...

A.selam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabuska

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

quote:

quote:

quote:

Valla haftada uc kere rom yuklemekten skilmiyolarmi merak ediyorum? Her seferinde uygulamalari tekrar yukle falan zor is. Yedekleniyor tamam ama bu seferde oyunlar kaldigi yerden devam etmiyor. Titanium.backup ayarlarin yedegini aliyormu?

Root explorer ile karistirirken uygulamalarin verilerinin tutuldugu yeri buldum sanirim. Bir dahakine onlari kopyalayip kaldigi yerden devam edip etmeyecegine bakacagim.

Miui backup uygulaması verilerin de yedegini aldıgından acayip derecede kullanıslı. 5 dakikada eski hale getiriyor telefonu:)

Oyunlar mesela kaldigi yerden devam ediyor mu? Yada sistem ayarlari eskisi gibi oluyor mu?

Devam ediyor. Sistem ayarlarını da yedekleyebiliyorsunuz sanırım.

Peki link verebilir misiniz?

Miui backup miui ile geliyor. Orjinalde calısmıyor.

2.3 te zaten backup programı var.. Programlarında,sistem dosyalarınında yedeğini alabiliyorsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

beyler 2.3 ü nasıl kuracağız
    kendi sitesinden 350 mblık dosyayı ındırdım ancak,
    forumda word dosyası paylaşılmıştı,orda dediğine göre 2 app dosyası olması gerekiyormuş,burda bir adet var

bana düzgün bir link verebilecek olan var mı

hayır hocam o ilk güncelleme için step2 step 3 vardı ayrı ayrı yükleniyordu 2. beta çıktı onda tek dosya var kurulumu biliyorsundur ilk sayfaya kayduılar ordan bakarsın link veriyorum.

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDMzMTU=
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher055

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dikerow

quote:

Her tarafini orttugune emin misin?

Sorma hocam sıkıntı da ordan kaynaklanıyor.Honor a ics çıktığını duyunca bilinçaltıma işlemiş.

Hele bir 2.3 cikarmayi becersinler de sonra dusunurler ics yi.

Arkadaşlar, 2.3.5 nin 2. betası yüklü ve sesim karşıya boğuk gitmeye başladı, betadan önce bu sorun yoktu, yardımcı olabilecek olan var mı acaba bu konuda?

O dedigin bende 2.2 de oluyordu. Bu surum ile duzeldi.
  • Arkadaşlar başka bir konuda da yazmıştım kimse ilgilenmedi acaba guvenebileceğim sizlerin bildiği güzel bir virüs programi var mı varsa apk.linki veya ismini yazarsanız ben arayip bulayım.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname17

Arkadaşlar başka bir konuda da yazmıştım kimse ilgilenmedi acaba guvenebileceğim sizlerin bildiği güzel bir virüs programi var mı varsa apk.linki veya ismini yazarsanız ben arayip bulayım.....

Antivirus Free
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizin

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Valla haftada uc kere rom yuklemekten skilmiyolarmi merak ediyorum? Her seferinde uygulamalari tekrar yukle falan zor is. Yedekleniyor tamam ama bu seferde oyunlar kaldigi yerden devam etmiyor. Titanium.backup ayarlarin yedegini aliyormu?

Root explorer ile karistirirken uygulamalarin verilerinin tutuldugu yeri buldum sanirim. Bir dahakine onlari kopyalayip kaldigi yerden devam edip etmeyecegine bakacagim.

Miui backup uygulaması verilerin de yedegini aldıgından acayip derecede kullanıslı. 5 dakikada eski hale getiriyor telefonu:)

Oyunlar mesela kaldigi yerden devam ediyor mu? Yada sistem ayarlari eskisi gibi oluyor mu?

Devam ediyor. Sistem ayarlarını da yedekleyebiliyorsunuz sanırım.

Peki link verebilir misiniz?

Miui backup miui ile geliyor. Orjinalde calısmıyor.

2.3 te zaten backup programı var.. Programlarında,sistem dosyalarınında yedeğini alabiliyorsun..

evet 2.3.5 ile gelen backup programı uygulamaların ve sistem dosyalarının yedeğini alıyor ama her şeyin değil örneğin ben beta1 de kullandım onu beta1 v2 geçtiğimde uygulamaları sorunsuz bir şekilde kurdum sistem yedeğini de kurdum ama her şey geri gelmedi örneğin oyun saveleri ve bu benim için önemli idi ama işe yarıyor huaweinin kendi backup programı baya zaman kazandırıyor .
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Farreel bu tepefon niye reset atiyor hocam :D

hala reset atiyor mu? yapan ark.lar var. sen biryerde yanlis yapiyorsundur.

evet hala reset atıyor. herşeyi anlattığınız gibi yaptım. daha önceleri beni görmüşsünüzdür epey konudayım yani terimlere pek yabancı değilim.

orjinal boot.img dosyasını geriye yükledim ama telefonun açılış ekranları ve launcheri değişti. Ve hafıza kartını görmesine rağmen bazı program çalışmıyor.

Ek olarak durum çubuğu çöktü ve bir daha çalışmıyor. Telefon usb ayıklama modunda bağlanamıyor. Rom kuramıyorum. Hafıza kartından kurmak zorunda kalacağım.

Kısacası telefonun içine etti.

bu telefonun hicbiri ayni degil artik anlasildi. cok enteresan bende cikmayan sorun baskasinda cikabiliyor yada tam tersi olabiliyor.

yeniden rom kurdum, dahili hafızayı tanıtana kadar canım çıktı.

bakalım uygulamarı tekrar yükleyeceğiz artık.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Farreel bu tepefon niye reset atiyor hocam :D

hala reset atiyor mu? yapan ark.lar var. sen biryerde yanlis yapiyorsundur.

evet hala reset atıyor. herşeyi anlattığınız gibi yaptım. daha önceleri beni görmüşsünüzdür epey konudayım yani terimlere pek yabancı değilim.

orjinal boot.img dosyasını geriye yükledim ama telefonun açılış ekranları ve launcheri değişti. Ve hafıza kartını görmesine rağmen bazı program çalışmıyor.

Ek olarak durum çubuğu çöktü ve bir daha çalışmıyor. Telefon usb ayıklama modunda bağlanamıyor. Rom kuramıyorum. Hafıza kartından kurmak zorunda kalacağım.

Kısacası telefonun içine etti.

bu telefonun hicbiri ayni degil artik anlasildi. cok enteresan bende cikmayan sorun baskasinda cikabiliyor yada tam tersi olabiliyor.

yeniden rom kurdum, dahili hafızayı tanıtana kadar canım çıktı.

bakalım uygulamarı tekrar yükleyeceğiz artık.

sorunlar olunca geno zip haline cevirmis kerneli.franco gibi wipe yapmadan cwm ile.flashla. birde boyle yap.
  • arkadaşlar ACİL yardım. nasıl olduğunu sormayın bir şekilde build.prop dosyasını sildim. telefonu yeniden başlatınca tel gitti. başta huawei yazısı çıkıyor sonra siyah ekranda kalıyor. romu yeniden yükleyeceğim ama dload klasörünü sd carda atamıyorum telefonu açamadığım için, hafıza kartım da yok, ne yapmam gerekiyor bir önerisi olan var mı?

wipe factory reset reboot onları da yaptım fayda etmedi.
  • 2.3 sürümünün final sürümü çıktı mı ya da ne zaman çıkıyor arkadaşlar?
  • Kernel nedir arkadaşlar, yine rom muhabbetine döndü, su gibi akıyor konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcnolf

arkadaşlar ACİL yardım. nasıl olduğunu sormayın bir şekilde build.prop dosyasını sildim. telefonu yeniden başlatınca tel gitti. başta huawei yazısı çıkıyor sonra siyah ekranda kalıyor. romu yeniden yükleyeceğim ama dload klasörünü sd carda atamıyorum telefonu açamadığım için, hafıza kartım da yok, ne yapmam gerekiyor bir önerisi olan var mı?

wipe factory reset reboot onları da yaptım fayda etmedi.

2.3 orjinal rom kullaniyorsaniz ben pempe ekran dosyalarini paylasmistim. Onu indirip telefondakilerle yer degistirip deneyebilirsiniz.

Mobilde oldugumdan link veremiyorum sanirim ilk sayffada olacakti 77mb lik dosya.
  • quote:

sorun yasayanlar olunca cwm ile yuklemeye dönmüs.cwm ile rom yukler gibi yukle wipe fln yapma.

hocam hangi cwm sürümünü kullanıcaz peki bildiğim kadarıyla 2.3 için cwm çıkmadı ama bikaç kişi pro sürümünün recovery dosyası ile çalıştığını söylediler emin olmadan yapmayayım dedim...Hangi cwm sürümünü kullanmalıyım??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunus_emre1991 -- 16 Aralık 2011; 2:43:18 >
  • genokolar ın yaptıgı oc kerneli kurdum, telfnun perfonmansı 2ye katladı nrdeyse, yne 800 de calstryom ama benchmarklarda sonuclar baya bi artms, saglm emulator oyunlarnda kasıyodu smdi harika , az oncede GTA 3 u kurdum supr calstırıyor, diger telefonumda desire S , ikisinidi 1ghz da bench ettrdim x5 az farkla solladı,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ideosx5

genokolar ın yaptıgı oc kerneli kurdum, telfnun perfonmansı 2ye katladı nrdeyse, yne 800 de calstryom ama benchmarklarda sonuclar baya bi artms, saglm emulator oyunlarnda kasıyodu smdi harika , az oncede GTA 3 u kurdum supr calstırıyor, diger telefonumda desire S , ikisinidi 1ghz da bench ettrdim x5 az farkla solladı,

Hocam genokolarin dediginiz burda paylasilan kernel mi farklimi yazdiklarinizi okuyunca kurasim geldi resmen.indirmistimde yarin kurayim bari.ama ayni kernellerdenmi bahsediorz birde su test yapmak icin uygulamalarimi yukluorz.
    Suan antutudan 2504 quadranttan 1539 aldi.spb shell yuklu kernelsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 16 Aralık 2011; 6:52:16 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.