Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • efe 74 selam ! Eğer arka cam ile arka tampon hemen hemen aynı seviyede olduğunu düşünürsen belki park etmen kolaylaşır. Arkadaşlar hiç chiptuning yapan varmı? bg yi 137 torku 305e çıkarıyormuş. Tecrübesi olan varmı? Almanya Avusturya ve isviçrede bir sürü firma var 100 euro ile 500 euro arası bu iş yapılıyor. Ankaradaki powersystem 590 euro istiyor. Bu işi güvenli bir şekilde daha ucuza yapan varmı?Uygulayanlar tecrübelerini aktarırsa memnun olurum.Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: g.m.y.

efe 74 selam ! Eğer arka cam ile arka tampon hemen hemen aynı seviyede olduğunu düşünürsen belki park etmen kolaylaşır. Arkadaşlar hiç chiptuning yapan varmı? bg yi 137 torku 305e çıkarıyormuş. Tecrübesi olan varmı? Almanya Avusturya ve isviçrede bir sürü firma var 100 euro ile 500 euro arası bu iş yapılıyor. Ankaradaki powersystem 590 euro istiyor. Bu işi güvenli bir şekilde daha ucuza yapan varmı?Uygulayanlar tecrübelerini aktarırsa memnun olurum.Saygılar

Selamlar g.m.y.

Daha önce, tuningle ilgi best servisden bilgi almıştım, yazımın devamında gönderiyorum.
    Tuningle ilgili aşağıda bir link gönderiyorum. Buradan da inceleyebilirsin. Benim tavsiyem data soketine bağlanandır.
    (Yazımın sonunda tuning işleminin teknik değerleri ve tutarı hakkında bilgi var.)

www.speed-buster.de

Bu arada Türkiye'deki mazot kalitesi düşünüldüğünde bence riskli bir uygulama.Avrupa dizelle bizdeki arasında çok fark var.Zira ben denedim.

Bunun dışında bir arkadaşım opet-koç bağlantısından bahsetmişti, çok doğrudur.Bunlar sadece insanı oyalıyorlar, benim aracım aldığımdan bu yana
    hep opetten (istanbulda aynı istasyon) eurodiesel yakıtla çalıştı,( Tatillerde bile opetten almak için 10 km yol gittiğimi bilirim. ) motor arıza lambası EGR valfinden dolayı 1 kez yandı ve motor güvenliği açısından motoru 2500d/d sınırlama getirdi, serviste ayrıca bunun dışında iki kez temizlendi.
    Servisin yorumu yakıt kalitesi, istasyonun yorumu servis problemi araç hatası ve dahası istasyon müdürü hodri meydan diyor, bana servisten resmi yazılı belge getirin, bizzat ben opete göndericem diye, bunlar işin tiyatrosu ama ucu hepimize dokunuyor.

Sonunda müşteri hizmetlerine 36 ayrı şikayetten oluşan bir mail gönderdim. Aynı gün aracımıda aynı liste ile servise bıraktım.
    Aracım pazartesiden beri serviste ve otosan incelemesine girdi. Sağ olsunlar EGR yi sonunda garantiden değiştiriyorlar.

Benimde arkadaşlara bir sorum olacak, ön fren diskleri ısındıktan sonra 90 km ve üstü hızlarda biraz sertçe fren yapanlarda direksiyon titremesi olan var mı.
    Bu arada 1999 dan beri focus kullanıyorum, bir hayli tecrübe edindim, aracıyla ilgili sorunları olan varsa yardım etmek isterim,

İyi sürüşler dileğiyle.

din ve hp dan dolayı bu karışıklık.biz ölçtük 108 din hp çıktı....
    istanbul maslak sanayi sitesinde btg tuning bayimiz.
    sn. murat faralyalı 0.212.2761901
    0.532.3358810
    de yaptırabilirsiniz. 510 pound tur.
    muzaffer
    Outgoing mail certified Virus Free.
    Checked by Norton anti-virus system.
    ----- Original Message -----
    From: Emre Bozkurt
    To: bilgi@bestservis.com
    Sent: Tuesday, November 01, 2005 4:13 PM
    Subject: FORD FOCUS C-MAX TDCI MODIFIKASYON HK.

1560 CC 109 DIN HP 240 NEWTON
    SADECE CHIP TUNING YAPILIRSA
    DEĞERLER NE OLUR?
    MALİYETİ NE KADAR?
    İSTANBUL KARTAL DA İKAMET EDİYORUM
    NEREDE YAPTIRABİLİRİM.
    ARACI DAHA ÖNCE MASLAK ÖZGEN OTOMOTİVDE DİNOMOMETREYE BAĞLAMIŞTIK 115 DIN HP ÇIKTI
    FORD SERVİSİDE 2005 ARAÇLAR İÇİN BUNU DOĞRULADI.YİNE DE ŞÜPHEDE KALDIM.
    RESMİ OLARAK FORD’UN BÖYLE BİR AÇIKLAMASI VAR MI?
    BİLGİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER VE İYİ BAYRAMLAR

EMRE BOZKURT

Serie Optimiert Differenz
    Leistung 80 KW / 109 PS 102 KW / 138 PS + 22 KW / + 29 PS
    Drehmoment 245 Nm bei 1750 U/min. 310 Nm bei 1750 U/min. + 65 Nm
    Höchstgeschwindigkeit 185 km/h ca. 194 km/h + 9 km/h
    Artikel-Nr. (alle Preise inkl. MwSt.)
    162416TDCI80
    Preis ohne Teilegutachten
    Einbau bei uns in Sinzig
    599,00 EUR
    46,40 EUR

Hubraum 1560 ccm
    drucken
    Verdichtung -
    Kraftübertragung Frontantrieb, Fünfgang-Schaltgetriebe
    Motorkennbuchstabe (MKB) G8DA / G8DB
    Serie optimiert Differenz
    Leistung 80 kW (109 PS) 96 kW (131 PS) 16 kW (22 PS)
    Drehmoment 245 Nm 290 Nm 45 Nm
    Vmax 185 km/h 189 km/h 4 km/h
    Teilegutachten Ja, im Preis enthalten.
    Einbaupreis 47,00 € in Sinzig (inkl. 16% Mwst.)
    Bestellung
    Bestellnummer: 10103404
    Preis: 738,00 EUR
    Shop-Einführungspreis:
    627,30 EUR
    (netto 540,78 EUR)
    gespart:
    110,70 EUR

• selam maxfocus ! verdiğin bilgiler için teşekkürler.
  • C-max'e film nasıl olur diye düşünen arkadaşlar.

150 Ytl ödedim, amerikan film, garantili, istanbul silivri sanayi'de yapıldı.istanbulda olupta yaptırmak isteyenler olursa yardımcı olurum.

Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

• Herkese merhaba.

JBL, cevap yazdığın soru bana aitti, bilgi için teşekkür ederim.

terdal, benim arabamın yol bilgisayarı 5,9 lt gösterirken pompada 6,04 lt / 100km tüketim olduğu ortaya çıktı, yani neredeyse doğru.

efe74, öncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullan. Lastikler güzel durur eminim ama korkarım o yanaklarla bizim yollarda 10,000 km bile zor yapar. Park sensörü için tampon altındaki siyah bölüm çok uygun hem çok düzgün çalışıyor, hem de renk tutmama sorunu yaşanmıyor.

maxfocus, benim araçta ölçümde 108 hp. din çıktı. O kişinin belirttiği 115 hp bana çok anlamlı gelmedi.
  • Selamlar forumdaki bütün yazılarınız okudum..

Ben ikinci el bir C_MAX almayı düşünüyorum bir tane buldum.Özellikleri şöyle :

benzinli
    , 2005 model trend-.,
    11.000km'de
    benzinli
    düz vites,
    26500 ytl ye anlaştık

sizce uygn mu????
  • quote:

Orjinalden alıntı: ewdal42

Selamlar forumdaki bütün yazılarınız okudum..

benzinli
    , 2005 model trend-.,
    11.000km'de
    benzinli
    düz vites,
    26500 ytl ye anlaştık

sizce uygn mu????

Merhaba,

İkinci el piyasasında bir hesap vardır. Arabanın peşin satış fiyatı baz alınır. (Sıfır peşin fiyatı 31.047 YTL) Bu fiyattan ikinci el olduğu için arabadan %18 Kdv çıkarılır. ( olur 25.458 YTL) ve bu fiyat üzerindende arabanın temizliğine göre %15-20 oranında eskime payı düşülür ve araç bedeli belirlenir. %20 düşersek 20.366 piyasa bedeli olmalı. Yani verdiğiniz özelliklerde arabanın fiyatı 21.000 veya en fazla 22.000 olmalıdır.

2005 model bir arabaya 26.500 ytl bence pahalı bu fiyatın üzerine birde 750 ytl ruhsat işlem bedeli konacak olursa hemen hemen 27.000 oluyor. 4.000 ytl daha üzerine konursa aracın 2006 modeli ve sıfırı alınır. 31.047 den de peşin parada fiyat düşülür benden söylemesi eğer 26.500 civarı parayı gözden çıkardıysanız az daha koyun sıfır alın derim.

• Victorius beyefendi ! Bu drumda bende satıcı olarak otoyu satmam dursun derim . Alıcıda gitsin kdv'leri ötv' leri ödeyerek yenisini alsın veyahutta senin gibi satan birini bulsun.
  • ewdal 42 selam! Bulmuşsun 2005 11000 de tertemiz kazasız belasız bir araba yeniden 4.000.000 aşağı oluyor bence biraz daha kırdırırsın mesala 25.000.000 gibi ve alırsın.Ama 5.000.000 az indirim diyorsan ozaman yenisini alcan ve birileri para kazanacak.Bence eğer kazasız ise 25000 YTL çok iyi bir fiyat.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ewdal42

Selamlar forumdaki bütün yazılarınız okudum..

benzinli
    , 2005 model trend-.,
    11.000km'de
    benzinli
    düz vites,
    26500 ytl ye anlaştık

sizce uygn mu????

Selamlar
    Ümraniye Ford bayisi Nuray ve Doğan (Koşuyolu) otomotivde geçen hafta peşin olmak şartıyla sıfır 2006 benzinli trend için 28800 fiyat aldık.Bu durumda aldığın fiyat çok kalıyor.
    Bayiler arası fiyat karmaşası hoş bir durum değil, zaten birçok arkadaşın bu konuda yazılarında şikayetleri var, ama durum malesef bu şekilde.
    Bilginiz olsun.

İyi sürüşler dileğiyle,

• Yeni C-max alanlar hayırlı-uğurlu olsun,güle güle kullanın.

ewdal42,
    Aldığın 2.el fiyatı çok yüksek.
    Arkadaşların yazdığı açıklamalar sana yön gösterir sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: özkoçak

Herkese merhaba.

JBL, cevap yazdığın soru bana aitti, bilgi için teşekkür ederim.

terdal, benim arabamın yol bilgisayarı 5,9 lt gösterirken pompada 6,04 lt / 100km tüketim olduğu ortaya çıktı, yani neredeyse doğru.

efe74, öncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullan. Lastikler güzel durur eminim ama korkarım o yanaklarla bizim yollarda 10,000 km bile zor yapar. Park sensörü için tampon altındaki siyah bölüm çok uygun hem çok düzgün çalışıyor, hem de renk tutmama sorunu yaşanmıyor.

maxfocus, benim araçta ölçümde 108 hp. din çıktı. O kişinin belirttiği 115 hp bana çok anlamlı gelmedi.

Selamlar

Bu yakıt tüketim değerleri konusunda herkesin farklı yorumları var. Ben, Kartal merkezden - Samandıra yan yola işe gidip gelirken kullanıyorum.
    Mesafe 13,5 km gidiş ve 13,5 km geliş toplamda 27 km. Tem otobanı kullanıyorum. Ortalama yakıt tüketimi yazın, 6,0 kışın 7,0 litre otobanda seyir 90-110 km arasında, bu mesafelerin toplamda 18 km.si otobanda geçiyor. Aracım şu an 25000 km de.
    Dizel motor teknik yapısı itibariyle ısınamadığı için kısa mesafelerde çok tüketiyor. Ben anlık tüketimde 11-12 litre değerleri gördüm ( 100 km/saat 5. viteste) Kısa mesafe gidiyorsanız ekonomi için dizel araç çok anlamsız, tam tersi ekonomik olmaktan çıkıyor.

Tüm arkadaşlara bir sorum olacak. Şehirler arası uzun yolda (200km üstündeki), hız, yük durumu ve mesafeye göre yol bilgisayarında gördüğünüz en iyi değer nedir.
    Ben şimdiye kadar, Antalya dan Konya ya (Konya dan yakıt ikmali ve sıfırlama), Konya - Afyon (özdilek) arasında sürekli olarak 4,7 değeri gördüm.
    Hızım 90-100 km arası, toplam 2 kişi ve yükle (160+60 =220kg).

115 din hp banada abartı gibi geldi.Gerçi bu ölçümü yapan yer fordun yarış takımınında ölçümlerini yapıyordu, ama bu yanlış olmaması için neden değil.

Herkese iyi sürüşler dileğiyle.

• Şehirlerarası yolda yerine göre 100 ve 110 km. ye sabitleyerek Ankara - Eskişehir arası elde ettiğim en iyi değer 4,4 lt. / 100 km. oldu.

2005 benzinli c-max alacağını söyleyen arkadaş, c-max'lerin benzinlileri para etmiyor o fiyata ghia alabilirsin. Ayrıca bence mümkünse dizel al. Benzinli alan arkadaşlarım hem performans hem de yakıt konusunda çok şikayet ediyorlar.
  • Yorumlarınız için teşekürler..

arabaya iyice baktım ve baktırdım kaza falan yok. ve temiz kullanılmış..

Sıfır fiyat konusunda haklısınız 31.000 ytl civarında ancak o peşin fiyatı ben arabayı peşin değil krediyle alacam sıfırının kredili fiyatı 34.000 ytl miş...Yani ben sıfırını almaya kalksam kredili alırım o zaman 34.000 ytl ye geliyor..Bunu da krediyle alacam..
    Şu da var fyatı biraz daha düşürebilirim sanırım 25.000 ytl e anlaşırız diye düşünüyorum...

Sizce 25.000 ytl de mi çok olur ?
  • Bir de şu var.. Piyasada 26 dan daha aşağıya aynı özellikte c-max bulamadım
  • İçine sindiyse araba ve fiyat al tabiki.
    Elbette senin ödeme gücünü kestiremiyoruz.
    Ben 25.000 YTL'ye ikinci el almak yerine kredili de olsa 34.000 YTL'ye sıfırı tercih ederdim.
    Zaten benim gibi düşünenler nedeniye 2.el piyasası zorlanıyor.
    Bir de sahibinden.com'dan fiyat araştırıp,beğendiğin arabaının fiyatını düşürmeye çalışsan iyi olur derim.
    Sonuçta karar senin...
  • quote:

İçine sindiyse araba ve fiyat al tabiki.

Bu cümle ile fiyat ve araba içine sindiyse al tabiiki demek istedim.
  • Araba içime sindi..Fiyat konusunda düşürebildiğim kadar düşüecem
    Ancak yorumlardan okuduğum kadarıyla çok fazla yakıt tüketiyormuş bu konuda biraz tereddütüm var...Benzin olayını kaldırabilirmiyim bilmiyorum...Gerçi sıkça uzun yola çıkan biri değilim..Sadece şehir içinde okuldan eve eveden okula ama gene de karar verme aşamasındayım
  • 34.000 ytl ye kredili de olsa arba alamam. Biz öğretmenlere genelde clio falan yakıştırılır ve onun da fiyatı malum clio 3 26 bin ytllerde geziyor...Bu fiyata sıfır clio alacağıma 2. el de olsa daha kalitelisini almak daha mantıklı geliyor bana...Demek ki 2. el piyasasının sorlanmasının sebebi sizsiniz :)))

• ewdal 42! 2005 ve 11000 yeni gibi bişey zaten. Eğer bu araba senin olsa 21 veya 22 ye verirmisin? 25 bine bazıları corsa getz gibi şeyler alıyo. Kafanı karıştırma ama dizel üzerinde bi daha düşün.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.