Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 33 bar 2,3 (birimi herneyse) 'e denk geliyorsa doğru.
    4 lastiğe de 2,3 basın diyor kitapçık.
  • arkadaşlar benzinli c-max 'imi alalı henüz birkaç gün oldu, emniyet kemeri sesi dışında (bir arkadaşın tavsiyesine uyarak sinyal vererek bu gıcık sesi kesmeyi deniycem) bir sorum var:

aracın kapılarını kilitledikten sonra yol bilgisayarı ve müzik seti aydınlatması hemen sönmüyor, bir gece soğukta başında bekledim, yaklaşık 10 dk. sonra her ikisi de söndü.

bunun özel bir nedeni mi var, yoksa servis ayarı mı kaçmış?

aracı kilitledikten sonra ışıklar yanık kalınca haliyle araç "hırsız yok mu yakında?" der gibi ışıl ışıl yanıyor niye ki?
  • Merhaba,
    1.6 TDCI CVT aldım,Cuma günü te3slim edilecek sanırım.
    Sizden ricam araç için bayiden isteyebileceğim opsiyonlar neler olabilir?
    Ayrıca CVT hakkında bilgi ve tecrübesi olanlar tavsiye verebilirmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Awacs

Merhaba,
    1.6 TDCI CVT aldım,Cuma günü te3slim edilecek sanırım.
    Sizden ricam araç için bayiden isteyebileceğim opsiyonlar neler olabilir?
    Ayrıca CVT hakkında bilgi ve tecrübesi olanlar tavsiye verebilirmi?

Selam Awacs
    Öncelikle Yeni aracınız hayırlı olsun.aracı alırken bayiyi mümkün olduğunca sömürmenizi tavsiye ederim.Kaucuk paspaslar(uyduruk olmayanlarından)+trafik seti (mutlaka küçük boy yangın tüpü içereninden olsun) size aracı teslim ederken vereceklerdir fakat belirtdiğim hususlara dikkat ederseniz iyi olur.Aracı isterseniz belli bir ücret karşılığı garanti süresini uzattırabilisiniz.Ayrıca döşemelere vinil kaplama ve dış boya koruma uygulaması yaptıracaksanız bu uygulamaların parasını becerebilirseniz ya hiç vermeyin ya da baya bi ucuza getirmeye çalışın.Eeee o kadar para saydınız araca bu küçük detaylarıda bu şekilde halletsinler.CVT şanzıman olayında size yardımcı olamam aracım düz vites ama mutlaka mesajınızı okuyan CVT kullanıcıları size yardımcı olacaklardır.
    Kazasız belasız günler...

• Teşekkürler,
    Park sensörü paspas vs. için görüştük zaten hediye olarak.
    +garantiyide aldım.
    Sanırım başka bişide yok bu raç için,ayrıca deriyi düşünüyorum,çok iyi yaptıran biri varmı bilmiyorum aracına?
    Tek düşüncem yan airbagler....
  • Awacs,
    Şimdiden hayırlı-uğurlu olsun.
    Ziebart koltuk koruma koparabilirsin teslim alırken.
    CVT bende de var.Bir aylık aracımız henüz.
    Çok rahat edecek ve keyif duracaksın.Vitesi 'D' ye getiripi gazlayıp gidiyorsun,yapman gereken başka birşey yok.
    Yolda aniden düz veitese de geçebiliyorsun.Düz vites konumu vites 'D' de iken sağa çekilerek yapılıyor.
    Düz vites'de geriye doğru vites büyütüp,ileriye doğru vites küçültüyorsun...
  • Bugün Taksim Petrol Ofisinin önünden geçiyordum(12.45 gibi)
    Opet Full Force tankerinden Petrol Ofisine akaryakıt konulduğunu gördüm ve çok şaşırdım.
    Sizlere akatarayım dedim...
  • Teşekkürler egeliefe.
    Peki manuel modda 6. yada 7. viteste iken 120 km de yada başka bir süratte devir nerelerde?Gerçekten düşükmü?
    Benim işim genelde otobanda , hep uzun yol gidiyorum o yüzden sessizlik önemli?
    Teşekkürler
  • Sevgili Awacs,

Cok ozel degilse, aracı aldıgın fiyatı da yazarsan, almayı dusunen diger uyelere yol gosterir.
    Tuketici dayansıması ornegi yapalım.

Ben de yeni aldım. pazarlık asamasında tdci ghiayı nakitte 39.000 ytl ye bıraktılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanall -- 6 Nisan 2006; 22:03:43 >
  • Merhaba,
    Çok özel değil,tabiiki eğer yardımı olacaksa Siyah Tdci Ghia CVT aracı 41.500'e aldım.
    Ön ve arka park sensörleri,OEM ford yangın söndürücü ve paspas,trafik seti vs. dahil.
  • awacs hayırlı olsun iyi günlerde kullan.
    Benim aracım manuel ama 4 ve 5. viteslerde gayet sessiz, hatta otobanda 205 km'ye kadar çıktım (kadran öyle gösteriyordu, gerçek hız kaç km. hesaplayamadım) bu durumda bile çok ses çıkartmadı. Manuel şanzımanla 120 km de 5. vites 2250 - 2300 d/d civarında oluyor.
    Bu arada iyi fiyat almışsın.
    Deriyi hiç tavsiye etmem, bundan önceki aracım deri döşemeydi, koltuk ısıtma olmasına rağmen kışın çok soğuk oluyor ve yazında özellikle güneş altına park edilirse öyle sıcak oluyor ki oturamıyorsun. Ben o zaman alırken deri döşeme ve koltuk ısıtma için yaklaşık 3 milyar fazla vermiştim ve 3 kuruşluk hayrı olmadı.
    Bence en güzeli mevcut kadife döşeme
  • özkoçak teşekkür ederim.
    Aracı daha teslim almadım,diğer aracımda deri koltuk mevcut,ancak dediğin sorunlar yaşanıyor,haklısın.
    Yinede yakışıklı ama deri,hemde temizliği çok kolay.
    Devir tahmin ettiğimden yüksekmiş,bakalım CVT'de 6 ve 7. vitesler düşük netice verecekmi?
  • Ayrıca merak ettiğim bir şey var;
    GHIA modelinde bulunan Sony'nin yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla torpido gözünde i-pod için AUX bağlantı soketi varmış?
    Deneyen yada bilgisi olan varmı?
    Bunun dışında bir sorum şehir içi ve şehir dışı bir depo -menzil değerleriniz?
    teşekkürler
  • Sevgili awacs,

Ben de henuz alısıyorum arabaya. torpidodaki baglatıyı ozellikle var mı dıye bakmadım ancak ilk defa senden duydum. uye oldugum diger ford forumlarında da rastlamadım bu bilgiye.

Yakıt tuketimine gelince; arabam henuz 460 km de ve sehirici kullandım, ortalama tuketim 6.8-7/100 civarında.
    Tabiki bu tuketim 2000 km den sonra dusecek dıye bekliyorum, malum rodaj süresindeyim.

Ayrıca servisler son kontrollerde pek işlerini yapmıyorlar. Lastiklerin basıncını kontrol et ilk iş. Fabrika cıkısı 45 psi civarında hava basıyorlar, ben 1 hafta boyle gezdim.

seninki de oyle cıkarsa hemen 33 psi ye düsür.
  • Bende de C-max TDCİ-CVT var.
    İlk depom İstanbul sehiriçi 450 km. yol yaptı.
    Bilgisayar ekranımda 12/100 km. yazıyordu.
    Şimdi 2.depodayım 10,5/100 km. ortalama ile gidiyor.
    Sanırım 500 km. yaparım.

28/02/2006'da aldım.
    Koç indirimi ve nakit indirimi ile 39.000 YTL'ye...
  • Merhaba,
    Tüketimler gerçekten yüksekmiş;
    Bundan önceki arabam C3 1.4 HDI 16v idi,bu arabayıda bugün teslim edicem sattığım kişiye,şehir içi 40 LT. ile 700-820 arası şehirdışı ise 950-1100 km. arası yapabiliyordum.
    C-max de sanırım 5-6 bin km. den sonra fabrika değerlerine yakın bir yere yaklaşır diye düşünüyorum.Zamanla deneyip görücez :)

Torpido gözündeki bağlantıdan Ford servisi ve bayiide çalışan satış temsilcilerininde haberi yoktu,İngiltere deki bir forumda okumuştum olduğunu,alınca deniyecem.Bildiğim kadarıyla 3.5 mm. jack bağlantılı ve ipod ve diğer MP3 portable lar ile uyumlu.Bağlantıyı yaptıktan sonra Sony'den AUX modunu seçmek lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Awacs

Ayrıca merak ettiğim bir şey var;
    GHIA modelinde bulunan Sony'nin yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla torpido gözünde i-pod için AUX bağlantı soketi varmış?
    Deneyen yada bilgisi olan varmı?
    Bunun dışında bir sorum şehir içi ve şehir dışı bir depo -menzil değerleriniz?
    teşekkürler

var ama ipod için özel bişey değil kulaklık çıkışı olan herşeyle kullanabilirsiniz iki ucu kulaklık şeklinde lan kbloya ihtiyanız var
  • Awacs,

Hangi şehiriçi verilerin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cherkovian

arkadaşlar benzinli c-max 'imi alalı henüz birkaç gün oldu, emniyet kemeri sesi dışında (bir arkadaşın tavsiyesine uyarak sinyal vererek bu gıcık sesi kesmeyi deniycem) bir sorum var:

aracın kapılarını kilitledikten sonra yol bilgisayarı ve müzik seti aydınlatması hemen sönmüyor, bir gece soğukta başında bekledim, yaklaşık 10 dk. sonra her ikisi de söndü.

bunun özel bir nedeni mi var, yoksa servis ayarı mı kaçmış?

aracı kilitledikten sonra ışıklar yanık kalınca haliyle araç "hırsız yok mu yakında?" der gibi ışıl ışıl yanıyor niye ki?

ya arkadaşlar forumun eski sayfalarını da kontrol ettim, bu araç aydınlatmaları ile ilgili hiçbirşey yazılmamış, bende mi sorun var yoksa kimse rahatsız olmuyor mu?

bir de, emniyet kemeri ikaz uyarı sesini kesmek için bir arkadaşın tavsiye ettiği sinyal verme yöntemi sadece anlık sesi kesiyor, 10 sn sonra tekrar bu sesi duymak zorunda kalıyoruz.

emniyet kemeri takmak şart biliyorum, ama 2 adım öteden ekmek almak için de emniyet kemeri işkence oluyor bazen, yok mu bunun bir çaresi???

• quote:

emniyet kemeri takmak şart biliyorum, ama 2 adım öteden ekmek almak için de emniyet kemeri işkence oluyor bazen, yok mu bunun bir çaresi???

Var ağbicim çözümü:Ekmek almaya yürüyerek git.

Işık geç sönmesi bende de var.Ama dakika tutmadım.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.