Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İş-güç mü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

Herkes niye sus-pus?

İş-güç mü?

sor söyliyelim
  • Çocuk koltuğunu isofix ile bağlamak isteyen arkadaşlar, nihayet isofix bağlantılarının resimlerini çektim ama şans bu ya bu seferde resim eklenemiyor kullanıma açılır açılmaz topice ekleyeceğim istek olursa mailde atabilirim..
  • egeliefe@yahoo.com 'a rica edebilir miyim.

2-3 ay içinde bebek koltuğu alacağımda...
  • isofix bağlantı class I de (umarım yanlış hatırlamıyorumdur Class I dediğim 9-18 kg arası yani 1 yaş 3.5 yaş arası bebekler için olan) önermem..
  • ya arkadaşlar bu c-max in yenisi ne zaman çıkar(şu anki c- max ne zaman çıkmıştı)bu dizelleri benimde baya hoşuma gidiyo.
  • C-max 2003'de tanıtıldı ve 2004'den beri Türkiye'de.
    Yeni çıkacak olan C değil S-Max ve Eylül 2006 gibi gelecekmiş.
  • egeliefe merhaba

Resimleri gönderdim. Çocuk koltukları her yaş grubu ve kilo için ayrı ayrı gruplandırılmış durumda bu nedenle ilk etapta farklı bir koltuk kullanman gerekecek.
    9 kg kadar bir koltuk ondan sonra 9 - 18 kg arası ayrı bir koltuk 18 ve üstü için ayrı bir koltuk gerekiyor.
    ilk koltuğu çocuk arkaya bakacak şekilde bağlamanın daha sağlıklı olduğu kabul edilen görüş uzmanların tavsiye ettiği yöntem de bu. Gerekçe olarakta bıcırıkların boyun kaslarının zayıf, kafalarınında vücutlarının neredeyse 1/3 büyüklüğünde olması gösteriliyor.
    Ama neticede isofix ile bağlamak en sağlam yol, bütün araçlar çocuk güvenliği testine isofix yolu ile bağlanmış koltuklar ile sokuluyor gerekçe ise açık çocuk güvenliğinde daha başarılı sonuçlar almak.
    Piyasada isofixle bağlanabilen koltuklar daha pahalı..

quote:

Orjinalden alıntı: egeliefe

egeliefe@yahoo.com 'a rica edebilir miyim.

2-3 ay içinde bebek koltuğu alacağımda...

• Arkadaşlar,

C-max'im henüz 130 km.'de.
    Dün akşam misafirlikten dönerken 90'la gidiyordum.Yol açık diye gaza bastım ve hemen 120'yi gördüm.Bi de gazı kökleyeyim dedim araç 130-140 arası bir değerde uyarı verdi.Yol bilgisayarı ile hız kadranı arasındaki yuvarlak kırmızı ışık yandı.Ekranda 'Motor sistem arızası' yazdı.Araba yavaşlamaya başladı.Güvenli bir şekilde aracı sağa çekip stop ettim.Hemen çalıştırdım ve arıza yazmıyordu.Eve kadar da normal gittim.
    Sizce neyi hatalı yaptım?Gazı köklemek yasak mı?Bu uyarı normal mi?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • Hiç normal değil. Bence hemen bir servise göster. Ya çok çok kötü bir yakıt aldın. Yada motorun bir parçası bozuldu diyemiyecem hatalı diyorum (aracın daha 130 km'de olduğu için). Sonuçta aracın garantisi dahilinde bulup çözsünler.
  • Bugün araç sorunsuz çalışıyormuş(eşim kullanıyor)
    Servis telefonla pek bilgi veremiyor,getirin bakalım diyor.
    Benim başıma gelen sizlerden kimsenin başına geldi mi?
  • Geçmiş olsun..

Benim aracımda bu tip bir problem şu ana kadar olmadı. İlk hafta bir gürültülü çalıştı sonra düzeldi. Serviste yakıttan kaynaklanıyor dendi. Topicte; gazyememe, vuruntu, el freni ikazı ve genel olarak iç kabin gürültüsü gibi şikayetler var ancak açıkcası benimde takip ettiğim kadarıyla bu şikayet ilk.

Umarım bu önemli bir sorun değildir ve son olur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surucu -- 10 Mart 2006; 17:46:16 >
  • CUMARTESİ günümü serviste harcamak istemiyorum.
    Şimdilik servise götürmeyeceğim ama aklıma da kurt düşmedi değil.
    İnşaallah kullanıcı hatası ile ilgili bir sorundur,bir daha olmaz...
  • Merhaba Egeliefe,

İnsan sıfır araba alınca tabi dayanamıyor basıyor gaza değil mi?
    Ama ilk 1000 km civarı çok yormamak lazım, o yüzden fazla yüklenme şimdilik, bu süre boyunca yapman gereken sadece sık sık vites değiştirerek arabanı senin sürüş stiline göre ayarlı hale getirmendir.

Motor arıza uyarı ışığı bir sefer bende de yanmıştı. Ama eşime sürüş pratiği yaptırırken meydana gelmişti. Tekrar çalıştırdığımda herşey normale dönmüştü yine. Bakım zamanı servise götürdüğümde WDS'de baktılar ama önemli birşey bulamadılar. Unutma her arıza uyarısı için yol bilgisayarı bir log bırakıyor. Bu loglar ancak servislerdeki WDS'ler aracılığı ile okunabiliyor. Servisde de bu loglara göre davranıyorlar. Korkacak birşey yok gibi. Ama şimdilik sakin bir sürüş eğiliminde olman araç için en iyisi. Yolun servise düştüğünde bir ara WDS'ye bağlattırırsın.

• benim aracım dizel ve ghia turbo devri artarken ıslıga benzer bir hava sesi olusuyor.servis bunun normal olduğunu söyledi ama hala tereddüt içindeyim...böyle birseyle karsılasan oldumu acaba=??? bazı c max larda bu sesi hic duymadım
  • bu çok normal bi ses...bende de oluyor hatta benim çok hoşuma gidiyo...bu ses volkswagende çok duyulur bizimkilerde o kadar fazla değil...
  • arkadaşlar dün aracımı (c-max 1.6 dizel) baya zorladım...(tıpkı eski günlerimdeki gibi) yalnız eski focusumu arattı bana ne yazıkki...sürekli yüklendim arabaya 180 falan yaptım maksimum...ama stabilite olarak eski focusum daha iyiydi...bu onun kadar güven vermiyo ama iyi hızlanıyo 5 kişi varken arabada 180 gördüm hala daha gidiyodu ama ayağımı çektim gazdan ve bu şekilde kullanmama rağmen ve yokuş yukarı 5 kişi ve şehir içi 5 kişi dolaşmama rağmen ortalama 5.6 da eve vardım(sabah sıfırlamıştım)yüksek süratte mpv olduğunu hissetiriyor (belki de yüksek oturma pozisyonundandır emin değilim) biraz sallanma söz konusu...direksiyon ayarını konforda tutmuştum belki bunun da bi etkisi vardır ama fazla güven vermedi bana o süratte...içerdeki arkadaşlar her ne kadar hızı hissetirmiyo dediyselerde ben arabanın ne kadar hissetirdiğini anladım ve yüksek süratlere çıkılmamasını bütün c-max sahiplerine öneririm...ayrıca 2 kişi varken sabit 90 da az yakıyo 5 kişi varken sabit 110 la az yakıyo nasıl iştir anlamadım
    ve ortalamam sabit 100 ile giderken 4.8 iken birden bu hızlara ulaşınca yakıt ibresi inmeye başladı(sabahtan beri hiç inmemişti)5.7 gibi bi ortalama oldu...diyeceğim şudur ki basınca benzin ile dizel farkı ortadan kalkıyo...Bilginize...

• arkadaşlar dün aracımı (c-max 1.6 dizel) baya zorladım...(tıpkı eski günlerimdeki gibi) yalnız eski focusumu arattı bana ne yazıkki...sürekli yüklendim arabaya 180 falan yaptım maksimum...ama stabilite olarak eski focusum daha iyiydi...bu onun kadar güven vermiyo ama iyi hızlanıyo 5 kişi varken arabada 180 gördüm hala daha gidiyodu ama ayağımı çektim gazdan ve bu şekilde kullanmama rağmen ve yokuş yukarı 5 kişi ve şehir içi 5 kişi dolaşmama rağmen ortalama 5.6 da eve vardım(sabah sıfırlamıştım)yüksek süratte mpv olduğunu hissetiriyor (belki de yüksek oturma pozisyonundandır emin değilim) biraz sallanma söz konusu...direksiyon ayarını konforda tutmuştum belki bunun da bi etkisi vardır ama fazla güven vermedi bana o süratte...içerdeki arkadaşlar her ne kadar hızı hissetirmiyo dediyselerde ben arabanın ne kadar hissetirdiğini anladım ve yüksek süratlere çıkılmamasını bütün c-max sahiplerine öneririm...ayrıca 2 kişi varken sabit 90 da az yakıyo 5 kişi varken sabit 110 la az yakıyo nasıl iştir anlamadım
    ve ortalamam sabit 100 ile giderken 4.8 iken birden bu hızlara ulaşınca yakıt ibresi inmeye başladı(sabahtan beri hiç inmemişti)5.7 gibi bi ortalama oldu...diyeceğim şudur ki basınca benzin ile dizel farkı ortadan kalkıyo...Bilginize...

• Cumartesi dayanamadım servise gittim.
    Bilgisayara soktular ve Perşembe akşamı aracın verdiği hatayı buldular.
    İlgili elemanla 20 km. test sürüşüde yaptık.
    Hiçbir sorunla karşılaşmadık.
    Servis karşılaştığım durum için bu olabilir;mazot kötü olabilir veya kullanıcı hatası;??? dedi.
    Sonuç itibari ile şu an için bir sorunum yok.
  • Dizel yakıt konusunda bir ayrıntı:
    Aracı teslim ederken Opet alın diye yönlendirip hatta takip için kart filan vermişlerdi.
    Servisteki ustalar ise Total alın,dizelde en kalitelisi Total dediler.
    Sonuçta güvence için opet,kalite için total alınmalı ve 3.bir seçenek olmamalı olarak görünüyor.
    Bilgilerinize...
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.