Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (484. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cuma günü İzmir'de galeriden C Max alıyordum, araç 154binde görünüyordu ama Oto Koç sağolsun son anda kilometresinin 2009'da 190binde olduğunu öğrendim. Aradım galeriyi kilometre ile oynanmış, ben vazgeçtim dedim gayet sakin tamam dedi geçti. Ben alacağımda ilanı 29.500 olan araba için bugün 29.750 yazmışlar, kilometre düşük, ücret yüksek tam oyun, insan güvenip inanırsa aldanacak.

Dikkatli olmak lazım, dolandırıcılık adetten olmuş bu piyasada.
  • selam aleyküm arkadaşlar yeni üye oldum yani çaylak üye 2010 tıtanum otomatık focusum vardı memnun kalmadım sonra 2001 a4 audi aldımn fuul orjınal sıteye koydum agır satılır dedıler denedim ilk arayan aldı ve pişman oldum 2 aydır arac arıyordum spor küçük arac dedim dedim ve son anda temiz bir cmax buldum 1 hafta oldu 2009 c maxı aldım 1.6 tıtanum tdci henüz 11 bin km de türkiyede emsali yok cok baktım inceledim pıyasasından 2 yada 3 bin tl fazlaya aldım ilk sahıbı gercekten tabiri cahizse kıl biri arabaya yağmur suyu değmemiş henüz orjinal arac demelerıne ragmen expertiz yaptırdım gercekten temiz cıktı içi hala sıfır kokuyor şimdi bu arabanın bakımlarını nasıl ve neye göre yaptırmalıyım enson 2012 subat ayında bakım olmuş 10 300 km deken araba garaj arabası kullanılmamıs anlıyacayınız gibi pek bilgim yok dızel araclardan yardımınız olursa sevinirim...

• 45ege45 4 kullanıcısına yanıt
    Selamlar 15.000 km de bir yağ-hava filtresi-gerekiyorsa polen filtresi değişecek.30.000 km de bir bunlara ilaveten mazot filtresi değişecek.Allah kazasız belasız kullanmayı nasib etsin.hayırlı olsun.
    Saygılar.
  • 2005 model c-max da cddj butonu var o ne işe yarıyor abiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cd dj eger cd playerinizda donanim olarak destekliyorsa cd deki tracklarinizi sirali olarak degil karma calmanizi veya bir sarkiya tekrarlatmaniz gibi seyleri yapmanizi sagliyor

• Benim de bir sorum olacak c-max dizel 120bin bakimlarinda neler yapilmali.hangileri servisde yapilmali hangileri sanayide.
    110binde almistim o zaman yag-yag filtresi-yakit filtresi-hava ve polen filtreleri degismisti.

• Kimse yokmu bilgi verecek.bide km ola

• Km olarak daha dolmadi hazirani bekleyeyimmi yoksa kis girmeden yaptirmak daha mi iyi olur

• Arkadaşlar merhaba

Ben 2005 Model yeni C-max aldım.Araçtan çok memnunum iç dizayn falan 10 numara ama tek bir sıkıntısı var.

Araç 150 km hızı geçmiyor bide 3000 devirden sonra turboya geçmiyor.

Arabada gaza sonuna kadar bastığımda siyah duman atıyo egzostan.

Bu araçtaki sorun turbo mu değişcek yoksa başka bir sorunu mu var lütfen yardımcı olurmusunuz.
  • Sefa hocam araciniz belirtmemisiniz ama anladigim kadariyla araciniz dizel ve dizel 3000 devirden sonra zaten gitmez en verimli devir 1750 ve 2500 dür zaten turboda 1750 de devreye girer 2500 de vites yukseltmeniz gerekir.siyah duman ise makul bir seviyeye kadar makuldur.baska sorununuz varsa bildigim kadariyla yardimci olmaya calisayim

• Arkadaslar merhaba.

Dizel otomatik 2006 ve ustu az yakan cok kacan ne arac alabilirim diye bakarken c-maxlar takildi gozume.
    fena gorunmuyor dunden beri forumlari okuyorum.
    s..binden de bir kac arac buldum.
    Iclerinden birisi ozellikle hosuma gitti, deri koltuk vs.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-temiz-aile-arabasi-sifir-yaz-ve-kis-lastikleri-ile-176453665/detay/

Fiyat nasil sizce ? I?stanbul`da sehir ici yakit tuketimi ne olur bu araclarin ?
    Otomatigini kullanananlar memnun mu ?
    Parcasi bakimi pahali midir ?
    Rutin yag ve filtre degisimleri ne kadar mesela ?
    Bu arabalardan alirken ozelikle dikkar etmemiz gereken birsey var mi ?

Ayrica, dizel otomatik vites aracini satan var mi ?

ooo baya siraladim sorulari hadi bakalim

• Merhaba arkadaşlar. 2004 model, güvenlik paketli 92 km deki CMax Ghia dizelim satılık.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-guvenlik-paketli-esp-li-cmax-ghia-tdci-178825969/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Merhaba arkadaşlar. 2004 model, güvenlik paketli 92 km deki CMax Ghia dizelim satılık.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-guvenlik-paketli-esp-li-cmax-ghia-tdci-178825969/detay/

otomatik olsaydi cok ciddi dusunebilirdim cunku benimde aracimi degistirme sebebim otomatik almak istiyorum artik.
    ama arabaniz masallah tertemiz. hayirli satislar.

• quote:

Orijinalden alıntı: colsuwin
    Otomatik olsaydi cok ciddi dusunebilirdim cunku benimde aracimi degistirme sebebim otomatik almak istiyorum artik. Ama arabaniz masallah tertemiz. Hayirli satislar.

Teşekkürler. Ben de alırken acaba otomatik vites mi alsam diye düşünüyordum. Önceki aracım Colt otomatikti ve kullanımı keyifli bir araçtı. Kendi aracımı alırken expertiz yapan ustalara falan da sordum hatta. Otomatik alsam daha mi iyi olur diye. Bana dizel Focus taki Cvt nin yüksek tork yüzünden sıkıntılar çıkardığını falan söylemişlerdi. Galiba şanzuman üreten firma da kapanmış. Bilginiz olsun.
  • Hm.. Bir arastirayim bakalim. Benim suan 2006 dizel megane var. Arabamdan cok memnunum aslinda yakiti bakimi cok ekonomik. Genis bir araba.
    Arabayi degistirmek istememin sebebi sadece otomatik vites araba almak istiyorum artik.
    Eger CVT bu konuda sorunluysa baska marka-modellere bakmak gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

quote:

Orijinalden alıntı: colsuwin
    Otomatik olsaydi cok ciddi dusunebilirdim cunku benimde aracimi degistirme sebebim otomatik almak istiyorum artik. Ama arabaniz masallah tertemiz. Hayirli satislar.

Teşekkürler. Ben de alırken acaba otomatik vites mi alsam diye düşünüyordum. Önceki aracım Colt otomatikti ve kullanımı keyifli bir araçtı. Kendi aracımı alırken expertiz yapan ustalara falan da sordum hatta. Otomatik alsam daha mi iyi olur diye. Bana dizel Focus taki Cvt nin yüksek tork yüzünden sıkıntılar çıkardığını falan söylemişlerdi. Galiba şanzuman üreten firma da kapanmış. Bilginiz olsun.

Simdi internetten arastirsim dizel cvt ne kadar problemliymis oyle. Hayata kusturur insani, Allah korusun :)

• Merhaba;
    162 sayfada belki aşağıda soracağım sorunun cevabı vardır ama tek tek nasıl bu kadar sayfayı tarayabilirim, veya bunu yapmanın bir kolay yolu var mı bilmiyorum. Bu yüzden de baştan affınıza sığınıyorum.
    2004 aracımı ile dün öğle saatlerinde çalıştırdım, hava sıcaklığı -9 görünüyordu, rölantide çalışırken birden durdu motor. Tekrar çalıştırdım, biraz gaz verdim motor yine durdu. Tekrar çalıştırdım, rolantide kat kut edip tam stop edecekken toparladı ama kısa bir süre sonra yine stop etti. Kuvvetle muhtemel yakıt filtresi soğuk etkisiyle tıkalı. Shell nitro dizel kullanıyorum ve bu rolantide çalışırken onların müşteri hizmetleriyle görüşüyordum ekstra katkı kullanmak gerekir mi, daha fazla soğuklar geliyormuş diye, onlarda -9 da birşey olmayacağını, teknik olarak -15 kadar özelliğini muhafaza edeceğini söylediler. Tlf nu kapattıktan sonra yukarıda yazdığım sorunu yaşadım.
    Würth Kışlık Mazot Performans İyileştiri adlı ürünü gördüm ama kullanmadan danışmak istedim; kullanmamın oluşturacağı olumsuzluk olur mu, yada tavsiye eder misiniz?
    İkinci olarakta; kapılar donuyor ve sabah açmakta zorlanıyorum. Vazelin ile fitilleri 2 kez yağladım, yine dondu. Başka bir ürün öneriniz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mtnn2026

Merhaba;
    162 sayfada belki aşağıda soracağım sorunun cevabı vardır ama tek tek nasıl bu kadar sayfayı tarayabilirim, veya bunu yapmanın bir kolay yolu var mı bilmiyorum. Bu yüzden de baştan affınıza sığınıyorum.
    2004 aracımı ile dün öğle saatlerinde çalıştırdım, hava sıcaklığı -9 görünüyordu, rölantide çalışırken birden durdu motor. Tekrar çalıştırdım, biraz gaz verdim motor yine durdu. Tekrar çalıştırdım, rolantide kat kut edip tam stop edecekken toparladı ama kısa bir süre sonra yine stop etti. Kuvvetle muhtemel yakıt filtresi soğuk etkisiyle tıkalı. Shell nitro dizel kullanıyorum ve bu rolantide çalışırken onların müşteri hizmetleriyle görüşüyordum ekstra katkı kullanmak gerekir mi, daha fazla soğuklar geliyormuş diye, onlarda -9 da birşey olmayacağını, teknik olarak -15 kadar özelliğini muhafaza edeceğini söylediler. Tlf nu kapattıktan sonra yukarıda yazdığım sorunu yaşadım.
    Würth Kışlık Mazot Performans İyileştiri adlı ürünü gördüm ama kullanmadan danışmak istedim; kullanmamın oluşturacağı olumsuzluk olur mu, yada tavsiye eder misiniz?
    İkinci olarakta; kapılar donuyor ve sabah açmakta zorlanıyorum. Vazelin ile fitilleri 2 kez yağladım, yine dondu. Başka bir ürün öneriniz var mı?

Mazot katkisinin bir zarari olacagini sanmiyorum.tabi yan sanayiden uzak dur patentli olanlari tercih etmelisin.kapi donmasida bu soguklarda normal imkanin varsa oto kilif kullanabilirsin

• Aracımı özel servise çekici ile çektirmek zorunda kaldım. Yapılan inceleme sonucunda tahmin ettiğim gibi yakıt filtresinin donduğu görüldü. Filtre değişimi yapılacaktı, yapılmışken bakımı yapılsın artık dedim diğer filtreler ve yağda değişti. Ben oradayken 3 araba daha geldi aynı şikayetle ve üçünde de aynı sorun!
    Kış için mazot katkısı olarak .urth ün ürününü internetten bulmuştum ama sanayide yokmuş, -30 a kadar mazotun özelliğini korur diyordu. Sanırım internet üzerinden getirteceğim, gerçi soğuklar geçiyor ama bulunsun.
    Oto kılıfını hiç düşünmemiştim, olabilir.
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.