Şimdi Ara

Yurtdışında Türk Plakalı Araç Görmek !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
6.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, herkesin ufak şeylerden aldığı zevkler vardır. Sizin için çok ilgi çekici olan bir şey, başkası için gayet sıradan olabilir. Açıkçası yurtdışında Türk plakalı araç görmek de benim için bir zevk.

Hani sizlerde olur mu bilmem ama bazen fotoğraflarda yadırgasam da, bazen de hoşuma gidiyor.

Mesela Renault 19 testi vardı. Autoshow'da olması lazım. Bursa (İstanbul da olabilir tam hatırlamıyorum) plakalı bir aracı Paris'te görmek çok ilginç ve güzel gelmişti. Sanırım bu ufak sapıklık tarzındaki zevk de ilk bu fotoğrafı görünce oluştu bende.

Sizlerin de elinizde böyle fotoğraflar ya da bu tarz anılarınız varsa burada paylaşırsanız güzel bir başlık olacağı düşüncesindeyim. Amsterdam'da oturan amcaoğlu 34 plaka Mercedes görünce adamın önünü kesip muhabbete tuttuklarını anlatmıştı.

• Harbiden Farklı Bi Duygu Olurdu
    Türkiyede Yabancı Plakalı Araba Gören Adamlarda:"Aha Arabaya Bak Lan Yabancı Plaka.İt Oğlu İtte Ne Para Vardır Biliyonmu?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0x -- 12 Aralık 2011; 2:56:03 >
  • valla yurt dışını bilmemde.

konyada 26 plaka gören adam 4 lüleri yakıp önümüzde yavaşlayıp arabada arkasını dönerek sağa çek hemşerim sağa çek diyordu
  • Şehirlerarası yollarımızda bile aynı plakalılar aralarında sinerji kurup selamlaşırken, yurt dışında Türk plakalı bir araba gördüklerinde gidip sarılıp öperler(Sarılırımda, öperimde).. Milletimle gurur duyuyorum, varmı bizim gibi bir ulus?
  • Bende yazın gelen almancı arabalara hastayım. Türkiye de böyle kurallara uyuyorlar ya bitiyorum bir keresinde yaklaşık 100 km peş peşe gitmiştim çok zevkli oluyor......
  • Forumda desiya var.

Onlarda ailecek 16 plakali araçları ile birkaç kez Avrupa turuna çıktılar.
    Paris,Berlin,Milano,Viyana vb bircok sehire gittiğinden bahsediyordu.

Hatta viyanada vere Berlin'de 16 plakayi goren gurbetçi vatandaşlarımız ağlayacak gibi olmuşlar :)
  • @smg05,

Kurallara uyuyorlar mı Türkiye'de?????
    Hiç sanmıyorum, %10'u herhalde.
    Hepsi coşuyor, altlarındaki çoğunluğu kiralık veya şirket aracı, ya da 2.el 10.000€'ya alınmış arabalarla anlamsız artistliklere girmeye başlıyorlar.

Birçok kez "itlik" yapanları ile denk gelip "geldiğin yerde yapsana sıkıyorsa bunları" diyerek haşlamışlığım vardır. Ya da yaptıkları hareketleri hiç diyaloğa girmeden aynen iade etmek şeklinde de cevap vermişliğim vardır. Ne yaptıklarını anlayıp sinerler hemen zaten.

Konuya geri dönersek,

Güzel bir olay tabi.
    Geçen yaz Yunanistan ve Makedonya'ya arabayla gittik arkadaşlarla.
    Yolda birkaç defa 34 plakalı araçlara rastlayıp selamlaştık.
    Onun haricinde bir sürü Türk plakalı TIR Yunanistan üzerinden Avrupa'ya gidiyor, haliyle yollarda çok fazla Türk şoför görebiliyorsunuz. Onlarla da baya selamlaştık, yanlarından geçerken korna çalıyorum, adamlar plakayı görünce arkadan korna selektör ne varsa yapıyorlar.
    İnsanın tüyleri diken diken oluyor. Halbuki Türkiye'den çıkalı daha 100 km olmuş
    Benzer şekilde sınır kapısından geri dönerken "Türkiye" diye tabelayı gördüğünüzde de aynı şey oluyor.
    Uçakla gidip gelirken insan bu kadar etkilenmiyor.
    Psikoloji işte

Makedonya'da da Üsküp'te falan sağa sola park etmiş 16 ve 34 plakalı birkaç araç görmüştüm, sanırım akraba ziyaretine gelmişlerdi

• Azerbaycana bile kendi aracımla gittiğimda ordaki Türk vatandaşlarımız bile aracın başına üşüştüler ama aracın modelinden dolayı değil plakadan dolayı

16 VS - - - her türlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozn.Onl -- 12 Aralık 2011; 10:23:01 >
  • Ankara'da 67 plaka aracımı zorla kenara çektirip, boynuma sarılan bir teyze olmuştu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Ankara'da 67 plaka aracımı zorla kenara çektirip, boynuma sarılan bir teyze olmuştu

zonguldakta bayağı uzak hani.uçakla 3 gün sürüyo
  • Ankara'da ABD Texas Plakalı Yeni Kasa Siyah Chevrolet Camaro görünce Amerikada ki günlerim aklıma geldi, Kendimi sanki yine Texas'da gibi hissettim ağlayasım bile geldi güzel günlerdi...

Hayalimdeki Plaka Tasarımıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alperenkara -- 12 Aralık 2011; 11:16:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smg05

Bende yazın gelen almancı arabalara hastayım. Türkiye de böyle kurallara uyuyorlar ya bitiyorum bir keresinde yaklaşık 100 km peş peşe gitmiştim çok zevkli oluyor......

O almancılara ben niye denk gelmiyorum ya.. Çoğu terörist gibi kullanıyor yemin ediyorum. Ailenin babası kullanıyorsa genelde sıkıntı olmuyor da ailenin çocugu direksiyon basına gectiyse eglence(!) baslıyor. Neyse bu devirde zaten 300 euro gidis-dönüs ucak varken 150505 saat yol yapanlara helal olsun diyorum
  • 2006 yılında kıbrıs ta askerliğimi yaparken türk plakalı araçları gördüğüm zamanki mutluluğu tarif edemem. Hele bir de 41 plakalı hemşehrilerimi gördüğümde aracın önüne atlayasım geliyordu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: soda23

Forumda desiya var.

Onlarda ailecek 16 plakali araçları ile birkaç kez Avrupa turuna çıktılar.
    Paris,Berlin,Milano,Viyana vb bircok sehire gittiğinden bahsediyordu.

Hatta viyanada vere Berlin'de 16 plakayi goren gurbetçi vatandaşlarımız ağlayacak gibi olmuşlar :)

O zaman fotoğrafları da vardır. Umarım kendisi bu başlığı görür de, başlığı şenlendirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alperenkara

Ankara'da ABD Texas Plakalı Yeni Kasa Siyah Chevrolet Camaro görünce Amerikada ki günlerim aklıma geldi, Kendimi sanki yine Texas'da gibi hissettim ağlayasım bile geldi güzel günlerdi...

Hayalimdeki Plaka Tasarımıydı

Edirne'de de California plaka açık mavi Mustang görmüştük 2 sene evvel. Ağzımız açık arabayı izledik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

@smg05,

Hepsi coşuyor, altlarındaki çoğunluğu kiralık veya şirket aracı, ya da 2.el 10.000€'ya alınmış arabalarla anlamsız artistliklere girmeye başlıyorlar.

Birçok kez "itlik" yapanları ile denk gelip "geldiğin yerde yapsana sıkıyorsa bunları" diyerek haşlamışlığım vardır. Ya da yaptıkları hareketleri hiç diyaloğa girmeden aynen iade etmek şeklinde de cevap vermişliğim vardır. Ne yaptıklarını anlayıp sinerler hemen zaten.

Konuya geri dönersek,

Güzel bir olay tabi.
    Onun haricinde bir sürü Türk plakalı TIR Yunanistan üzerinden Avrupa'ya gidiyor, haliyle yollarda çok fazla Türk şoför görebiliyorsunuz. Onlarla da baya selamlaştık, yanlarından geçerken korna çalıyorum, adamlar plakayı görünce arkadan korna selektör ne varsa yapıyorlar.
    İnsanın tüyleri diken diken oluyor. Halbuki Türkiye'den çıkalı daha 100 km olmuş
    Benzer şekilde sınır kapısından geri dönerken "Türkiye" diye tabelayı gördüğünüzde de aynı şey oluyor.
    Psikoloji işte

Makedonya'da da Üsküp'te falan sağa sola park etmiş 16 ve 34 plakalı birkaç araç görmüştüm, sanırım akraba ziyaretine gelmişlerdi

Tırlar gene bir nebze göze daha normal gelebiliyor. Özellikle otomobillerde görünce insan bir değişik oluyor.

Düşünsenize Monaco'da Türk plakalı bir Jetta TSI gördüğünüzü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raytheon

quote:

@smg05,

Konuya geri dönersek,

Güzel bir olay tabi.
    Psikoloji işte

Tırlar gene bir nebze göze daha normal gelebiliyor. Özellikle otomobillerde görünce insan bir değişik oluyor.

ahaha rezil olduk der saklanırım jetta görürsem.

• K.maraş'ta askerliğimi yaparken bir kez 39 plaka bir araç görmüştüm, üzerine atlayasım geldi neredeyse ama yapamadım. "Karşıki dağlar.. Dumanlı dağlar.." diye bağırarak koşuyorduk o ara
  • quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

quote:

Orijinalden alıntı: Raytheon

quote:

@smg05,

Konuya geri dönersek,

Güzel bir olay tabi.
    Psikoloji işte

ahaha rezil olduk der saklanırım jetta görürsem.

Fluence görmediğine dua et.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar_39

K.maraş'ta askerliğimi yaparken bir kez 39 plaka bir araç görmüştüm, üzerine atlayasım geldi neredeyse ama yapamadım. "Karşıki dağlar.. Dumanlı dağlar.." diye bağırarak koşuyorduk o ara

İzmir'de 22 plaka araba görüp, başında 20 dakika beklemiştim. Sahibi gelmeyince ben de beklemeyi bıraktım.

Ayrıca İstanbul-İzmit otobanında 22 plaka kamyon ile selamlaşmak paha biçilemezdi. Bir o kornaya basıyor bir biz. Baktık bu işin sonu yok, uzunca basıp kornaya uzadım yolda. O da selektör yapıp son selamını verdi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.