Şimdi Ara

Access point ne işe yarar? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
2
Favori
52.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ama komşumdan gelen inte çektigimiz modem kablolu hemde dagıtcı kullanıyoruz
  • ben interneti kablo ile komşumdan çekiyorum onun modemi kablolu ve dagıtıcı yardımı ile beraber kullanıyoruz ben evimde internete kablosuz girmek istiyorum
    tp link 5110 g
    tp link 740 n
    tp link wr740n acaba bu ve bunun benzeri hangi ürünü tavsiye edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanaslan17

ama komşumdan gelen inte çektigimiz modem kablolu hemde dagıtcı kullanıyoruz

fark etmez.
    740n işini görür.
  • Selam arkadaşlar. Ben şifresiz bir wireles buldum. Oradan bağlanıyorum fakat tek diş çekiyor. Ben laptopa acces point ya da wireles güçlendirici gibi birşey taksam sinyal artar mı ? Karşı modeme birşey takamam çünkü kime ait olduğunu bilmiyorum. Bugün teknosadan flash bellek gibi 150mbslik bir cihaz aldım fakat sinyal artmadı. Geri iade ettim. Acces point alsam işe yarar mı ?
  • Access = Erisim
    Point = Nokta
    Access Point = Erisim Noktasi

Kablosuz olarak Access Point/Bridge/Repeater/Client/Client Bridge gibi modlara sahip olabilen cihazlara verilen genel gecer addir.
    Her modun farkli ozelligi ve kullanim amaci vardir.
  • evime kablonet bağlattım verdikleri modem netmaster kablosuz modem fakat sinyal seviyesi diğer odalarda çok az olduğundan kablosuz sinyali yine kablosuz olarak tekrarlayacak bir cihaza gerek duyuyorum. yani kablosuz modemden kablosuz olarak aldığı sinyali güçlendirerek laptopa aktaracak.
    rt-205 modemle yapmaya çalıştım fakat illaki netmaster kablo modemle, rt-205 arasında ethernet kablosu olması gerekiyor sanırım.
    kablo çekmek ise büyük problem çünkü evin duvarları tuğla değil beton ve delmek geçmek çok zahmetli.
    önerebileceğiniz hesaplı cizhazlar nelerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 25 Eylül 2012; 17:05:43 >
  • hesapli tplink 740n işini görür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Access point ne işe yarar?

Arkadaşlar yardımlar ve fikirleriniz için şimdiden teşekkurler

1. evden airties 6372 den cat 6 20 metre kablo ile tp-link 5210 g access pointle

2. eve kablosuz sinyal yolluyorum sinyal 2 diş civarı laptopla,

benim yapmak istediğim

1. evden kablosuz gelen sinyali daha kaliteli alabilmek ve

2. evin içine ethernet çıkışı vermek ayrıca kablosuz dagıtmak

resimde yer verdiğim tp-link 740 n işimi gorucekmi, daha dogrusu yaptığım şema dogrumudur yoksa daha farklı olmasımı gerekir.

• şeman doğru sıkıntı yok.
    740n işini gayet güzel görür.

• teşekkur ederim utkanizmit fakat bi sorun çıktı modemden wifi sinyali güzel çalışıyor full çekiyor 54 mbs yazıyor sinyalde fakat 5210g den aldığım sinyal yakınıda olmama ragmen ve oda full çekmesine ragmen 1mbs yi geçmiyor bazen 2 oluyor o kdar speedtest tede 40 kb hız gösteriyor. sıra sıra butun kanalları denememe ragmen sorun aynen devam ediyor sizce ne olabilir sıkıntı ?
  • distance settings değerini gerçek mesafenin yüzde on fazlasını girerek dene.
    Örn. 1 km için 1.1, 500 metre için 0.6, 300 metre için 0.4 gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 31 Ekim 2012; 8:29:31 >
  • Arada yaklaşık kuş bakışı 80 metre var 0.1--0.2--0.3---0.4 olarak denedim fakat ne sinyalde nede mbs oranında değişiklik olmadı benim aklımı kurcalayan urunde bi sıkıntı olabilirmi cunku ben en ust katta oturuyorum urunu çatıya taktım aynı urunden 4 kat altımdaki komşumda var ayarlar aynı olmasına ragmen evimde kendi cihazımı dogru durust gormuyorum komşunun cihazını goruyorum bende 2 dişten zar zor baglanırken komsumunkini 3 diş alarak baglanıyorum ve ayrıca mbs olarak ta 48 mbs gorunuyor bendeki ise 1mbs .cihaz guncel olmasına ragmen tekrar firmware attım.yani hala çözümsüzüm :/
    ve daha işin yarısındayım dediğim gibi obur eve daha 740 n almadım. daha 10 metre altına sinyal gondertemedim :(
  • cihazın altından ve üstünden sinyal almak bu cihazın yapısına aykırı zaten. Bence cihazı karşına alacak şekilde uzaklara gidip deneyince hızın düzeldiğini göreceksin. Cihazın yayın açısının içine girmen lazım.
    Alt komşundan gelen sinyaller bir yerlerden yansıyıp geliyordur o yüzden daha fazladır.

• peki o zaman siparişini veriyim 740 n yi deneyelim inşallah olur cok saol yardımların için denedikten sonra tekrar mesaj atarım :)
  • yayını verip karşı evde test yapsana en güzeli.

• karsı evdede yaptım zaten aynı testleri ordada genelde aynı sorunlar.
  • access point ile hem kablolu hemde kablosuz internet dağıtımı yapılabilir kolay bir şekilde, aycıra buna gerek kalmadan herhangi bir kablosuz modemide router olarak interneti dağıtmak için kulllanabilirsniz modemlerin içinde bu ayarlar var ama her modemde bunu yapmak cok zor oluyor uğraşmak gerekiyor, access point bunlara gerek kalmadan kolay birşekilde bu iş yapmak için cıkarılmış bir cihaz, gerçi onlardada bazen kanallar falan aynı yapmak gerekiyor sorun cıkabiliyor ben baya uğraşmıştım bi ara ama hepsi öyle değil tabiki

benim tavsiyem antenleri sökülebilen bir cihaz alın mesafe uzunsa birde anten alıp alanı genişletin
  • Tp-link Tl-wa730re Range Extender 150mbps

Tp-link Router Tl-wr741nd 150m Kablosuz

Tp-link Tl-wr740n 4p Router 150mbps

bugun alıcam inşallah utkanizm bunların arasından daha iyi dir dediğin varmı yoksa 740n i dusunmeden alıyımmi ?
  • ve bu arada kablosuz alıp kablosuz+kablolu dagıtmak için en iyi secenek bunlar sanırım yani wr kodlu veya wa kodlu farketmez sanırım ?
  • Merhabalar,
    Bulunduğum yerde parasız olarak yayılan bir wirelles yayını kullanmaktayım. Bağlanmak için usb adaptörü kullanıyorum. Fakat evde kullanmak istediğim başka pc ler ve bir televizyonum var. Varolan parasız wirellesin kaynağına ve bilgilerine ulaşma şansım yok. Sinyal çok çok az geliyor fakat inca nın çift antenli usb adaptörü ile kesintisiz olarak pc mi kullanabiliyorum. fakat laptop ve tv cihazlarım için bu yeterli gelmiyor. Bir acces point ile sinyali güçlendirip tv ve diğer cihazlarımı kullanma şansım olabilir mi?
    Yardımlarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.