Şimdi Ara

343. DONEM 1. DENIZ ER EGITIM ALAYI ISKENDERUN/HATAY (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
101
Cevap
1
Favori
29.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 341. Donemim inanın guzel bir acemi birligi ben cok yer gordum icerideyken kiymeti pek bilinmeyebilir ama baska acemi birligindeki arkadaslarinizla konusunca ya da usta birliginize gidince ne demek istediğimi anlarsiniz herseyin onunde alay komutani kur. Albayimiz tam bir bey efendi tam bir asker babasiydi kiymetini bilin herkese saygilar
    TORUNLAR GELİNDE GİDELİM ARTIK (usta birliginize giderken biletlerinizi atmayın arkadaşlar dedeler bilet yolu gözler:) herkese şimdiden hayırlı teskerelere inş BAŞLAMAK BİTİRMENİN YARISIDIR)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemdar1933 -- 10 Aralık 2011; 10:58:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: moadgile

istanbuldan 9.30 uçağına binip 11 de adana havaalanında olucam daha önce giden varsa kaç gibi iskenderunda olurum biraz geç olacak gibi birliğe varmam 1 den geç teslim olmayın sıkıntı çekersiniz diyolardı galiba sabah uçağında yer bulamadım bi de nası bi yol izlemem gerekir inince en hızlı şekilde gitmek için...

Aynı uçaktayım bende kardeşim bulusabilirsek beraber haraket edelim
  • metro turizm 22:00 esenler otogarı - 13:00 hatay otobüsüne aldım sanırım bir saat sürse 2 de teslim olsam çokmu geç oldu öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: snace

metro turizm 22:00 esenler otogarı - 13:00 hatay otobüsüne aldım sanırım bir saat sürse 2 de teslim olsam çokmu geç oldu öyle

Bizde o saatte anca ulaşırız 2 de girsek 7-8 gibi biter işimiz herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: estergon02

quote:

metro turizm 22:00 esenler otogarı - 13:00 hatay otobüsüne aldım sanırım bir saat sürse 2 de teslim olsam çokmu geç oldu öyle

ben saat 10.30 da teslım olmustum 9 10gıbı ısımız bıttı yorgunluktan ayakta uyuyordu herkez 30 aralık ta yemın torenınız var 19gun acemılık yapacaksınız
  • teşekkürler bilgi için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttrapper

quote:

quote:

ben saat 10.30 da teslım olmustum 9 10gıbı ısımız bıttı yorgunluktan ayakta uyuyordu herkez 30 aralık ta yemın torenınız var 19gun acemılık yapacaksınız

Bizim işlerde 12 den once bıtmez o zaman yandıkkı ne yandık. Peki ustadım adana otogarından ıskenderun ne kadar suruo saat olarak bırde ne sıklıkla arac kalkıyor bilgin varmı?
  • adana ıskenderun 1.30dk yaklasık sıkıntı yasıyacagını sanmıyorum
  • arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı olsun. gelin sizde gidelim arttık. şafak olmuş 38 :D
    size bir kaç tavsiye vereyim
    don rengi önemsiz. sivil bile götürseniz olur. çorap kesinlikle siyah. yanınızda az eşya götürün. çünkü size koca bi bavul vercekler. anca taşırsınız. mutlaka terlik alın yanınıza, terlik verilmiyor. orda kantinden alırım falan diye düşünmeyin sanırım orda uzun dönem acemilerde olacak. çok kalabalık olur kantin. o sıraya girmek içinde yeterli vaktiniz olmıycak. yanınızda çok nakit götürmeyin, bence 200 yeter. bizde milyar getiren vardı :D çalıdırdı...
    acemiliğiniz 30unda son bulacak. o gün töreniniz var. uzun dönem acemilerin 25inda olması lazım.
    güvenlik bölüğü çıkarsanız ayvayı sağlam yediniz. herşeyi siz yaparsanız usta birliğinde.
    mıntıka için iştima toplandığında mutlaka ortalarda olmaya bakın, genelde en önden seçerler, kek gibi gitmyein. terzi ütü işinden anlayan varmı diye sorarlarsa atlayın, gider orda yatarsınız. 1 saatlik işi 2 günde yapıyosunuz çünkü :D
    şahsen ben ütü için gittim 1 günlük işi 4 günde bitirmiştik.kamaracı olduğunuz günlerde fena gircek :) ama yapcak bişey yok askerlik diycekseniz.
    bide talimlere fazla komutanım çekip kaldırmayın bi taraflarını. onlar uzun dönem askerler.
    akdeniz bölge mersine gelenleri kapıda karşılıycam... ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prometyum -- 10 Aralık 2011; 11:12:32 >
  • Bende Hatay Şen turizm'den otobüs biletimi aldım.Pazar akşam 19:00 da yolculuğum başlıyor.16 saat yolda geçecek.Uçakla gitmeyi düşünüyordum ama Adana'da inip otobüsle aktarma yapacağım için vazgeçtim.Aslında birazda pişmanım 16 saat yolda helak olacağım.Herkeze şimdiden hayırlı teskereler orada görüşmek dileğiyle:)
  • arkadaşlar ben dörtyolda görev yapıyorum iskenderuna 22 km . mersinde kalıyorum kendi aracımızla gidecem. havalar hakkında bilgi vereyim. havalar öyle iç anadolu gibi değil kar kış yok sadece nemden dolayı bir üşüme olur ama onada alışılıyor. ben 2 yıldır buralardayım öle memlketimdeki gibi üşümedim daha. eğer gece nöbeti olursa içlik gerekebilir sonuçta rüzgar varsa üşürüz sanırım. önünden geçtiğim biyer ama hiç dikkat etmemiştim....
  • iskenderunluyum. soru alabilirim .
  • Denizciler bot giymiyor bildiğim kadarıyla.O yüzden bot kilidi götürmemize gerek yok sanırım.Ama kışa denk geldiğimiz için bize bot verirlermi diye düşünmüyorda değilim.Gerçi iskenderun çok soğuk olmuyormuş duyduğuma göre.Sanırım bot kilidi götürmemize gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onimushaa

Denizciler bot giymiyor bildiğim kadarıyla.O yüzden bot kilidi götürmemize gerek yok sanırım.Ama kışa denk geldiğimiz için bize bot verirlermi diye düşünmüyorda değilim.Gerçi iskenderun çok soğuk olmuyormuş duyduğuma göre.Sanırım bot kilidi götürmemize gerek yok.

bot gıymeyeceksınız kılıdı usta bırlıgınde kullanacaksınız orda kılıde gerek yok hepınız okumus adamsınız
  • Arkadaşlar gideceğimiz yerin adresini bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAŞA****

Arkadaşlar gideceğimiz yerin adresini bilen var mı?

otogar da in taksi ye bın 10dk da bırlıktesın :)
  • 2011 e 3 kısa dönem hazır mısınız

Arkadaşlar yanınıza ufak bir karton almanızı tavsiye ederim.Acemiliğin çoğu çömelerek geçeceği için,belli bir yerden sonra bacaklar tutmuyor.Direk yere oturasınız geliyor.Ben geçen sene dayanamıyordum,tamamen oturuyordum yere.Tabi soğuğu yiyince,akşam wcde acısı çıkıyordu Bi abi tavsiye etmişti götürmemi,götürmemiştim pişman olmuştum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttrapper

quote:

Orijinalden alıntı: PAŞA****

Arkadaşlar gideceğimiz yerin adresini bilen var mı?

otogar da in taksi ye bın 10dk da bırlıktesın :)

Ben uçakla geleceğim. Hatay'a inicem. Havaşla İskenderun'a gelicem sonra Sun otelde kalacağım. Acaba otelden birlik uzakmıdır ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: moadgile

istanbuldan 9.30 uçağına binip 11 de adana havaalanında olucam daha önce giden varsa kaç gibi iskenderunda olurum biraz geç olacak gibi birliğe varmam 1 den geç teslim olmayın sıkıntı çekersiniz diyolardı galiba sabah uçağında yer bulamadım bi de nası bi yol izlemem gerekir inince en hızlı şekilde gitmek için...

Aynı uçaktayım bende kardeşim bulusabilirsek beraber haraket edelim

sende thy atatürk havaalanı olan uçakta mısın kardeşim öyleyse uçağa binmeden de bi yerde buluşabiliriz kararlaştırıp işlemleri beraber yapar uçağa bineriz yan yana olur koltuklarda o zaman heralde sonra beraber geçeriz istersen pmden ayrıntılı konuşalım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.