Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.260
Cevap
39
Favori
299.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hknky

Haklısın. Hatta daha az yakan öneri binmemek. Araba sahibi olmamak. Ama ben hız/devir/vites kombinasyonu için sormuştum.

arkadaş soruna verilebilecek ilk ve en faydalı cevabı vermiş. otomobiller en düşük yakışı 50-65km arasında yaparlar.

uygun vites için tek bir reçete yok. hissedip aracın yığılmadığı/bayılmadığı en düşük devirde kullanmalısın.
  • arkadaşlar merhaba rahmetli babamın arabasını aldım 2012 1.6 115bg essentianin ful+ful manuel (kol dayama hız sabitleyici gece kararan dikizaynası yağmur sens..vs) 32.000km de. aranıza katılmış oldum. forumda gerekli bilgiler mevcut. önceki aracım 2008 corsa 1.2 80hp idi sonra ALLAH şaşırttı diyelim hyundai i20 2012 model 1.4 crdi 90bg arabayı aldım ve aldığımın 2. haftasında sattım o nasıl bi arabadır kağıt tutuştan yoksun heryerinden ses gelen. anlayacağınız attan inip eşeğe binmiş gibi oldum 2 hafta binemedim rahatsız oldum. ilk araba alacaklara tavsiyem ya ilk arabanız opel olmasın yada opelden başkasına binmeyiniz. opelin oturaklığı sağlamlığını ararsınız.her neyse
    kişisel deneyimimi aktarayım. mersinde 300 km civarı yol yaptım işten eve ş.içi ş.dışı ortalama değerde nitelendirilebilir. petrol firmasında çalıştığım için benzini indirimle alıyorum ki o da 3,70tl civarına tekabul ediyor şuanki yol bilgisayarı ortalama değeri sakin kullanımda 6,9lt/100km bu da 25/27krş gibi bir rakam verir. forumları çok araştırdım lpg hakkında. lpg firmalarıyla görüştüm. ortak karar şudur bizim araçların motoru A16XER magnezyum alaşımlı subap kullandığı için lpg kullanımında kullanıma bağlı oalarak 40bin-60bin km sonra subapların her halukarda eriyeceği yönünde landirenzo brc zavolli ..vs yağlamalı yağlamasız olan tüm sistemlerde subap erimesinin kaçınılmaz olacağını lpg firmaları da belirtti. yağlamalı sistemlerin sadece erime sürsini uzatacağnı belirttiler. işten eve toplam 50km yılda 18bin km yol yaparım yılda. lpg bağlatılsa dahi şuanda lpg 2tl civarı sarfiyatında ortalama 10/11lt den aşağı düşmeyeceği aşikar olduğundan 20/23 krş civarı bir maliyete biner. benim aşamamda lpg çok mantıksız geliyor. subap ların değişimi ortalama 1500tl civarında olduğunu okudum. ayrıca eridikten sonra çelik subap ile değilştirileceği yönünde ve sonra sorunsuz binileceği yönünde söylemler var fakat aracımızı üreten mühendisler magnezyum alaşımlı subap yerine çelik sübap koymayı akıl edememişlermi diye de sormak geliyor insanın aklına. yani demem o ki eğer lpg ile benzin arasındaki kar oranınız litre başına10 krş civarında değil ise arabanızın motor ömründen çalmayın 50 tl fazla verin kafanız rahat olsun selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aredyak -- 22 Şubat 2016; 20:02:39 >

• aredyak kullanıcısına yanıt
    geçen bende lpg taktırsam taktırmasam diye düşündüm
    2000 2300tl arası lpg ye gidecek
    500 600 tl arası sanırım ruhsata işletme masrafları
    50bin km sora sübab erimesi yaparsa 1500 2000 tl civarı değişimi yapılır
    Km başına 10 kuruş kar etse 50bin de 5000tl kar yapar
    50bin km yi 4 senede yapıcam ettiğin masraf sadece 5bin tl ye yakın ekstra masraflar çıkmazsa tabi
    yanlış bi hesabım yoksa lpg taktırmak mantıksız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m4libu -- 20 Şubat 2016; 22:25:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aredyak

arkadaşlar merhaba rahmetli babamın arabasını aldım 2012 1.6 115bg enjoy plus manuel (kol dayama hız sabitleyici gece kararan dikizaynası yağmur sens..vs) 32.000km de. aranıza katılmış oldum. forumda gerekli bilgiler mevcut. önceki aracım 2008 corsa 1.2 80hp idi sonra ALLAH şaşırttı diyelim hyundai i20 2012 model 1.4 crdi 90bg arabayı aldım ve aldığımın 2. haftasında sattım o nasıl bi arabadır kağıt tutuştan yoksun heryerinden ses gelen. anlayacağınız attan inip eşeğe binmiş gibi oldum 2 hafta binemedim rahatsız oldum. ilk araba alacaklara tavsiyem ya ilk arabanız opel olmasın yada opelden başkasına binmeyiniz. opelin oturaklığı sağlamlığını ararsınız.her neyse
    kişisel deneyimimi aktarayım. mersinde 300 km civarı yol yaptım işten eve ş.içi ş.dışı ortalama değerde nitelendirilebilir. petrol firmasında çalıştığım için benzini indirimle alıyorum ki o da 3,70tl civarına tekabul ediyor şuanki yol bilgisayarı ortalama değeri sakin kullanımda 6,9lt/100km bu da 25/27krş gibi bir rakam verir. forumları çok araştırdım lpg hakkında. lpg firmalarıyla görüştüm. ortak karar şudur bizim araçların motoru A16XER magnezyum alaşımlı subap kullandığı için lpg kullanımında kullanıma bağlı oalarak 40bin-60bin km sonra subapların her halukarda eriyeceği yönünde landirenzo brc zavolli ..vs yağlamalı yağlamasız olan tüm sistemlerde subap erimesinin kaçınılmaz olacağını lpg firmaları da belirtti. yağlamalı sistemlerin sadece erime sürsini uzatacağnı belirttiler. işten eve toplam 50km yılda 18bin km yol yaparım yılda. lpg bağlatılsa dahi şuanda lpg 2tl civarı sarfiyatında ortalama 10/11lt den aşağı düşmeyeceği aşikar olduğundan 20/23 krş civarı bir maliyete biner. benim aşamamda lpg çok mantıksız geliyor. subap ların değişimi ortalama 1500tl civarında olduğunu okudum. ayrıca eridikten sonra çelik subap ile değilştirileceği yönünde ve sonra sorunsuz binileceği yönünde söylemler var fakat aracımızı üreten mühendisler magnezyum alaşımlı subap yerine çelik sübap koymayı akıl edememişlermi diye de sormak geliyor insanın aklına. yani demem o ki eğer lpg ile benzin arasındaki kar oranınız litre başına10 krş civarında değil ise arabanızın motor ömründen çalmayın 50 tl fazla verin kafanız rahat olsun selamlar.

ben shell 95 oktan benzin kullanıyorum.

şehir içi kışın 37 kuruş yakıyor, yazın ise 31 kuruş civarında yakıyor. Daha da düşük yakar tabi ama ben aracı zorlamadan biraz performanslı kullanıyorum.

LPG taktırıp performans kaybı ve diğer sorunları yaşamaya değmez diye düşünüyorum.

• skunk2. S kullanıcısına yanıt
    Opelin 2. eli genelde iyidir.Bu kasanınkide astralar içinde en iyilerindendir.
  • İstanbulda otel servisi için en uygun fiyat alan varmı acaba 2yıl garantimiz var o yüzden bozmak istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim astra arabayı park ederken dikkat ediyorum hep egsozdan su atıyor sizde de oluyor mu? Sebebi ne olabilir?
  • Hiç dikkat etmedim bakarim bi ara

• Hocam astra h alıyorum ama sedan mı alsam hb mi alsam kimi sedan tutulmuyor diyor kimi hiç farkı yok diyor kimi sedan cekmiyor diyor sizlerin tavsiyesi nedir 2011 ve yukarısı easytronic 3 4 satıcı ile götürürüm hb bagaj çok mu ufak evliyim çocuk var

• RailFlexboost R kullanıcısına yanıt
    2012 manuel astra comfort hb kullanıyorum. Bagajı küçük diyebilirim. Yani bagajı daha büyük olaydı keşke dersin kesinlikle. Bende de çocuk var. Büyüklere birkaç günlüğüne ziyarete giderken arabanın boş olan her yeri bagaj niyetine kullanılıyor . Benim araba lpg'li ancak yine de küçük arabanın bagajı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekemen

2012 manuel astra comfort hb kullanıyorum. Bagajı küçük diyebilirim. Yani bagajı daha büyük olaydı keşke dersin kesinlikle. Bende de çocuk var. Büyüklere birkaç günlüğüne ziyarete giderken arabanın boş olan her yeri bagaj niyetine kullanılıyor . Benim araba lpg'li ancak yine de küçük arabanın bagajı.

Tüp markası ne abi bir problem yaşadin mi hiç aracın la

• Merhaba, 2012 model otomatik vites astra clasik almaya karar verdim fakat arabayla ilgili hiç bir fikrim bilgim yok. Kullanan üstların tecrübe ve bilgilerine ihtiyacım var araba genel olarak nasıldır ? otomatik vitesi nasıldır herhangi bir kronik sorunu varmıdır? yakıt tüketimi yol tutuşu vb. konular hakkında bilgi verebilenlere şimdiden teşekkür ederim...
    Landirenzo diye bir marka. Aracı alırken bunu önermişlerdi, arabanın garantisi bozulmaz diye. Herhangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar.
  • impreza_35 İ kullanıcısına yanıt
    merhaba, geçen seneye kadar 2012 model yarı otomatik hb astra classic 3 kullanıyordum, bence fiyatına göre alınacak en iyi araç. eksileri var tabi. özellikle 1-2 2-3 vites geçişlerini biraz hissettiriyor ama alışıyorsun :=) ilk kalkışta biraz duraksıyor. ilk başlarda fazla yakıyordu ama motor açılınca normal yakmaya başladı. c segmentinde otomatik vites bu fiyata araç yok bildiğim kadarıyla... hb kasa çok tutuyor, sedan pek tutmadı
  • arkadaşlar şu lpg konusuna biri el atsa keşke , a16xer kodlu motorların lpg uyumu yok efsanesi dolanıyor ama ben sorun yaşadım diyeni de pek görmedim
    kardeşimde var bu arabadan, lpg tavsiye eder misiniz? hangi marka?
  • quote:

Landirenzo diye bir marka. Aracı alırken bunu önermişlerdi, arabanın garantisi bozulmaz diye. Herhangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Abi sizin motor Z16XER mi acaba yoksa a ile başlayan seri mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgara Karşı

merhaba, geçen seneye kadar 2012 model yarı otomatik hb astra classic 3 kullanıyordum, bence fiyatına göre alınacak en iyi araç. eksileri var tabi. özellikle 1-2 2-3 vites geçişlerini biraz hissettiriyor ama alışıyorsun :=) ilk kalkışta biraz duraksıyor. ilk başlarda fazla yakıyordu ama motor açılınca normal yakmaya başladı. c segmentinde otomatik vites bu fiyata araç yok bildiğim kadarıyla... hb kasa çok tutuyor, sedan pek tutmadı

Hocam sizin motor kodu Z16XER mi yoksa a ile başlayan seri mi markası neydi lpg nin

• quote:

Orijinalden alıntı: RailFlexboost

quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgara Karşı

Hocam sizin motor kodu Z16XER mi yoksa a ile başlayan seri mi markası neydi lpg nin

A16xer hocam, yeni modellerde bu var. kardeşim lpg'den vazgeçti sanırım...

A ile başlayan seri.
  • quote:

A ile başlayan seri.

Anladım hocam a ile başlayan seri lpg de z ile başlayan seriye göre daha fazla sorun çıkarma durumu oluyormuş

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.