Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.260
Cevap
39
Favori
299.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wreckage1

merhaba arkadaşlar bu araçtan almayı düşünüyorum. konfor paket üretilmediği için piyasada kalmadığını söylediler ben de düz essentia paket düşünüyorum. tek aklıma takılan nokta bilgi ekranı, konfor paketsizlerde üçlü bilgi ekranı olarak geçiyor, sanırım bunda yakıt tüketimi bilgileri gösterilmiyor, bazıları ekran değiştirmeye gerek olmadan bu bilgilerin eklenebileceğini söylüyor, doğruysa bunun maliyeti nedir? grafik bilgi ekranı taktırmak istesek onun maliyeti nedir?

Merhaba bende konfor paketlisi olmadığı için essentia modelini aldım. Aracı alırken sıkı pazarlık edin. Bana hız sabitleme ve park sensörü hediye edildi. Aracı 34 000e aldım. Yol bilgisayarına gelince benden servis hiç bir ücret almadan, aracın sadece yazılımı açılarak 5 dk da halledildi. (yani aslında araçta yol bilgisayarı ve ekran var ancak aktif değil. Opel niye böyle bir şey yapmış anlayabilmiş değilim.) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bu arada araç 1000km'ye geldi. Son depoda, yol bilgisayarına göre toplam gidilen yol 600km (400km şehir dışı 200km şehir içi) harcanan yakıt 41 kusurdu. Ortalama tüketim 7.2 lt. Ortlama hız 50km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strm13 -- 12 Nisan 2012; 20:41:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Strm13

quote:

Orijinalden alıntı: wreckage1

merhaba arkadaşlar bu araçtan almayı düşünüyorum. konfor paket üretilmediği için piyasada kalmadığını söylediler ben de düz essentia paket düşünüyorum. tek aklıma takılan nokta bilgi ekranı, konfor paketsizlerde üçlü bilgi ekranı olarak geçiyor, sanırım bunda yakıt tüketimi bilgileri gösterilmiyor, bazıları ekran değiştirmeye gerek olmadan bu bilgilerin eklenebileceğini söylüyor, doğruysa bunun maliyeti nedir? grafik bilgi ekranı taktırmak istesek onun maliyeti nedir?

Merhaba bende konfor paketlisi olmadığı için essentia modelini aldım. Aracı alırken sıkı pazarlık edin. Bana hız sabitleme ve park sensörü hediye edildi. Aracı 34 000e aldım. Yol bilgisayarına gelince benden servis hiç bir ücret almadan, aracın sadece yazılımı açılarak 5 dk da halledildi. (yani aslında araçta yol bilgisayarı ve ekran var ancak aktif değil. Opel niye böyle bir şey yapmış anlayabilmiş değilim.) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bu arada araç 1000km'ye geldi. Son depoda, yol bilgisayarına göre toplam gidilen yol 600km (400km şehir dışı 200km şehir içi) harcanan yakıt 41 kusurdu. Ortalama tüketim 7.2 lt. Ortlama hız 50km

Yarın gidip konuşacağım, bana park sensörü ve karter korumasıyla 34.500 teklif etti, biraz daha pazarlık etmeye çalışacağım. Bana da saçma geldi yol bilgisayarı olayı, milleti konfor paket almaya çalıştırma taktiği olabilir ama konfor paket satmıyorlar zaten artık. Benzinli araç için o ortalama hıza o tüketim çok yüksek gelmedi bana. Teşekkürler verdiğin bilgiler için.

• Merhaba arkadaslar 28 mart'ta aldigim Astra H 1.3 CDTI aracimdan oldukca memnunum, yakit tuketimi z16xep benzinliden sonra adeta kokluyor :) aracim 1300 km'de su an, sormak istedigim bir sey var.

tescil tarihi 23 mart olan aracimin, mtv sorgulamasini yaptim ve 23 nisan vadeli birinci taksitin odenmemis oldugunu gordum. bu birinci taksit bayiye mi aittir yoksa benim mi yatirmam gerekiyor? baska arkadaslar da sormus yatirmayin denmis ama mevzuata gore tescil tarihinin ilk 6 ay icinde olmasi halinde tescil tarihinde ilk taksit tahakkuk ettirilirmis ve 1 ay vade verilirmis.

aracimi erdemir istanbul'dan aldim, eger onlara aitse ilk taksit, neden yatirilmadigina dair hesap soracagim ancak emin olmak istiyorum. yani adamlarin yasal bir zorunlulugu var mi, ya da ne bileyim onlara mi ait o vergi? zira ben ayni endisemden muktedir tescil islemleriyle ilgilenen beyefendiye sormustum araci alirken, o da yatirilmis olmasi lazim falan dedi ama gecistirmis de olabilirler.

fikirden ziyade deneyimli arkadaslardan net cevaba ihtiyacim var, tesekkurler.

• strm13 hocam bende astra almayı düşünüyorum. siz nerdeki bayiden aldınız. klima falan memnunmusunuz. arkadaşlar essentia modelini önerir misiniz?çok ses yapıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre373

Merhaba arkadaslar 28 mart'ta aldigim Astra H 1.3 CDTI aracimdan oldukca memnunum, yakit tuketimi z16xep benzinliden sonra adeta kokluyor :) aracim 1300 km'de su an, sormak istedigim bir sey var.

tescil tarihi 23 mart olan aracimin, mtv sorgulamasini yaptim ve 23 nisan vadeli birinci taksitin odenmemis oldugunu gordum. bu birinci taksit bayiye mi aittir yoksa benim mi yatirmam gerekiyor? baska arkadaslar da sormus yatirmayin denmis ama mevzuata gore tescil tarihinin ilk 6 ay icinde olmasi halinde tescil tarihinde ilk taksit tahakkuk ettirilirmis ve 1 ay vade verilirmis.

aracimi erdemir istanbul'dan aldim, eger onlara aitse ilk taksit, neden yatirilmadigina dair hesap soracagim ancak emin olmak istiyorum. yani adamlarin yasal bir zorunlulugu var mi, ya da ne bileyim onlara mi ait o vergi? zira ben ayni endisemden muktedir tescil islemleriyle ilgilenen beyefendiye sormustum araci alirken, o da yatirilmis olmasi lazim falan dedi ama gecistirmis de olabilirler.

fikirden ziyade deneyimli arkadaslardan net cevaba ihtiyacim var, tesekkurler.

hesap sormak için aramayın çünkü vade 23 nisansa o güne kadar yatırırlar vergiyi. ilk vergi onlara ait. 1 ay süresi olduğu da doğru. onlar takip ederler ama arayıp hatırlatabilirsiniz.
    sonuçta 23 nisana kadar vadesi varsa 22 nisanda da yatırabilirler. bu onların sorumluluğunda.
    ama dediğim gibi arayıp hesap sormayın ama bir hatırlatın.

bu arada aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın, kazasız belasız inşallah. bende de aynı araçtan var ocak ayında almıştım, ben de gerçekten çok memnunum. yakıt tüketiminiz daha da düşecektir.

• ocakta aldığım 2012 model astra classic dizel aracın 3 ay içerisinde pişman olduğum ve beni defalarca ecn 119103 arızası ve insp 4 uyarsı veren defalarca servislerde süründüren değişim talebini sallamayan opele selam olsun alacak arkadaslarada almayın diyebilieceğim bir araç , gerçi baktılar olmucak deli gibi herkeste arıza veriyor dizelini kaldırdılar ama benimki sadece önceden bir uyarı artık mahkemede arıyoruz hakkımıızı opel mi bidaha asla
  • quote:

Orijinalden alıntı: phaser123

ocakta aldığım 2012 model astra classic dizel aracın 3 ay içerisinde pişman olduğum ve beni defalarca ecn 119103 arızası ve insp 4 uyarsı veren defalarca servislerde süründüren değişim talebini sallamayan opele selam olsun alacak arkadaslarada almayın diyebilieceğim bir araç , gerçi baktılar olmucak deli gibi herkeste arıza veriyor dizelini kaldırdılar ama benimki sadece önceden bir uyarı artık mahkemede arıyoruz hakkımıızı opel mi bidaha asla

çok geçmiş olsun bu teknoloji malum şans işi forumda çok memnun olanda var bakalım daha çıkacak mı bu arızadan.
    bende temiz ikinci el arıyordum ama benim de kafamı karıştırdınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: swrc

quote:

ocakta aldığım 2012 model astra classic dizel aracın 3 ay içerisinde pişman olduğum ve beni defalarca ecn 119103 arızası ve insp 4 uyarsı veren defalarca servislerde süründüren değişim talebini sallamayan opele selam olsun alacak arkadaslarada almayın diyebilieceğim bir araç , gerçi baktılar olmucak deli gibi herkeste arıza veriyor dizelini kaldırdılar ama benimki sadece önceden bir uyarı artık mahkemede arıyoruz hakkımıızı opel mi bidaha asla

çok geçmiş olsun bu teknoloji malum şans işi forumda çok memnun olanda var bakalım daha çıkacak mı bu arızadan.

ecn 119103 bir arıza kodudur doğru. bu kodun yakıtla alakası var diyor servisler. forumda aratırsanız bu hatayı alan arkadaşlar olduğunu görürsünüz. ama bildiğim kadarıyla onlarda da sadece hata kodu vardı, belirgin bir sorun yoktu. geçmiş olsun ama aracınızla ilgili belirgin bir sorun yoktur diye düşünüyorum.
    ve gelelim alacak olan arkadaşlara; gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

araç üretimden böyle bir sorun yüzünden kalkacak olsaydı şimdiye kadar çoktaan kalkardı. sınıfının en çok satan aracı, 2005 yılının ödüllü motoru cdti.

benim bildiğim kadarıyla aracın üretimden kalkma sebebi, artık opelin, euro 4 normlarında araç satmayacak olması. zaten astra j'ler euro 5 normlarında dizel motora sahip.

herkes için hayırlısı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: muratokumuş

quote:

Orijinalden alıntı: swrc

quote:

ecn 119103 bir arıza kodudur doğru. bu kodun yakıtla alakası var diyor servisler. forumda aratırsanız bu hatayı alan arkadaşlar olduğunu görürsünüz. ama bildiğim kadarıyla onlarda da sadece hata kodu vardı, belirgin bir sorun yoktu. geçmiş olsun ama aracınızla ilgili belirgin bir sorun yoktur diye düşünüyorum.
    ve gelelim alacak olan arkadaşlara; gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

araç üretimden böyle bir sorun yüzünden kalkacak olsaydı şimdiye kadar çoktaan kalkardı. sınıfının en çok satan aracı, 2005 yılının ödüllü motoru cdti.

benim bildiğim kadarıyla aracın üretimden kalkma sebebi, artık opelin, euro 4 normlarında araç satmayacak olması. zaten astra j'ler euro 5 normlarında dizel motora sahip.

herkes için hayırlısı olsun...

evet arıza kodudur yakıtla alakası yoktur . araba durduk yere stop etmektedir sıfır araba için çok can sıkıcıdır. sınıfının en çok satan aracı olması fiyatı ile alakalıdır bende o yuzden aldım. çok az yakmakta çok iyi yol tutmakta şehir içi 100km /5lt yakmaktadır onlara lafım yok ama kronik sorunlarını halledememiş bir arabadır bundan önceki astralardada beyin ile sorunlar vardı . opel sorunsuzluk açısından çok yol katetmesi geren bir marka sağlamdır almandır dedik aldandık. aynı zamanda 93 model corolla aracımda var 19 yıldır araba birkez bile bozulmadı nede yolda bıraktı sadece bakımları için servise gitmiş biri olarak sıfır araç alıp böyle sorunlarla uğraşmak can sıkıcı araba durduk yere stop etmesin aracın değişilmedik parçası kalmaması sonra sorunu çözemeyince en son yok efendim almanyadan yazılım gelmiş miş şimdi düzelttik diyip rölantti devrini 1000 devire getirende opeldir alacak arkadaslar forumlarda araştırsın gerçi artık satılmıyo dizeli ama en çok 2011 2012 classiclerde çıkmiş gibi yani kabak bizim başımıza patladı ...

• Gerçekten içinde bulunduğunuz duruma üzüldüm. Sıfır araç alıp bu kadar sorunla uğraşmayı hiç kimse istemez malum. Lakin bu da bir insan üretimi, her model her marka araçta bunlar çok az da olsa olabiliyor. Umarım bu içinde bulunduğunuz durum için bir çözüm üretilebilir. Aynı hatayı birkaç kez tekrarlaması, aracın değişime girmesi gibi bir konuyu ortaya çıkarıyormu bilmiyorum ama biraz servisin başını ağrıtarak sorunu umarım çözersiniz.
  • ona bi lafım yok ama opel kabul etmiyor sıkıntı orada değişim için başvurduk kabul edilmedi 4 defa aynı arıza yaşandı ve servis kayıtları mevut ona rağmen değişim yapmadılar. yani demek istedikleri dava açın uğraşın sonunda değiştiricez ama bu kadar kolay değile getiriyorlar önemli olan araba satmak değil arkasında durmak tamir yapmak çözüm olmuyorsa değiştirmek zorunda ama ne mümkün kanun felan hikaye aynı olay almanyada olsa böyle rahat olabilirler mi ? maalesef bizim ülkemizde sadece araba satmak amaç nasıl ne olursa hak hukuk hak getire ...
  • phaser123,

hocam uzuldum gercekten yasadiginiz sikintiya, opelin her modelinde kronik sorunlar cikarttigi dogrudur ama bu paraya bu kadar maalesef. biraz daha zengin olsak eminim burada astra sahibi butun arkadaslar a3'e binerdi.

uzun suredir opel kullanicisi olarak soyluyorum, sorunlarina ragmen yerden yere vurulacak bir araba degil astra h, oyle olsa ayni arabadan ikinciyi almazdim

bayimsilerden cok buyuk otomotiv sirketleri olan opel bayileri her zaman problem cozer. yani istanbul icin ciftkurtlar, balkan ya da odak musteriye gercekten hizmet eden bayilerdir ornegin, asagi yukari hepsiyle bir sekilde iletisimim oldu.

torbali'daki opel merkez ile gorustunuz mu bilmiyorum ama tuketici haklarinda acikca belirtilen bir seye bu kadar ayak bagi dolamazlar diye dusunuyorum. umarim en kisa surede sorununuz cozulur ve adalet tecelli eder, para veriyoruz saman degil

• Bizde bugün parasını kaporasını verdik, beyaz otomatik astra'yı 36.200'e aldık. Özellikle corsa'nın 36'ya satıldığını düşündüğümde fiyatı çok iyi geldi. Normalde fiesta'ya karar kılmıştık ama bu araç hem güvenlik hem de iç rahatlığı falan açısından daha hoş geldi.

Araçta tek beğenmediğim ön konsol kısmının eğimsiz yapılması.
  • quote:

ona bi lafım yok ama opel kabul etmiyor sıkıntı orada değişim için başvurduk kabul edilmedi 4 defa aynı arıza yaşandı ve servis kayıtları mevut ona rağmen değişim yapmadılar. yani demek istedikleri dava açın uğraşın sonunda değiştiricez ama bu kadar kolay değile getiriyorlar önemli olan araba satmak değil arkasında durmak tamir yapmak çözüm olmuyorsa değiştirmek zorunda ama ne mümkün kanun felan hikaye aynı olay almanyada olsa böyle rahat olabilirler mi ? maalesef bizim ülkemizde sadece araba satmak amaç nasıl ne olursa hak hukuk hak getire ...

bütün yetkili servisler iğrenç ama opel en iğrenci. bunu bile bile aldım ben de aracı çünkü f/p olarak bu fiyatlara, bu donanımda başka bir araç yok.
    siz yinede zorlayın. manevi tazminat felanda açacağım, bu iş size pahalıya patlayacak deyin, almanya'ya e-posta gönderin. genel müdürlükten sıkıştırın. ağlamayana emzik yok maalesef bu ülkede.

• kırmızı pervane arkadaşım sanırım astra classic 1.6 essentıa easytronik aldınız....fiyat uygun gerçkten ama araç bomboş hiç bi şey yok nerdeyse...comfort paketli çok iyiydi maalesef aracı geçen gün inceledim resmen çalmışlar her şeyini.... o fiyata bomboş yüzü eskimiş ,çok yakan ,otomatiğinin de vites geçişleri oldukça sarsıntılı bi araç için artık değmez bence...bomboş çok yakan tam otomatik olmayan bi astra alacağıma daha donanımlı tam otomatik corsa almayı yeğlerim....
  • opel iyi araba ya beğeniyorum şahsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_eren

kırmızı pervane arkadaşım sanırım astra classic 1.6 essentıa easytronik aldınız....fiyat uygun gerçkten ama araç bomboş hiç bi şey yok nerdeyse...comfort paketli çok iyiydi maalesef aracı geçen gün inceledim resmen çalmışlar her şeyini.... o fiyata bomboş yüzü eskimiş ,çok yakan ,otomatiğinin de vites geçişleri oldukça sarsıntılı bi araç için artık değmez bence...bomboş çok yakan tam otomatik olmayan bi astra alacağıma daha donanımlı tam otomatik corsa almayı yeğlerim....

Açıkçası bana içindeki donanımlar yeterli geldi. Zaten aracın çok dolu olması pek önemli değil benim için. Sadece bir usb girişi olsa iyi olurdu. Bir de corsa 1.4'tü, astra'da herkez otomatik için 1.6 önermiş buralarda.Son olarak da üst segment araç olmasıda alınmasında etkili oldu.

• Arkadaşlar 2008 model Astra H cdti arabamı verip Aralık ayında 40.000 TL verip aynısından aldım. yani arabamdan çok memnunum ve model yeniledim. Forumda Audi A3 te şok kampanya diye başlık var ve bazıları kaçmaz fırsat diyolar. Bu fırsatta neymiş A3 1.6 dizel otomatik 68.000TL ye veriyolarmış. Astra H easytronic te 42.000TL idi bu arada karşılaştırma için. A3ü yakından biliyorum zevk meselesi beğeniyosunuzdur ayrı ancak bu kadar fiyat farkı olması anormal bence. İçi dar, konfor olarak farklı değiller, plastik kalitesi aynı düzeyde, motor 300cc fazla (bi su bardağı kadar fark var yani 4.0 V6 değil sonuçta), astra hantal diyenler var (ki bence çokda değil) A3te perfromans aracı hiç değil, vites derseniz easytronic problemli ama Stronicde (DSG nin aynısı) sorunlu bi şanzıman, servislerinin hali ortada Audide kazıklanma şansı yüksek opelden. Yani A3 alınacak paraya nerdeyse 2 Astra alınıyor. Bide buna şok, koşun yetişin muhabbeti yapılıyo. Buna elmayla armutu karşılaştırıyosun gibi garip yaklaşanlarda var. Ben bu işten hiçbişey anlamıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: cukurtos

Arkadaşlar 2008 model Astra H cdti arabamı verip Aralık ayında 40.000 TL verip aynısından aldım. yani arabamdan çok memnunum ve model yeniledim. Forumda Audi A3 te şok kampanya diye başlık var ve bazıları kaçmaz fırsat diyolar. Bu fırsatta neymiş A3 1.6 dizel otomatik 68.000TL ye veriyolarmış. Astra H easytronic te 42.000TL idi bu arada karşılaştırma için. A3ü yakından biliyorum zevk meselesi beğeniyosunuzdur ayrı ancak bu kadar fiyat farkı olması anormal bence. İçi dar, konfor olarak farklı değiller, plastik kalitesi aynı düzeyde, motor 300cc fazla (bi su bardağı kadar fark var yani 4.0 V6 değil sonuçta), astra hantal diyenler var (ki bence çokda değil) A3te perfromans aracı hiç değil, vites derseniz easytronic problemli ama Stronicde (DSG nin aynısı) sorunlu bi şanzıman, servislerinin hali ortada Audide kazıklanma şansı yüksek opelden. Yani A3 alınacak paraya nerdeyse 2 Astra alınıyor. Bide buna şok, koşun yetişin muhabbeti yapılıyo. Buna elmayla armutu karşılaştırıyosun gibi garip yaklaşanlarda var. Ben bu işten hiçbişey anlamıyorum..

katılıyorum, doğru bir yaklaşım...
    yeni aracınız da hayırlı olsun...

• hayırlı olsun hocam bizde ilk önce linea almayı duşunuyorduk sonra vazgeçtik biraz daha fazla verelim donanımlı dizel oturaklı araba opel alalım dedik almadan önce bu arıza kodlarını duymuştum classiclerin sık sık veridğini dedim her marka modelde tektük olabilir diye düşündüm aracı alıp ilk hafta başıma gelince ve bunu forumlarda aynı arızaları yaşayan arkadaslarla konuşunca azımsanmayacak kadar fazla bunu yaşayan kişilerin olduğununun farkına vardım . Opel aldım herhafta servise gidiyorum sağolsunlar herhafta arabamın bir parçasını yenileniyor bir kaç aya kalmadan arabayı parça değiştirirek yenilemeyi başarmış olacaklar.

ileride sıfır opel almayı düşünen arkadaslara tavsiyem herhafta aracı servise götürmek size olağan gelmesini isiyorsanız .

Sizleri opel bayilerine bekliyoruz

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.