Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.260
Cevap
39
Favori
299.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2012 model opel astra classic 3 alanlar hakkında aracı nereden aldıkları, ne kadar fiyata aldıkları ve alırken hangi konularda nasıl ve ne gibi ayrıntılara dikkat edilmesi gerektiğini paylaşalım. Sıfır araç alacak olan arkadaşlara yardımcı olalım.

Ben Samsun Reis Oto dan 07-12-2012 tarihinde 42.750 TL ye karter koruma hediye olmak üzere opel astra classic 3 easytronic araç satın aldım. Bu tarihe kadar Trakya da bulunan tüm servislerden 43.000 TL nin altında fiyat alamadım.

• özkaymak 44.000 tl teklif etmişti dizel otomatik 2012 beyaz renk siyah renk metro mavi mevcut idi
  • bende dün aynı araç için 42.900 TL fiyat aldım.
    Açıkcası fiyata göre çok uygun bir araç.
    Easytronik olduğu için ESP falan filan donanım full.
    Ama easytronik biraz düşündürüyor. Bir arkadaşım sırf easytronik yüzünden corsa'sını satıp manuelini aldı.
    Bayii 42.900 altına inmedi, gerçi bende çok bastırmadım.
    Aslında almayı düşünenler varsa, toplanım daha düşük fiyat alabiliriz.
    İstanbul cevizlibağ'da Odak var veya Gedizler'den fiyat alabiliriz, 3-4 araç olursa 42.-42.500 fiyat alabilirizi belki.
  • 42-43 bin aralığı böyle bir araç için çok makul şu piyasa ortamında..Ekim sonunda manuel 2012 yi zar zor 42.650 ye almıştık, 43.250 ye başka bir müşteriye verilmişti..
  • Kasım ayında bayide yoğun pazarlık sonrası 44.000 TL ye kadar indirdik fiyatı. Classic 3 otomatik için. Ama sonra meşhur yıl sonu kampanyasını bildiğimiz için bu günleri bekleyerek yaklaşık 1.500 TL gibi bir indirim ile araca sahip olduk. Kasım 20 - Aralık 7. 3 haftada 1.500 TL indirim gayet iyi. Bayide bulunan satış temsilcisi arkadaş sağolsun. Yoğun ve ciddi pazarlık yapınca aracı satmayı kafayı koymuş. İstanbul gedizlerden 7 aralıkta 43.000 son fiyat aldım ki diğer yerler 43.900 aşağı inmediler. Ama Samsun tek fiyat 42.750 dedi + karter koruma olay bitti.

Umarım aralık ortasına doğru araç fiyatlarında bir miktar daha indirim yapılır kotaların doldurulması adına. Bu fırsat araç sıkıntısına uzana biliyor ama hayırlısı ile herkes istediği aracına kavuşur. Artık aralık ayında son 3 hafta. Umarım bu 3 haftalık dilimde, burada iyi fiyatlar ile arkadaşlarımızın araçlarına kavuştuklarını görmek nasip olur.

Herkes için hayırlısı olması dileği ile...

• Opel'i de ben anlamıyorum yeni bir model çıkarınca bir önceki modeli hala üretiyor opel astranın 2.jenerasyonunu 1998'de çıkarıp 2007 2008'e kadar sattı elinden gelse bugünde satacak

• quote:

Orijinalden alıntı: power003

Opel'i de ben anlamıyorum yeni bir model çıkarınca bir önceki modeli hala üretiyor opel astranın 2.jenerasyonunu 1998'de çıkarıp 2007 2008'e kadar sattı elinden gelse bugünde satacak

İngiltere'de Almanya'da falan zaten satılmıyor Classic. Bizde satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Opel'i de ben anlamıyorum yeni bir model çıkarınca bir önceki modeli hala üretiyor opel astranın 2.jenerasyonunu 1998'de çıkarıp 2007 2008'e kadar sattı elinden gelse bugünde satacak

başka kimde satılır ki?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

başka kimde satılır ki?

Arz talep meselesi

• quote:

satılsın abi.ne zararı var?

yeri geliyor,efsane kasa eski bir otomobil keşke üretilse,yine şu kadar alıcısı olur diye muhabbetler çıkmıyor mu?

bu adamlar bu işi güzel yapıyorlar.keşke paylaştığınız otomobil yine üretilse,benim görüşüm...

• Güvelik puanı 5 yıldız olan ve yeni kasa araçlardan pekte farkı olmayan bir araç olduğunu düşünürsek daha 2015'e kadar üretilibilecek bir araba.Sonuçta modern araçlardan bir eksiği yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İbrahimKıraslan

quote:

yeri geliyor,efsane kasa eski bir otomobil keşke üretilse,yine şu kadar alıcısı olur diye muhabbetler çıkmıyor mu?

bu adamlar bu işi güzel yapıyorlar.keşke paylaştığınız otomobil yine üretilse,benim görüşüm...

Aynen talep varsa satılsında.

Ayrıca bugünün fiyatlarında 42-43 bin liraya dizel otomatik C segmentinde donanımı dolu kaç araba var?

• Katılıyorum, talep varsa üretilmesi gayet mantıklı. Kaldı ki bu tip araçlarda nostalji meraklısı çok insan var. 2011 model bu donanımda araç alanlar bile üstüne 1 veya 2.000 lira koyup şuanda bile satıyorlar. Aracı 2012 olarak ama sıfır aldığımız araç bile şu anda yeni astra çıkması itibari ile eski araç oluyor.

Avrupa sitesinde bizim aracı zaten satmıyorlar, bizde de seneye üretime devam edecekler deniliyor. Türkiye de alışkanlık oldu artık avrupada biten bizde başlayan sezon oluyor. Şu yerli aracı adam gibi dizayn edipte üretseler, bizde adam gibi kendi aracımıza binsek...
  • Mantıklı araç, ama ben daha az donanımlı yeni kasa bir araç alırım, zevk meselesi. Yağmur sensörü falan önemli değil benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

quote:

quote:

Ayrıca bugünün fiyatlarında 42-43 bin liraya dizel otomatik C segmentinde donanımı dolu kaç araba var?

geçmişe mazi geleceğe niyazi derler önümüzdeki maçlara bakmak lazım yıllar geçtikçe teknolojide değişiyor bence başka modellere fırsat verilmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: emrakkn

quote:

Orijinalden alıntı: omerf

quote:

quote:

geçmişe mazi geleceğe niyazi derler önümüzdeki maçlara bakmak lazım yıllar geçtikçe teknolojide değişiyor bence başka modellere fırsat verilmeli

aynen canım kardeşim koca forumda sen anladın bir tek beni teşekkürler

• Astra Classic 1.6 Essentia + KP liste fiyatı 36,989 TL gözüküyor pazarlıkla ne kadar inerler acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer Yiğit -- 10 Aralık 2011; 21:22:39 >
  • quote:

millet alıyor nasıl olsa giderayak az daha satalım diyolar

opel astra classic de bir önceki nesil de gerçekten güzel araçlar genel olarak orası ayrı mesele

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

quote:

millet alıyor nasıl olsa giderayak az daha satalım diyolar

opel astra classic de bir önceki nesil de gerçekten güzel araçlar genel olarak orası ayrı mesele

senelerce şahin doğanları da kakaladılar insanların bu düşüncesiyle sözüm sırf sana değil yukarıda da bazı mesajlar atanlar oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power003 -- 10 Aralık 2011; 21:37:02 >

• Şu araç vergilerinin araç fiyatıyla yarı yarıya olduğu ülkede böyle torosa, şahine daha çok bineriz. Ortak girişim ile Türk üretimi bir araç yapılsa da adam gibi, ona binsek. Yabancı yatırıma değilde kendi yatırımımıza para versek, bence daha mantıklı...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.