Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.260
Cevap
39
Favori
299.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2012 model opel astra classic 3 alanlar hakkında aracı nereden aldıkları, ne kadar fiyata aldıkları ve alırken hangi konularda nasıl ve ne gibi ayrıntılara dikkat edilmesi gerektiğini paylaşalım. Sıfır araç alacak olan arkadaşlara yardımcı olalım.

Ben Samsun Reis Oto dan 07-12-2012 tarihinde 42.750 TL ye karter koruma hediye olmak üzere opel astra classic 3 easytronic araç satın aldım. Bu tarihe kadar Trakya da bulunan tüm servislerden 43.000 TL nin altında fiyat alamadım.

• 21.11.2011
    Astra classic 3 Dizel Otm. 42.750 anahtar teslim fiyatı. çıplak fiyat 41.940
    Fatura

Bu arada istanbul gerçek ototiv den aldım fakat ilgili satıcı 41.750 fatura kesecekken 41.940 kesip işi kapattılar. Alıcıyı aptal yerine koymalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum ve bu bayiden yaptığınız alışverişlerde dikkat etmenizi tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horifaydo -- 30 Aralık 2011; 14:19:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: horifaydo

21.11.2011
    Astra classic 3 Dizel Otm. 42.750 anahtar teslim fiyatı. çıplak fiyat 41.940
    Fatura

Merhabalar,

Bende yekün kısmı 38.102 olarak görünüyor.

Sizin fatura benimkinden bir hayli kabarık duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: wind06

quote:

Orijinalden alıntı: kibritucu

Biz de 2012 model Almanya Bochum üretimi Astra H 1.3 CDTI manuel aracımızı aldık. Anahtar teslim fiyatı 39250 oldu; içinde plaka ve tescil işlemleri dahil; bir de karter koruma hediye alabildik. Kapı bandı için tabiri caizse atmadığımız takla kalmadı ama görevli arkadaş inat etti alamadık; ne vardı oysaki verseydi. Herkese iyi seneler kazasız sürüşler.

39250 çok iyi fiyat, benimkinden bile iyi ama beni hediyeler kurtarıyor.
    bi de bişey sorcam: aracın bochum üretimi olduğu nereden anlaşılıyor? hepsi almanya da üretilmiyor mu bunların? bochum üretimi daha mı makbul???

http://forum.donanimhaber.com/m_31292061/mpage_1/f_/key_//tm.htm#56096046
    siz de aracınızı güzel günlerde kullanın sizde hediyeler nelerdi? Yukradaki verdiğim linkte şasi numarasıyla üretm yeri(11.krakter) tarihi (10. karakter) hatta o seride çıkan kaçıncı araç olduğu yazıyor. Bochum üretiminin daha iyi olup olmadıgını bilmiyorum sadece Almanya da üretilmesi beni rahatlatıyor.

• quote:

quote:

quote:

Biz de 2012 model Almanya Bochum üretimi Astra H 1.3 CDTI manuel aracımızı aldık. Anahtar teslim fiyatı 39250 oldu; içinde plaka ve tescil işlemleri dahil; bir de karter koruma hediye alabildik. Kapı bandı için tabiri caizse atmadığımız takla kalmadı ama görevli arkadaş inat etti alamadık; ne vardı oysaki verseydi. Herkese iyi seneler kazasız sürüşler.

bi de bişey sorcam: aracın bochum üretimi olduğu nereden anlaşılıyor? hepsi almanya da üretilmiyor mu bunların? bochum üretimi daha mı makbul???

siz de aracınızı güzel günlerde kullanın sizde hediyeler nelerdi? Yukradaki verdiğim linkte şasi numarasıyla üretm yeri(11.krakter) tarihi (10. karakter) hatta o seride çıkan kaçıncı araç olduğu yazıyor. Bochum üretiminin daha iyi olup olmadıgını bilmiyorum sadece Almanya da üretilmesi beni rahatlatıyor.

benimki de bochum'muş. ben hediye olarak boya koruma, amerikan güvenlikli cam film, motor koruma, koltuk koruma, kartel koruma, kapı ve bagaj eşiklerine film ve yarım depo mazot aldım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

benimki de bochum'muş. ben hediye olarak boya koruma, amerikan güvenlikli cam film, motor koruma, koltuk koruma, kartel koruma, kapı ve bagaj eşiklerine film ve yarım depo mazot aldım.

Hediye olarak almadığınız eksik bişey kaldımı :)

Şaka bir yana hayırlı olsun aracınız. Bizde hayırlısı ile artık yavaş yavaş teslim alırız aracımızı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tamerinal

quote:

quote:

quote:

quote:

Hediye olarak almadığınız eksik bişey kaldımı :)

Şaka bir yana hayırlı olsun aracınız. Bizde hayırlısı ile artık yavaş yavaş teslim alırız aracımızı.

evet yazlık paspas almayı unutmuşum. daha doğrusu ilk yardım çantası vs zaten standart olarak vardı, paspas da vardır diye düşünmüştüm, arada kaynadı.
    evet önemli olan aracın hayrını görmek, kazasız belasız kullanmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: alimersin

quote:

Orijinalden alıntı: fetii_51

Bende gecen hafta cuma günü opisten aracımı teslim aldım.(1.3 diesel-easytronik)İlk bindiğimde 7 km de idi.Hemen yanındaki shell-iskitlerden eurodiesel 188 liraya depoyu fulledim.Şuan için 90 km yaptım.Yakıt tüketimini 6.3 e kadar düşürdüm.1-2 kez spor modunda kullandım,kullanmasaydım belki biraz daha düşerdi.Gaza yavaş yüklenip fazla zorlamadan kullandım.Cd-Mp3 ayarları-silecek ayarları vs. ayarları yapmakta biraz zorlandım.Bu arada philips 6000 kelvin xenon far taktırdım.İyiki de taktırmışım.gece kullanmadığım için vites topuzuna düşen ışık süzmesini göremedim.gören arkadaslar bilgi verebilirler mi acaba ortam karanlık oldugundamı otomatik yanıyor?
    Genel olarak şimdilik memnunum.Teslimat sırasında usta kesinlikle A da (otomatik) kontak kapat dedi,çalıştırırken de N çalıştırıyorum.A da giderken M ye aldığım da otomatik olarak M2 ya da M3 olabiliyor.Gaza hafif bastığımda sanki vites geçişleri daha az hissediliyor.
    Kapı eşiği çıtası ve cam çıtaları verecekler ancak bu kapı çıtaları sonradan mı takılıyor acaba?Hani şu ağaca kaldırıma filan kapının çarpıp çizilmesini önleyen çıtalar ,yoksa cam çıtalar ile aynı şey mi bu dediğim anlayamadım.
    Ekstra olarak karter koruma ve perde taktırdım birde.Paspas,ilk yardım herkese veriyorlar zaten.
    Bu arada garanti süresini uzatmak için ne yapmak gerekiyor bilgisi olan var mI? Motor yağ eksiltmesi yapabilirmiş arada sırada kontrol etmekte fayda var.
    Herkese nazarsız keyifli sürüşler

Edit : Ekleme

hocam 10 000 km veya 1 yıl içerisinde yaptırabilirsiniz dedi satış sorumlusu .

opel'in sitesinde 3 ay, 5000 km diyor. Link aşağıda:

Opel Uzatılmış Garanti

• arkadaşlar bu konunun boş yere dolmasını engellemek için daha önceki sayfalara yüklediğim resimleri sildim.
    bu chevrolet vectra için yeni konu açtım

http://resim.donanimhaber.com/m_56419604/mpage_1//tm.htm

bilgi olması açısından bikaç resim yükleyecem daha fazla resimler ilgili linkdeki başlıkta yüklüdür.

• Merhabalar,

swrc'ye paylaşımı için teşekkürler. Fotoğrafları görünce çok şaşırdım. Yalnız, Opel'in Türkiye'de Astra Classic III hatchback olarak sattığı araç Brezilya'da Chevrolet tarafından Vectra GT olarak satılıyor. Türkiye'de satılan Astra Classic III'ün üretildiği tek yer bugün itibariyle Opel'in Almanya'daki Bochum fabrikası.

General Motors 2009 yılında iflasını açıklayınca Opel'deki %90'a varan hisse payını kaybetmişti. Bugün ise GM'nin Opel'deki hisse payı %30.

• Eğer 2012 model bir Astra Classic III'e sahipseniz şasi numarasının 11. karakterine bakarak aracın hangi fabrikada üretildiği bilgisine ulaşabilirsiniz. Örneğin;

W0L0AHL48C2012345

şasi numarasının 11. karakteri "2"; yani bu numarayı taşıyan otomobil Opel'in Bochum fabrikasında üretilmiş. Daha ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Orijinalden alıntı: swrc
    ben anlamıyorum bizim ülkemize neden eksik donanımla araçlar geliyor.

bu vectra olan astra brezilyada satılıyor. orada da opel markası yok. bizde sadece opel satıyor.

bu aracı aynı fabrikada üretiyorlar. ama bize satılanlarda neden sinyalli ayna tavan anteni olmaz. bunlar çok basit farklar ama yok. yıllardır bu aracı aynı satıyorsun bari alan insanlara biraz değer verin ufak tefek değişiklikleri de yansıtın.

bikaç yıl daha satılsa galiba şahinle doğanı geçer yenilik yapılmadan satılan araba olma konusunda
    Bildiğim kadarıyla ülkemizde satılan Astralar Almanya Bochum üretimi. Arabanızın şasi numarasına bakarak bunu görebilirsiniz. Zaten Opel/Vauxhall işbirliği Avrupa dışında bir yerde üretim yapmıyor.

Founded in 1862 in Rüsselsheim, Opel is one of the most technologically advanced automobile manufacturers in Europe. We have a long and rich history. Our company is shaped by our passion for cars. Together with Vauxhall, our sister brand in the U.K., we sell vehicles in over 40 countries. We operate 11 vehicle, powertrain and component plants in 6 countries and employ around 40,000 people.

(1862'de Rüsselsheim'da kurulan Opel, Avrupa'nın teknolojik olarak en gelişmiş otomobil üreticilerinden birisidir. Zengin ve köklü bir geçmişe sahibiz. Firmamız arabalara olan tutkusuyla şekillenmiş bir firmadır. Birleşik Krallık'taki kardeş markamız Vauxhall ile birlikte kırktan fazla ülkede araç satışı yapıyoruz. Altı ayrı ülkede bulunan 11 fabrikamızda araçlar, aktarma organları ve otomobil parçaları üretiyor ve 40.000 civarında kişiye istihdam sağlıyoruz.)

kaynak: http://www.opel.com/experience_opel/company-information/facts-figures.html
    _____

From its birthplace in Rüsselsheim, the Opel brand has spread out across Europe and the world. We operate modern production and assembly facilities in many European countries and sell our cars all over the world. The Dudenhofen Test Center is located near the Rüsselsheim headquarters.

(Opel, doğum yeri olan Rüsselsheim'dan Avrupa'ya ve dünyaya yayılmıştır. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde sahip olduğumuz modern üretim ve montaj tesislerimizda üretilen otomobilleri dünyanın dört bir yanına pazarlıyoruz. Dudenhofen test merkezi Rüsselsheim yönetim merkezinin hemen yanında bulunmaktadır.)

Bochum
    Total site area (toplam yerleşim alanı): 1,700,000 m2
    Location (konum): Bochum-Laer, Bochum-Langendreer, Germany (Almanya)
    Employees (çalışan): 3,100
    Products (ürünler): Zafira, Zafira Tourer, Astra Classic
    Capacity (kapasite): 160,000 vehicles (160.000 araç)

kaynak: http://www.opel.com/experience_opel/company-information/locations.html

• quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

2012model 1.3 cdti manuel vites, 42.500 tl'ye aldım.. bir de ellerin de 2011 vardı 40.000'e şimşek grisi, rengini begenmedim, siyah aldım. Allah herkese kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. Şu sıralar oldukça pahalı ama ancak şimdi alma imkanımız oldu ayrıca araçların üretiminin durduğunu ve bayilerin ellerindeki araçların da birer ikişer kaldığını biliyorsunuzdur.

Pencere altı çıtalar için 350 tl fark verdim biraz fazla geldi, aslında 550den düştüğünü söyledi temsilci ama sizce nasıl fazla değil mi? fazla bile olsa satıcıya bunu artık dile getirmenin manası yok ama merak ettim.

Bu üründen alıp taktırdım ve gayet kaliteli çıktı.

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=253447&Productid=otm62a0593

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: swrc

quote:

araci alirken bu hafta 5-6 tane bayi ile gorustum hepsi de dizel yani cdti olanin uretiminin durdugunu soylediler. piyasada cok az kaldi bazi bayilerde yok bazisinda 1-2 adet var..

neyse artık yeni astra sedan için bekleyecez desenize paylaşım için sağolun.

benim adlığım yerde bir adet beyaz ve bir bayide de 2 adet siyah vardı. Şuanda almayı düşünenler hala bulabilirler sanırım ama sonrasında çıkmayacağını söyledi tüm bayiler.

piyasaya baktığımızda yeni astra mı çok eskisi mi?
    opel kaybeder üretmesinler bence daha satardı bizde
    1.3 dizel otomatik Türkiye için en ideal araç

bu arada yeni astra sedan için konu açtım bakalım ne zaman getirecekler

http://forum.donanimhaber.com/m_57122071/mpage_1//tm.htm#57193618

• Bugün Konya Özkaymak Otomotiv'e gittim. Ellerinde Astra Konfor paket araç bulunmadığını söylediler, başka bi yerden getirtebilir misiniz diye sordum hiç bir yerde yok dediler, ama Nisan da geleceğini söylediler. Konfor paket olmayan Manuel Astra'ya 33.900 dediler peşin verirsem sanırım 33.500'e verecekler. Ama ben almayı düşünmüyorum almışken dolu olsun istiyorum.
    Birde şöyle bir seçenek sundular, isterseniz konfor paketli Astra'yı şimdiden alırsanız indirimli olarak 37.000'e faturasını keseriz, araç geldiğinde de size teslim ederiz dediler. Acaba şimdi kredi çekip alsam mı aracı, Nisan sonuna doğru bi yerden para gelcek onu mu beklesem ?
    Mart bittikten sonra fiyatlar artar mı, o zaman da bu fiyata alabilir miyim sizce ??
    Şu an alsam 1 aylığına 25.000 TL kredi çekeceğim. Komisyon olarak da 500 TL civarı alıyorlar.
    Renk olarak ne tavsiye edersiniz ?? Ben Teknik Gri veya Karbon Siyah düşünüyorum.

Ha birde Konya da bi tane 2. el Astra buldum 2011 Essentia Konfor paket link aşağıda, fiyat nasıl sizce ne yapmalıyım ??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-orjinal-sifir-ayarinda-opel-astra-2011-model-boyasiz-hatasiz-66177938/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan_42 -- 28 Mart 2012; 13:42:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okan_42

Bugün Konya Özkaymak Otomotiv'e gittim. Ellerinde Astra Konfor paket araç bulunmadığını söylediler, başka bi yerden getirtebilir misiniz diye sordum hiç bir yerde yok dediler, ama Nisan da geleceğini söylediler. Konfor paket olmayan Manuel Astra'ya 33.900 dediler peşin verirsem sanırım 33.500'e verecekler. Ama ben almayı düşünmüyorum almışken dolu olsun istiyorum.
    Birde şöyle bir seçenek sundular, isterseniz konfor paketli Astra'yı şimdiden alırsanız indirimli olarak 37.000'e faturasını keseriz, araç geldiğinde de size teslim ederiz dediler. Acaba şimdi kredi çekip alsam mı aracı, Nisan sonuna doğru bi yerden para gelcek onu mu beklesem ?
    Mart bittikten sonra fiyatlar artar mı, o zaman da bu fiyata alabilir miyim sizce ??
    Şu an alsam 1 aylığına 25.000 TL kredi çekeceğim. Komisyon olarak da 500 TL civarı alıyorlar.
    Renk olarak ne tavsiye edersiniz ?? Ben Teknik Gri veya Karbon Siyah düşünüyorum.

Ha birde Konya da bi tane 2. el Astra buldum 2011 Essentia Konfor paket link aşağıda, fiyat nasıl sizce ne yapmalıyım ??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-orjinal-sifir-ayarinda-opel-astra-2011-model-boyasiz-hatasiz-66177938/detay/

bence nisanı bekleyin, bir aylığına 25000 çekmeyin derim.

fiyatlar çok oynamıyor. hem şimdi araba bulunmadığı için değeri arttı, bulsanız bile indirim yapmazlar. nisanda geçekten bütün bayilere gelecekse (konfor paketli) o zaman kaydadeğer bir indirim yaparlar. en kötü ihtimalle yine 37000e alırsınız.

bu benim nacizane fikrim. şimdiden hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ibr_simsek

Biraz önce satış temsilcisini aradım. Yol bilgisayarını kendisi zaten yükletecekmiş. CC fiyatı için iki farklı servisi aradım ve 250 TL fiyat verdiler...

valla facebook sayfasını şimdi arayınca bulunmuyor ama bulunca linkini yaıştırırım. yol bilgisayarına gelince Anlık yakıt tüketimi, ortalama yakıt tüketimi, menzil, ortalama hız, yakılan yakıt miktarı, katedilen yol, kronometre. Ve bunların hepsi hem direksiyondan hem de cd çalar üzerinden kontrol edilebiliyor.

ayrıca,http://forum.donanimhaber.com/m_25616318/tm.htm linkin en sonunda captain58 nickli bir arkadaş konya yıldız özel opel servisinde 180 tlye taktırdığını söylüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: tutkularda

Yaklaşık 350 km yolu 5 kişi klima açık olarak 100-120 km hızları arasında hız sabitleyici kullanarak 4,4 ortalama ile gittim. Ortalama 17 kuruş civarında yakıt sarfiyatı oldu. Şu mazot ve benzin fiyatlarının coşması ile dizel araçlar daha da yaygınlaşacağa benziyor...

Dizel araçlara ek vergi yolda olabilir.

Son durum ne alemde bilmiyorum ama linki:

http://forum.donanimhaber.com/m_54566269/tm.htm
  • Bu http://www.hizlial.com/u31.811.8314.0021/image-opel-paspas-siyah#nin paspaslarını önerir misiniz kullanan var mı acaba ? Orjinal paspaslar baya bi pahalı geldi.
    Ayrıca bagaj havuzu olarak ne önerirsiniz ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.