Şimdi Ara

Traş Makinası Tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
8
Favori
105.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumdaki bazı konuların güncellenmesi yada yıllık olarak arşivlenmesi lazım bence. Misal 'traş makinesi tavsiye 2011' veya 2010-2009..
    Abicim asıl konulara bir giriyorum (traş makinesi, beyaz eşya vs vs) sene bilmem kaç yılında başlamış muhabbet 300 sayfa olmuş konu.
    1. 300 sayfayı kim okuyacak?
    2. 2005 yılındaki ürün ile 2012ye ramak kala ürün arasında kıyaslama yapmanın mantığı nedir?
    3. Aynştaynın akrabası arkadaşlarımız olabilir onlara da cevap vereyim; evet her yorumda tarih saat yazıyor ancak neden bulmak için çaba sarf edeyimki ?!?
    4. saygılar..
  • Forumdaki bazı konuların güncellenmesi yada yıllık olarak arşivlenmesi lazım bence. Misal 'traş makinesi tavsiye 2011' veya 2010-2009..
    Abicim asıl konulara bir giriyorum (traş makinesi, beyaz eşya vs vs) sene bilmem kaç yılında başlamış muhabbet 300 sayfa olmuş konu.
    1. 300 sayfayı kim okuyacak?
    2. 2005 yılındaki ürün ile 2012ye ramak kala ürün arasında kıyaslama yapmanın mantığı nedir?
    3. Aynştaynın akrabası arkadaşlarımız olabilir onlara da cevap vereyim; evet her yorumda tarih saat yazıyor ancak neden bulmak için çaba sarf edeyimki ?!?
    4. saygılar..
    Arkadaşlar yaklaşık 15 yıldır hemen her gün traş olan biriyim. Bu konuda zamanında ben de çok eziyet çektim. Aklınıza gelebilecek her türlü yöntemi de denedim. Tıraş bıçakları, ıslak/kuru makineler, sıcak sular/havlular, buharlar...

Uzatmayayım sonuç olarak en acısız, kolay ve ucuz yöntem olarak nacizane tavsiyem şudur:
    Tıraş olmadan önce 5'er dakika arayla zamanınıza göre 2 ya da 3 kez yüzünüzü ıslatıp suyu yüzünüze yedirin ve kurulamadan mümkün olduğu kadar ıslak olarak bırakın. Su sakalı inanılmaz derecede yumuşatır. üstelik sıcak suya da ihtiyacınız yok. soğuk su da olur. sonra da köpükleyip en kalitelisinden 3'lü traş bıçağıyla traşınızı olun. 5 günlük sakalınızı bile bu şekilde rahat rahat tıraş edebilirsiniz. Hiçbir berber sizi kendinizden daha iyi tıraş edemez. Çünkü yüzünüzün hasas yerlerini, bıçak yönü alışkanlıklarınızı vs. sizden iyi kimse bilemez ve hissedemez. Kendinize güvenip sabırlı olun...

Bir de üşenenler için gece yatmadan önce tıraş olmayı tavsiye ederim. Tıraşa çok dikkat edilen bir yerde çalışıyorum. Ama geceden tıraş olduğuma dair hiçbir eleştiri almadım. İyi tıraş olmayı öğrenirseniz geceden yapılan tıraş sizi ertesi gün idare edecektir. Tabi genetik olarak çok çabuk uzayan sakala sahip değilseniz.

Bu arada eski tip silindir şeklindeki tıraş sabunu ve fırçayı da tavsiye ederim. uzun uzun yıllar tıraş olacağınız için hem kimyasal olarak daha güvenli hem de ekonomik olacaktır. Tıraş sonrası nemlendirici kullanmanızı da tavsiye ederim.

Her gün banyo olma alışkanlığı olan arkadaşlarım varsa onlar da banyodan sonra yüzleri kurumdan tıraş olurlarsa yine aynı rahatlığı yaşayacaklardır.

Sıhhatler olsun...
  • Ben en pahalı olan (670 TL) philips smart touch xl marka/model traş makinesi aldım. Makineye alışma sürecim bayağı kötü geçti. Makineyi bastırmadan kullanım; talimatına uygun kullanmama rağmen 1 ayda tahrişler biraz azaldı. Fakat makine istediğim traşı hiçbir zaman sağlayamadı ve kılları alamadığı bölgede fazla bastırmadan makineyi gezdirmeme rağmen sakalı almadı bazılarınıda tutup çekti. Acıttı vallaha . (Nerde kaldı smart touch (yumuşak dokunuş) . Makine üzerinde Hollanda imalatı olduğu yazıyor (made in holland) yani çin malı philips dahi değil. Makine boyun bölgeminin alt kısmında yoğun olmak üzere birçok kıl dönmesine neden oldu. Kılları ben düzelttim makine tekrar dönderdi. Kaşıntı, tahriş. Yazın sıcak bir dokunuş, ateş gibi kötü traş tecrübeleri. İnanın jileti çok aradım. . Bir dönen kılı çok feci cıkardım resmen ameliyat gibi yaparak, ondan sonra da jilete başladım oh be dedim. Makine 100-200 TL olan bir makine olsa çok görmeyeceğim fakat bu kadar para verip de hayal kırıklığına uğramam beni cok üzdü. Ağladım günlerce. . Benin bir arkadaşım var onda philips in eski makinesi var. O tombul bir yüz yapısına sahip, memnun olduğunu belirtti. Elekli makine kullanmadım ama denemeyi düşünüyorum. Piyasada satılan birçok elekli makine var. Bazı arkadaşlarım değişik isimlerde 30, 40 TL lik makineler kullanıyor hatta arçelik marka falan kullanan arkadaşlarım da var, çok ilginç geldi, makinelerinden çok memnunlar. Ucuz dediğimiz tenezül etmediğimiz makinelerden çok güzel sinek kaydı traşı olup, verim almaktalar. Aslında bu traş meselesi abartılacak bir konu değil. Islanan derimiz şişer ve kıllar deriye gömülür ne kadar sinek kaydı yapsan da tıraştan 20 dk sonra bilmem kaç mikron sakal kendini gösterir. Kuru yapılan tıraşta kesildi boydan fazla uzun görünmez. Şirketlerin satış stratejileri inanılmaz düzeylere ulaşmış boyutta; benim düştüğüm duruma sizde düşmeyin arkadaşlar; (Heryeri oynarmış, esnermiş, hissedermiş, kaldırır kesermiş, kaldırmadan kesermiş ) yahu esneye esneye sakalı yalayıp geçiyor, biraz alsın diye bastırsan yakıp kavuruyor. Elek ve bıcak ömrü, pil ömrü, makinenin ömrü, gelişen teknoloji ve yıpranan malzemeleri düşünün eskisi gibi 1 kere al 40 yıl kullan türü mallar üretilmiyor artık. Bu her tüketim araçları için geçerli. Hatta 40 senelik makinenin bile elek, bıçak değişim denen bir rutin bakım süreci var. İçinizi karartmak istemem. Bu 40 makine de benim babamın yıllar önce alıp hiç kullanmadığı braun sikstant marka/madel antika traş makinesi. Bu makineyi lise yıllarında heves ettim yüzeme sürdüm acayip yandı yüzüm belki alışmamış olduğundan, makinenin deri kaplama sert aynalı temizlik aparatlı kutususundan, görünüşünden kalite akıyor. Gerçekten güzel bir makine yapmış adamlar. Elektriği 110 volt veya 220 voltla değiştirerek kullanabiliyorsunuz. Business class yani. . Ya bir görseniz şimdi satılan malların ne kadar sıradan bir paketleme ve uyduruk stand dedikleri malzemeleri sattıklarını, bildiğiniz ve gördüğünüz üzere anlamışsınızdır. Yani benim 670 lik makinenin kutusu bile yok, sadece yumuşak femuarlı cüzdanvari bir kılıf işte: . . Biraz uzun, ilginç ve değişik nüanslara dokunarak konuyu özetlemeye çalıştım. Şunu iyi biliniz ki her aldığınız makineye alışma süresince bir eziyet çekeceksiz. Şunu ve ya bunu alın demiyorum. Bakın piyasaya en fazla yedek parçası (orjinal ve yan sanayi dahil) (bıçak, elek vb) bulunan yada ucuz da olabilir, bir makine seçebilirsiniz. Önemli olan işinizi görmesi, çok yüksek meblağlara çıkmayın derim. Satış ve pazarlama stratejilerine fazla aldanmayın. Bir digital klima için 10.000 TL verdiren araba piyasasının bir başka versiyonudur bu satış işleri. Bu arada bende 35 TL ye 2002 yılında aldığım, direk elektrik ile çalışan philips marka saç kesme makinesi var. Yağlama gerektirmeyen türden ve çok memnunum yani bir markanın bir konuda uzmanlaşması onu her konuda uzman yapmıyor. Benim bu yazıyı yazma sebebim; paranızın ve vücudunuzun değerini bilmeniz. Paylaşım yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum inşallah yardımcı olabilmişimdir. Saygılarımla.
    |
    |
    Guest bu mesajı paylaştı

• Arkadaşlar yaklaşık 15 yıldır hemen her gün traş olan biriyim. Bu konuda zamanında ben de çok eziyet çektim. Aklınıza gelebilecek her türlü yöntemi de denedim. Tıraş bıçakları, ıslak/kuru makineler, sıcak sular/havlular, buharlar...

Uzatmayayım sonuç olarak en acısız, kolay ve ucuz yöntem olarak nacizane tavsiyem şudur:
    Tıraş olmadan önce 5'er dakika arayla zamanınıza göre 2 ya da 3 kez yüzünüzü ıslatıp suyu yüzünüze yedirin ve kurulamadan mümkün olduğu kadar ıslak olarak bırakın. Su sakalı inanılmaz derecede yumuşatır. üstelik sıcak suya da ihtiyacınız yok. soğuk su da olur. sonra da köpükleyip en kalitelisinden 3'lü traş bıçağıyla traşınızı olun. 5 günlük sakalınızı bile bu şekilde rahat rahat tıraş edebilirsiniz. Hiçbir berber sizi kendinizden daha iyi tıraş edemez. Çünkü yüzünüzün hasas yerlerini, bıçak yönü alışkanlıklarınızı vs. sizden iyi kimse bilemez ve hissedemez. Kendinize güvenip sabırlı olun...

Bir de üşenenler için gece yatmadan önce tıraş olmayı tavsiye ederim. Tıraşa çok dikkat edilen bir yerde çalışıyorum. Ama geceden tıraş olduğuma dair hiçbir eleştiri almadım. İyi tıraş olmayı öğrenirseniz geceden yapılan tıraş sizi ertesi gün idare edecektir. Tabi genetik olarak çok çabuk uzayan sakala sahip değilseniz.

Bu arada eski tip silindir şeklindeki tıraş sabunu ve fırçayı da tavsiye ederim. uzun uzun yıllar tıraş olacağınız için hem kimyasal olarak daha güvenli hem de ekonomik olacaktır. Tıraş sonrası nemlendirici kullanmanızı da tavsiye ederim.

Her gün banyo olma alışkanlığı olan arkadaşlarım varsa onlar da banyodan sonra yüzleri kurumdan tıraş olurlarsa yine aynı rahatlığı yaşayacaklardır.

Sıhhatler olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netuyelik1 -- 25 Kasım 2013; 23:52:08 >

• Banada lazım deneyimlerinizi alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

remington bi tane modeline 10 yıl motor garantisi veriyor bi sitede gördüm

Tıraş makinesinin motorunu otomobil motoru ile karıştırmayın. Elektrik motoru zaten kolay kolay bozulmaz. Sinbo da alsanız, çok farklı değildir. Önemli olan bıçak, batarya, pcb gibi parçalardır. Bunlara nedense garanti vermezler bu yüzden böyle önemsiz bir şeye takılmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertozel

Arkadaşlar öncelikle çok konu var biliyorum ama bir tane de ben açiyim dedim. :)

Ben traş makinesi almaya karar verdim. Alacağım traş makinasın'da aradığım özellikler şunlar:

-ıslak, kuru tıraş özelliği ve bunu iyi yapabilmesi.
    -Aparatlı bir şekilde ister 0 (tam sinek kaydı yapan varmı bilmiyorum ama yakın bişey yapabilsin:) ister de kirli sakal şeklinde kesebilsin.
    -Uzun kılları kesebilsin. (vücudun diğer yerlerinde de rahat bir şekilde kullanılabilsin.)
    -Su geçirmesin. (daha önce Premier PS 8001 kullanmıştım, biraz ucuzuna gitmiştim evet ama 2 aya performansı düştü ve bıçakları şaka gibi evet ama paslanmaya başladı :D)
    -Maximum verebileceğim fiyat 150TL. ( oda değeceğine eminsem :) )

Yani istediğim şey makineyi her alanda kullanabilmek, yani hem şekillendiriciye hem traş makinesine vs. ayrı para vermek istemiyorum.(en azından şimdilik)
    Bu konuda ben Braun ürünlerini beğendim. Bana braun'un hangi modelinin uygun olduğunu söyleyebilirsiniz. Bazılarıda Philips iyi diyor o yüzden ikisi arasında kaldım.

Yeterince ayrıntılı anlatmaya çalıştım, yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

Ben panasonic RT31 kullanıyorum, üründen oldukça memnunum hiç jilet kullanmadan tıraşımı tamamlayabiliyorum, (daha evvelden kullandığım tıraş makinalarında boyun altını iyi almıyordu, jiletle almak zorunda kalıyordum) sonuç olarak tavsiye ederim.

bu arada bir düzeltme yapmak istiyorum, Premier PS 8001 kullandığınızı ve bıçaklarının 2 aya kadar paslandığını belirtmişsiniz, bu ürünü bende kullandım, Premier PS 8001 SADECE KURU TIRAŞ için kullanılır, ıslak tıraş özelliği yoktur, (hatta üzerinde ya da kutusunda şimdi hatırlamıyorum su değdirmeyin gibisiinden işaret vardır) siz buna rağmen su altında kullandıysanız bıçakların paslanması normal. (bu arada premierle bir ilgim falan yok ama gereksiz yere de firmaları kötülemenin alemi yok belirtmek istedim)

saygılar,

• forumda yazılan mesajları okudum da konu eski olduğundan benimde bir sorum olacaktı yakın zamanda bir traş makinası almayı düşünüyorum. yüzümde bazı sivilceler var o yüzden tıraş bıçağı ile olmak tam bir işkence yüzüm kan çanağına dönüyor maalesef şöyle 100-150 arasında bir makina bakıyorum. jiletle olduğum gibi yada ona yakın bir kesim yapacak bir tıraş makinası (tabiri sinek kaydı :) ) marka model olarak ne tavsiye edersiniz ?
  • Remington r6150 titanyum nasil arkadaslar? Gittigidiyor da 109tl.kullanan varmi
  • Arkadaşlar öncelikle çok konu var biliyorum ama bir tane de ben açiyim dedim. :)

Ben traş makinesi almaya karar verdim. Alacağım traş makinasın'da aradığım özellikler şunlar:

-ıslak, kuru tıraş özelliği ve bunu iyi yapabilmesi.
    -Aparatlı bir şekilde ister 0 (tam sinek kaydı yapan varmı bilmiyorum ama yakın bişey yapabilsin:) ister de kirli sakal şeklinde kesebilsin.
    -Uzun kılları kesebilsin. (vücudun diğer yerlerinde de rahat bir şekilde kullanılabilsin.)
    -Su geçirmesin. (daha önce Premier PS 8001 kullanmıştım, biraz ucuzuna gitmiştim evet ama 2 aya performansı düştü ve bıçakları şaka gibi evet ama paslanmaya başladı :D)
    -Maximum verebileceğim fiyat 150TL. ( oda değeceğine eminsem :) )

Yani istediğim şey makineyi her alanda kullanabilmek, yani hem şekillendiriciye hem traş makinesine vs. ayrı para vermek istemiyorum.(en azından şimdilik)
    Bu konuda ben Braun ürünlerini beğendim. Bana braun'un hangi modelinin uygun olduğunu söyleyebilirsiniz. Bazılarıda Philips iyi diyor o yüzden ikisi arasında kaldım.

Yeterince ayrıntılı anlatmaya çalıştım, yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

• Konu günceldir, bir arkadaşın tavsiye ettiği bi ürün var. Bütcemin sınırlarına gelmek zorunda kalacağım ama yinede aradığım performansı alamaya bilirim diye düşünüyorum. (sinek kaydıya yakın traş konusunda)
    ürün:http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=sgpanm503&categoryId=26012156
  • Up.

Arkadaş sanki benim ağzımdan yazmış, yardımlarınızı bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelaynak33

Up.

Arkadaş sanki benim ağzımdan yazmış, yardımlarınızı bekliyoruz.

Ayrıntılı yazmaya çalıştım..:)
  • /Konu günceldir. Hiçmi tavsiye yok..? :(
  • Philips 8420 iyi diyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asbst

Philips 8420 iyi diyolar.

Panasonicler konusunda gerçekten çok iyidir:

Çok işlevli Bakım kiti istiyorsanız: GY10 modelini
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=sgpanm503&categoryId=26012156

Orta fiyatlı kaliteli bir tıraş makinesi istiyorsanız: 7036 Modelini
    http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-es-7036-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgates7036&categoryId=26012156

ben dahil işyerinden 3 arkadaş kullanıyoruz. çok memnunuz. tavsiye ederim.

• Panasonic GY10 modeli şarj bitince kabloyla da çalışıyor mu?
    Bi de bu sarjlı tıraş makinelerinin batarya ömürleri nasıl oluyor ortalama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

Panasonic GY10 modeli şarj bitince kabloyla da çalışıyor mu?
    Bi de bu sarjlı tıraş makinelerinin batarya ömürleri nasıl oluyor ortalama?

Aynen bende o modeli gözüme kestirdim, şarj olayı iyidir diye düşünüyorum. Bugün yada yarın sipariş vericem birini bakalım.
  • remington bi tane modeline 10 yıl motor garantisi veriyor bi sitede gördüm
  • ''mertozel'' kardeş konuyu açtığın çok iyi olmuş ya saolasın=))
    Bende bu aralar traş makinesi bakınıyorum, şöyle adam akıllı bir yorum alan daha da bulamadım.
    Motoru(sağlam,sessiz), bıçakları(keskin,paslanmaz) ve aparatları çok sağlam olmalı.
    Acaba Braun cruzer (3-5-6) kullanan arkadaşlar var mı?
    Varsa eksi ve artılarını söylerlerse çok sevinirim,sevinir, seviniriz, sevinirler...=))

Mesela bunlar nasıldır?
    http://tr.remington-europe.com/men/grooming/beard-trimmers/

http://www.braun.com/tr/male-grooming/cruzer-shavers-and-trimmers.html

Yardımlarınız için şimdiden çook çok teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: achellias

''mertozel'' kardeş konuyu açtığın çok iyi olmuş ya saolasın=))
    Bende bu aralar traş makinesi bakınıyorum, şöyle adam akıllı bir yorum alan daha da bulamadım.
    Motoru(sağlam,sessiz), bıçakları(keskin,paslanmaz) ve aparatları çok sağlam olmalı.
    Acaba Braun cruzer (3-5-6) kullanan arkadaşlar var mı?
    Varsa eksi ve artılarını söylerlerse çok sevinirim,sevinir, seviniriz, sevinirler...=))

Mesela bunlar nasıldır?
    http://tr.remington-europe.com/men/grooming/beard-trimmers/

http://www.braun.com/tr/male-grooming/cruzer-shavers-and-trimmers.html

Yardımlarınız için şimdiden çook çok teşekkürler...

Braun öneririm pahalıdır ama kalitelidir ve genelde memnun kalıyor kullananlar.

Bu arada Panasonic GY10 modelini sipariş ettim, muhtemelen pazartesi yada salı elime ulaşır ve burada yorumlarım. :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.