DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Wireless Gözükmüyor, Kabloyla Çalışıyor :S
26
Cevap
0
Favori
38.227
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Wireless Gözükmüyor, Kabloyla Çalışıyor :S
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1522 Mesaj
      05 Aralık 2011 17:25:37
      Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık yarım saat önce eve geldim ve ilk işim tabiki bilgisayarı açmak oldu Ama bilgisayarı açınca internetin olmadığını gördüm. Sağ alttan kablosuz internetime girmeyi denedim fakat listede kendi kablosuz internetim gözükmüyordu. Ethernet kablosunu bağladım ve şuanda öyle giriyorum, hiçbir sorunda yok. Fakat kablosuz internet gözükmüyor Yardım eder misiniz ??

Önce 4.000 kitap okuyup,2 dil öğreneceksin.
      Ömrünü ülkene adayacaksın.Sonra canını cephede ortaya koyup,dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın.
      Yani Atatürk'e laf etmek için küçük yobaz,önce biraz sen adam olacaksın... 1881-193∞
    • IOS Beta Tester
      1522 Mesaj
      05 Aralık 2011 17:50:56
      quote:

Orijinalden alıntı: DarkSmellMan

Modem kurulum ayarlarına bakın belki de kablosuz kapatılmıştır.

Hocam açık

Ömrünü ülkene adayacaksın.Sonra canını cephede ortaya koyup,dünyaya diz çöktürerek bir vatan kurtaracaksın.
      Yani Atatürk'e laf etmek için küçük yobaz,önce biraz sen adam olacaksın... 1881-193∞
    • Yarbay
      4267 Mesaj
      05 Aralık 2011 17:56:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Plexicroma'
      Hocam açık

Selam
      Modemden kablosuz ağ açıksa, muhtemelen kablosuz aygıtı bozulmuş veya silinmiş olma ihtimali yüksek gibi sanki.

Bunun için;
      Aygıt yöneticisinden kablosuz olan modem sürücüsünü kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Yeni bir sürücü yüklenecek ve bağlantınız gerçekleşecektir kardeş.
      Kolay gelsin..

Zaman çok önemlidir, zira bunu boşa harcamak israfların en büyüğüdür..
      Bay_KG
    • Binbaşı
      1733 Mesaj
      05 Aralık 2011 17:56:59
      Modem üstünde wifi ışığının yanıp yanmadığını kontrol ediniz . Eğer yanmıyorsa wifi aktif etmek için modem üstünde bir buton olması lazım ufak olabilir iyice bakınız . Eğer modemde wifi ışığı yanıyorsa bilgisayarınızda sorun olabilir veya wifi'ye biri bağlanmış ve internetin büyük bölümünü kullandığı için wifi size internet veremiyor olabilir ki bu başıma gelmiştir . Modem şifresini değiştirin . modem wifi ışığını kontrol edin ve bilgisayarınızın wifisini kontrol ediniz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wRei -- 5 Aralık 2011; 17:57:43 >

• Yarbay
      5486 Mesaj
      05 Aralık 2011 18:02:01
      Merhaba,

Arkadaş wireless listesinde kendi ağını görememiş, driver ile bir alakası olduğunu sanmıyorum.

İlk olarak modem'in ara yüzüne girip, wireless'in konumuna bakın, kapatılmış yada devre dışı kalmış olabilir. Bunlardan hiç birisi ise, wireless frekans kanalını değiştirip deneyin. Yine olmazsa eğer,

Modem'in arka tarafında küçük bir reset tuşu vardır, bununla fabrika ayarlarına dönebilir tekrar dan modemi yapılandırabilirsin.

• IOS Beta Tester
      1522 Mesaj
      05 Aralık 2011 18:12:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

Alıntıları Göster

"Atheros AR9285 Wireless Network Adapter" adında bir şey var. Modemin driver ı yok ?? Bunu mu kaldırayım ?

quote:

Orijinalden alıntı: wRei

Modem üstünde wifi ışığının yanıp yanmadığını kontrol ediniz . Eğer yanmıyorsa wifi aktif etmek için modem üstünde bir buton olması lazım ufak olabilir iyice bakınız . Eğer modemde wifi ışığı yanıyorsa bilgisayarınızda sorun olabilir veya wifi'ye biri bağlanmış ve internetin büyük bölümünü kullandığı için wifi size internet veremiyor olabilir ki bu başıma gelmiştir . Modem şifresini değiştirin . modem wifi ışığını kontrol edin ve bilgisayarınızın wifisini kontrol ediniz .

Wifi ışığı yanıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Merhaba,

Arkadaş wireless listesinde kendi ağını görememiş, driver ile bir alakası olduğunu sanmıyorum.

İlk olarak modem'in ara yüzüne girip, wireless'in konumuna bakın, kapatılmış yada devre dışı kalmış olabilir. Bunlardan hiç birisi ise, wireless frekans kanalını değiştirip deneyin. Yine olmazsa eğer,

Modem'in arka tarafında küçük bir reset tuşu vardır, bununla fabrika ayarlarına dönebilir tekrar dan modemi yapılandırabilirsin.

Arayüzüne girdim. Her yeri didik didik inceledim ve hiçbir sorun yok.

Bu arada benim modemimin modeli "NetMASTER CBW 560". Listede buna benzer bir wireless gördüm. Girmeyi denedim ve böyle bir şey çıktı karşıma

• Yarbay
      5486 Mesaj
      05 Aralık 2011 18:16:48
      Modem'e reset atarmısın, tekrar yapılandırman gerekecek reset attık dan sonra.

• Teğmen
      114 Mesaj
      05 Aralık 2011 18:37:28
      Güncel driverın yüklü olduğuna emin misin?

• IOS Beta Tester
      1522 Mesaj
      05 Aralık 2011 18:38:50
      quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Modem'e reset atarmısın, tekrar yapılandırman gerekecek reset attık dan sonra.

Reset düğmesi yok, yada ben bulamadım

• Yüzbaşı
      276 Mesaj
      05 Aralık 2011 18:39:36
      1)Önceden kablosuz bağlantıyı kullanıyormuydunuz?
      2)Uydunetin verdiği modemimi kullanıyorsunuz.?

PSN: miranTR - Steam: miranTR - Origin: mrnTR
    • IOS Beta Tester
      1522 Mesaj
      05 Aralık 2011 18:45:28
      quote:

Orijinalden alıntı: mrn

1)Önceden kablosuz bağlantıyı kullanıyormuydunuz?
      2)Uydunetin verdiği modemimi kullanıyorsunuz.?

1) Bugüne kadar hiçbir sıkıntı yoktu. En son dün gece kullandım
      2) Modem konusunda çok sıkıntı çektim açıkçası. Uydunet'e ilk üye olduğumuzda verilen modem "Motorola" marka idi. Sonra internet gitti bi ara ve modemin bozuk olduğunu söylediler ve NetMASTER marka bir modem verdiler (şimdi kullandığım değil). Daha sonra yine internetim gittiğinde yine servis modemin bozuk olduğunu söyledi ve NetMASTER marka bir modem almamız gerektiğini söylediler. Öbür gün babam da "CBW-560" modelini aldı NetMASTER'ın

• Yüzbaşı
      276 Mesaj
      05 Aralık 2011 18:54:37
      Bir telefon yada başka bir cihaz ile şu anda modemin wirelles yayınının olup olmadığını öncelikle teyit edin.

Modemin arkasında bir delik olacak oraya 5sn arayla bir kalem ile basılı tutun.Reset işlemini bu şekilde yapabilirsiniz.
      Resetten sonra uydunet kullandığınız için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.Wirelles gözüktükten sonra modem arayüzüne girip wirelles şifreleyiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra sorununuzun çözüleceğine inanıyorum.Sonucu yazarsınız saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrn -- 5 Aralık 2011; 19:00:18 >

• IOS Beta Tester
      1522 Mesaj
      05 Aralık 2011 19:10:30
      quote:

Bir telefon yada başka bir cihaz ile şu anda modemin wirelles yayınının olup olmadığını öncelikle teyit edin.

Modemin arkasında bir delik olacak oraya 5sn arayla bir kalem ile basılı tutun.Reset işlemini bu şekilde yapabilirsiniz.
      Resetten sonra uydunet kullandığınız için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.Wirelles gözüktükten sonra modem arayüzüne girip wirelles şifreleyiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra sorununuzun çözüleceğine inanıyorum.Sonucu yazarsınız saygılar.

iPhone ile deniyorum, şifreyi giriyorum ve yaklaşık 5 dakikadır girmiyor. Ama şimdi farkettim ki bilgisayarda da gözüküyor kablosuz internet. Fakat girmeye çalıştığımda şöyle bir pencere çıkıyor:

• Yüzbaşı
      276 Mesaj
      05 Aralık 2011 19:13:07
      Hocam resetledinizmi modemi? Arkasında kalem ucu kadar bir delik olacak oraya 5sn basılı tutun.

• IOS Beta Tester
      1522 Mesaj
      05 Aralık 2011 19:14:39
      quote:

Hocam resetledinizmi modemi? Arkasında kalem ucu kadar bir delik olacak oraya 5sn basılı tutun.

Şimdi deniyorum

• Yüzbaşı
      276 Mesaj
      05 Aralık 2011 19:19:30
      Tahmin ediyorumki bu işlem sorununuzu çözecektir.

• IOS Beta Tester
      1522 Mesaj
      05 Aralık 2011 19:21:34
      quote:

Resetledim modemi. Bu sefer ondan farklı bir kutucuk çıktı:

• Yüzbaşı
      276 Mesaj
      05 Aralık 2011 19:27:14
      1)Modem arayüzünüze girin
      http://192.168.0.1/ yazın
      Kullanıcı adı: Admin
      şifre: Password

ile giriş yapın

2)Yukardaki menüde kablosuz/Wirelles görceksiniz tıklayın
      Orada "varsayılan kablosuz ayarlarını geri yükle" gibi birşey çıkacak ona tıklayın.

3) SSID = Wirelles ağınızın adını yazın örn:tamerwifi

4)Kaydedin

5) O sayfada solda güvenlik/security yazar tıklayın

6)WPA2-PSK Etkin işaretleyin.

7)WPA/WPA2 Şifreleme : TKIP

8)WPA Ön-Paylaşımlı Anahtar: Bir şifre yazın

Kaydetip çıkın wirellesi tekrar arayın.

• IOS Beta Tester
      1522 Mesaj
      05 Aralık 2011 19:35:02
      quote:

1)Modem arayüzünüze girin
      http://192.168.0.1/ yazın
      Kullanıcı adı: Admin
      şifre: Password

ile giriş yapın

2)Yukardaki menüde kablosuz/Wirelles görceksiniz tıklayın
      Orada "varsayılan kablosuz ayarlarını geri yükle" gibi birşey çıkacak ona tıklayın.

3) SSID = Wirelles ağınızın adını yazın örn:tamerwifi

4)Kaydedin

5) O sayfada solda güvenlik/security yazar tıklayın

6)WPA2-PSK Etkin işaretleyin.

7)WPA/WPA2 Şifreleme : TKIP

8)WPA Ön-Paylaşımlı Anahtar: Bir şifre yazın

Kaydetip çıkın wirellesi tekrar arayın.

Kardeş, çok sağolasın. Sonunda oldu gerçekten çok teşekkür ederim

• Yüzbaşı
      276 Mesaj
      05 Aralık 2011 19:36:52
      Sevindim , iyi günler

• IOS Beta Tester
      1522 Mesaj
      05 Aralık 2011 19:49:23
      quote:

Sevindim , iyi günler

Sağol sanada

• Yüzbaşı
      437 Mesaj
      15 Haziran 2013 14:02:31
      quote:

Orijinalden alıntı: wRei

Wireles tuşu nasıl olmuşsa kapanmış açtım :) basit ama öğretici... tşkler wRei...

Asus N53S i7 2630QM , 4gb RAM, 500gb HDD, GT540M Ekran Kartı
    • Binbaşı
      1733 Mesaj
      15 Haziran 2013 20:20:56
      quote:

Orijinalden alıntı: Dumanyack

Alıntıları Göster

Wireles tuşu nasıl olmuşsa kapanmış açtım :) basit ama öğretici... tşkler wRei...

2 yıl sonra yazdıklarımın yardımcı olabilmesi ilginç ve güzel

• Yüzbaşı
      365 Mesaj
      27 Ekim 2013 17:06:22
      quote:

Orijinalden alıntı: Plexicroma

Alıntıları Göster

Kardeş, çok sağolasın. Sonunda oldu gerçekten çok teşekkür ederim

http://forum.donanimhab...6617/f_//tm.htm#83151766
      bana da yardım eder misiniz

• Er
      1 Mesaj
      25 Şubat 2015 15:33:57

Hocam çok teşekkürler. Ufak bir ayrıntı ama boşuna çabalamaktan kurtardınız.yoksa cırmalayacaktık :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      wReikullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      14 Mesaj
      05 Kasım 2015 13:07:35
      benimde acer aspire v3-571g vardı. aynı problemi yaşadım. format attım. sürücüleri güncelledim. biosu güncelledim. olmadı. kablosuz ağ gözükmüyordu. kablolu bağlandım bir süre. sonra bilgisayarımın network adaptörünün nasıl söküldüğüne dair bir video izledim youtubedan. bilgisayarın arkadaki kapağının iki vidasını sökünce kapağı kaldırıp gördüm network adaptörünü. neyse.. en son götürdüğüm tamirci network adaptörünün ucunu oturtmadan vidalamış gerizekalı. yerine oturtup vidaladım. kapağı kapattım. aygıt yöneticisinde ünlem işaretli kısımda sürücü güncellemesi yapınca sorun düzeldi. on numara beş yıldız. ancak adaptörün kaplu uçlarını takarken çok hassas olmalısınız. hemen yamulabiliyorlar daha önce benzer problemler yaşadım. benzer video bulabilirseniz, ellerim hassas öküz değilim diyorsanız. vidaları yavaş yavaş incitmeden sıkar gevşetirim çokta sıkmam diyorsanız deneyin :)

• IOS Beta Tester
      1522 Mesaj
      05 Kasım 2015 13:14:12
      Hortlaya hortlaya bir hal oldu bu konu da

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Wireless Gözükmüyor, Kabloyla Çalışıyor :S
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.