Şimdi Ara

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
9
Favori
70.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AgahEroglu

quote:

Orijinalden alıntı: xperd

arkadaşlar bugün samsung software manager'da ekran kartı ile ilgili 8.930 güncellemesi gördüm. bunu yükleyip deneyen oldu mu, bir faydası var mıdır yüklesek? benim makinanın modeli s04tr

edit:
    8.940 sürücüsünü yüklemiştim önceden. 8.930 sürücüsünü yüklemek için eski sürücüye dönünce software manager'daki güncelleme kayboldu :( yani 8.930 sürücüsünü kurabilmek için 8.940 ın yüklü olması gerekiyor kanımca.

öyle birşey olacagını sanmıyorum çünkü ben 930 u kurarken 940 yüklü değildi bende fakat güncelleştirme olayını bende tam olarak anlamıs değilim kafasına göre geliyor gidiyor bazısında çıkıyor bazısında çıkmıyor ama 930 güncellemesi 940 dan daha iyi kesinlikle kurmalısın

demekki 8.940 sürücüsünü sorunlu olduğu için geri çektiler.

• quote:

http://www.samsung.com/tr/support/model/NP700Z5A-S04TR-downloads?isManualDownload=true
    bu linkte buldum 6750m ekran kartının 8.930 sürücüsünü, fakat şu an işteyim indirip yükleme şansım yok. eve gidince bakarım artık. umarım bu sürücüde değiştirilebilir grafik özelliği aktiftir.

değiştirilebilir grafik hala aynı , yani değiştiriliyor görünüyor fakat makine kendi istemediği sürece değiştirmiyor yani ancak zorlanırsa değiştiriyor.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bugün samsung software manager'da ekran kartı ile ilgili 8.930 güncellemesi gördüm. bunu yükleyip deneyen oldu mu, bir faydası var mıdır yüklesek? benim makinanın modeli s04tr

edit:
    8.940 sürücüsünü yüklemiştim önceden. 8.930 sürücüsünü yüklemek için eski sürücüye dönünce software manager'daki güncelleme kayboldu :( yani 8.930 sürücüsünü kurabilmek için 8.940 ın yüklü olması gerekiyor kanımca.

öyle birşey olacagını sanmıyorum çünkü ben 930 u kurarken 940 yüklü değildi bende fakat güncelleştirme olayını bende tam olarak anlamıs değilim kafasına göre geliyor gidiyor bazısında çıkıyor bazısında çıkmıyor ama 930 güncellemesi 940 dan daha iyi kesinlikle kurmalısın

benim 940 da gördüğüm tek hatalı taraf değiştirilebilir grafikte yüksek per. yada güç tas işl. seçip uygula dediğiniz zaman tekrar atanmamış olarak seçmesiydi başka bi bozuk yan göremedim

• quote:

quote:

quote:

quote:

edit:

benim 940 da gördüğüm tek hatalı taraf değiştirilebilir grafikte yüksek per. yada güç tas işl. seçip uygula dediğiniz zaman tekrar atanmamış olarak seçmesiydi başka bi bozuk yan göremedim

bendede 8.940 sürücüsünü yükledikten sonra şarjı daha hızlı bitmeye başladı. sanırım sürekli harici gpuyu kullanıyordu. normal kullanımda bile ısınıyordu.
    sürücüyü kaldırır kaldırmaz farkı hissettim. ancak eski sürücüdede bana, hiç harici gpuyu kullanmıyormuş gibi geliyor. oyun açtığımda bariz takılıyor. eve gidince de 8.930 u deneyeceğim. yine normal kullanımda dahili gpu ile kullansın ona razıyım. ama güce ihtiyacım olduğunda da harici gpu otomatikte olsa devreye girsin. bu arada verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

• 8.93 bf3e girerken inanılmaz zorlanıyor hala anlamış değilim neden olduğunu,banada 8.94 gayet iyi geliyor hariciye geçiş daha hızlı
  • Selamlar. Sarj olayini sanirim cozdum sorun eski alışkanlıklardan kaynaklanıyor sanırım. Chrome kullanırken minimum 10 sekme ile browsing yapmak, yüksek bir sarfiyat getiriyormuş haliyle. Windows aero-masaüstünü disable edince ve BattertCarehttp://download.cnet.com/BatteryCare/3000-20430_4-10964408.html linkinden indirince şu an batarya üzerinde tam kontrol sağladım ve 5 saat gibi değerler elde edilebiliyor. Ortalama güç sarfiyatı 10W civarı tutulursa 6 saat bile mümkün olabilir gibime geliyor.

Bir sorunumu daha danışmak isterim,
    * Hard Disk benim 750GB olan modeli. C ve D diye iki partition'a ayrılmış C 50GB olarak ayrılmış ve çok fazla program yüklememe rağmen sadece 5 GB yer kaldı. Windows belgeler düzenlemelerini D: deki klasörleri göstererek yani C de birşey tutmayarak yaptım. Ben bir gamer olmadığımı da belirtmek isterim. Merak ettiğim siz GB'larca oyunlları partition'ları büyüterek mi yüklediniz. Ya da tavsiye edeceğiniz farklı bir yolu var mıdır. Bildiğim kadarıyla Partition'ları yeniden şekillendirecek olursam C ve D deki verilerimi kaybedeceğim? Laptop'u mükemmeleştiren Samsung Software'lerini de kaybetmekten çekinirim. Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: zamaro

Selamlar. Sarj olayini sanirim cozdum sorun eski alışkanlıklardan kaynaklanıyor sanırım. Chrome kullanırken minimum 10 sekme ile browsing yapmak, yüksek bir sarfiyat getiriyormuş haliyle. Windows aero-masaüstünü disable edince ve BattertCarehttp://download.cnet.com/BatteryCare/3000-20430_4-10964408.html linkinden indirince şu an batarya üzerinde tam kontrol sağladım ve 5 saat gibi değerler elde edilebiliyor. Ortalama güç sarfiyatı 10W civarı tutulursa 6 saat bile mümkün olabilir gibime geliyor.

* Hard Disk benim 750GB olan modeli. C ve D diye iki partition'a ayrılmış C 50GB olarak ayrılmış ve çok fazla program yüklememe rağmen sadece 5 GB yer kaldı. Windows belgeler düzenlemelerini D: deki klasörleri göstererek yani C de birşey tutmayarak yaptım. Ben bir gamer olmadığımı da belirtmek isterim. Merak ettiğim siz GB'larca oyunlları partition'ları büyüterek mi yüklediniz. Ya da tavsiye edeceğiniz farklı bir yolu var mıdır. Bildiğim kadarıyla Partition'ları yeniden şekillendirecek olursam C ve D deki verilerimi kaybedeceğim? Laptop'u mükemmeleştiren Samsung Software'lerini de kaybetmekten çekinirim. Saygilarimla.

aynı sorun bende de var güvenemedim o tür programların garantisi yok diyolar.

• easus partition manager önerebileceğim kullanımı oldukça kolay olan bir program, samsungun harddiske yüklediği recovery kısmına dokunmaz (kaydırma ve silme olarak) iseniz bir sorun olacağını sanmıyorum.
  • battery care'nin bir katkısı olmaz sadece pille alakalı bilgilere ulaşırsınız bazıları kapasiteyi artırıyor ömrü uzatıyor,yıpranmayı azaltıyor diyor yok öyle bir durum.
  • quote:

Selamlar. Sarj olayini sanirim cozdum sorun eski alışkanlıklardan kaynaklanıyor sanırım. Chrome kullanırken minimum 10 sekme ile browsing yapmak, yüksek bir sarfiyat getiriyormuş haliyle. Windows aero-masaüstünü disable edince ve BattertCarehttp://download.cnet.com/BatteryCare/3000-20430_4-10964408.html linkinden indirince şu an batarya üzerinde tam kontrol sağladım ve 5 saat gibi değerler elde edilebiliyor. Ortalama güç sarfiyatı 10W civarı tutulursa 6 saat bile mümkün olabilir gibime geliyor.

setup ı d ye at d ye yükle oyunu,problem ?

• Bu şekilde yüklenebildiğini bilmiyordum, program files nerdeyse o diske program-oyun yüklenebilir diye biliyordum. Bu durumda bu C'yi büyütmeye gerek yok, teşekkürler.
  • quote:

Bu şekilde yüklenebildiğini bilmiyordum, program files nerdeyse o diske program-oyun yüklenebilir diye biliyordum. Bu durumda bu C'yi büyütmeye gerek yok, teşekkürler.

harici hdd ye bile yükleyebilirsiniz oyunu,hiçbir performans aksaklığı olmuyor,sıkıntı yartmıyor yani c nin 50 gb oluşu
  • Bende yarın servisten laptop'u teslim alıcam anakart değişilmiş,batarya kalibrasyon yapılmış.Teslim almadan önce 10 15 dk açıp kontrol edicem cihazı ne olur ne olmaz :) sonra yeniden servis formu doldurmayalım.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihanKaygusuz -- 11 Ocak 2017; 17:17:2 >
  • quote:

Beyler üzücü bi haberim var.

Geçtiğimiz haftalar da Samsung Forum 2012 ye davetliydim orda maşşallah piyasada olan olmayan onlarca yeni laptop ultrabook vs. vardı hatta 17 inchlik Choros 7 bile vardı baya bi kullandım habire yeniden başlatdım çılgınlar gibi hızlı alet

Fakat ordaki yetkililere türkiye pazarında 15 inchlik model var ama bu 17 lik ne zaman gelir sabırsızlanıyoruz dediğim de elimizde net bir bilgi yok dendi. işte üzücü haberim bu

inat ettim 17 liğini alıcam diye haziran-temmuz'a kadar geldi geldi gelmedi asarım kendimi

Ekranı nasıl? tam mat ekran mı?
  • Off okullar kapansa da bi bilgisayar alsam kurulsam oyunlara ohhhh Hele bi de ramazan ayında sahura kadar ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmc17

quote:

Geçtiğimiz haftalar da Samsung Forum 2012 ye davetliydim orda maşşallah piyasada olan olmayan onlarca yeni laptop ultrabook vs. vardı hatta 17 inchlik Choros 7 bile vardı baya bi kullandım habire yeniden başlatdım çılgınlar gibi hızlı alet

Fakat ordaki yetkililere türkiye pazarında 15 inchlik model var ama bu 17 lik ne zaman gelir sabırsızlanıyoruz dediğim de elimizde net bir bilgi yok dendi. işte üzücü haberim bu

inat ettim 17 liğini alıcam diye haziran-temmuz'a kadar geldi geldi gelmedi asarım kendimi

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihanKaygusuz -- 7 Kasım 2020; 12:37:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihanKaygusuz

quote:

quote:

aynen o şekil tam mat + jbl miydi neydi bi markanın hoparlörleri var üstünde deli bişeydi valla ençok onla ilgilendim Samsung Forum 2012 de. Yeni 9 serisi ürünlere de baktım ama yok aga Chronos 7 bambaşka :)

Aşık mı oldun laptopa çavuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Proph

quote:

Orijinalden alıntı: CihanKaygusuz

quote:

quote:

aynen o şekil tam mat + jbl miydi neydi bi markanın hoparlörleri var üstünde deli bişeydi valla ençok onla ilgilendim Samsung Forum 2012 de. Yeni 9 serisi ürünlere de baktım ama yok aga Chronos 7 bambaşka :)

Aşık mı oldun laptopa çavuş

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihanKaygusuz -- 7 Kasım 2020; 12:36:54 >

• Arkadaşlar Bu makina kafayı Yedirticek Bana Disk Yönetimde 8 gb issd diye gösteriyordu boş olarak bende onu dinamik diske çevirdim ... ne yapmam gerekiyor ! birde ekran kartını hangisini kullandığını nasıl seçerim intel mi ati mi diye ....
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.