Şimdi Ara

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
958
Cevap
9
Favori
70.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Açıklık getireyim tabii ki; orjinalde gelen 750gb lik hdd yi söktüm onun yerine 120 GB OCZ Vertex 3 taktım, çokta memnunum. Bilgisayarla gelen Windows 7 Home Prem. DVD'si veya herhangi başka bir işletim sistemi dvdsi ile sorunsuz kurulum yapabiliyorum.

Sorunum tam olarak şu :
    USB bootable özelliği olan bir flashbellekle chronos7 ye windows 7 kurmaya çaliştiğimda (ki bu flashbellekten başka pc lere sorunsuz windows 7 kurabiliyorum);
    İlk restart atmaya kadar herşey normal (windows kurulumu, dosyaları yükleyip kendine 1 defa restart atıyor ya, oraya kadar normal yani)

ama bundan sonra, kurulum devam etmiyor. işletim sistemi boot olmuyor, sürekli restart atiyor bilgisayar.

halbuki normal bir dvd ile kurulum yaptığımda bu sorunu yaşamiyorum. bunu anlatmak istedim aslında :)

Eğer ubuntu usb'sindekileri bilgisayara yükleyip direkt restart atıyorsa o arada usb'yi çekmek gerekli. Çünkü o zaman sürekli aynı usb'den boot yapmaya çalışır. Eğer usb hiç açılmıyorsa bios ayarını kontrol etmek gerekebilir (boot sırasını) ya da usbniz usb 2.0 ise ve samsungun 3.0 girişine takıyorsanız orada bir hata olabilir. Ben ubuntu kurmadım ama usbden live şeklinde çalıştırıyordu, denedim.

• Arkadaşlar nerden almamı önerirsiniz bu laptopu?Ve ne kadara bulabilirim en ucuz?Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

Arkadaşlar nerden almamı önerirsiniz bu laptopu?Ve ne kadara bulabilirim en ucuz?Teşekkürler

Vatan Computer'den alabilirsin ama %25 indirimi bekle 2500 tl'ye falan düşüyo

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np700z5a-s04tr-700z5a-core-i7-2675qm-220ghz-8gb-ddr3-1tb-1024mb-ddr5-hd6750m-15,6-bt-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=58651

• quote:

Arkadaşlar nerden almamı önerirsiniz bu laptopu?Ve ne kadara bulabilirim en ucuz?Teşekkürler

Vatan bilgisayrin indirim gunu bekle indirim oldugu gun mediamrka git vatanda aynisi daha ucuza diye soyle hem indirim yapiyolar hemde yaninda 22" led tv veriyolar, sahsen ben oyle yaptim ben alirken binekste 2250 tl idi ayni fiyata yaninda tv aldim bide

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m@hm@

quote:

Vatan bilgisayrin indirim gunu bekle indirim oldugu gun mediamrka git vatanda aynisi daha ucuza diye soyle hem indirim yapiyolar hemde yaninda 22" led tv veriyolar, sahsen ben oyle yaptim ben alirken binekste 2250 tl idi ayni fiyata yaninda tv aldim bide

Çok iyiymiş her media marktta yaparlar mı bunu?
  • Yaparlar cunku mediamrkta en dusuk fiyat garantisi diye bi olay var
  • Samsung un diğer bir serisi daha var. S06TR olanı 1600*900 çözünürlüklü diyor vatanda. Ekranı mat mı değil mi bir gören var mı?
    Ürünün sitesi:

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-rf511-s06tr-rf511-core-i7-2670qm-220ghz-8gb-ddr3-1tb-2gb-gt520m-156-dvdrw-br-cam-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=58650
  • quote:

Orijinalden alıntı: dmc17

Samsung un diğer bir serisi daha var. S06TR olanı 1600*900 çözünürlüklü diyor vatanda. Ekranı mat mı değil mi bir gören var mı?
    Ürünün sitesi:

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-rf511-s06tr-rf511-core-i7-2670qm-220ghz-8gb-ddr3-1tb-2gb-gt520m-156-dvdrw-br-cam-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=58650

bunu rf511 başlığına sorabilirsin daha yeni almış arkadaşlar var samsungun kendi sitesinde tam belirtmiyor ama muhtemelen bu parlak ekran

• RF 511 bildiğimiz parlak ekrandır.

NP serilerinde görülüyor mat ekran.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gursuogr

RF 511 bildiğimiz parlak ekrandır.

NP serilerinde görülüyor mat ekran.

rf511 serisinde mat ekranlar mevcut ondan soruyor arkadaş zaten
  • s01 tr modeli dışında var mı kullanılan bahsedilen s06 değil mi ?

düzeltme : rf 511 den bahsettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gursuogr -- 1 Mayıs 2012; 22:11:37 >
  • öncelikle hangi modeli belirtiyorsun anlamadım burda zaten arkadaş yanlış başlığa açmış burada cronostan bahsetmiyoruz,rf511 serisinden bahsediyoruz ve bir çok modeli mevcut bazı modellerinde mat ekran mevcut s06tr yeni çıkmış bir model ve mat mı parlak mı diye soruyor sitesinde de tam bir bilgi yok ama muhtemelen prlak ekran.
  • sa beyler samsung 7 serisinden aldım l.a. noire de bayabi donuyo arkadaşlar ekran kartı güncellemsi yap diyo nasıl yapacam ne yapacam söyler misin ekran kartım atı radeon 6750 hd 1 gb lık.sayfalar çok uzun baktım baya bi kısmına göremedim.önerileriniz,püf noktalarını banada söyler misiniz? arkadaşlar sen laptopu kullanmayı bilmiyosun dedi neler yapmam lazım?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  • quote:

Orijinalden alıntı: servetbugra

sa beyler samsung 7 serisinden aldım l.a. noire de bayabi donuyo arkadaşlar ekran kartı güncellemsi yap diyo nasıl yapacam ne yapacam söyler misin ekran kartım atı radeon 6750 hd 1 gb lık.sayfalar çok uzun baktım baya bi kısmına göremedim.önerileriniz,püf noktalarını banada söyler misiniz? arkadaşlar sen laptopu kullanmayı bilmiyosun dedi neler yapmam lazım?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

vga driverını samsungun sitesinde chronos yazıp aratıp indirebilirsin bilgisayarını seçip destek bölümüne girerek.donma sorunu için lanoire.exe'' diye biten kısayolun sonuna -npd -str -nonv parametrelerini ekle uygula tamam de,bu şekilde düzenlediğin kısayoldan gir oyuna donmanın driver ile alakası yok xboxtan bozma oyun olduğu için çok genel bi sorun o configürasyonu iyi yapılmadığından kısayol hedefi şu şekilde olacak .....lanoire.exe'' -npd -str -nonv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 5 Mayıs 2012; 23:30:53 >

• eyvallah kardeşim
  • chronos ivy bridge edition lar çabuk düştü piyasaya,almak isteyen arkadaşlar şöyle buyursunhttp://www.pcdepo.com/samsung-39-un-ivy-bridge-np700z7c-s01us-notebook-urun7509.html ilk seri chronos vatanda daha pahalı şuan http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-np700z5a-s04tr-700z5a-core-i7-2675qm-220ghz-8gb-ddr3-1tb-1024mb-ddr5-hd6750m-15,6-bt-w7pr/productdetails.aspx?I_ID=58651

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 7 Mayıs 2012; 17:56:05 >

• yokki gelecek zaten geleceği belli yakın zamanda modell belli olduğu için siteye aktarılmış ama farkındaysan daha detaylı özellikleri bile yok,bu fiyat seviyesinden bekliyordum açıkçası 17 inç olanını 15 inç olanı 2700-2800 lerde olur onda 640m ekran kartı mevcut.vatan gibi büyük mağazalarda en az 3500 gibi gereksiz bir fiyatla bağlar bu duruma bakılırsa.
  • bence 640m li 15inç yeni işlemcili modeller indirimle 3000 tl olur bunları 2500 tl ye satılıyıorlarsa 3000 den aşağı olmaz bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa997

bence 640m li 15inç yeni işlemcili modeller indirimle 3000 tl olur bunları 2500 tl ye satılıyıorlarsa 3000 den aşağı olmaz bence

Yaz geliyor fiyatları düşürürler bence yeni seri 15'' 2500 falan olur 17'' de 2800-3000 arasında olur.

Ben bugün mediamarkt'ta inceledim 15.6'' ekran gözüme küçük geldi.Bir de orada baktığımda klavye ile ekran çerçevesinin orada yani fanların bulunduğu bölüm çok sıcaktı kullanan arkadaşlar da yorum yazarsa sevinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: myemperor26

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa997

bence 640m li 15inç yeni işlemcili modeller indirimle 3000 tl olur bunları 2500 tl ye satılıyıorlarsa 3000 den aşağı olmaz bence

Yaz geliyor fiyatları düşürürler bence yeni seri 15'' 2500 falan olur 17'' de 2800-3000 arasında olur.

Ben bugün mediamarkt'ta inceledim 15.6'' ekran gözüme küçük geldi.Bir de orada baktığımda klavye ile ekran çerçevesinin orada yani fanların bulunduğu bölüm çok sıcaktı kullanan arkadaşlar da yorum yazarsa sevinirim :)

quote:

Orijinalden alıntı: srknbyz

quote:

Orijinalden alıntı: Fernando_S

Bu nedir ya...
    Arkadaşlar durduk yerde masrafa sokacaksınız adamı. Şu makinada beni en çok cezbeden olayın mat ekran olması ise ilginç. :)

Peki havalandırmanın çerçeveye vurması sorun olur mu uzun vadede? Şu ana kadar bu konuda sorun yaşayan var mı?

cihaz zaten oyun oynamadığınız sürece o kadar sessiz çalışıyorki fan fln çalışmıyor gibi sanki,fanlar oyun oynarken kendini belli ediyor ki zaten laptopu kullanırken klavyeye eğik yani 90 dereceden düşük bi açıda kullanmadığımız için çerçeveye yansıyan hçbir şey yok en az bi 130 derecelik açı oluyor hava çıkışı ile ekran arasında,çıkan havada neticede abartı sıcak değil,o bakımından mutlaka düşünülerek yapılmış birşey olduğu kesin

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.