Şimdi Ara

Arçelik ve Beko 3 Boyutlu Smart Tv Kullanıcı Yorumlarınız Yazarmısınız (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.781
Cevap
40
Favori
369.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sorum olacakti. Bizde de Arçelik 3d tv var ama internete bağlanamıyorum.Arama yaptığım zaman interneti bulamıyor. Ne yapmam lazım acaba? Birde televizyonun bulunduğu yerden telefondan olsun laptontan olsun interneti görüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: revahaercan

Bir sorum olacakti. Bizde de Arçelik 3d tv var ama internete bağlanamıyorum.Arama yaptığım zaman interneti bulamıyor. Ne yapmam lazım acaba? Birde televizyonun bulunduğu yerden telefondan olsun laptontan olsun interneti görüyor

tv duvara monte ise koblosuz bağlanıyorsanız WİFİ olarak duvar veya başka engel olabilir ,telefon ve laptop gibi düşünmeyin tv nin wifi sini, bende duvarda monte yan odada görmüyor alt kattan da görmüyor mümkünse kablo ile deneyin verim alacaksınız keyifli seyirler
  • benim modem de, hemen duvarın arkasında sayılır, ama bazen görmüyor. modemin yerini değiştirince (öyle büyük değişiklik değil, iki karış uzaklıkta başka bir yere koyuyorum) o zaman görüyor. bu pek sık olmuyor.
  • bizim beko tv interneti alt kattan alıyor hemde arada 2 duvar var ama sıkıntı yok.ama apartman 25 yıllık ve yalıtım yok o yüzden sorun olmuyor galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: medetres

quote:

Orijinalden alıntı: tamburada

Bir güncelledim kanal listem, bis keylerim, internet ayarlarım hepsi uçtu gitti..

Muhtemelen arkaplan iyileştirmeleri yapıldı, bari bir kaç yeni uygulama görseydik.

Kanal yedeklemek için usb belleğinizi televizyona takın sonra Menü ye girin ordan Kaynak ayarı na girin ordan Program tablosu üzerine gelip durun kumandadan 4658 i tuşlayın televizyonun ekranında yedekleme kutucuğu çıkacak burdan Tv to Usb yi seçeceksiniz alt seçenekten copy item yazan yerden kanal listesi için sadece Channel/Video yazanı seçin ve kırmızı tuşa basın başarılı oldu diye uyarı verecek başarısız olursa usb belleği çıkartıp tekrar takın usb bellekten televizyona kanalları atmak için yine aynı şekilde yedekleme kutucuğunu açın bu sefer tersine yaparak Usb to Tv seçilecek copy item yazan yerden kanal listesi için sadece Channel/Video seçilecek ve kırmızı tuşa bastıktan sonra televizyon kendiliğinden kapanıp açılacaktır hepsi bu kadar

Bu şekilde flash belleğe yedek alabilirsiniz ve güncellemeler sonunda olası kayıpları 2-3 dakikada çözüp eski listenizi kullanabilirsiniz keyifli seyirler

Teşekkür ederim bilgi için, bir dahaki güncellemede kullanacağım bunu.

• quote:

quote:

Bir sorum olacakti. Bizde de Arçelik 3d tv var ama internete bağlanamıyorum.Arama yaptığım zaman interneti bulamıyor. Ne yapmam lazım acaba? Birde televizyonun bulunduğu yerden telefondan olsun laptontan olsun interneti görüyor

tv duvara monte ise koblosuz bağlanıyorsanız WİFİ olarak duvar veya başka engel olabilir ,telefon ve laptop gibi düşünmeyin tv nin wifi sini, bende duvarda monte yan odada görmüyor alt kattan da görmüyor mümkünse kablo ile deneyin verim alacaksınız keyifli seyirler

teşekkür ederim artık kablo çekeceğiz mecburen. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemyisgolvey

benim modem de, hemen duvarın arkasında sayılır, ama bazen görmüyor. modemin yerini değiştirince (öyle büyük değişiklik değil, iki karış uzaklıkta başka bir yere koyuyorum) o zaman görüyor. bu pek sık olmuyor.

Modemin yerini değiştirip deneyeceğim ama olmaz herhalde duvarlar keser diye düşünüyorum.Teşekkürler.
  • Bir soru daha sormak istiyorum. :) Dün Digitürk kartımı televizyona bağladım ancak Lig Tv vb Digitürke ait kanallar çıkmadı. Nasıl düzeltebilirim acaba?
  • quote:

Bir soru daha sormak istiyorum. :) Dün Digitürk kartımı televizyona bağladım ancak Lig Tv vb Digitürke ait kanallar çıkmadı. Nasıl düzeltebilirim acaba?

Kanal taraması yapman gerekiyor eğer listede yoksa (Menü) ye gir ordan (Kaynak Ayarı) na gir ordan (Otamatik Kanal Arama) dan tarama yaptır (Tarama Modu) yazan yerden (ücretsiz+şifreli) seçili olsun (Ağ Arama) açık olsun kumandadan kırmızı tuş a basarak taramayı başlat dijitürk e ait şifreli kanalları bulacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halildmnlıo -- 16 Temmuz 2013; 12:30:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir soru daha sormak istiyorum. :) Dün Digitürk kartımı televizyona bağladım ancak Lig Tv vb Digitürke ait kanallar çıkmadı. Nasıl düzeltebilirim acaba?

Alternatif: Kanal taraması yapman gerekiyor eğer listede yoksa (Menü) ye gir ordan (Kaynak Ayarı) na gir ordan (Dijital Manuel Arama) dan tarama yaptır (Transporter) yazan yere gel kumandanın ok tuşuna bas (12729 MHz H 30000) bu frekans ı bul ve seç (Tarama Modu) yazan yerden (ücretsiz+şifreli) seçili olsun (Ağ Arama) açık olsun kumandadan kırmızı tuşa basarak taramayı başlat dijitürk e ait şifreli kanalları bulacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halildmnlıo -- 16 Temmuz 2013; 12:28:05 >
  • quote:

Öncelikle düz mantık uydudan digitürk frekansını giriyoruz ve bildiğim kadarıyla türksatta digitürk yok, o açıdan digitürke üye iseniz eğer yayın almanız gerekiyor ilgili kanalı açtığınızda kanal çıkmalı
  • quote:

quote:

Öncelikle düz mantık uydudan digitürk frekansını giriyoruz ve bildiğim kadarıyla türksatta digitürk yok, o açıdan digitürke üye iseniz eğer yayın almanız gerekiyor ilgili kanalı açtığınızda kanal çıkmalı

Digitürk kurulumu yaptım ancak Digitürk kanallarında sıkıntı çıkardı olmadı akşam müşteri temsilcisini ararım.Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halildmnlıo

quote:

Alternatif: Kanal taraması yapman gerekiyor eğer listede yoksa (Menü) ye gir ordan (Kaynak Ayarı) na gir ordan (Dijital Manuel Arama) dan tarama yaptır (Transporter) yazan yere gel kumandanın ok tuşuna bas (12729 MHz H 30000) bu frekans ı bul ve seç (Tarama Modu) yazan yerden (ücretsiz+şifreli) seçili olsun (Ağ Arama) açık olsun kumandadan kırmızı tuşa basarak taramayı başlat dijitürk e ait şifreli kanalları bulacaktır

teşekkür ederim deneyeceğim inşallah.

• Güncelleme var yazıyor tv de ve hiç yapmadım önce . Tv de 2 3 aylık ne gibi artısı ve eksisi olur güncellemenin ve ne kadar sürede yapar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet97089

Güncelleme var yazıyor tv de ve hiç yapmadım önce . Tv de 2 3 aylık ne gibi artısı ve eksisi olur güncellemenin ve ne kadar sürede yapar ?

güncelleme yapmak bazı iyileştirmeleri yanında getiriyor veya yeni uygulamalar getirir..10-15 dakika sürer netten güncelleme
  • Selam arkadaşlar,

32lep-6b model arçelik tv kullanıyorum. tv'den memnunum. Fakat yenilerde, modemim arızlandığı için -epeyce eskiydi- yeni bir modem almak istedim. bu kez de, modemin 300mbps olmasını istiyordum ve zyxel p-660hn-f1z model bir modem router aldım. internete giriyorum ve hızından memnunum, dlna'da video izlerken takılma olmuyordu. ama bu kez, ilginç bir sorun ortaya çıktı: kablosuz üzerinden ev ağından video izlerken, tek parça ya da çok parçalı video olsun fark etmiyor - 14. ya da 15. dakikada dlna kendini kapatıyor ve medya server larının göründüğü sayfaya dönüyor. yani, 15 dakikadan uzun bir videoyu kablosuz üzerinden tv'de izlemek imkansız hale geldi.
    daha önceki modem'im 125kbps airties 211 idi ve sanırım g modunda yayın yapıyordu. şimdi bu modem router, n modunda yayın yapıyor ve bu tv de bu yayın modunu tanıyabiliyor.
    internete baktım ve lg tv'lerde de benzer sorunlar olmuş ve az sayıda da değil. çözmeye çalışmışlar: modemini değiştirenler, yazılımları güncelleyenler, serviio gibi medya paylaşım programlarını deneyenler var, router'ı ayarlayanlar da var. bazıları sorunlarının çözmüş, ama görünen o ki, çoğunda sorun devam ediyor. benzer bir sorunla karşılaşan var mı acaba? sorunu çözmek için bir önerisi olan var mı?

şu an kullandığım modem zyxel, önceki bozulan modemden sonraki ikinci modem, çünkü bundan önce aldığım tp-link ip almıyordu ve interenete bağlanamıyordu. gittim, teknosa'da değiştirdim, sorun çıkartmadan değiştirdiler ama şimdi bu modemi de götürmek istemiyorum. hızı iyi, sorun yok.
    n modem ya da modem router kullanan var mı? benzer sorun yaşıyor musunuz?
    ilginiz için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Selam arkadaşlar,

32lep-6b model arçelik tv kullanıyorum. tv'den memnunum. Fakat yenilerde, modemim arızlandığı için -epeyce eskiydi- yeni bir modem almak istedim. bu kez de, modemin 300mbps olmasını istiyordum ve zyxel p-660hn-f1z model bir modem router aldım. internete giriyorum ve hızından memnunum, dlna'da video izlerken takılma olmuyordu. ama bu kez, ilginç bir sorun ortaya çıktı: kablosuz üzerinden ev ağından video izlerken, tek parça ya da çok parçalı video olsun fark etmiyor - 14. ya da 15. dakikada dlna kendini kapatıyor ve medya server larının göründüğü sayfaya dönüyor. yani, 15 dakikadan uzun bir videoyu kablosuz üzerinden tv'de izlemek imkansız hale geldi.
    daha önceki modem'im 125kbps airties 211 idi ve sanırım g modunda yayın yapıyordu. şimdi bu modem router, n modunda yayın yapıyor ve bu tv de bu yayın modunu tanıyabiliyor.
    internete baktım ve lg tv'lerde de benzer sorunlar olmuş ve az sayıda da değil. çözmeye çalışmışlar: modemini değiştirenler, yazılımları güncelleyenler, serviio gibi medya paylaşım programlarını deneyenler var, router'ı ayarlayanlar da var. bazıları sorunlarının çözmüş, ama görünen o ki, çoğunda sorun devam ediyor. benzer bir sorunla karşılaşan var mı acaba? sorunu çözmek için bir önerisi olan var mı?

şu an kullandığım modem zyxel, önceki bozulan modemden sonraki ikinci modem, çünkü bundan önce aldığım tp-link ip almıyordu ve interenete bağlanamıyordu. gittim, teknosa'da değiştirdim, sorun çıkartmadan değiştirdiler ama şimdi bu modemi de götürmek istemiyorum. hızı iyi, sorun yok.
    n modem ya da modem router kullanan var mı? benzer sorun yaşıyor musunuz?
    ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Tv nizin yazılımı güncelmi acaba güncelleme yaptınızmı

• halildmnlıo H kullanıcısına yanıt
    evet, yazılım güncel. 05.0... nolu yazılım yüklü. zyxel modemde de son yazılım yüklü. dizüstülerde win 7 ve win 8 yüklü. video akışını her ikisinden de yapıyorum, ve sonuç aynı. win 7 yüklü olanda, samsung allshare'i de denedim, aynı sonuç oluyor.
  • quote:

evet, yazılım güncel. 05.0... nolu yazılım yüklü. zyxel modemde de son yazılım yüklü. dizüstülerde win 7 ve win 8 yüklü. video akışını her ikisinden de yapıyorum, ve sonuç aynı. win 7 yüklü olanda, samsung allshare'i de denedim, aynı sonuç oluyor.

Büyük ihtimal modem in kablosuz bağlantı ayarlarıyla alakalıdır senin sorunun modem ayarlarından bağlantı türünü değiştirip deneyebilirsin şöyle yazar 802.11n 802.11b gibi veya güvenlik şifreleme türünü değiştirip deneyebilirsin şöyle yazar wpa wpa2 wep gibi çözüm bulamazsan Beko yu 444 1 404 ü arayabilirsin veya destek formu kısmından sorununu yazarsan sana yardımcı olurlar burdanhttp://www.beko.com.tr/mesaj/mesaj_gonder.aspx?lang=tr-TR yada google de araştırmak lazım çözüm bulan varmı diye yada modem uyumsuzsa eğer aldığın yere iade edip uyumlu olan başka bir modem alman yada bulman lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halildmnlıo -- 28 Temmuz 2013; 12:46:10 >

• halildmnlıo H kullanıcısına yanıt
    halildmnlio, ilgilendiğin ve önerilerin için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.