Şimdi Ara

24 Aralık 2011 C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girecek kaç kişiyiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

24 Aralık 2011 tarihinde yapılacak olan C sınıfı İş güvenliği Uzmanlığı sınavına kimler giriyor?

Ben mesela çalışmaya yeni başladım,

özellikle isgsinavi sitesini kim yaptıysa allah razı olsun, burdan soru çözüyorum :)
    bide isgfrm sitesi var, tüm mevzuatlar, iş güvenliği ile ilgili paylaşımlar sınava hazırlanmak adına herşey var.

Siz nasıl çalışıyorsunuz?
    Sınava hazır mısınız?

• çalışmak forumun ilgi alanlarından değil ne yazıkki
  • neymiş bu iş güvenliği sınavı biraz açarmısın konuyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

neymiş bu iş güvenliği sınavı biraz açarmısın konuyu

Türkiye'de daha yeni yeni gördüğümüz bu iş güvenliği uzmanlığı, sanayiden sayılan 50 kişi ve üzeri işçi çalıştıran tüm iş yerlerinde olması gereken bir kavram.

Henüz Türkiye'de çok yeni olduğu için bilen çok fazla kişi yok ve sınavları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bak. tarafından yapılan sınavı geçenler C sınıfı İş Güvenliği Uzmanı oluyorlar.

Geleceği çok parlak bir meslek.
    Merak ediyorsanız biraz araştırırsanız çok daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.
  • Temmuz sınavında başarı oranı %45 idi. Buradan yola çıkarak dünkü sınavın kolay olacağını düşünmüştüm.
    Ancaka ksine daha zor sorularla karşılaştım.
    Umarım 70 barajını geçebilirim
  • Yeni döneme ben de gireceğim. O kadar mı zor yaa? Geçen temmuz sorularına bakıpta az çok bilgiyle 52 net falan vardı. Biraz ezber ve pratik gerekiyor. Özellikle periyodik kontrol ile ilgili konularda bilgi sahibi olmak en azından 15-20 + lık bir puan getiriyor. Pratik lazım anlıcağınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beetleguese

Arkadaşlar merhaba,

24 Aralık 2011 tarihinde yapılacak olan C sınıfı İş güvenliği Uzmanlığı sınavına kimler giriyor?

Ben mesela çalışmaya yeni başladım,

özellikle isgsinavi sitesini kim yaptıysa allah razı olsun, burdan soru çözüyorum :)
    bide isgfrm sitesi var, tüm mevzuatlar, iş güvenliği ile ilgili paylaşımlar sınava hazırlanmak adına herşey var.

Siz nasıl çalışıyorsunuz?
    Sınava hazır mısınız?

Bu sınava girebilmek için ;

1) Başvurular nereye ve hangi tarihler arasında yapılıyor?
    2) Eğitim ve başvuru ücreti nekadardır?
    3) Ben Ankara'da oturuyorum , bu eğitimi internetten mi yok sa bir merkezden mi almamız gerekiyor?

aydınlatırsanız sevinirim.

• iş sağlığı ve güvenliği sınavı çalışma bakanlığına bağlı iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü tarafından yapılıyor.

bir sonraki sınav Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Ancak sınava katılabilmek için yetkili bir kurumda 180 saatlik teorik (90 saat yerinde+90 saat uzaktan) ve 40 saatlik pratik eğitim almanız gerekiyor.

konuyla ilgili detaylı bilgi için;

http://www.is-sagligi-ve-guvenligi.com/forum/7-ilan-ve-duyurular/6-24-Aral%C4%B1k-2011-S%C4%B1nav-Duyurusu.html

Şunu da belirtmeliyim ki, C sınıfı sertifika için 24 Aralık'taki sınav biraz zordu. Sanıyorum uzman enflasyonu oluşmasını engellemek için önceki sınavlara göre ağırlaştırdılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: murderer_utku

Yeni döneme ben de gireceğim. O kadar mı zor yaa? Geçen temmuz sorularına bakıpta az çok bilgiyle 52 net falan vardı. Biraz ezber ve pratik gerekiyor. Özellikle periyodik kontrol ile ilgili konularda bilgi sahibi olmak en azından 15-20 + lık bir puan getiriyor. Pratik lazım anlıcağınız.

Temmuz sınavından 78 doğru çıkartmıştım. Bu sınavdan çıkartabileceğimi sanmıyorum.
    Diğer taraftan eğitimde anlatılan yada iş hayatımda karşılaştığım uygulamalardan soru gelmedi. Alakasız gereksiz konular.
    Fazlası ile çeldirici ve teorik bilgi gerektiriyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: infra_dark

quote:

Orijinalden alıntı: murderer_utku

Yeni döneme ben de gireceğim. O kadar mı zor yaa? Geçen temmuz sorularına bakıpta az çok bilgiyle 52 net falan vardı. Biraz ezber ve pratik gerekiyor. Özellikle periyodik kontrol ile ilgili konularda bilgi sahibi olmak en azından 15-20 + lık bir puan getiriyor. Pratik lazım anlıcağınız.

Temmuz sınavından 78 doğru çıkartmıştım. Bu sınavdan çıkartabileceğimi sanmıyorum.
    Diğer taraftan eğitimde anlatılan yada iş hayatımda karşılaştığım uygulamalardan soru gelmedi. Alakasız gereksiz konular.
    Fazlası ile çeldirici ve teorik bilgi gerektiriyordu

Arkadaşlar,
    gelin
    http://www.isgfrm.com/guvenligi-uzmanligi-sinav-sorulari/1440-24-12-2011-guvenligi-sinavi-sonrasi-dusunceleriniz-18.html
    burada tartışıyoruz,
    sorular çok zordu. itiraz edeceğiz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.