Şimdi Ara

2005 Chrysler Sebring 2.7 NASIL BİLİRSİNİZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
35.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar sayın arkadaslar . Chrysler sebrin arac almayı düsünüyorum ama sanırım lpg ile uyumlu degilmis kısacası aracla ilgili bilgidiniz performans,motor,genel bilgileri ve genel sorunları nelerdir yardımlarınız icin tsk.

• Konuyu hortlatmış olmakla birlikte, bu araç için söylemler bu aracın hiçde haketmediği bir durumdur.Şuan bende 2004 modeli bulunmakla birlikte uzun zamandan beri kullanmaktayım. 203 bg ve 268 tork üreten bu makine beklendiği performasında üzerinde bir performans vermektedir.Rahatlık,konfor ve donanım olarak en üst seviyede bir arabadir.D sınıfı özelliklerinin yanında daha çok E sınıfı bir araçtır.Performansına göre yakıt sarfiyatı öyle abartıldığı gibi değildir.Sakin şehir içi kullanımda 9.8 lt/100 km biraz agresif şehir içi kullanımda(ara süratlenmeler sürekli dur kalklar) ise 11.3lt/100 km' dir.Uzun yolda ise tam bir keyif arabasıdır.Uzun yol ortalaması 6.7 lt/100 km (90-100 km sabit hızlarda) ,7.6lt/100 km(110-140 km arası hızlarda) ve 8.3 lt/100 km (140-190 km hızlarda)'' Birkaç sefer 190 km ve üzerine düzce-adapazarı arasında çıkmışlığım vardır,bunun haricinde 190 km üzerine çıkmamaya özen gösteririm'' bizzat tarafımdan test edilerek ve defalarca denenerek elde edilmiş gerçek değerlerdir.Bu bakımdan dolayı parasını sonuna kadar hakeden bir arabadır SEBRİNG 2.7......Herkese kazasız sürüşler....
  • otomatik sanzumani biraz sorunlu deniliyor.....ondan haric 2,7 motor yaklasik 200PS ragmen o kadar atik deyil.Bende Cabriosu vardi 7 sene önce, gayet memnundum.Tabi Türkiyede 2ci eli nasil bilmem ,ama ben almanyada 3 hafta icinde istedim fiyata satabilmisdim.
  • Hocam atak degil derken nasıl yani ? örnegin 1.6 2.0 arabalarla veya 2.4 arabalarla karsılastırma yapsan veya ? kacdan snra gücü hissediyorsun ? yol tutusu nasıldır ?
  • Tr'De piyasası iyi değildir .

Otomatik viteste sorun olabiliyor
  • Hacıt bu araca benzin yetiştirecek bütçen varsa, boşver bunu git range rover al
  • çok yaktığını biliyorum aynı zamanda 2-3 senede anca satılıyor. alan kişide hastası olduğundan alır günlük kullanım için bu şartlarda kullanılmaz
  • Kardesler olur mu ya 12 lt yakıo benzinde :S 307 bile 9 litre yakıo ya 1.6 bu araba 2.7
  • Konuyu hortlatmış olmakla birlikte, bu araç için söylemler bu aracın hiçde haketmediği bir durumdur.Şuan bende 2004 modeli bulunmakla birlikte uzun zamandan beri kullanmaktayım. 203 bg ve 268 tork üreten bu makine beklendiği performasında üzerinde bir performans vermektedir.Rahatlık,konfor ve donanım olarak en üst seviyede bir arabadir.D sınıfı özelliklerinin yanında daha çok E sınıfı bir araçtır.Performansına göre yakıt sarfiyatı öyle abartıldığı gibi değildir.Sakin şehir içi kullanımda 9.8 lt/100 km biraz agresif şehir içi kullanımda(ara süratlenmeler sürekli dur kalklar) ise 11.3lt/100 km' dir.Uzun yolda ise tam bir keyif arabasıdır.Uzun yol ortalaması 6.7 lt/100 km (90-100 km sabit hızlarda) ,7.6lt/100 km(110-140 km arası hızlarda) ve 8.3 lt/100 km (140-190 km hızlarda)'' Birkaç sefer 190 km ve üzerine düzce-adapazarı arasında çıkmışlığım vardır,bunun haricinde 190 km üzerine çıkmamaya özen gösteririm'' bizzat tarafımdan test edilerek ve defalarca denenerek elde edilmiş gerçek değerlerdir.Bu bakımdan dolayı parasını sonuna kadar hakeden bir arabadır SEBRİNG 2.7......Herkese kazasız sürüşler....

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardus 66

Konuyu hortlatmış olmakla birlikte, bu araç için söylemler bu aracın hiçde haketmediği bir durumdur.Şuan bende 2004 modeli bulunmakla birlikte uzun zamandan beri kullanmaktayım. 203 bg ve 268 tork üreten bu makine beklendiği performasında üzerinde bir performans vermektedir.Rahatlık,konfor ve donanım olarak en üst seviyede bir arabadir.D sınıfı özelliklerinin yanında daha çok E sınıfı bir araçtır.Performansına göre yakıt sarfiyatı öyle abartıldığı gibi değildir.Sakin şehir içi kullanımda 9.8 lt/100 km biraz agresif şehir içi kullanımda(ara süratlenmeler sürekli dur kalklar) ise 11.3lt/100 km' dir.Uzun yolda ise tam bir keyif arabasıdır.Uzun yol ortalaması 6.7 lt/100 km (90-100 km sabit hızlarda) ,7.6lt/100 km(110-140 km arası hızlarda) ve 8.3 lt/100 km (140-190 km hızlarda)'' Birkaç sefer 190 km ve üzerine düzce-adapazarı arasında çıkmışlığım vardır,bunun haricinde 190 km üzerine çıkmamaya özen gösteririm'' bizzat tarafımdan test edilerek ve defalarca denenerek elde edilmiş gerçek değerlerdir.Bu bakımdan dolayı parasını sonuna kadar hakeden bir arabadır SEBRİNG 2.7......Herkese kazasız sürüşler....

başka kullanan arkadaş yok mu bu sebring 2.7 yi
    ya 2005 model 25.000 tl arkadaşlar bu fiyata punto alamazsın
    parça fiyatları hakkında bilgisi olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: erkanfiliz156

quote:

Orijinalden alıntı: Pardus 66

Konuyu hortlatmış olmakla birlikte, bu araç için söylemler bu aracın hiçde haketmediği bir durumdur.Şuan bende 2004 modeli bulunmakla birlikte uzun zamandan beri kullanmaktayım. 203 bg ve 268 tork üreten bu makine beklendiği performasında üzerinde bir performans vermektedir.Rahatlık,konfor ve donanım olarak en üst seviyede bir arabadir.D sınıfı özelliklerinin yanında daha çok E sınıfı bir araçtır.Performansına göre yakıt sarfiyatı öyle abartıldığı gibi değildir.Sakin şehir içi kullanımda 9.8 lt/100 km biraz agresif şehir içi kullanımda(ara süratlenmeler sürekli dur kalklar) ise 11.3lt/100 km' dir.Uzun yolda ise tam bir keyif arabasıdır.Uzun yol ortalaması 6.7 lt/100 km (90-100 km sabit hızlarda) ,7.6lt/100 km(110-140 km arası hızlarda) ve 8.3 lt/100 km (140-190 km hızlarda)'' Birkaç sefer 190 km ve üzerine düzce-adapazarı arasında çıkmışlığım vardır,bunun haricinde 190 km üzerine çıkmamaya özen gösteririm'' bizzat tarafımdan test edilerek ve defalarca denenerek elde edilmiş gerçek değerlerdir.Bu bakımdan dolayı parasını sonuna kadar hakeden bir arabadır SEBRİNG 2.7......Herkese kazasız sürüşler....

başka kullanan arkadaş yok mu bu sebring 2.7 yi
    ya 2005 model 25.000 tl arkadaşlar bu fiyata punto alamazsın
    parça fiyatları hakkında bilgisi olan var mı

Sebringten vaz gecmek kolay kolay mumkun degil.Hala sebringimi zevkle kullanmaktayim.Parca fiyatlari makul duzeyde ancak hangi parcalari aradiginizi bilmedigim icin net bir cevap veremeyecegim,ancak sunuda belirtmekte fayda var:ben suana kadar fazla bir parca degisimi yapmadim.Genellikle fren balatasi degistirdim onunda fiyati en son gecen yil 90 tl idi(on balata).2010 yilinda on diskleri degistirdim orjinalleri ile 240 tl ye.bu yil yagini ve filitresini degistigimde ise (5*30 tam sentetik yag kullaniliyor ve 4,5 litre gidiyor)toplamda 180 tl odedim.umarim yardimci olmusumdur.eger daha detayli parca adlarini verecek olursaniz ona gore fiyatlarini vermeye calisirim.sorunsuz,kazasiz surusler dilerim.

• teşekkürler verdiginiz bilgiler için
    çünkü son derece faydalı oldu diyebilirim kendi adima
    son bur şey daha lpg uyumu nasıldır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pardus 66 P kullanıcısına yanıt
    Üstad merhaba. İlk mesajınızın üzerinden baya bir zaman geçmiş olmasına rağmen şansımı denemek istedim. 2006 model 2.7 sebring limited sahibiyim. Her anlamda memnun olmakla birlikte yaşadığım Antalya ilinde usta bulmakta çok zorlanıyorum. Şu an yetkili servisi Birmot. Ateşleme arızası verdiğinden servisine götürdüğümde, yeterli tecrübemiz ve parça stoğumuz yok. Arızayı tespit edemedik. Siz 4 adet oksijen sensörü ile bir adet beyin alın deneyip görelim dediler. üzerine birde 130 TL para aldılar. Kullanmaya devam ettiğim araç dün evin önünde motor yağını olduğu gibi boşalttı. Eğer bilgi sahibi iseniz, bu araçlarda adam gibi hizmet alabileceğim bir usta, servis varmıdır? yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.
  • kaanalpdogan K kullanıcısına yanıt
    Antalyada bildiğim bir bölge değil
    izmirde olsa birilerini mutlaka bulurduk
    saygılarımla
  • Merhaba Arkadaşlar

2003 Model Chrysler Sebring 2,7 LX sahibiyim
    Bu araç hakkında en doğru bilgiyi Pardus 66 vermiş.Yazdığı herşey % 100 doğru
    Daha önce (Chrysler) Jeep Grand Chereko 2,7 D kullandım
    Aynı performans ve Yakıt Sarfiyatlarına sahipler
    Bu araçtaki sürüş ve yolculuk keyfi mükemmel , fakat Otoban ve asfalt aracı.
    Bozuk ve yamalı asfalt yolları sevmez !

Kaanalpdogan ın sorusunun cevabı:
    Jeep Chrysler Servislerini deneyebilirsin.
    İstanbulda aracı tanıyan servisler genelde Jeep servisleri
    Parça için Bostancı Sanayiinden Fuat Çakmak ı aramanı öneririm. 0532 477 76 66
  • 2003 model sebring 2.7 LX sahibiyim. Aracı 4 ay önce aldım. Aldıktan sonra aracı bakıma soktum.
    şanzıman yağı 9LT 400.-TL
    şanzıman yağ filtresi 130.- TL
    motor yağı 6 LT 180.- TL
    sağ-sol üst rotil
    sağ-sol rot başı
    sağ-sol Z rotu toplam 920.- TL
    sağ arka cam motoru ve işçilik 150.- TL
    abs modül beyni 800.- TL
    sol abs sensörü (çıkma) 350.- TL

yakında 80.000 KM bakımına girecek araç servisten aldığım fiyat

yağ filtresi 27.-TL
    hava filtresi 48.- TL
    5 LT motor yağı 180.- TL
    buji 6 adet 148.- TL
    fren hidroliği 2 ad. 44.- TL
    kayış direksiyon pompa 48.- TL
    işçilik + KDV 340.- TL
    TOPLAM: 845.- TL

bakımı serviste değil sanayide bir yerde yaptırısanız tahminim 500.- TL tutar.

Aracı istanbu trafığınde kullanıyorum hiç uzun yol yapmadım. Yakıt tüketimi 11.7 litre. (bugün atmosferik motor 1.6 cc otomatik araçlar nerdeyse bukadar yakıt tüketiyor.)
    Araç bir performans aracı değil kesinlikle bir konfor arabası. Araç ilk kalkışta ağır kalabiliyor fakat 3500 devirden sonra 262 Torku hissediyorsun yani araç orta ve üst devirlerde çok iyi hızlanıyor. süspansiyonları bir harika.
    yıllık vergisi kaskonun %5 yıllık verginin altında olduğundan bir alt dilimden yani 2500 cc üzerinden yatıyor.
    2004 yılında yıllık 850 TL cıvarında bir MTV ödeyeceğim.
    Araçtan çok memnunum.keyifle kullanıyorum.
    sormak istediğiniz birşey olursa cevaplayabilrim.

• quote:

Orijinalden alıntı: GreenHeart

Neden o paraya eski,sorunlu,vergisi bol ve bence tipsiz bir araba almak istityorsunuz?

Sadece konfor için.

• quote:

Orijinalden alıntı: gulickimi

2003 model sebring 2.7 LX sahibiyim. Aracı 4 ay önce aldım. Aldıktan sonra aracı bakıma soktum.
    şanzıman yağı 9LT 400.-TL
    şanzıman yağ filtresi 130.- TL
    motor yağı 6 LT 180.- TL
    sağ-sol üst rotil
    sağ-sol rot başı
    sağ-sol Z rotu toplam 920.- TL
    sağ arka cam motoru ve işçilik 150.- TL
    abs modül beyni 800.- TL
    sol abs sensörü (çıkma) 350.- TL

yakında 80.000 KM bakımına girecek araç servisten aldığım fiyat

yağ filtresi 27.-TL
    hava filtresi 48.- TL
    5 LT motor yağı 180.- TL
    buji 6 adet 148.- TL
    fren hidroliği 2 ad. 44.- TL
    kayış direksiyon pompa 48.- TL
    işçilik + KDV 340.- TL
    TOPLAM: 845.- TL

bakımı serviste değil sanayide bir yerde yaptırısanız tahminim 500.- TL tutar.

Aracı istanbu trafığınde kullanıyorum hiç uzun yol yapmadım. Yakıt tüketimi 11.7 litre. (bugün atmosferik motor 1.6 cc otomatik araçlar nerdeyse bukadar yakıt tüketiyor.)
    Araç bir performans aracı değil kesinlikle bir konfor arabası. Araç ilk kalkışta ağır kalabiliyor fakat 3500 devirden sonra 262 Torku hissediyorsun yani araç orta ve üst devirlerde çok iyi hızlanıyor. süspansiyonları bir harika.
    yıllık vergisi kaskonun %5 yıllık verginin altında olduğundan bir alt dilimden yani 2500 cc üzerinden yatıyor.
    2004 yılında yıllık 850 TL cıvarında bir MTV ödeyeceğim.
    Araçtan çok memnunum.keyifle kullanıyorum.
    sormak istediğiniz birşey olursa cevaplayabilrim.

2014 yılında demek istedim.

• quote:

Neden o paraya eski,sorunlu,vergisi bol ve bence tipsiz bir araba almak istityorsunuz?

Sorunlu derken hangi sorunu kastediyorsunuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gulickimi

quote:

Sorunlu derken hangi sorunu kastediyorsunuz.

Kronik arızalı
    Kronik,düzenli olarak görülen demek
    Arızalı,Bir takım çalışma güçlüğune sahip olan demektir

Sebring'de Düzenli olarak görülen arızalar nelerdir. Açıklarsanız sevinirim

• İstanbul Ankara gibi yerler dışında yedek parça servis sıkıntısı çekersin.Bu arada bardaklıklarda ısıtma ve soğutma fonksiyonu varmış. Güzel birşey
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.