Şimdi Ara

ADIM ADIM versiyon düşürme (DENENDİ-ÇALIŞIYOR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
7
Favori
41.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar versiyon düşürmeye başlamadan önce şunları belirteyim. İlk versiyon düşürmeye başladığımda bir kaç hata aldım bunun üzerine FORMAT ATILMIŞ VİRÜS PROGRAMI KURULMAMIŞ SADECE İTUNES YÜKLÜ bilgisayarla yaptım HİÇ BİR HATA ALMADIM.

Ayrıca benim telefonumun SHSH kaydı mevcut. Eğer SHSH Kaydınız yoksa deneyip durumdan haberdar ederseniz sevinirim.

Yinede normal olarak versiyon düşürme işlemine başlamadan önce aşağıdaki işlemleri GERÇEKLEŞTİRİN:
    1--Virüs Programını Komple kapatın...
    2--Başlangıçta çalışan programları temel düzeye indirin.
    Bu işlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlatın...

İŞLEMLERİ DİKKATLE UYGULAYIN

1-- ilgili IPSW Dosyası indirilir. Aşağıda linleri mevcut. istediğiniz versiyonu indirin.
    4.3.3. Versiyonu için:http://www.limera1n.cc/2011/05/ios-433-firmware-ipsw-download-iphone.html
    4.3.2. Versiyonu için:http://www.limera1n.cc/2011/04/432-download-iphone-4-3gs-ipod-touch-4g.html
    4.3.1. Versiyonu için:http://www.limera1n.cc/2011/03/ios-431-download-available-iphone-ipod.html

2--İphone veya İpod veya İpad nizi DFU moda alın. Bunları yaparken aşağıdaki adımları izleyin.
    a--Cihazınızı bilgisayara bağlayın.
    b--Cihazınızı kapatın.
    c--İtunes i açın.
    d--Elinizi yaklaşık olarak 10sn. boyunca power ve home tuşuna basılı tutun.
    e--10 sn. sonra elinizi power tuşundan çekin fakat home tuşuna basılı tutmaya devam edin.
    f--Bilgisayarınız yeni bir donanım algılandı diyecek. (3-5sn içinde). Bundan sonra home düğmesinide bırakabilirsiniz.

NOT: Arkadaşlar eğer telefon ekranı boş siyah bir ekransa tebrikler bu aşamaya kadar doğru geldiniz. Eğer ekranda itunes logosu varsa DFU modda değil recovery modda sınız demektir. Adım 2 yi tekrarlamanız gerekir. (Recovery mod ile DFU mod aynı şeyler değil)

3--Bu adımda sanki bilgisayarın Apple bağlanmış olarak düşünmesi için aşağıdaki işlemi gerçekleştiriiyoruz. İlgili resim aşağıda var...
    Windows kullanıcıları için: C:\Windows\System32\drivers\etc\ Klasörünün içinde host dosyasını sağ klik yapıp notpad ile açın.
    apple ile ilgili satırları silip en alta şu satırı ekleyin.
    74.208.105.171 gs.apple.com
    NOT: Windows 7 kullanıcıları için eğer kaydederken hata alırsanız dosyayı yönetici olarak açmalısınız. veya dosyayı masaüstüne kaydedip uzantısını silip tekrar ilgili klasöre atabilirsiniz.

4--İtuneste restore veya güncelle düğmesine Shift ile beraber tıklayın ve indirmiş olduğunuz IPSW dosyasını programa gösterin. bundan sonra sabır ile bekleyin olay tamamdır.

BUNDAN SONRAKİ ADIMLAR YÜKLEME TAMAMLANDIKTAN SONRA VEYA YÜKLEMNİN EN SONUNDA ALINAN HATALAR İLE İLGİLİDİR. EĞER DAHA İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLENMEDEN HATA ALIRSANIZ ÖNCE BU HATALARI ÇÖZÜP SONRA DEVAM EDİN.

5--Eğer "Bilinmeyen bir hata oluştu" gibi bir hata alırsanız meraklanmayın. (Normalde böyle bir hata gelmemeli). Telefonu yeniden başlatın tamamdır.

6--Eğer telefon recovery modda açılıyorsa TinyUmbrella programını indirin. Programı çalıştırdığınızda telefonunuzu zaten görecek. buradan "exit recovery" butonuna tıklayın. (Linkler Aşağıda) (Resimler diğer mesajda)
    http://thefirmwareumbrella.blogspot.com/

7--Eğer telefon hala recovery modda çalışıyorsa "Tiny fix Recovery" programını indirin. Aşağıdaki şekilde çalıştırın. (Linkler Aşağıda)
    a--Zlib1.dll dosyasını googledan aratıp indirin.
    b--Program ve dll dosyası aynı klasörde olsun.
    c--Telefonu DFU moda alın. (Yukarıda yazıyor).
    d--fixrecovery43.exe programını çalıştırın. 1-2 dk. sonra olay tamamdır.

ARKADAŞLAR BU İŞLEMİ BİRKAÇ DEFA YAPTIM. TERCİHİNİZ FORMAT ATILMIŞ BİR BİLGİSAYAR OLSUN. VEYA HERŞEYİN KAPALI OLDUĞUNDAN EMİN OLUN. İŞLEMLER DENENDİ YANİ BAŞKASINDAN ALINTI FELAN DEĞİL. EMEĞE SAYGI GÖSTERİN LÜTFEN. BU DÖKÜMANI HAZIRLAMAK 1 SAATİMİ ALDI. O YÜZDEN "ne gereği vardı vb..." LÜZÜMSÜZ YORUM YAPMAYALIM LÜTFEN...

iyi çalışmalar...[simage][/simage][simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isikmuratim -- 29 Kasım 2011; 20:44:06 >

• [simage][/simage]
    Yukarıdaki açıklama ile ilgili yardımcı resim

• Ellerine saglik tam da aradigim konu olmus. Bi sorum simdi ben burdaki shsh kayitlarini indirsem benim telefon sorun cikarmaz dimi? Ayrica ben 4.3.3 um simlockluyum. Yine 4.3.3 e restore edicem baseband ile ilgili sorun yasar miyim?
  • Tiny ile ilgili gerekli programların linki

• Tabiki shsh kaydi gerekli bu arada degil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahadutkuner

Ellerine saglik tam da aradigim konu olmus. Bi sorum simdi ben burdaki shsh kayitlarini indirsem benim telefon sorun cikarmaz dimi? Ayrica ben 4.3.3 um simlockluyum. Yine 4.3.3 e restore edicem baseband ile ilgili sorun yasar miyim?

Hocam benim telefonda simlock yok. O yüzden baseband ile ilgili bir sorun yaşarmısın bilmiyorum. Eğer denemeye karar verirsen, denedikten sonra bir sorun çıkmazsa bizide bilgilendirirsen sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :SworD:

Tabiki shsh kaydi gerekli bu arada degil mi

Benim SHSH kaydım vardı. Hemen ana konuya ekliyorum. Hatırlatma için çok sağol
  • Haftasonu denicem :) emin ol haber veririm :D bu arada konu icin tekrar tsk. Cok yardimci oldu :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sagol
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahadutkuner

Haftasonu denicem :) emin ol haber veririm :D bu arada konu icin tekrar tsk. Cok yardimci oldu :D

Ben bu forum sitesinden çok yardım aldım. Eğer bende bir başkasına yardımcı olduysam ne mutlu bana...
  • Sakatlık çıkarmı hocam ?
  • En onemli kisim SHSH videolu anlatsaniz
    Super olur !
  • ifaith ile shsh kaydı aldım nasıl 4.3.3e döneceğim?
  • bu nedir arkadas atom parcala daha iyi adamlar saka maka versiyon ayağına mühendis yetiştirmeye calısıyorlar
  • Mesajım bulunsun...
  • İPad 2 3G icin bu yöntemi deneyipte başarılı olan var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Sins

Sakatlık çıkarmı hocam ?

Ben bu düşürme işlemini 2 defa kendi telefonumda 1 defa da arkadaşımın telefonununda bizzat denedim. bir sorunla karşılaşmadım. yinede kendin bilirsin.
  • Shsh kaydim yok var ya da bilmiyorum heralde. Yani ben pcye bagladim hep bu kendini esledi. İlk aldigimda neydi bilmiyorum ama hep ayni pcde guncelledim, kendini esledi hep. Simdi sprum ipad2 mi nasil dondurevbilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

En onemli kisim SHSH videolu anlatsaniz
    Super olur !

Bir dahaki sefere aklımdan geçiyor inşallah videolu adım adım anlatım ekleyeceğim. Bu seferde aklıma gelmedi. İnşallah bir dahaki sefere...
  • SHSH kaydı olmadan versiyon düşüremezsiniz. Başkasının SHSH kaydını da kullanamazsınız çünkü SHSH kayıtları sizin telefonunuza ve kullandığınız versiyona özeldir.

SHSH kaydı olmayan arkadaşlar boşuna uğraşmasınlar.

Döküman için elinize sağlık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cholonya -- 29 Kasım 2011; 22:21:04 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.