Şimdi Ara

canon ERROR 99 400d

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

400d m var ve lensi 18ze alınca error 99 alıyo çekmiyor yani bilgilendirirseniz sevinirim.

Yardımcı olanlara sımdıden tesekkur ederim

• 18-55 sanırım lens, muhtemelen iletişim hatası oluyor lens ile gövde arasında. 18-55'lerde çok karşılaşılan bir sorun. Şansınız varsa lens ve gövdedeki tırnakları temizlersiniz sorun düzelir, yoksa lens içerisinde bulunan ince bir film iletken var; o hasar görmüş olabilir. Lensi çıkarıp takın, bataryayı çıkarıp takın ve bir daha deneyin. Tırnakları alkolle temizleyin ve öyle deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joker17Back

merhabalar,

400d m var ve lensi 18ze alınca error 99 alıyo çekmiyor yani bilgilendirirseniz sevinirim.

@ Joker17Back,
    "lensi 18ze alınca" ne anlatmak istediğinizi anlayamamkla birlikte bu kod genellikle Conon dışı lens kullanımında ortaya çıkar ve genelliklede Tamron 70-3000 mm' nin klasik sorunudur. bazen boyonetlerde kirlenme oksidasyon bu soruna yok açar yani kısaca kullanılan lenle ilgili ve genelliklede bayonaet sorunudur. Bazen gövde ile ilgili uyumsuzluk ta bu sorunu yaratır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

Orijinalden alıntı: Joker17Back

merhabalar,

@ Joker17Back,
    "lensi 18ze alınca" ne anlatmak istediğinizi anlayamamkla birlikte bu kod genellikle Conon dışı lens kullanımında ortaya çıkar ve genelliklede Tamron 70-3000 mm' nin klasik sorunudur. bazen boyonetlerde kirlenme oksidasyon bu soruna yok açar yani kısaca kullanılan lenle ilgili ve genelliklede bayonaet sorunudur. Bazen gövde ile ilgili uyumsuzluk ta bu sorunu yaratır.

evet 18-55 ve lensde canon yani makina ilk alındığı gibi neyeni lens aldım nede başka bişey herzaman vermiyor bazen veriyor bir kere oluyor 5-10dk cekıyorum 18 yani genişlettiğimde çekiyo kapatıp açınca falan başlıyo gene error 99 hatası vermeye çoğu zaman veriyor

• İletişim sorunu yaratacak bir pislik yok ise muhtemelen benim dediğim şekilde flex cable diye geçen film kabloya bir şey olmuş demektir. Oldukça sık başa gelen bir sorun bu lenste, zoom yaptıkça aşınıyor ve bir süre sonra yırtılma veya kopma oluyor. Tamiri çok pahalı değil bildiğim kadarıyla.

canon ERROR 99 400d

EDIT:

İstanbul'daysanız Hayyam Foto Teknik Cemil Abi'yi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 29 Kasım 2011; 17:57:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

İletişim sorunu yaratacak bir pislik yok ise muhtemelen benim dediğim şekilde flex cable diye geçen film kabloya bir şey olmuş demektir. Oldukça sık başa gelen bir sorun bu lenste, zoom yaptıkça aşınıyor ve bir süre sonra yırtılma veya kopma oluyor. Tamiri çok pahalı değil bildiğim kadarıyla.

canon ERROR 99 400d

EDIT:

İstanbul'daysanız Hayyam Foto Teknik Cemil Abi'yi öneririm.

evet temizledim hala aynı büyük bi ihtimalle koptu istanbuldayım hayyam foto teknik cemil abi nerede ? adresi verirsen yarın bi uğrayayım

• Geçenlerde Canon 40D ile yakın bir arkadaşımın başına geldi ERR99 hatası.

Bu serilerin (XXXD ve XXD) kronik problemi bu genelde.

Ne yaptıysa olmadı.. 3-5 Lens değiştirdi, taktı çıkardı yok.. Temizledi olmadı..

"Nuh dedi, Peygamber demedi" meret, para sıkışmış araya belli..

Cihazın komple perde mekanizması değişince düzeldi. Umarım böyle bir durum söz konusu değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 29 Kasım 2011; 18:14:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

Geçenlerde Canon 40D ile yakın bir arkadaşımın başına geldi ERR99 hatası.

Bu serilerin (XXXD ve XXD) kronik problemi bu genelde.

Ne yaptıysa olmadı.. 3-5 Lens değiştirdi, taktı çıkardı yok.. Temizledi olmadı..

"Nuh dedi, Peygamber demedi" meret, para sıkışmış araya belli..

Cihazın komple perde mekanizması değişince düzeldi. Umarım böyle bir durum söz konusu değildir.

sorun bende okadar büyük değil ya farklı lens takınca düzeliyor çekir lenste var bi problem
  • ozaman daha iyi. yoksa komple mekanizmayı değiştirmeye kadar gidiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 29 Kasım 2011; 23:01:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

ozaman daha iyi. yoksa komple mekanizmayı değiştirmeye kadar gidiyor..

aynen yahu bide makina çıkmasın başımıza arkadasın durumuna üzüldüm gerçekten
  • Bende Canon 350 D 18 55 standart lens
    var geçen hafta aynı olay başıma geldi Babataş fotoğrafçılığı aradım durumu anlattım 18 mm ye ayarladığımda error 99 veriyordu lens ile bağlantıyı kesiyordu lensteki flex şeridinden yapar dediler gönderdim 60 tl ye yaptılar sorun ortadan kalktı büyük ihtimal lens zum yaptıkça aşınan bir parça olduğunu söylediler :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.