Şimdi Ara

Marea termostad(Değiştirme İşlemi )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
17.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu sıra çok mu soruyorum bilmiyorum ama bir soru daha malum havalar iyice soğudu - dereceleri görüyoruz bu aralar benim aracın harareti özellikle uzun yol giderken hız 90, 100 falan hiç yukarı çıkmıyor aşağıdaki çizgilerde kalıyor kalolifer gayet sıcak sıkıntı yok şehir içi çok iyi ortalara çıkıyor uzun yolda daha aşağıda kalıyor biraz hız düşürüsem 80 falan biraz yükseliyor sizce termosrad mı arızalı çok hızlı giderken ve bu soğukta normal mi 90 dereceleri bulması mı gerekli soğuk havayıda baz alırsak bizim termostadlar kaçta açıyor aşağıdaki çizgiler normalmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einstein(ayştayn) -- 12 Aralık 2011; 10:39:49 >

• Yaz kış farketmez hep 90 da durmalı yokuş aşağı inerken veya giderken vitesi boşa attığında sıcaklık düşüyorsa termostatta sorun var demektir biliyosun ki düşük sıcaklık aşırı yakıt demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan65

Yaz kış farketmez hep 90 da durmalı yokuş aşağı inerken veya giderken vitesi boşa attığında sıcaklık düşüyorsa termostatta sorun var demektir biliyosun ki düşük sıcaklık aşırı yakıt demektir

teşekkürler cevabınız için sizin dediniz şekil denemedim ama normal giderken 90 km gibi hızda,sıcaklığın çeyrek çizgiden yukarıya çıkamadığını farettim hız biraz düşünce veya yokuş falan çıkarken araç biraz yavaşlıyor tabi yükede biniyor bu durumda yarıya doğru çıkıyor ama arç rahatlayıp hız artınca gene çeyreklere iniyor ya çok erken açıyor termostadı sanırım hepsi aynıdır en az 70 de falan açması gerek ki bu da orta çizgilere falan denk geliyor olmalı malumunuz sadece çizgiler varya bizim araçta tekrar teşekkür ederim araştırıyorum hafta sonu tamirciye uğrayacağım bir,

• quote:

Orijinalden alıntı: Einstein(ayştayn)

quote:

Yaz kış farketmez hep 90 da durmalı yokuş aşağı inerken veya giderken vitesi boşa attığında sıcaklık düşüyorsa termostatta sorun var demektir biliyosun ki düşük sıcaklık aşırı yakıt demektir

teşekkürler cevabınız için sizin dediniz şekil denemedim ama normal giderken 90 km gibi hızda,sıcaklığın çeyrek çizgiden yukarıya çıkamadığını farettim hız biraz düşünce veya yokuş falan çıkarken araç biraz yavaşlıyor tabi yükede biniyor bu durumda yarıya doğru çıkıyor ama arç rahatlayıp hız artınca gene çeyreklere iniyor ya çok erken açıyor termostadı sanırım hepsi aynıdır en az 70 de falan açması gerek ki bu da orta çizgilere falan denk geliyor olmalı malumunuz sadece çizgiler varya bizim araçta tekrar teşekkür ederim araştırıyorum hafta sonu tamirciye uğrayacağım bir,

Alıntıları Göster
    Tam bilmiyorum ama termostat 88 derecede açıyor 85 te kapıyor diye biliyorum 91 92 derecede fan devreye giriyor ama öyle 70 falan değil yani araç motor sıcaklığını 90 da tutmaya çalışıyor

• quote:

Tam bilmiyorum ama termostat 88 derecede açıyor 85 te kapıyor diye biliyorum 91 92 derecede fan devreye giriyor ama öyle 70 falan değil yani araç motor sıcaklığını 90 da tutmaya çalışıyor

Alıntıları Göster
    termostatın arızalı, en kısa zamanda değiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: narec

Alıntıları Göster
    teşekkürler arkadaşlar bana usta yolu gözüktü heralde
  • quote:

termostadı değiştirmeden önce teşhis yapabileceğim bir yol varmı ya termostadtan değilse usta tamamen sökmeden veya ben anlayabilirmiyim termostad arızalı iken su nerelerden geçiyor genleşme kabından devir daim yapıyor mu daha 90 dereceye gelmeden kontrol etsem nerelerin ( hortumların ) sıcak nerelerin soğuk olması gerekli acaba
  • quote:

quote:

termostadı değiştirmeden önce teşhis yapabileceğim bir yol varmı ya termostadtan değilse usta tamamen sökmeden veya ben anlayabilirmiyim termostad arızalı iken su nerelerden geçiyor genleşme kabından devir daim yapıyor mu daha 90 dereceye gelmeden kontrol etsem nerelerin ( hortumların ) sıcak nerelerin soğuk olması gerekli acaba

Alıntıları Göster
    2007 Hyundai era kullanıyorum, bizim araçlarda motor soğukken ekranda motor işareti mavi renk yanıyor ısınınca sönüyor, bahsettiğiniz sorunu ilk olarak haziran ayında uzun yol gece yolculuğunda yaşadım. 350- 400 km boyunca mavi ışık hiç sönmedi. Yazın normal çalıştığı için önemsemedim ama havalar soğuyunca mavi ışık hiç sönmez oldu, serviste termostatı değiştirdiler normalde 62 C'de işlem yapması gerekiyormuş.

Ben arızayı nerden anladım: Kışa girerken şehir içinde ışıklarda falan durunca mavi sönüyordu 80-90 yapınca tekrar yanıyordu, kaloriferde yeterli sıcaklığı vermiyordu.

Siz kaloriferin ısıttığını söylemişsiniz, sıcaklık müşürü'de arızalanmış olabilir, yani gerçekte 90 C olan sıcaklığı 50-60 C gösterebilir.

• ykus asagı ınerken hararet dusuyor mu.dusuyorsa termostat gıdık
  • quote:

ykus asagı ınerken hararet dusuyor mu.dusuyorsa termostat gıdık
    cevaplar için teşekkürler bende tam anlamadım durum termostad arızasını gösteriyor malum ama kaloliferde ısıtıyor ısıtmasıda normal sanki çünkü araç azda olsa ısınıyor hareret kalkıyor az bişey tekrar sağolun
  • quote:

cevaplar için teşekkürler bende tam anlamadım durum termostad arızasını gösteriyor malum ama kaloliferde ısıtıyor ısıtmasıda normal sanki çünkü araç azda olsa ısınıyor hareret kalkıyor az bişey tekrar sağolun

Alıntıları Göster
    hararet yüksldikçe kalorifer ısıtır ama gaz vermedikçe, devirli kullanmadıkça hararet düşer. termostat arızalı, biran evvel değişmeniz sizin karınıza olur. belli müddet değişemem diyorsanız radyatörün önüne karton koyun, idare edin

• quote:

hararet yüksldikçe kalorifer ısıtır ama gaz vermedikçe, devirli kullanmadıkça hararet düşer. termostat arızalı, biran evvel değişmeniz sizin karınıza olur. belli müddet değişemem diyorsanız radyatörün önüne karton koyun, idare edin

aslında aklımdan geçiyor önüne karton koymakta çok hoş olmayacak şimdi genelde şahinciler de öyle yapıyor ama değiştirmek daha doğru olacak sanırım en azından daha çabuk ısınır araba ve kalolifer fiyat nerelerde ki 100-120tl civarıdır sanırım

• quote:

quote:

aslında aklımdan geçiyor önüne karton koymakta çok hoş olmayacak şimdi genelde şahinciler de öyle yapıyor ama değiştirmek daha doğru olacak sanırım en azından daha çabuk ısınır araba ve kalolifer fiyat nerelerde ki 100-120tl civarıdır sanırım

Alıntıları Göster
    ben ocak ayında 140 liraya almıştım

• quote:

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    senin aracın elx mi onun fiyatını bilmiyorum. 140 tl hlx içindi
  • quote:

senin aracın elx mi onun fiyatını bilmiyorum. 140 tl hlx içindi

Alıntıları Göster

iyi bizimki biraz 1,6 lar daha ucuzdur sanırım yarın gidip değiştireceğim termostadımı sonucu ve fiyatını yazarım tekrardan teşekkürler bilgiler için
  • quote:

iyi bizimki biraz 1,6 lar daha ucuzdur sanırım yarın gidip değiştireceğim termostadımı sonucu ve fiyatını yazarım tekrardan teşekkürler bilgiler için

Alıntıları Göster
    Ben Era için 25 TL'ye değiştirtmiştim, işçilik almadılar. Benim rakam bedava o zaman.
  • quote:

Alıntıları Göster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Einstein(ayştayn) -- 2 Aralık 2011; 14:23:50 >
  • Orijinalden alıntı: GreatWhite

Ben Era için 25 TL'ye değiştirtmiştim, işçilik almadılar. Benim rakam bedava o zaman.

Valla bu mareanın parçaları niye bu kadar pahalı bir türlü çözemedim mübarekte mersedes motoru var sanki yerine göre tempranın parçasını alacak oluyorum parçacıya diyorum Tempranın ki ucuzsa ona baklım bir yoooook olmaz sen mareanın kini al adamlar kalitesini ona göre yapmış diyor aynı motora sahipler hemen hemen tempranın devamı marealar ama neyse artık mareanın motoru daha kaliteli parçaya ihtiyaç duyuyor,
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Üstad senin problem neydi de değiştirdin açık mı kaldı kapalı mı benim sorun için yorumunuz varmı benzerlik falan arıza olarak varmı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.