Şimdi Ara

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı. (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.804
Cevap
34
Favori
145.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: babiş62

Monster ISF2000 1.4a
    Birazcık pahalıdır ama ses ve görüntü aktarımı güzeldir. Dahası AQ carbon vs. Bütçeniz neye yetiyorsa o iyidir.Belkın pro4000 veya phlips gibi mütevazi ve başarılı hdmı kablolar seçenektir.Hdmı kablo önemlidir,3D aktarımı ileriye dönük 4k aktarımı için gerekli özellikler barındırmalıdır.En önemlisi kullanılan malzemenin kalitesi..

ÇOK TEŞEKKÜRLER SEVGİLİ KARDEŞİM. SAYGILAR.
  • Beyler merhaba,

Amerikada kardeşim çalışıyor. İstanbul'a uğramasına yakın bende bir oppo siparişi vermeyi planlıyorum.

http://www.ebay.com/itm/Oppo-BDP-103D-Multi-Region-Code-Free-DVD-Blu-ray-disc-Player-4K-Upscaling-/131248876096?hash=item1e8f0aea40:g:hmcAAOSwT5tWFlOG

Niyetlendiğim cihaz yukarıdaki linkte yer alan Region Free BDP-103D modeli. Bu cihazlara güncel updateleri yapabiliyor olacağım değilmi? (Update sonra region free özelliği kaybolmayacak?)

Ayrıca jailbreak konusunu tam olarak anlamadım. Full menu iso açmak için jb yapılıyor sanırım. Çok elzem bir ihtiyaç mı?

Bu arada hali hazırda Dune HD Base 3d ve Denon Avr-x2100 kullanıyorum. 105D çok anlamlı gelmedi bana.

Görüşleriniz için teşekkür ederim.

• ebay yerine amazon veya Oppo nun kendi sitesinden alman daha sağlıklı olabilir. ebay çakal kaynıyor zira.
    ürünün Amerika fiyatı 599 USD. Yani 125 USD free region için vermiş olacaksın ki zaten o fiyata burdan da o kiti alabiliyorsun resmi türkiye satıcısından bildiğim kadarıyla.
    veya bizim çinli üstaddan 80 usd ye (daha ucuza pazrlık ile alanda var ) hem region freee hem de iso ları çalıştırabilmeyi sağlıyorsun.
    ama senin Dune varmış iso için böyle bir şeye ihtiyacın yok aslında.
    ama belki OPPO düne kadar medya player özelliği olarak çok kullanışlı olmasa da iş gördüğü için belki de OPOO sonrası DUne ihtiyaç duymayıp Dune satar OPPO ile yla devam edersin
    film için 103D kafi bana göre de

• Dune'u hdmi in ile oppoya bağlayarak görüntüyü oppoya çözdürmekte bir çözüm olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Dune'u hdmi in ile oppoya bağlayarak görüntüyü oppoya çözdürmekte bir çözüm olabilir...

bu yöntemi denemişliğim var DTS seslerde sorun oluyor :( Ses gelmiyor yada kesik kesik geliyor.
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Hdmi girişi o zaman çok kaliteli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkal -- 22 Ocak 2016; 11:32:27 >
  • quote:

Hdmi girişi o zaman çok kaliteli değil , derken?
  • Bu arada yeri değil biliyorum, ama amazonda oppo darbee edition modellerine bakınca böyle bir cihaz gördüm.

http://www.amazon.com/DarbeeVision-DVP-5000-Processor-Presence-Technology/dp/B00A2ORV5G/ref=sr_1_1?srs=8008106011&ie=UTF8&qid=1453467854&sr=8-1&keywords=HDMI+video+processor

http://www.amazon.com/DarbeeVision-DVP-5100CIE-Processor-Technology/dp/B00XMU6SL0/ref=sr_1_3?srs=8008106011&ie=UTF8&qid=1453467854&sr=8-3&keywords=HDMI+video+processor

Sonuçlar oldukça etkileyici sanırım. Yorumlar genelde olumlu. Evde birden fazla görüntü kaynağı var (Dsmart, Digitürk, Dune, PS4). Darbee edition olmayna oppo player alıp, AVR'nin TV çıkışına böyle birşey monte etmek bana daha anlamlı geldi. Ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: akancaym

quote:

Hdmi girişi o zaman çok kaliteli değil , derken?

Oppo da diğer cihazlardan farklı olarak HDMI input var yani siz farklı bir görüntü kaynağını (media player,uydu receiver vs) hdmi çıkışını hdmi kablo ile opponun hdmi input una bağlıyorsunuz
    ve böylece opponun görüntü işlemcisini kullanmış oluyorsunuz yani oppo burada bir nevi video transport görevi görüyor ama benim yaptığım denemelerde
    yeni nesil DTS sesli videolarda sorun çıkmıştı.Kalite den kasıt opponun hdmi in ile gelen sesi doğru işleyememesi yada iletememesi kastediliyor.Yoksa cihazın kalitesinde bir sıkıntı yok. :)

• Berty B kullanıcısına yanıt
    Hakkaten arkadaşlar bu alet nedir? Ne işe yarar bilen varmı acaba? Yani biz şimdi oppo ya boşuna mı dünyanın parasını verdik. Kafam karıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Berty B kullanıcısına yanıt
    Forumda bunu yapan arkadaşımız var sonuç iyi bu darbeyi yapan Ada'm öldü gelişim durdu kasa değişip değişip satıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 22 Ocak 2016; 19:11:27 >
  • İyi günler dune hd base 3d cihazımın çıkışına darbee 5100cıe bağlayıp görüntüyü darbee çözdürsem. Nasıl bir sonuç elde ederim acaba. Tabi sadece media player değil dsmart,ps3,pc oyun, denklemlerinide deniyeceğim. Amazonda darbee 5100cıe fiyat olarak 399 dolar...

Ses sorununuda almayı düşündüğüm marantz sr 7010 9.1 kanal avr(dolby atmos ve dts:x destekli) ve onkyo skh-410 dolby atmos speakar la çözmeyi düşünüyorum.

Kullandığım jamo s606 5.1 hoparlör setine 2 adet yine jamo sourraund ekliyerek 7.1 yapmıştım. Sanırım bu şekilde bir home cinema tamamlamış olurum..

• escapee_bay E kullanıcısına yanıt
    tercih meselesi tabii ama bu tür ara çözümler kendi geliştirdikleri teknoloji ile görüntüye bir nevi effect veriyor ,
    bana göre doğallıktan uzaklaştırıyor ben led tv lerde ki görüntüyü işleyeceğim diye sebeb oldukları suluboya gibi
    görüntüye benzetiyorum bu olayı aynı zamanda her sahnede performansı aynı olmuyor maalesef.Yani filmin tamamında
    aynı etkiyi alamayacaksınız muhtemelen... Diğer yandan film için konuşacak olursak yönetmenin size göstermek istediği
    görüntüyle oynamış oluyorsunuz aslında burada yüksek sadakat (high fidelity) aramamak gerekiyor o zaman.
    Beğenenleri var ama denemek için bence yüksek bir maliyet... şimdiler de projeksiyonlarda da gömülü gelmeye başladı.
  • Doğru söylüyorsunuz. Benim derdim sadece daha güzel daha detaylı bir görüntü almak. Dune de media player olarak güzel bir cihaz. Arşiv ve film afiş olayıda mükemmel. Ama görüntü konusunda bunları söylemek malesef olmuyor. Ekranda kumlanma yapıyor. Çoğu insan farketmez veya önemsemez. Ama bizim gibi mükemmeli arıyanlar ufacık bir ayrıntıya bile takıkabilir.
    Oppo 103d çok övülüyor. Görüntü ve performans olarak rakipsiz görülüyor. Hele birde jailbreak yapılarak tüm yasaklar kaldırılıyor. Ama benim için şu sorunlar var. Ve hala çözüm bulmuş değilim.

Ben indirdiğim filmleri silen bir insan değilim. Kaliteli filmleri arşiv yapıyorum. İndirdğim filmler asla sinema cekimi değildir. Hepsi orjinal bluray iso dur. Sırf bu yüzden 20Tb lık bir nas ağı kurdum kendime. Tv min yanında 2 tane kasa bilgisayarım var. İkiside film arşivi ve oyun için kullanıyorum. Akşamları eski filmleri arşivimden secip afiş resimlerine kısa özet ve oyuncularına, korku ,gerilim ,bilim kurgu seceneklerine göre izliyorum. Oppo da bu arşiv, film afiş olayı yok. Tek tek fimlerin klasörlerine bakmak gerekiyor.

İkinci sorunum ise dune cihazımı hiç bir zaman ses çözmek için kullanmadım. Bitstrream yaparak her zaman sesi avr me çözdürdüm. Yine aynı şekilde oppo cihazının ses katı hiç bir işime yaramıyacak. Sesi hdmi olarak avr aktarıp ona çözdüreceğim. Oppo ses katı gibi hiç kullanmıyacağım bir özellik için para harcamak istemiyorum. Opponun yeni modeli 101cı benim için uygun gibi duroyor. Ama ondada jailbreak olayı yok henüz.
    Andiroid ve diğer media player cihazları çok inceledim. M-195 ,eweat,zapiti,himedia Q10, popcorn hour a400,popcorn hour vten gibi. Hiçbiri istediğim gibi değildi. O yüzden çok ayrıntıcıyım sanırım. Bilmiyorum sonun ne olacak:(((
    Oppo 103d son kararım şu an ama sorunlarıma nasıl çözüm bulabilirim onu düşünüyorum.....
    Oppo hdmi in ve out kullanıp sadece görüntüleri tekrardan oppoya çözdürsem nasıl olur açaba. Aynı kaliteyi yakalıyabilirmiyim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escapee_bay -- 24 Ocak 2016; 17:14:03 >

iki mesaj yukarıda yazdım Oppo hdmi in de DTS ses sorunu var.Ayrıca Oppo da sizin için önemli olan afiş olayı olmayacak.
    android medya playerlardan benim de bir aydır kullandığım Nvidia Shield 'i önerebilirim , bir inceleyin isterseniz.
    Ya da Dune Solo 'yu bekleyebilirsiniz önümüzde ki ay çıkacağı söyleniyor.Görüntü performansı ortaya çıktıktan sonra karar verirsiniz.
  • Evet dune solo 4k bekleyebilirim. Sigma SMP8758 chipset ve vxp video işlemeyi kullanacak. Vxp popcorn hour larda bayağı başarılı sonuçlar çıkardı. Sigmanın bu chipseti bakalım nasıl sonuç verecek. 4k h.265 codecleri takılmadan oynatırsa tadından yenmez.. Çoğu andiroid media player 4k dendiği halde oynatamıyor. Nvidia sheild altyazı desteği nasıl.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Alt yazı desteği dediğiniz şey nedir anlamadım

Ama 3 aydır sorunsuz sıkıntısız çalışıyor alt yazı da var her şeyi de tamam görüntü kalitesi de muazzam

• Türkçe karakter desteği anlamında sormuştum. Nvidia andiroid işletim sistemi kullanıyor. Kodi üzerindenmi izliyorsunuz filmleri yoksa kendi media player varmı. Media afiş olayı kodi de var. Ama andiroid playerlarda kendi media player programı daha iyi sonuç veriyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: escapee_bay

Türkçe karakter desteği anlamında sormuştum. Nvidia andiroid işletim sistemi kullanıyor. Kodi üzerindenmi izliyorsunuz filmleri yoksa kendi media player varmı. Media afiş olayı kodi de var. Ama andiroid playerlarda kendi media player programı daha iyi sonuç veriyormuş.

Tüm platformlar da Kodi kötü gösteriyor herkes cihazların android cihazların kendi player ini tercih ediyor ama enteresan şekilde is nvidia gelince Kodi Nirvana yapıyor bende oppoda vardı 103 modeli nvidia uZerinde ki Kodi de archos playerde 103 oppodan daha başarılı görüntü verdi

• Demek olay gpu işlemcisinde. Nvidia tegra x1 işlemci kodi ye tam uyumlu sanırım. Ben dune hd solo 4k bekliyeceğim sanırım. Ona göre nvidia shield yada dune solo arasında karar vereceğim...

• 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.