Şimdi Ara

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.804
Cevap
34
Favori
145.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rgokdemir

Oppo destegi icin Oppoyu tebrik etmek istiyorum.
    Almadan once ve sonrasinda ( hala soruyorum ) emaille sordugum herseye bikmadan ve aydinlatici bilgiler ile cevap yazdilar.
    Mutevaziligi de elden birakmayip " Biz kucuk bir Bluray Player ureticisiyiz " bile diyorlar.
    Oppo' ya benden bir alkiş.

Buna +1
  • Merhabalar,

BDP-93 sahibiyim. Cihazı satın almadan önce ciddi araştırma yaptığımı düşünüyorum.

Öncelikle bir çok universal player arasında yaptığım karşılaştırma sonucunda fiyat/performans olarak bu cihazın oldukça önde olduğunu düşünüyorum.

Sadece görüntü işleme için kullanacak arkadaşlar boşuna BDP-95 almasınlar, her ikisindeki görüntü işlemcisi de Marvell Qdeo ve Mediatek (HDMI 2). Tabiki konu analog sinyale gelince 95 çok farklı bir cihaz. 95 sahibi olmadığım için sadece kağıt üstündeki verilere dayanarak fikir yürütebiliyorum.

93 hakkındaki izlenimlerinden bahsetmek istiyorum :

(+) lar
    - sade ve şık tasarım
    - aydınlatmalı kumanda
    - çıkarılabilir güç kablosu
    - 7.1 analog çıkış
    - birlikte gelen wireless adaptör
    - farkedilir görüntü işleme kalitesi
    - giriş seviyesinin üzerinde analog ses kalitesi
    - tamamı altın kaplama RCA konnektörler
    - network üzerinden renderer olarak kullanılabilme
    - geniş ses ve görüntü formatı desteği

(-) ler

- yavaş track-to-track audio cd performansı
    - analog katında bağımsız streo çıkışı yok, 7.1 içinden "front" bölümü kullanılıyor

Yazılarda bu cihazın sıklıkla Dune ürünleri ile kıyaslandığını gördüm. Bu cihaz media player olarak değil çok fonksiyonlu bir BluRay player olarak tasarlanmış.
    Bildiğim kadarı ile Dune larda SACD veya DVD-A desteği yok. Ayrıca cihaz SACD leri 5.1 olarak çözebiliyor, günümüzde Onkyo, Marantz gibi markaların SACD lerinin bile büyük kısmında çıkışlar sadece stereo. Halbuki OPPO aldığım için şu anda atıl duran SONY SC-XB770 QS bile multi-Channel ses çözebiliyor.

Hi-end olmasa da orta seviyenin üzerinde performans gösteren, çok kullanışlı ve güven veren bir cihaz olduğunu düşünüyorum. 3D desteği sayesinde 3D desteği olamayan bir AVR ile de rahatlıkla kullanabilirsiniz. 2 HDMI çıkışı olması bu yönü ile oldukça pratik.

Son olarak OPPO'nun bir Lexicon ürünü olduğunu hatırlatmak isterim. Firma HARMAN Grubu altında özellikle profesyonel stüdyo ve sahne ekipmanı denince akla gelen markalardan biridir. Harman Kardon amfilerde bulunan Logic 7 teknolojisi en başarılı upmix teknolojilerinden biri olup Lexicon labratuvarlarında icat edilmiştir.

Saygılar.

• Oppo nun Lexicon dolayisyla da Harman in alt firmasi olduguyla ilgili bilgiye nasil sahip oldunuz?
    Lexicon un oppo bazli BD player uretmesi mi bu fikre ulastiniz.
    Onemli bir bilgi bu ben OPPO nun MP3 media player uretmek icin birkac amerikali girisimcinin CIN de kurdugu bir firma oldugunu biliyorum. Sanirim 2003 senesinde. Onceleri IRIVER gibi MP3 playerlara alternatif daha uygun fiyatli urunler uretiyorlardi.Sonra DVD player isine girince marka USA da unlendi iste o zaman sanirim ortaklarindan CIN li olanlar ayrildi internette aratin OPPO diye baska bir firmaya da rastlayabilirsiniz.
    Cambridge firmasi da Oppo klonu cihazlar satiyor ancak Harman firmasi degil bildigim kadariyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cep telefonuda üretimine başlayan çinli oppo değil bizim oppo sanırım.
    hidefmanin bahsettiği ortaklıktan ayrılan çinliler ayrı bir oppo markası daha yaratmış olabilirler mi?
  • http://www.oppo.com/

onlar işte Çinli olanlar.

Bizim bildiğimiz ise OPPO DIGITAL....
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Oppo nun Lexicon dolayisyla da Harman in alt firmasi olduguyla ilgili bilgiye nasil sahip oldunuz?
    Lexicon un oppo bazli BD player uretmesi mi bu fikre ulastiniz.
    Onemli bir bilgi bu ben OPPO nun MP3 media player uretmek icin birkac amerikali girisimcinin CIN de kurdugu bir firma oldugunu biliyorum. Sanirim 2003 senesinde. Onceleri IRIVER gibi MP3 playerlara alternatif daha uygun fiyatli urunler uretiyorlardi.Sonra DVD player isine girince marka USA da unlendi iste o zaman sanirim ortaklarindan CIN li olanlar ayrildi internette aratin OPPO diye baska bir firmaya da rastlayabilirsiniz.
    Cambridge firmasi da Oppo klonu cihazlar satiyor ancak Harman firmasi degil bildigim kadariyla.

Hocam haklısın, Lexicon kendi şasilerini kullanarak içi OPPO olan cihazlar satmıştı. Benim aklım ordan karıştı. Belirttiğin gibi OPPO Çin'li bir firma, Oppo Digital ise aynı markanın Amerika şubesi ve BD oynatıcılarının geliştirip ürettiği yer.

Lexicon Harman bağlantısını katınca zincileme kaza oldu.

Düzeltme için teşekkürler.

• Kafa karışmayacak gibi değil ki...
  • Oppoyu aldigim gunden beri LX90 ve Oppo95 ikilisini Oppo MCH analig cıkışlari ile test etmek istiyordum.
    Hatta konu ile ilgili Oppoya mail da atmistim.
    Cevaben Susano ve Oppo ikilisinde analog cikis kullandigimda Susanonun MCACC , EQ ve Phase Control gibi artilarindan faydalanma durumunun kisitlanacagini soylemislerdi.
    Bugun Sn byali ile becerebildigimiz kadariyla Analog-HDMI karsilastirmasini yaptik.
    Testimizde byalinin Audioquest King Cobra interconnect kablolarini kullandik.
    Netice olarak; ilk anlarda analog cikislarin tatmin etmedigi fakat ayarladiktan sonra ( ki tam olarak ayarlayamadik) MCH analog baglanti ile de fena olmadigi yonunde bir kaniya vardim.
    Fakat HDMI kullanimindaki Susano ozelliklerinin de kullaniliyor olmasi benim HDMI baglanti ile kullanma yonunde karar kilmami sagladi.
    Resimler ve diger aciklamaları sonra koyacagim.
    Byaliye kablolarini test icin getirme inceligini gosterdigi icin tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rgokdemir -- 12 Şubat 2012; 16:52:20 >
  • Yani sonuç olarak sesi susano ile çözdürdüğünüzde sonuç daha mı başarılı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Yani sonuç olarak sesi susano ile çözdürdüğünüzde sonuç daha mı başarılı?

Susanoya sesleri birakmak zaten en dogrusu. Ben zaten oyle yapiyorum .Burada test konusu MCH analog cikislarla HDMI baglantisini karsilastirmak. Sizin sordugunuz ayrı bir test konusu olur :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Yani sonuç olarak sesi susano ile çözdürdüğünüzde sonuç daha mı başarılı?

Susanoya sesleri birakmak zaten en dogrusu. Ben zaten oyle yapiyorum .Burada test konusu MCH analog cikislarla HDMI baglantisini karsilastirmak. Sizin sordugunuz ayrı bir test konusu olur :)

Analog çıkışlarla bağlantı yaptığınızda sesi Oppo çözmüş olmuyor mu? HDMI bağlantı yapınca Oppo veya Susano olarak seçilebilir
  • Analag olarak Oppo gonderdiginde de Susanonun Dacları ile AVR de tekrar isleme tabi tutabilme sansiniz oluyor.
  • quote:

Analag olarak Oppo gonderdiginde de Susanonun Dacları ile AVR de tekrar isleme tabi tutabilme sansiniz oluyor.

OK. Fakat sesi çözmek için değil de daha çok seste oynamak için Susano da tekrar işleniyor değil mi? Peki Susano 'nun DAC'ını devre dışı bırakabiliyor musunuz?
    Peki HDMI ile bağladığınızda sesi Oppo 'dan bitstream olarak mı gönderdiniz yoksa Oppo 'ya çözdürüp PCM olarak mı gönderdiniz?
  • Ben Bitstream olarak kullanıyorum.
    Gerisi Susanonun hünerinde
    PCM gönderdiğimde Susanonun ekranında codecleri göremiyorum ya.. Sevmiyorum bu durumu.

Susano o kadar karışık ki..
    İnanın DIGICOM daki bilenler gelse onlar dahi tam manasıyla ayarlayamayabilir.
    Hele Sn Teknikanın da bahsettiği bir 3D MCACC programı var ki..
    Program elimde ama Susano -PC bağlantısını yapamadım.
    Hadi yaptım diyelim oda akustiği vs için neleri değiştirmek gerek ölçümüz ne hiç bilgim yok..

Bir de bugün testi yaparken o kadar araştırdık değiştirdik. Analogları test ettiğimizde Susano ekranında hep 8CH MCH yazısı duruyordu.
    Halbuki öndeki mavi ışıklarda sadece 6 kanalın ışığı yanıyordu.Oppo da Down Mix 5.1 ayarlı olduğu halde 8CH yazısı gitmedi..
    Cihazları tam manasıyla kullanabilmek ve tanımak için daha çok fırın ekmek yemem gerekiyor diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rgokdemir -- 12 Şubat 2012; 18:23:50 >

• Birkaç resim

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı.
  • 2

• Makina çok iyi çekmiyor ama idare edin arkadaşlar...
    TW9000 - Oppo- Susano

• Son

• Bu yaptığını düpedüz haksızlık Susano'ya Küser bak

OPPO dakiler bile kibarca yapmayın demişler size

OPPO ---> Digital Data ---> Analog data ---------> SUSANO----> Analog Data ----> Digital Data ---> Amplification --->Analog Data

OPPO---> Digital Data ---> SUSANO ----> Digital Data ---> Amplification ---> Analog Data

• Haklısınız HIDEFMAN hocam

Aklımız kalmasın dedik ..
    E topiğe de hareket lazım

Edit :ilave

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rgokdemir -- 12 Şubat 2012; 18:53:10 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.