Şimdi Ara

Merceksiz farlara ve sis farlarına xenon taktıranlar mesajınız var! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
6.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sis farı SADECE SİSLİ HAVADA veya yoğun sağanak yağmurda yakılmalı. Bunun dışındaki hava şartlarında sis farı yakanlara; sizin çakma zenon yakanlara kızdığınızın 100bin katı fazla kızıyorum. Şekil olsun diye sis farı yakılmaz!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sight

quote:

Orijinalden alıntı: NapoleonBonaparte

Cevabınızdan dolayı teşekkür ederim @Set hocam , insanlara sorun çıkarmayacağını tescillemem güzel oldu ;))

+ Gerçekten merceksiz Xenonlar tam bir felaket ama !!!
     Merceksiz farlara  ve sis farlarına xenon taktıranlar mesajınız var!

yuh ulan buradan bile gözümü aldı be!

Bıçkın hafif ticari gençliği hocam, affetmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: favoriteteam

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orijinalden alıntı: favoriteteam

sis farından kasıt öndeki farlarsa sıkıntı yok. tabi çakma beyaz değilse. sağa sola bakar yere bakar zaten sis farları göze girmez.
    birde arkada stop olarak projektör gibi yanan kırmızı sis ambası var.
    işte o beni mahfediyor. frensiz durmaksızın yanıyor.
    sellektör yapınca anlamıyor öndekiler kavga eecek boyuta gelniyor.
    bazı araçlarda sadece ön sis farlarını yakabiliyorsunuz.
    bazılarında ise önü yaktım mı arkadaki kendiliğinden yanıyor.
    ben arka sis lambasından şikayetçiyim.

ön sis farı ile arka sis farının beraber yanması gibi bir uygulama yok, ancak araç sahipleri ön sis farı olmayan araçlara sis farı taktırınca bunun butonunu değiştirmek yerine (sinyal kolunu falan) direkt arka sis lambasından elektrik alıyor... tamamen cimrilik, fara verecek para var ama kola verecek para yok!

var. misal 2003 1.8T passat araç kullandım. far kolunu 1 kere kendine doğru çekince sadece ön sisler yanıyor. 2 kere çekince ikisi birden yanıyor.
    ayrıca 2002 E220 sürdüm onda da aynı sistem vardı.
    daha birçok araçta var bu. misal sis yok ama sen sis ve far uyumunu seviyorsun. kullanırsın yani. ben kullanıyorum. kimse de rahatsız olmuyor. çünkü farlar orjinal lambalı ve ayarlı. göze değil yola vuruyor.

arkadaş demiş ki;

"bazılarında ise önü yaktım mı arkadaki kendiliğinden yanıyor."

bilmem anlatabildim mi?

benim aracımda da sizin dediğiniz gibi, arka sisleri tek başına yakamıyorsunuz, zaten mantık odur, sis varsa arka sis yanacaksa ön sis de yanmalıdır, ancak ön sisler tek başına yanabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Sis farı SADECE SİSLİ HAVADA veya yoğun sağanak yağmurda yakılmalı. Bunun dışındaki hava şartlarında sis farı yakanlara; sizin çakma zenon yakanlara kızdığınızın 100bin katı fazla kızıyorum. Şekil olsun diye sis farı yakılmaz!!!

Ama Accord'da da sis farı fena yakışıyor
  • Sislere takılan çakma xenonlar dışında ben ön sislerden hiç rahatsız olmuyorum ancak arka sisler oldukça göz alıyor.Ön sis farı yakan araç karşınızdan geldiği için geçip gidiyor ve etkisi kısa sürüyor.Ama önünüzdeki araç arka sis farlarını yakmışsa takip ettiğiniz sürece ızdırap çekiyorsunuz..
  • bence bu resim herşeyi açıklıyor zira resimden bile gözlerimi aldı çakma xenonlar

• quote:

Orijinalden alıntı: tniaskrad

bence bu resim herşeyi açıklıyor zira resimden bile gözlerimi aldı çakma xenonlar

Birde utanmadan ahlaksızca,hayır kesinlikle almıyor,sizin gözlerinizde problem var diyenler yokmu...

Bari yalan söylemesinler.
  • Marifetmiş gibi gündüz farı niyetine hava aydınlıkken yakanlara ne demeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Marifetmiş gibi gündüz farı niyetine hava aydınlıkken yakanlara ne demeli

gündüz farı niyetine yakıyor denmeli yakıyorum ve hiçbir zararını görmedim/göstermedim

vw'lerde gündüz farı olarak uzun far düşük şiddette (%15-%20) yanıyordu, sonradan ayrıca gündüz farı için bölüm eklediler farlara

• nick-action uyumu
  • Alın size misal:

http://resim.donanimhaber.com/m_55670354/tm.htm

Konuya eklediği fotoğraf da şu:

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Alın size misal:

http://resim.donanimhaber.com/m_55670354/tm.htm

Konuya eklediği fotoğraf da şu:

Bu ne böyle ya , harbiden resim bile gözü almaya yetiyor

• merceksiz farlara 4300k değerinde xenon takıyorlar bu ara sarı ama ucuk sarı yanıyor

bu beyazlar ve maviler kadar göz almıyor yani aydınlatma alanından şikayet edener taktırıyor daha cok sanki

amaç gösterişten cok işlevsellik tabi oda göz alıyor ama bu 6000k üstü korkunç göz alıyor gercekten

ve artık ticarilerdede var özellikle toplu taşıma okul servisleri böyle birşey yok yani..

zaten sislere takanları hiç anlamıyorum amac nedir yani siste en iyi aydınlatmayı sarı ışık sağlıyor biliyorum ben

bu ara hatta biraz daha sarı olan ampul arıyorum sislere takmak için çünkü yol gri ve siyah cizgiler beyaz sarı ışıkta belli oluyor siste

aydınlatma yoğun beyaz olunca sanki beyaz bir duvar gibi oluyor önde

• Valla Ben Rahatsız Olmuyorum :))
  • İnsan da biraz akıl olucak, kendi yolumu aydınlatıcam diye karşıdakinin hayatının tehlikeye attıgını az buçuk düşünebilicek....
  • bence xenon satışı tamamen yasak olmalı başka çözüm yok. ceza hikaye.
  • Arkadaslar bende orjinal xenon var.
    Sislerim sari yaniyor. Beyaz yanarsa daha hos durur. Tabi baskasinin gözünü almasini asla istemem. Sislere hangi ampülden taktirmam gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: informatiker

Arkadaslar bende orjinal xenon var.
    Sislerim sari yaniyor. Beyaz yanarsa daha hos durur. Tabi baskasinin gözünü almasini asla istemem. Sislere hangi ampülden taktirmam gerek?

Lütfen sis farlarını sis dışında kullanmayın. Siste kullanmak için de, sarı ışığa ihtiyacınız var. Beyaz ışık siste hiç bir işe yaramaz.
  • O da güzelmiş, konuyu kurallara aykırı diye kitleyin... Sonra da birisi istedi diye açın... Güzel...
  • egitimsiz ve fakir olduklari icin alabildikleri ucuz ve kalitesiz arabalara tamamen ozenti bir sekilde "cakma xenon far" taktiran insanlara bence haksizlik yapiyorsunuz ne var bakmayiverin farlarina..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.