Şimdi Ara

General Mobile e-tab 799 TL fiyatıyla satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
12.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • General Mobile e-tab 799 TL fiyatıyla satışa sunuldu

Tablet pazarının dünyada hızla büyüdüğü günümüzde ülkemizde de tablet üretimi için firmaların yatırımları devam ediyor. Parçaları yerli üretim olmayan ancak birleştirme işlemlerinin ülkemizde yapıldığı tabletlerden birisi olan General Mobile e-tab dün yapılan basın toplantısıyla resmi olarak satışa sunuldu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer'in de katıldığı toplantıda e-tab modeli 899 TL fiyat etiketiyle lanse edildi. Ancak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım önceki gün firma yetkililerine fiyat konusunda indirim yapmaları talimatını verdiği için son fiyat 799TL'ye çekildi.

General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü toplantıda e-tab modelinin yüzde 26 oranında yerli üretim parçalardan oluştuğunu belirtti. Yeteri kadar üretim yapılmadığı için tamamen yerli bir tablet yapmanın zorluğuna dikkat çeken Gölcü, 2013 yılında yüzde 70-80 oranında yerli parça kullanmayı hedeflediklerini belirtti. Bu doğrultuda General Mobile bir batarya üreticisiyle görüşmelere başladı.

General Mobile e-tab'ın genel özellikleri; Android 2.3.4 Gingerbread işletim sistemi, 1GHz hızında Cortex A8 işlemci, 8.9 inç 1280 x 768 5 noktadan dokunmatik IPS LCD ekran, 380 nit parlaklık, 32GB depolama, 32GB'a kadar microSD desteği, 6000mAh batarya, Bluetooth, WiFi, 10.8mm incelik ve 550gr ağırlık şeklinde sayılabilir. Ice Cream Sandwich güncellemesi e-tab kullanıcılarına da sunulacak.

• özellikleri yeterli sayılır ama fiyat 599 hatta 499 gibi bir seviyeye inmeli bu fiyat oldukça yüksek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B6C467102 -- 27 Kasım 2011; 20:35:40 >
  • Fiyat olarak pahalı bana kalırsa donanımsal bir fazlası yok eksigi var. Tek çekirdek ve ram düşük. Artı olarak parça kalitesi felan bir tartışma konusu. Android 4 e gelmesi sorun degil saten gelmelide ama cihaz ile android 4 birleşimini iyi yapabilecek mi? Hdmı girişi var mı? Bunun yerine yerli üretim olayı dışında ipad daha mantıklı ve hesablı bana göre.
  • pahalı
  • Yerli üretim olunca çok birşey değişmiyor sonuçta tamam iyi ama casper'ın üzerine etiket bastığı modelden çokta bir farkı olduğunu düşünmüyorum. O yüzden onlarla rekabet edebilecek bir fiyatla sunsaydı keşke.Birde eğer 3g yoksa ağır olmuş gibi. easypad 'i tarttığımda 375 400 gram civarı çıkmıştı.
  • 2013 yılında yüzde 70-80 oranında yerli parça kullanmayı hedeflediklerini

Memlekette hangi elektronik parça üretiliyorki bu oranda yerli üreti yapacaklar.Yüzde olarak plastik kasayı hesaba katarsan o ayrı konu tabi:D
  • Ucuz olsaydı alınabilirdi (Ayrıca inceleme isteriz :D)
  • Pahalı.
  • şu resimdeki arayüzde biraz pardus havası sezdim hadi hayırlısı :)
  • devletın yerlı uretımı desteklemesı lazım.. Destek dıye bıze dogan slx lerıde

kaktırmamak kaydıyla..
  • Bunun adi turmkce degil ki bikere onxe adini degistirsinler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pahalı 350-400 lira donanımı,yazılımı ve tasarımı ile piyasadaki benzer ürünler göz alınarak.
  • 800 lira buna verene kadar biraz daha kasar ipad 2 alırım daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: müntekim

2013 yılında yüzde 70-80 oranında yerli parça kullanmayı hedeflediklerini

Memlekette hangi elektronik parça üretiliyorki bu oranda yerli üreti yapacaklar.Yüzde olarak plastik kasayı hesaba katarsan o ayrı konu tabi:D

Bir ekleme de ben yapayım, 2013'e kalmadan bir aksilik çıkmazsa 2012'de Windows 8 işletim sistemli tabletler piyasaya girecek.

Bu durumda genel kanı ''masa üstü pcde kullandığım programları tablette de kullanırım'' mantığı şeklinde olursa zaten büyük bir satış grafiği olmayan Android tabletlerin satışına iyice darbe vurur.

Aynı şekilde ipad satışları da azalacaktır.

Her ne kadar Windows Phone, cep telefonu sektöründe henüz bir yere varamamış olsa da, tablet piyasasında Windows kesinlikle iş yapar.

Eğer bu fiyat ayarında ve en az bu özelliklerde Windows tabletler satılabilirse, çoğu insanın ilk tercihi Windows tablet yönünde olur diye düşünüyorum.

Lafın kısası, belki bu şirket şu anda bu fiyattan bu tableti satabilir, ama 2013e kadar ortam Windows 8 tabletlerle dolduğunda, bana bu şirketin tabletini satabilmesi için W8 den en az 300 lira daha ucuza sunması gerek.

O yüzden daha fazla tablet piyasasında gelecek planı yapmasınlar bence, yapacaklarsa da daha uygun fiyatlarda bunu yapsınlar. Yoksa ben ürünlerimde %70-80 yerli malı kullanıyorum deyip, ürünleri tamamı dışarıdan gelen markalarla aynı fiyattan satacaklarsa bir anlamı yok. Madem ürününün çoğu parçasını burada üreteceksin, herkesden ucuz satacaksın, artık bekleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draconist -- 28 Kasım 2011; 2:09:17 >

• millet amerikan malına 1000 lira fazla vermeye ve Türk malını değersiz görmeye nekadar meraklı.valla hayret..
  • quote:

Ancak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın fiyat konusundaki talimatı hatırlatıldığında 100TL indirim yapıldı.

"Abi bakan fiyatı düşürün dememişmiydi size unuttunuz mu lan!!
    tüh ulan rıza git değiştir şu etiketi 100TL indir öyle yaz fiyatı nasıl unuttuk tühh"

Yahu ne demek hatırlatılması üzerine??? Ortada bir talep var yani planlanmış, programlanmış o şekilde tanıtılmış.. Bakanın talebi olduğunu biliyoruzda yukarıdaki senaryodaki gibi de olmamıştır olay.. Ama haber senaryodan daha komik aktarıyor olayı.. Sanki unutmuşlarda "hey ne dedik size daha ucuz olmayacakmıydı noluyo aloo" misali bir içerik aktarımı mevcut..

Ben bu haberi daha önce başka bir sitede okumuştum. Acaba birebir aynısı mı deyip yanyana getirip karşılaştırdım ama yok bayağı değiştirmiş arkadaş ama şu "hatırlatılması" şeklinde değiştirilen yer çok komik durmuş.. Değiştirirken birebir aynı kelimeleri kullanmayayım diye olur olmadık kelimeler kullanmış kannatimce.. Şu okullardaki eğitim seviyesi ileride kendini nasılda gösteriyor. kopya çekerek geçmeyi marifet biliriz ama iş gerçek hayata gelince rezil oluruz.. Haberi pardon yazıyı yazan arkadaş iletişim, gazetecilik mezunu mu yoksa tarım ziraat filan mı okumuş merak ettim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 28 Kasım 2011; 0:04:35 >

• ...biz de yuttuk. milli eğitim bakanlığının 2012 yılının 2. yarısında çıkacağı akıllı tahta ve tablet ihalesine (FATİH PROJESİ) hazırlık bunlar arkadaşlar. kimsenin size/bize tablet satmaya niyeti yok (ki fiyattan anlaşılıyor zaten) amaç, Türkiyede üretim yapan (ihale şartnamesine göre ön koşul) bir marka olarak 7.5 milyar doları bulması beklenen ihaleden pay kapmak ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemre_

Merak ediyorum herkes birşeyler demiş... kimisi biraz daha para koyar ipad2 alırım demiş, kimisi fiyatı çok pahalı demiş... Arkadaşlar şu soruyu hiç kendinize sordunuz mu?Eğer Türkiyede üretilen cihazı biz almayacaksak bizim ülkemiz nasıl kazanacak?YadaTürk müdendislerinin yaptığı bu başarıyı görmezden gelip ürettikleri bu ürünleri almazsak müdendislerimiz kendilerine şu soruyu sormaz mı? Biz üretsek bile bizim halkımız yinede yabancı ürünlere yönelecek bırakalım biz ülkemizi kalkındırmayı boşverin dostlar ülkemiz için yapıyoruz ama yinede yaranamıyoruz kapatsak mı fabrikayı?Veyahut Ülkemizin kalkınması için ve müdendislerimizin daha bir hevesle daha iyi ürünler çıkarmasını sağlamak yine bizim elimizde değil mi?

Türkiyede üretilen cihaz?
    Başarı?
    Mühendislerimizin ürettiği ürün?

Hangi üründen bahsettiniz ben hiç anlayamadım gerçekten bir link verirmisin. Sakın kazayla bu üründen bahsettim demeyin, 14 yaşındaki kardeşim bu ürün xxxx ile aynı dedi ilk görüşte de, bizim mühendislerimiz neyi üretmişde tarsarlamış link verin de o ürünü görelim lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: amor_bjk

millet amerikan malına 1000 lira fazla vermeye ve Türk malını değersiz görmeye nekadar meraklı.valla hayret..

Reklam olmasin diye site ismi soylemiyorum site bilkomun sahibiyle röportaj yapmis adamda tam apple amerikan zihniyeti var general mobile a demedigi laf kalmamis guya bu adam turk ve adam daha o elmalarin nerede uretildigini bilmiyor. Burasi turkiye arkadaş Abd mali istemiyoruz o kadar.
    Edit:tabi ki bu sozum eğitim de kullanilacak olan tabletler icindi yoksa milletin kisisel tercihi banane. Koc un yatirim yaptigi sirketten de bu beklenirdi zaten(bilkom). Resmen kan beynime sicradi yav o site deki roportaji okuyun lutfen. O haberden sonra elma alanlarin vay haline.Adam tutmus amerikada ki egitim sistemini ornek veriyor yok ipadle yapiliyormusda filan da felan da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnInvited_Guest -- 28 Kasım 2011; 2:12:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemre_

Merak ediyorum herkes birşeyler demiş... kimisi biraz daha para koyar ipad2 alırım demiş, kimisi fiyatı çok pahalı demiş... Arkadaşlar şu soruyu hiç kendinize sordunuz mu?Eğer Türkiyede üretilen cihazı biz almayacaksak bizim ülkemiz nasıl kazanacak?YadaTürk müdendislerinin yaptığı bu başarıyı görmezden gelip ürettikleri bu ürünleri almazsak müdendislerimiz kendilerine şu soruyu sormaz mı? Biz üretsek bile bizim halkımız yinede yabancı ürünlere yönelecek bırakalım biz ülkemizi kalkındırmayı boşverin dostlar ülkemiz için yapıyoruz ama yinede yaranamıyoruz kapatsak mı fabrikayı?Veyahut Ülkemizin kalkınması için ve müdendislerimizin daha bir hevesle daha iyi ürünler çıkarmasını sağlamak yine bizim elimizde değil mi?

Türkiyede üretilen cihaz nedir acaba veya mühendisler ne gibi bir başarıya imza atmış? Sanki cihazdaki devreleri kapasitorleri işlemcileri hatta yazılımı mühendisler tasarlayıp başarmışlar. Piyasada 300-400TL fiyat etiketi ile satılan çin malı tabletlerden hiçbir farkı yok bu cihazın. Bide tamamen yerli üretim yapmanın zorluğundan behsedip kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Bu bahsettiğiniz "üstün başarılı" mühendisler acaba Türkiye toplu olarak işlemci nand vs üreten fabrika olduğunu bilmiyormu??? Bunların tek farkı işin içine duygu sömürüsü katılıp, yerli tablet türk ekonomisi kalkınsın palavraları var. Cihazın muadilleri ile arasındaki fiyat farkına bakınca kimin kalkınacağı belli oluyor. Donanım Haber'in taraffsız ve reklam yapar gibi haber yapmamasını dilerdim. Haberde ICS güncellemesi alacak bile yazılmış. Daha HTC Samsung LG gibi markaların tek çekirdekli cihazları için güncelleme kesinleşmemişken bu bilgiyi nereden aldıklarınıda merak etmiyor değilim. Birde 2.3.4 sürümle gelmesi sebebi nedir acaba. General Mobile Honeycomb'u beğenmedi de nasıl olsa ICS'ye güncellicez boşverelim Honeycomb'u mu dediler.

Baştan aşağı hatta haberine varana kadar şaka gibi tablet.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.