Şimdi Ara

Oyun oynarken bilgisayar ekranı kararıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
34.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun oynarken aniden bilgisayarın ekranı kararıyor ve haporlörden bozuk radyo kanalı açmış gibi ses geliyor.hiç bir şey yapılamıyor.ancak power tuşuna basılı tutarak zorla kapatıyorum bilgisayarı.bu olay bir kaç ay önce başladı.öyle haftada 1 fln olurdu.sonraları günde bir fln olmaya başladı.bugun art artda üç kere olunca kafamın tasını attırdı.hele birde online oyun oynarken takımdakiler yemediğim laf kalmadı.sorunun nerden kaynaklandığı hakkında hiç bi fikrim yok.bunu nasıl öğreneilirim.hata raporlarına fln nerden bakıyorduk

• bi sistemi yazsan iyi olurdu.driver sorunu olabilir güncellemek lazım
  • büyük ihtimal ekran kartından. aşırı ısındığı için ekran kartı görüntüyü kesiyor. açıp temizlemeyi dene bi bilgisayarı.
  • Sorun aşırı sıcaklık ya da driverların güncel olmamasından dolayıdır. Zaten bu ikisi değilse ekran kartınızı ya da anakartınızı servise gönderin derim.
  • ekran kartı sürücüsü güncel.sorun sıcaklıktan da değil.keşke bunlardan olsaydı şimdi problem daha büyük.bugun oyun oynamadım ama öylesine internettte gezinirken aynı sorunu gene yaptı bu sefer haporlörden ses gelmedi gerçi.
  • Bilgisayarın özelliklerini yazarmısınız çünkü bu sorunda bir sürü etken bulunmaktadır özelliklede ekran kartını yazarmısınız ?
  • Sorun anakarttan olabilir.Benimde sistemim öyle donuyor bazende mavi ekran veriyor bazende siyah veya karmaşık renkli ekran gelip sesler birbirine giriyor pc fişini çekip ramları söküp takıyorum düzeliyor.Ekran kartını garanti yollamıştım sağlam diyip geri gönderdiler.Ramlarında 2 si birden bozuk olamayacağına göre sorun anakarttan dedim.Hdd garanti gitmişti o değişti ama hala aynı sorun.Bence anakartı garantiye götür.
  • Evet anakart olabilir
  • özellikle oyun oynarken art arda yapıyor.sorun ekran kartında büyük ihtimalle.moster marka bilgisayarım.garantiside dolu.servise götürmek istemiyorum geçen sever iyi para almışlardı.kadıköyde ya da karaköyde fln bildiğiniz uygun tamirci var mı.
  • arkadaşım pc hakkında bilgi vermemişsin ama neyse . bana 2 gün önce oldu. cızırtı gelmiyordu ama görüntü gidiyordu.eğer ekran kartına ekstra güç kablosu takılıysa onu kontrol et.çünkü benimki yanmışdı. değişince düzeldi.
  • 9800m gts ekran kartı,4 gb dd3 ram. 2.26 çift çekirdek işlemci var.monster marka.3 yıldır kullandığım bilgisayara özellikleriyle alakası yok.nese laptopda da var mıdır ekstra güç kablosu.genelde oyna başlar başlamaz olmuyorda.15-20 dk geçince oluyor.bilgisayarı baştan başlatyorum oyna giriyorum bazen 1 saat sorunsuz oynuyorum bazen 5 dk sonra tekrar yapıyor.şimdi laptopu açacam ama bakınca da anlaşılmıyorki öyle sorunlar.sıcaklıkğı sürekli kontrol ettim oyun oynarken onda bi sorun yok bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veloci_raptor -- 30 Kasım 2011; 1:02:09 >
  • ekrannın kararmasının yanında seste gidiyor.acaba sorun ekran kartında olmayabilir mi.anakartta fln?
  • benim laptop casper nvıdıa geforce gt 320 m 1 gb ekran kartı 8 gb ram i5 işlemcisi var ama need for speed the run oynarken donuyor . her şeyi denedim direcktx ekran kartı fln herşeyi denedim 3 gündür ugraşıyorum olmuyor acil yardımmmm
  • aga git konunu başka yerde aç.sadece nfs oynarken donuyorsa benim problemimnle alakası yok demektir.adama bak ya:D
  • Bir ara monitörün ayarları ile oynamıştım ve monitörde ne zaman siyah veya koyu renk ağırlıklı bir görüntü açılsa ekran kararıyordu monitörü fabrika ayarlarına döndürdüğümde sorun çözüldü bir deneyin isterseniz .
  • monster marka bilgisayarım.kendi servisine götürdüm.ekran kartı çipi değişecek dediler.250-300 tl masraf çıkar diyorlar.9800m gts ekran kartım.çip değişince olmazssa ekran kartı değişir 350 dolar diyorlar onun içinde.mayıs ayındada fan arızalanmıştı anakart kaynaklıymış.bazı parçalar değiştir 250 lira da ona vermiştim ztn.öğremciyim sonuçta.bütün harçlık bilgisayar masraflarına gidiyor vallahi.daha batarya da bozuk o da değişcek de o da kalsın dedim artık.2 yıl garanti varken öyle büyük sroun çıkmamıştı.bu yıl 3. yıl çok masraf çıkarmaya başladı.zamanında 3 yıl önce 3500 tl civarı bir para vermiştim üniversite hayatım boyunca rahat rahat kullanayım bi daha laptop almayayım diye.3 yılda patlatı yani.
    servise götürünce hep parça değiştiriyolar.bu işleri böyle parça değiştirmeden daha uygun yapabilecek yerler var mı istanbulda bildiğiniz.bi dahakine orlara götüreyim bari

• arkadaşım pc de fan varmı fan bilgisayarın ısınmaması için lazımdır bilgisayar ısındığı için öyle oluyor buda ilerde bozulmasına neden olabilir buna dikkat et
  • Aynı sorun bende de var.Fakat benimki üretim hatasından kaynaklı sanıyorum.Video bulan varsa link atsın yada ingilizcesini yazsın
  • problemin aynısı bire bir bende de var.

*ekran kartına giren harici güç kabloları değiştirildi,
    *ekran kartının fanıyla alakalı da bir sıkıntı yok gibi duruyor.çünkü ati'nin kendi yazılımından fan hızını arttırıp azaltınca kasadan gelen sesin şiddeti de artıp azalıyor,

donanım değişikliği olarak monitörü değiştirmiştim en son.http://www.vatanbilgisayar.com/aoc-e2343fi-23-e2343fi-mystage-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=62280
    fakat bununla alakalı olacağını sanmıyorum.

psu 600w ve yetmiyor olabileceğini düşünüyorum.ama emin olamadığımdan 250-300 lira gibi bir para da harcamak istemiyorum.bu sıkıntıyı bu aralar yaşayıp halledebilenler olduysa bir el atıversinler şu konuya

• can.can.can34 kullanıcısına yanıt
    Oyun gereksinimlerine bak birde kendi gereksinimlerinle kıyasla olmadı grafik ayarları düşür ve oyun açıkken gereksiz programları sonlandır :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.