Şimdi Ara

Gaza basınca gelen gıcırtı-fokurdama sesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
5.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, 2 ay önce Palio' mu alarak, aranıza yeni katıldım.
    Ancak aracımda gaza basınca göğüslük veya direksiyon tarafından bir gacırdama sesi geliyor. Vites boşta gaza basınca gelmiyor ses sadece yürürken gaz verdiğimde geliyor. Yani fokurdama ile gıcırdama gibi değişik cızırtılı bir ses...
    Sebep ne olabilir, yardımlarınızı bekliyorum.

• arkadaşlar ses altta gaz borusunun egsoza değmesinden kaynaklıymış, çözülmüş oldu.
  • merhaba arkadaşlar...bende aranıza yeni katıldım.daha yenı 2003 model 1.2 2kapı palio aldım..yalnız aracın kalkışında ve kalkıştan sonraki performansı çok düşük..bunun sebebi nedir.örnek:türk filmerindeki dublaj hataları gibi.araç gaza basınca haliyle bağırmaya zorlanmaya başlıyor ama o sesın karşılığı ilerleme ve ataklık araçta HİÇ YOK.Bir arkadaşım baskı balata-debriyaj seti vs durumlarından kaynaklanacağını söyledi..acaba sizlerin yorumu ne olur bu konuda.cevaplarınızı bekliyorum.Saygılarımla.Teşekkürler..
  • ayrıca bu araçların motorunun üstünde bulunan plastik muhafaza kapağı-1.2 16 valf yazanlar varya.yenisini almak istesem acaba fiyatı ne kadardır.teşekkürler...
  • Merhabalar ben de iki gün önce 2004 model 1.2 16 valf benzinli lpg li bir Palio aldım. araç ilk kalkış anında ve yürürken de gaza basınca direksiyon ve göğüs tarafından bir gıcırtı ve fokurtu sesi geliyor ama gaza basınca oluyor. Vites boştayken gaz verince bu ses gelmiyor. neden kaynaklanıyor acaba ve nasıl giderilir Yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.