DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
BİR YIL 52 HAFTA AMA 48 ÇIKIYOR NASIL OLUYOR ?
8
Cevap
0
Favori
67.765
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> BİR YIL 52 HAFTA AMA 48 ÇIKIYOR NASIL OLUYOR ?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1117 Mesaj
      19 Kasım 2011 17:55:27
      Habertürk'de bir program var Pakize Suda sokağa çıkıp insanlara basit sorular soruyor, bilmeyen de çok çıkıyor bilen de. Bir yıl kaç haftadır diye sordu bugün. Biz direkt 52 olduğunu bildiğimiz için 52 diyoruz. Ama bilmeyen insanlar şu mantıkla yaptılar, 12 ay var, 1 ayda 4 hafta var. 12*4 = 48 hafta. Normalde 365/7 den 52,.... lı bir şey bulmak gerek. Ama yine de 1 ayda 4 hafta var yılda 12 ay var diye hesaplayınca neden çıkmadığını anlamadım. Açıklayabilecek var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Undress Me Everywhere -- 19 Kasım 2011; 18:06:22 >

All rational action is in the first place individual action. Only the individual thinks. Only the individual reasons. Only the individual acts.

Ludwig von Mises

• Yarbay
      2203 Mesaj
      19 Kasım 2011 18:04:18
      senin hesabında ayda 28 gün var.bi ay 28 günden oluşuyo diyorsun sen ancak bir ayda 30-31 gün var bu fazlalıklar eklenmiyor.ayrıca tv8 değil kanalturk yada habertürktü

|AC/DC|Iron Maiden|Kiss|Metallica|Nickelback|Muse|Guns N'Roses|Duman|Deep Purple|Three Days Grace|Airbourne|
      |Supernatural|How I Met Your Mother|The Big Bang Theory|Game of Thrones|
      PSN:ulas_ulas
    • Binbaşı
      1117 Mesaj
      19 Kasım 2011 18:05:22
      quote:

Orijinalden alıntı: Duman7

senin hesabında ayda 28 gün var.bi ay 28 günden oluşuyo diyorsun sen ancak bir ayda 30-31 gün var bu fazlalıklar eklenmiyor.ayrıca tv8 değil kanalturk yada habertürktü

Yok benim hesabım değil, benimki 365/7=52. Ben insanların hesabını anlamadım.

Evet Habertürkmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Undress Me Everywhere -- 19 Kasım 2011; 18:06:33 >

All rational action is in the first place individual action. Only the individual thinks. Only the individual reasons. Only the individual acts.

Ludwig von Mises

• Yarbay
      2203 Mesaj
      19 Kasım 2011 18:07:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Undress Me Everywhere

Alıntıları Göster

Yok benim hesabım değil, benimki 365/7=52. Ben insanların hesabını anlamadım.

Evet Habertürkmüş.

ya bende izliyorum denk geldikçe.bi ayda 4 hafta var 12 ay var diye düz orantı yapıyolar ama heyecandan düşünemiyolar o anda bi ayın 4 hafta olmadığını.1 ay 4hafta+1-2-3 gün

|AC/DC|Iron Maiden|Kiss|Metallica|Nickelback|Muse|Guns N'Roses|Duman|Deep Purple|Three Days Grace|Airbourne|
      |Supernatural|How I Met Your Mother|The Big Bang Theory|Game of Thrones|
      PSN:ulas_ulas
    • Binbaşı
      1255 Mesaj
      19 Kasım 2011 18:15:20
      istihbarat örgütleri psikolojik harekatları böyle yapıyor işte canlı örneği.

amaç biz ne kadar cahiliz bizden bi b*k olmaz dedirtmek. cia dan kaç para aldıklarını bilseniz!

birçok doğru cevap veren varken sen kes sadece bilmeyenleri koy. benden de farklı bir açıklama bekleme.

Tama Superstar Custom

Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)
    • Binbaşı
      1117 Mesaj
      19 Kasım 2011 18:19:07
      quote:

Orijinalden alıntı: Duman7

Alıntıları Göster

ya bende izliyorum denk geldikçe.bi ayda 4 hafta var 12 ay var diye düz orantı yapıyolar ama heyecandan düşünemiyolar o anda bi ayın 4 hafta olmadığını.1 ay 4hafta+1-2-3 gün

Evet şimdi saydım eğer tüm ayları 28 sayarsak 29 gün artık kalıyor. O da dört hafta ediyor. 48+4=52 doğru sonuç çıkıyor.

Ludwig von Mises

• Binbaşı
      1244 Mesaj
      19 Kasım 2011 19:09:39
      miladi takvim zor geliyorsa, hicri takvimi takip edebilirsiniz...

Sevmediklerine sabredemeyenler, sevdiklerine kavuşamazlar.[/center]
    • Yüzbaşı
      311 Mesaj
      21 Nisan 2015 21:20:21

yurdum insanı ...

John Mayerkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Android Beta Kullanıcısı
      1566 Mesaj
      21 Nisan 2015 21:22:22

quote:

Orijinalden alıntı: azawarai

istihbarat örgütleri psikolojik harekatları böyle yapıyor işte canlı örneği.

amaç biz ne kadar cahiliz bizden bi b*k olmaz dedirtmek. cia dan kaç para aldıklarını bilseniz!

birçok doğru cevap veren varken sen kes sadece bilmeyenleri koy. benden de farklı bir açıklama bekleme.

Hll kardeş aydinlattin sayede forum aydınlandı Türkiye aydınlandı mübarek ampul gibisin hangi edison yaptı seni?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> BİR YIL 52 HAFTA AMA 48 ÇIKIYOR NASIL OLUYOR ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.