Şimdi Ara

Beyler çok önemli ve acil konu! Kendi kendime iğne yapmam lazım yardım edin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
27.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl yapabilirim.? Şehir dışında bi yerde tek başımayım gidebileceğim hiç biyer yok ve penisilin vurunmam lazım napmalıyım.

• yok aranızda sağlık okuyan yada doktor falan? :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaBaRtMa_ToZu

Nasıl yapabilirim.? Şehir dışında bi yerde tek başımayım gidebileceğim hiç biyer yok ve penisilin vurunmam lazım napmalıyım.

nöbetçi eczane bulabilirsen iyi olur aslında
  • ambulans çağır.
  • Sence ölümcül kazalara bile saatlerce sonra gelen ambulans bi iğne için gelir mi? Ama sağol yorum için
  • penisilin kalçadan vuruluyor bildiğim kadarıyla birde daha önce penisilin yapmamış birine sakın yaptırma 5 gün üzerine oturamassın benden söylemesi
  • keyiflerinden saatlerce geç gelmiyorlar heralde. her insanın hayatı onlar için önemli durumu anlatırsan ufak bir ekip yollayabilirler. geçmiş olsun.
  • evde sağlık hizmeti var bi araştır derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasonBecker93

keyiflerinden saatlerce geç gelmiyorlar heralde. her insanın hayatı onlar için önemli durumu anlatırsan ufak bir ekip yollayabilirler. geçmiş olsun.

Önemli olan o değil. Ayrıca ben çok acil durumları kafalarına göre kendisi de gelebilir o kadar önemli değil falan diyerek gelmeyen ambulanslarada tanık oldum. Mesele o değil şimdi bu iğne olayını nasıl yapıyoruz bilen yok mu?
  • Kıçından nasıl vurcaksın ki Bu arada yazıyı 10 kere editledim biliyorum ama şöle maddeler halinde sıralamak istedim.Ben evdekilere falan vuruyorum ama hiç penisilin vurmadım.Aşağıdaki olayları uygularsan %100 problem olmaz ama teknik önemli .

Enjeksiyon Nasıl Yapılır ?
    • Doktor istemine göre ilaç kontrol edilir ve tedavi tepsisine yerleştirilir. Doğru ilaç, doğru doz, doğru hasta kuralı unutulmamalıdır.
    • Eller yıkanır.
    • İlaç, ilaç kartına yazılan doza göre enjektöre çekilir.
    • Enjeksiyonun yapılacağı kasa göre hastaya pozisyon verdirilir.
    • Enjeksiyon yapılacak bölge şişlik, nodül, morarma ve hassasiyet yönünden kontrol edilir.
    • Enjeksiyon yapılacak bölge alkollü pamuk ile içten dışa doğru friksiyon hareketleri ile temizlenir.
    • Enjeksiyon ucundaki iğnenin steril başlığı çıkarılır.
    • Boşluktaki elin yardımı ile deriye bastırılarak gerdirilir.
    • Hastaya derin nefes alması söylenir.
    • Enjektör elin baş ve işaret parmağı arasında tutulur.
    • İğne 90 derecelik açıyla ve hızla batırılır.
    • İğne yeteri kadar sokulduktan sonra deriyi gerdiren el bırakılır ve bu elle enjektörün alt ucundan tutulur. Diğer elle enjektörün pistonu geri çekilerek kan gelip gelmediğine bakılır.
    • Enjektöre kan gelirse derhal iğne dokudan çıkartılır. Enjektör ve ilaç değiştirilerek enjeksiyon tekrar denenir.
    • Enjektöre kan gelmesi iğnenin damara denk geldiğini gösterir. Bu durumda asla ilaç verilmez.
    • Enjektöre kan gelmediğinden emin olduğunda piston itilerek ilaç yavaşça kas içine verilir.
    • İlaç bittiğinde iğne hızla çekilir.
    • Enjeksiyon bölgesine alkollü pamukla hafifçe bastırılarak masaj yapılır. Masajın yapılması emilimi kolaylaştırır.
    • İğnenin kapağı tekrar kapatılarak kazayla herhangi bir yere batması önlenmelidir.
    • Hastaya rahat pozisyon verdirilir.
    • Enjektörler tekniğe uygun olarak imha edilir.
    • Eller yıkanır.
    • Yapılan işlem gözlem kaydına yazılır.
    • İlaca bağlı çıkabilecek komplikasyonlar açısından hasta enjeksiyon yapıldıktan sonra 15 – 30 dakika içinde tekrar kontrol edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *DeviantART -- 18 Kasım 2011; 21:54:39 >

• Penisilin olup olamicagina dair test yapildi mi hocam. Herkes penisilin olamiyor, alerjin olabilir bence sakata gelme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoliceOfficer -- 18 Kasım 2011; 21:55:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzzyLive

Penisilin olup olamicagina dair test yapildi mi hocam. Herkes penisilin olamiyor, alerjin olabilir bence sakata gelme

Daha önce 2 sefer oldum hocam bu sefer gerçekten öyle bir yerdeyim ki ulaşabileceğim kimse yok şu an ve bu gece içinde vurulmazsa çok kötü olacağim
  • quote:

quote:

keyiflerinden saatlerce geç gelmiyorlar heralde. her insanın hayatı onlar için önemli durumu anlatırsan ufak bir ekip yollayabilirler. geçmiş olsun.

Önemli olan o değil. Ayrıca ben çok acil durumları kafalarına göre kendisi de gelebilir o kadar önemli değil falan diyerek gelmeyen ambulanslarada tanık oldum. Mesele o değil şimdi bu iğne olayını nasıl yapıyoruz bilen yok mu?

her mesleği kötüye kullananlar var haklısın dostum ancak arkadaşım ambulansta çalışıyor ne kadar zor bir meslek olduğunu da iyi biliyorum. kendisini arayıp sordum "kendi kendine yapmasın alerjik bir reaksiyon olursa durumu kötüye gidebilir ekip çağırsın" dedi.

• quote:

quote:

quote:

her mesleği kötüye kullananlar var haklısın dostum ancak arkadaşım ambulansta çalışıyor ne kadar zor bir meslek olduğunu da iyi biliyorum. kendisini arayıp sordum "kendi kendine yapmasın alerjik bir reaksiyon olursa durumu kötüye gidebilir ekip çağırsın" dedi.

Bi kaç gün evvel hastalık başlangıcı zamanında 112deki hatunla baya kapışmış sonunda sinirlenip telefonu kapatmıştım. Kafamı kaldıracak takatim yoktu ama o ambulans yollayamayacağını söyleyip daha önemli işlerimiz var soğuk algınlığı gibi bi sebepten ambulans yollayamayız demişti o yüzden biraz tepem atık onlara.
    quote:

Eğer bir sağlık personeli bulmakta güçlük çekiyorsan(ki doğru olduğuna inanarak cevap yazıyorum) Vastus lateralis kasına uygulayabilirsin.Aşağıdaki linkten enjeksiyonun nasıl yapılacağını anlatan kitabı indirip 20. sayfasını aç, orada vastus lateralise nasıl enjeksiyon yapabileceğin belirtilmiş.

Uyarı !!!! Penisilin enjeksiyonunu evde yapmak çok sakıncalıdır.Eğer anaflaktik şoka girersen birkaç dakika içinde ölürsün ona göre

http://www.sulakyurtsml.com/websay/intramucular.pdf

Videonun 50. saniyesinde belirttiğim bölgenin resmi var

şunu deniycem sanırım

• sakın deneme bende bir ara sürekli penisilin oluyodum bana sağlık ocagında bile olma dediler mutlaka büyük tam teşekküllü hastanede ol dediler
  • quote:

Nasıl yapabilirim.? Şehir dışında bi yerde tek başımayım gidebileceğim hiç biyer yok ve penisilin vurunmam lazım napmalıyım.

Kendine iğne yapan tanıdığım bir insan yaklaşık 2 hafta önce öldü. Ölüm sebebi şırıngada oluşan hava boşluğunun beyin damarlarını tıkaması. Ona göre...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roumirues

quote:

Kendine iğne yapan tanıdığım bir insan yaklaşık 2 hafta önce öldü. Ölüm sebebi şırıngada oluşan hava boşluğunun beyin damarlarını tıkaması. Ona göre...

Öğrenci acil tıp teknisyeniyim , hastanede staj goruyorum enjeksiyon veya anjiocattan intravenöz ilaç yapılırken en çok korkulan durumlardan biride budur eger sırıngada hava kalmısda ve bunu vermisseniz emboliye sebep olur , bence tam teşekküllü bi hastanede sağlık personeline yaptırın iğnenizi .

• Geçmiş olsun yaptım bile. İçinde hava kalmamasına da dikkat ettim. Olmadı en fazla ölürüm.
  • kalçadan dolaydır ya, pat diye soktur işte
  • quote:

Geçmiş olsun yaptım bile. İçinde hava kalmamasına da dikkat ettim. Olmadı en fazla ölürüm.

Sana bi şey olmaz merak etme,
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.